Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Półwysep Peljesac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 14.07.2011 12:18

Dużo os i komarów w okolicach Podobuce?.. i Duby Peljeskiej ?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.07.2011 12:21

juliaka napisał(a):- Czy rzeczywiście jest tak daleko na Peljesac i jak najlepiej jechać ( jedziemy z Wieliczki)
- czy Trstenik to dobry wybór ( jesteśmy rodzinami z dziećmi w różnym wieku)
- Czy ktoś z Was był w tym roku w tych okloicach i jakie macie wrażenia ( interesuje mnie płaża , dotępo do podstawowych artykułów żywnościowych, jakies rozrwywki, itp
:) :)

- dobre pytanie :):) zapytaj tych ze Szczecina :) Najlepiej jechać bezpiecznie i z głową a jeśli chodzi o trasę to ja bym pojechał centralnie na dół przez Chyżne i dalej Słowacja E77 , Budapeszt, i dalej przez BiH. Inna trasa to wariant autostradowy, czyli Cieszyn , Żlina, Bratysława, Graz, Maribor(lub wersja z objazdem), Zagrzeb, i autocestą do końca, następnie albo drogą przez półwysep lub promem z Ploce do Trpanji. Oczywiście można z Cieszyna jechać przez Czechy.
- w tym roku nie byłem, będę w okolicy od 13 sierpnia w Borku. Do Trstenica wpadam od 2003 roku na piwo i lody :) Właśnie z Borka. Droga to piękna 7mio kilometrowa przejażdżka. Moje miejsce na Ziemi to właśnie Borak i ja bym w Trstenicu nie chciał mieszkać ale jest wiele osób które sobie chwali. W miasteczku jest wąziutka plaża żwirowa, nad głową jeżdżą samochody, nieliczne. W okolicy są piękne plaże
http://www.croatia1.com/mapbeach-en.htm
W miasteczku jest sklep, bazarek , kilka kawiarni, poczta i przystań stateczków pływających na Mljet.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.07.2011 12:22

Adam.B napisał(a):Dużo os i komarów w okolicach Podobuce?.. i Duby Peljeskiej ?

Co ty z tymi osami? W piłkę będziesz z nimi grał? :)
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 14.07.2011 12:24

Bocian napisał(a):
Adam.B napisał(a):Dużo os i komarów w okolicach Podobuce?.. i Duby Peljeskiej ?

Co ty z tymi osami? W piłkę będziesz z nimi grał? :)


Bocian tu nie o mnie chodzi ;) ..tylko o pewną damę..która jest uczulona na osy ; ) .. po prostu nigdzie w cro nie spotkalem Os i Komarów więc pytam..
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 14.07.2011 12:27

tylko pięknie śpiewały Cykady :)

ps. Bocian niedługo postami wyprzedzisz Janusza... oj nabijasz :D :) :)
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 14.07.2011 12:32

W 2009 w Borku we wrześniu było mnóstwo os, nie dało się spokojnie zjeść czegokolwiek na tarasie, bo się towarzystwo zwiadywało, a ja z zasady nie dzielę się jedzeniem. :wink: Komarów i ich piękniejszych kąsających połów nie zanotowałam.
Pozdrawiam
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.07.2011 12:33

Adam.B napisał(a):
Bocian napisał(a):
Adam.B napisał(a):Dużo os i komarów w okolicach Podobuce?.. i Duby Peljeskiej ?

Co ty z tymi osami? W piłkę będziesz z nimi grał? :)


Bocian tu nie o mnie chodzi ;) ..tylko o pewną damę..która jest uczulona na osy ; ) .. po prostu nigdzie w cro nie spotkalem Os i Komarów więc pytam..

Osy generalnie pojawiają si tam gdzie są śmieci. Jeśli na plaży będą przepełnione śmietniki to będą tez i osy. Jeśli rozłożysz się w okolicy straganu z arbuzami to też masz gwarantowane. Co do komarów to bywa różnie, zawsze zabieramy coś na komary ale to zapewne nie są nasze sk... które potrafią zepsuć każdy wyjazd :)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 14.07.2011 13:01

Co do Trstenica Bocian powiedział wszystko. Ja bym się tam na pobyt raczej nie zakotwiczyła. Lubię tam wpaść ale to nie moje miejsce.

Czy z Wieliczki na Półwysep daleko? Ja mam dalej i nie narzekam. Coś za coś, im dalej na południe tym piękniej....no ale dalej. Ale wszystko da się zrobić.

Na tyle osób to raczej będzie Wam trudno znaleźć lokum w jednym budynku. Szczególnie w szczycie sezonu. Ale zawsze można mieszkać gdzieś obok. Wydaje mi się, że to nie problem.

A co do os i komarów...nie zauważyłam jakoś ich zwiększonej ilości niż gdzie indziej. Osy jak osy, są tam gdzie owoce, słodkie, śmieci. Nie da się ich uniknąć. A komary, jakoś nie dawały się we znaki za bardzo.
Prawdę mówiąc to też jestem uczulona na osi jad, ale nigdy nawet nie pomyślałam, żeby wybierać miejsce wakacji pod względem są osy czy nie. Także Adaś - w drogę.
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 14.07.2011 14:54

aśkaj napisał(a):bok


Przyjemne plaże z malowniczymi zatokami przy drodze na Podobucze...sam dojazd do Podobucze ...warto wyjśc z auta i przejść tą trasę pieszo;) widoki zapierające przysłowiowy dech....ale trasa jak na koniec świata, kompletne pustkowie.

srdcan pozdrav


A byłaś w samym miasteczku Podobuce, na forum niewiele jest o tym miasteczku o jedzeniu dowiedziałem się, że jest konoba (podobno kolację/obiad trzeba sobie zamówieć dzień wczesniej i jest drogo) to prawda?
pierzaczek
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 24.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pierzaczek » 14.07.2011 15:03

Wróciłem z okolic Orebicia - z Kuciste - jak bym w czymś mógł pomóc to pytać :)
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 14.07.2011 15:09

pierzaczek napisał(a):Wróciłem z okolic Orebicia - z Kuciste - jak bym w czymś mógł pomóc to pytać :)


Zaznacz w google maps drogę z końca autostrady do Stonu:-)
ankaz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 17.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ankaz » 14.07.2011 15:14

Do Trstenika wpadaliśmy po chlebek i na lody - chyba też bym go na dłuższy pobyt nie polecała. Choć urokliwy jest niewątpliwie.. ale zgadzam się z Bocianem. Borak polecam i to bardzo.
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 14.07.2011 15:39

.
Ostatnio edytowano 13.01.2014 00:39 przez Mosqito, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.07.2011 18:31

Aguha napisał(a):W 2009 w Borku we wrześniu było mnóstwo os, nie dało się spokojnie zjeść czegokolwiek na tarasie, bo się towarzystwo zwiadywało, a ja z zasady nie dzielę się jedzeniem. :wink: Komarów i ich piękniejszych kąsających połów nie zanotowałam.
Pozdrawiam

Osy w Borku przy śniadaniu są zawsze :) Jedna , dwie sztuki... Da się to przetrzymać z pewna dozą samozaparcia :)
Adam, co do nabijania postów to zobacz sobie w statystykach kto i ile ma postów dziennie... :) Ja ze swoimi 2 z kawałkiem jestem lama przy 20 co po niektórych :):)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 14.07.2011 20:58

Bocian napisał(a):Osy w Borku przy śniadaniu są zawsze :) Jedna , dwie sztuki...


...niestety nie tylko w Borku i nie tylko przy śniadaniu :wink:
W ubiegłym roku 2 razy zostałam użądlona przez osę, cóż ból, zaczerwienienie, solidny obrzęk w miejscu użądlenia.
Minął po 2-3 godzinach. Najbezpieczniej jest jak najwcześniej usunąć żądło, schłodzić bolące miejsce, ponieważ lód obkurczy nasze naczynia i jad nie rozejdzie się dalej. Dobry jest też Fenistil lub Clemastin :cry:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Półwysep Peljesac - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone