Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Półwysep Peljesac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 05.07.2010 14:44

na ulicy od blaca ( blisko portu, trzeba wejść schodkami na gore) jest winiarnia, zawsze się tam zaopatrujemy :)
Będąc na półwyspie owoce morza kupujemy na mini targu i sami zazwyczaj przyrządzamy, czasami jadamy w Babilon, albo w mieście Korcula czy Stonie :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.07.2010 16:45

Mali Ston. Kapetanova Kuca.
aśkaj
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 13.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) aśkaj » 05.07.2010 17:19

bok

Właśnie wróciłam z Orebicza.
Miejscowość nieciekawa, plaże przy głównym "deptaku" wąskie , wietrzne ,kąpielisko bardzo kamieniste, można sobie kolana poobijać.
'Piaszczysta' Trstenica zacieniona juz od około 14.30, a piasek ...może kiedyś był ;) Dla dzieci dobra , łagodne zejście bez głazów.

Miasto można powiedzieć wymarłe....po 22.00 cisza nocna ....nagle znikają ludzie, zamykane są konoby i kramy i wszystko milknie...dziwne to było.

Sa 2 restauracje polecane przez miejscowych w których można zjeść.....Amfora i tu polecam "plata za 2 osoba" ,która zawiera: 4 ryby , krewetki , małże ziemniaki ze szpinakiem i chyba sałatkę....lignije "przene pohane" czyli kalmary ...niesmaczne i oszukane.
I druga Marco Polo gdzie są bardzo dobre "Lignije przene"

Lodziarnia o której pisaliście na forum prowadzona przez 2ch braci sympatyczna, warto zajrzeć.

Promy na Korczulę do 23.00 , taxi wodne (15 min)zdecydowanie korzystniejsze , podpływa pod samą starówkę.

Polecam Apartament Elda: sympatyczny właściciel, czysto , przyjemnie i niezwykle miło, co jakiś czas częstował nas winem i przekąskami hrvatskimi i wręczył upominki na drogę ...polecam.


Pisaliście o komarach...rzeczywiście są ale.....domacze czyli krajowe (małe nieagresywne kąsające tylko wieczorami i tylko w zacisznych miejsach) i te paskudy afrykańskie z nóżkami w białe paski, gryzą cały dzień (jedyne pocieszenie że występuja tylko w zacisznych bezwietrznych miejscach, szczególnie wnerwiały mnie przy śniadaniu na tarasie, musieliśmy odpalać świece dymne)

Przyjemne plaże z malowniczymi zatokami przy drodze na Podobucze...sam dojazd do Podobucze ...warto wyjśc z auta i przejść tą trasę pieszo;) widoki zapierające przysłowiowy dech....ale trasa jak na koniec świata, kompletne pustkowie.

srdcan pozdrav
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 05.07.2010 18:20

Przecież mówiłem , że Trpanj jest lepszy :)
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 05.07.2010 21:29

"Miasto można powiedzieć wymarłe....po 22.00 cisza nocna ....nagle znikają ludzie, zamykane są konoby i kramy i wszystko milknie...dziwne to było."

dlatego właśnie dlatego kocham Peljesac, ze jest taki dziki i pustawy :)
jak ktoś lubi rozrywkę to powinien udać się na Riwierę Makarska :)
Orebic to nie miasto to tylko raczej mieścina :) zreszta to jeszcze nie szczyt sezonu dlatego ludzi mało, ale jak pisze każdemu podoba się co innego :P Pozdrawiam!
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 05.07.2010 21:36

Prawda, jak bym chciała rozrywek pojechałabym na Rivierę Makarską, właśnie dlatego lubię Orebic - za jego spokój (choć prawdę mówiąc nigdy w lipcu i sierpniu o 22 nic tam zamkniętego nie uświadczyłam).

Plaża jak ją znam nigdy piaszczysta nie była, zawsze drobny żwirek. Niestety wielu takowe nazywa piaszczystymi wprowadzając ludzi w błąd.

To kompletne pustkowie w kierunku Podobuce to właśnie mój kawałek świata, tam co roku stacjonuję, tam też będę za 4 dni :)
aśkaj
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 13.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) aśkaj » 05.07.2010 22:22

Czyli pewnie będziesz na plaży w Postupie....zazdroszcze...plaża cudna i spokojna...mogłabym, ja zabrać ze sobą do domu.

Na tym żwirkowym wypłaszczeniu stacjonuje dosyć duża ławica małych rybek...super podwodne widoki.

pozdravy
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 06.07.2010 08:51

Będę nieco dalej, w Borje, ale nie wykluczone że i tą plażę odwiedzimy :)
Rogman
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 05.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rogman » 06.07.2010 10:37

Asia nie zniechęcaj mnie !!!!
jadę do Orebica w piątek z dwójką małych twisterów (dzieci)

zlokalizujcie mi tę plażę Postupie
przeglądam zdjęcia na google ale nie mogę jej namierzyć
Asia którędy jechaliście i jaki mieliście czas?
Pozdrawiam
gordipi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 284
Dołączył(a): 16.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gordipi » 06.07.2010 10:48

[quote="Rogman"]Asia nie zniechęcaj mnie !!!!
jadę do Orebica w piątek z dwójką małych twisterów (dzieci)

Nie ma się czym zniechęcać poczytaj wszystkie opinie, a i tak zdanie najlepiej wyrobisz sobie sama. Jadę trzeci raz i jest ok. :D
Rogman
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 05.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rogman » 06.07.2010 10:57

Nie zniechęcam się, znam chorwację i wiem że będzie fajnie pomimo tego że jestem pierwszy raz na południu

Wiecie może w jakiej cenie jest wypozyczenie sprzętu pływającego?
a usługi medyczne? wystarczy paszport u lekarza czy extra płatne?
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 06.07.2010 14:13

Rogman napisał(a): wystarczy paszport u lekarza czy extra płatne?

wystarczy paszport
Owain
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 26.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Owain » 06.07.2010 14:54

Komary?! Rany Boskie, komary na Peljesaczu?! Że osy są to wiem, ale komary... to ja jade do Cro żeby komarów właśnie nie było... ARGH !

i co to znaczy że kalmary "oszukane"?

Ja i moje Artoo-Detoo będziemy na Peljesaczu - mam nadzieję - od 19 lipca, chcemy w ciemno pojechac bo nie wiemy czy będzie nam pasować Zuliana, Orebic czy może Duba i tamte okolice...
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 06.07.2010 15:02

Owain napisał(a):Komary?! Rany Boskie, komary na Peljesaczu?! Że osy są to wiem, ale komary... to ja jade do Cro żeby komarów właśnie nie było... ARGH !

i co to znaczy że kalmary "oszukane"?

Ja i moje Artoo-Detoo będziemy na Peljesaczu - mam nadzieję - od 19 lipca, chcemy w ciemno pojechac bo nie wiemy czy będzie nam pasować Zuliana, Orebic czy może Duba i tamte okolice...


tak wieczorem i nocą kąsały komary

Co do miast to mieścinki, największa Orebić, najmniejsza miejscowość Duba (wieś kilka domów).
Mnie podobał się dość Trpanj a mieszkałam w Orebiću
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.07.2010 15:10

Co do plaż koleżanko to Cię trochę poniosło...chyba wszystkich nie widziałaś, najlepsze plaże są idąc w kierunku hoteli za przystanią...
Także nie zgodzę się z tym, że Orebić to nieciekawa miejscowość...
Mnie się bardzo podobała ale są gusta i guściki....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Półwysep Peljesac - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone