Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Półwysep Peljesac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.06.2010 21:30

Owain napisał(a): Dzięki Bocian :? Pojedziesz ze mną do Chorwacji? Bo po tej focie to moja narzeczona już na pewno nie pojedzie :P


Powiedz jej jeszcze o tzw. skaczących żmijach piaskowych i masz urlop w formie "kawalerskiego" :wink:

aśkaj - Statkiem do Dubrovnika za daleko, na wycięczkę do Mostaru chyba troszkę też...

Do Dubrownika raczej samochodem a stateczkiem Korcula, Mljet, Hvar...
Mostar - raczej w drodze tam lub z powrotem.

Pozdrawiam!
Ostatnio edytowano 21.06.2010 21:33 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 21.06.2010 21:32

WIOLAB napisał(a):Jestem od wczoraj w Orebic.
Jechaliśmy przez granicę BiH, korków nie było, choć ogólnie droga dość długa, dłuższa niż na Makarską.

Apartament tak jak Inres pisała znaleźliśmy w pierwszej lini za portem. Mamy 2 pokoje, kuchnie, łazienkę i kuchnię za 45E, plus balkon i widok na morze i góry.

Dziś zwiedziłam dokładnie Orebić. POwiem tak, że restauracji malutko, dośc spokojnie.
DOdatkowo plaże .... do hoteli moim zdaniem bardzo wąskie, brudne, morze także.
Od hoteli ciekawe małe plażyczki i piękna przyroda.


Ruszaj się jak najczęściej z tego Orebica w poszukiwaniu pięknych zakątków dzikiego Peljesca
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 21.06.2010 21:42

aśkaj napisał(a):
Może jeszcze pytanko z kategori wycieczki fakultatywne....w Orebiczu jest organizowany jakis fish piknik do Dubrownika?......a może wycieczka do Mostaru?

pozdrav


Zdecydowanie polecam Mostar , najlepiej w drodze powrotnej do domu . Można z noclegiem :) A póżniej przez BiH ... kanionem Vrbasu najlepiej :D

... Dubrovnik może poczekać :wink:
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 21.06.2010 22:43

aśkaj napisał(a):WIOLAB !

Jaka jest pogoda, woda w morzu ciepła?
Jechaliście przez Ploce , Ston czy może drogowskazy kieruja na Metkovic a potem w dół.

pozdrav


Jechaliśmy przez Ploce, Ston.

Aśkaj woda.....w stosunku do powietrza to zawsze zimniejsza :lol: po 2 minutach jest OK, moim dzieciom nie przeszkadza taka tempka kąpią się na całego

mkm postaram się ruszać jak najczęsciej z Orebica :)
Możesz mi powiedzieć gdzie naprawdę warto?? Oczywiście Korcula nr 1


Pytacie o fishpiknic, widziałam dziś reklamę 180kn ale nie wiem konkretnie gdzie, bo z dziećmi nie popłynę :roll:


Jeśli mowa o Mostarze to duże i wielkie TAK! A wcześniej przed dotarciem proponuje wodospady Kravica w Bośni
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 21.06.2010 22:49

Ja bym jeszcze niesmialo zaproponowal Kotor w Czarnogórze :D
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 21.06.2010 23:36

jak to gdzie?? :) zwiedzaj cały półwysep!!
ten za tunelem i przed tunelem :) Dingac-Borak Potomje, polecam drogę do Trstenika :) oczywiście Duba p., plaża Divna,Ston, zjazd do Zuljany :), Korcula, najlepiej rano z autem na prom i pojeździć po całej wyspie i wieczorkiem wrócić...wyspa jest piękna :) choć co do brudu to jestem w szoku, bo we wrześniu bylismy dwa razy i zawsze była czyściutka..plaże wiadomo, że nie takie jak na Riwerze M. ale nie są złe :) Miłego urlopu :)
pawlos72
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawlos72 » 22.06.2010 10:24

Interseal napisał(a):
aśkaj - Statkiem do Dubrovnika za daleko, na wycięczkę do Mostaru chyba troszkę też...


Mostar - raczej w drodze tam lub z powrotem.



Wycieczka z Orebica do Mostaru jak najbardziej TAK!!! To jakieś 150km. W zeszłym roku przetestowane. Wyjazd ok. 8.30 z Orebica , powrót ok. 23-ej. Po drodze zwiedzanie Poctelji ( koniecznie) , lekkie odbicie do Blagaj ( dom Derwiszów - cudnie ), na Mostar zostało jakieś 3h zwiedzania, choć to trochę mało, ale taki wypad naprawdę super. Czasowo jak komuś pasuje to polecam.
Pozdrawiam :D
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 22.06.2010 21:27

Koleżanka Ines dobrze radzi ... :D
Od siebie dodam jedną propozycję . Trstenik + plaże w okolicy ... najlepiej od razu na Zaglavak ... przed samym zachodem słońca :) http://www.croatia1.com/mapbeach-en.htm .
Gdy wyjedziesz do góry z Trstenika , za winiarnią ( ok. 100m) skręcisz w prawo do lasu . zostawisz samochód , dalej spacerek przez pryw. camp i już jesteś na morzem ... póżniej w lewo , dziesięć minut spacerkiem i jesteś w niebie :D
Ostatnio edytowano 23.06.2010 22:29 przez mkm, łącznie edytowano 1 raz
magdach7
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdach7 » 23.06.2010 07:14

Ines
- z tego co czytam wnioskuję, że wiesz dużo o orebicu. Wybieram się na TRESTENICKA 3 Co wiesz o tej lokalizacji? Kolejny mój problem to czy z Ruskamen do Orebic dostać się promem czy jechać dalej przez cały półwysep?
Ponieważ będziemy tam tylko 6 dni potrzebujemy rad w pigułce- co zwiedzić z czego skorzystać tak aby dobrze wykorzystać czas. :lol:
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 24.06.2010 09:19

mkm napisał(a):Koleżanka Ines dobrze radzi ... :D
Od siebie dodam jedną propozycję . Trstenik + plaże w okolicy ... najlepiej od razu na Zaglavak ... przed samym zachodem słońca :) http://www.croatia1.com/mapbeach-en.htm .
Gdy wyjedziesz do góry z Trstenika , za winiarnią ( ok. 100m) skręcisz w prawo do lasu . zostawisz samochód , dalej spacerek przez pryw. camp i już jesteś na morzem ... póżniej w lewo , dziesięć minut spacerkiem i jesteś w niebie :D



dzięki za dobre rady


Wczoraj zaliczyliśmy Dubrovnik i Ston.
Dziś plaze bo wreszcie piękna pogoda!!
POza tym wiatrem, który lubi wiać, no ale jest ciepło i baja :twisted:

Jako ciekawostka powiem że w tym roku dużoo tu komarów :evil:
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 24.06.2010 09:25

ines napisał(a):choć co do brudu to jestem w szoku, bo we wrześniu bylismy dwa razy i zawsze była czyściutka..plaże wiadomo, że nie takie jak na Riwerze M. ale nie są złe :)


tak, plaże wąskie, gruby żwir zazwyczaj, krótkie.

Co do czystości to pełno było w wodzie jakby liści (wąskich) i patyczków.
PO tych 3 dniach pochmurnych już jest fajnie.
Niestety to wszystko jest na plaży (nikt ich nie porządkuje), poza tym zdarza się szkóło, butelki plastikowe.
Dopiero za drugim hotelem robi się ładniej, coraz ładniej (zresztą ta część morza dla mnie jest najładniejsza)
A i dużo jest jeżowców, w okolicach przed portem i ciut za to nawet bardzo dużo


POzdr
magdach7
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdach7 » 24.06.2010 10:20

Wiolab
Jak jesteś w orebicu to może ty wiesz czy ulica TRESTENICKA 3 jest w tej ładniejszej i czystszej części?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.06.2010 10:50

magdach7. W tym poście : forum/viewtopic.php?p=529742#529742
jest link do mapki Orebića, Trstenicka jest w kwadracie H-1,3.
Blisko więc głównej i najbardziej znanej plaży miasteczka. Okolica taka sobie... normalna. Plaża jak to plaża, trochę niby piasku i na całe szczęście mnóstwo ludzi, którzy okupując znane miejsce zostawiają w spokoju inne małe plaże. :wink:

Ja dla odmiany mieszkałem po drugiej stronie portu w części miasta zwanej Skvar, trochę dalej do sklepów czy restauracyjek, jednak bezpośrednia bliskość i widok na wieczorną Korcule były priorytetem.

Co do dojazdu, to osobiście nie zamieniłbym drogi przez Półwysep ani na prom, ani na samolot, ani też na mający powstać most. Dla mnie jazda od Stonu po Orebić to przyjemność sama w sobie.
aśkaj
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 13.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) aśkaj » 24.06.2010 15:05

A jakie wrażenia po przejeździe przez BiH...wolałabym wracając do domu zahaczyć o Mostar niż się tam specjalanie wybierać z Orebicza.

Fama mówi że drogi wąskie, kręte , częste patrole policyjne i nieubłagani policjanci.
Jeśli ktoś jechał proszę o czas przejazdu do granicy węgierskiej i opnię na temat jakości dróg.

Mam wrażenie że ten kraj pod względem bezpieczeństwa odstaje nieco od naszego.......i tym stwierdzeniem otwieram dyskusję ;)

pozdravy
lolek80
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 26.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lolek80 » 24.06.2010 15:34

aśkaj napisał(a):
Mam wrażenie że ten kraj pod względem bezpieczeństwa odstaje nieco od naszego.......i tym stwierdzeniem otwieram dyskusję ;)

pozdravy


O jakie bezpieczeństwo chodzi, bo chyba nie pojmuję ? 8O
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Półwysep Peljesac - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone