Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Półwysep Peljesac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 20.07.2011 14:01

Bocian napisał(a):Knajpka miła i przyjemna ale dla mnie [b]nie ma takiej atmosfery[/b} jak Dalmatinska Kuca...

Byliśmy tam kilka razy, ale ani razu nie widziałem trzeźwego właściciela ;) Jako rekomendację niech posłuży jednak fakt, iż sam Makłowicz biesiadował tam ze swoimi przyjaciółmi. Byłem, widziałem :)
juliaka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 14.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) juliaka » 20.07.2011 14:13

Witam, i widzę,że w turnieju miasteczek Borak: Trstenik wg Was 1:0 dla Borka. No cóż, może w przyszłości tam poszukamy miejscówki wakacyjnej.
Mam jeszce małe pytanko do bywalców pólwyspu: jak wygląda sytuacja z kwaterami w połowie sierpnia? Mam namierzone 2 kwatery w Trsteniku, ale jeszce potrzebuję 2dla dwóch rodzin. Czy znajda cos jadąc w ciemno?
A może w innym miejscu zanajdziemy coś dla tak duże grupy?
polecane przez forum strony internetowe przewertowałam dosłownie po kilka razy i wniosek jest jeden - generalnie miejsca są , ale góra dla 5,6 osób.

dzieki za wszelkie rady i sugestie, które , jak dotąd baaardzo sie przydały :)
Kaska
ania.mor
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 11.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania.mor » 20.07.2011 14:17

nie wiem jak w sierpniu ale tydzień temu jak byłam w Trsteniku to od razu po wyjsciu z samochodu podszedł do nas jakis tubylec i zaproponował wolne apartamenty
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 20.07.2011 15:16

ania.mor napisał(a):dokładnie tak - Kuca ma lepszą atmosfere
a wiem bo wczoraj wróciłam z Boraka z villi Anadingać

i tak na marginesie do Bociana: masz pozdrowienia od Bozo :-)

Podziękuję mu 13 sierpnia :) Wiesz, że byłaś tam z jednym Cromaniakiem z Cropli? :)
ania.mor
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 11.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania.mor » 20.07.2011 15:28

teraz juz wiem, tylko nie moge sie domyslic z którym bo troche Polaków tam pomieszkiwało
jgx1
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 25.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jgx1 » 20.07.2011 19:38

Witam, może było w tym wątku ale zdążyłem tylko do 9 strony a że jestem w Orebicu i siedzimy że znajomymi to brakło czasu :) - jutro jedziemy do Dubrownika i:
1 - gdzie w Dubrowniku najlepiej zaparkować samochód - wyjężdzamy ok. 7 rano tak że tam po 9
2 - z powrotem chcę zajechać w okolice Trpanj - gdzie dokładnie są plaże Divna i Duba - czy to są dwie różne plaże? Czy one są w Trpanj czy w Dubie? Jak tam dokładnie dojechać?
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 01.08.2011 22:56

Gdzie na Peljesacu jest jakieś HotSpot? Muszę z robić przelewy:-):-)
juliaka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 14.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) juliaka » 03.08.2011 10:19

Witajcie,
mam jeszce pytanie do Tych, którzy znaja Peljesac - gdzie i czy w ogóle sa tam kantory i bakomaty?
Jesli nie ma to gdzie najbliżej, najlepiej wymienic walutę?
Przepraszam, jesli nie w tym watku, co trzeba pytam :)
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 03.08.2011 10:30

juliaka napisał(a):Witajcie,
mam jeszce pytanie do Tych, którzy znaja Peljesac - gdzie i czy w ogóle sa tam kantory i bakomaty?
Jesli nie ma to gdzie najbliżej, najlepiej wymienic walutę?
Przepraszam, jesli nie w tym watku, co trzeba pytam :)


Bankomaty są w Orebicu (np. Zaba w supermarkecie na wjeżdzie), Trpanju i Stonie.

Kantory, nie wiem, bo nie byłem zainteresowany tą formą pozyskania kun (nieopłacalna).
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 03.08.2011 11:22

Jest w Orebicu jakiś bank aby wymienić euro (lepszy kurs niż w kantorach)?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 03.08.2011 12:44

Bankomat jest tez w Potomje. Bankomat bezprowizyjny dla PeKaO SA jest przed Orebićem przy dużym samoobsługowym sklepie, jadąc do,po prawej stronie.
daro2008
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) daro2008 » 03.08.2011 21:33

Witam.

W banku nie byłem wymieniać pieniędzy, bo....... czynny do chyba 15:00, a tym czasie oddawaliśmy się różnym urokom Cro, wymieniałem pieniądze za to w niby kantorze w Orebić, taki mały kiosk po drodze w kierunku hoteli.
I tutaj następna porażka Orebića do Tucepi, za wymianę pobierana jest PROWIZJA!, w Tucepi w roku 2010 o czymś takim nie było mowy.

Dla informacji, na Korculi także płacimy prowizję.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 04.08.2011 09:43

Bankomatów w Orebicu jest przynajmniej 6 :) Dwa przy Konzumie na wjeździe, 2 kolejne przy Konzumie w miasteczku przy targu i 2 kolejne w porcie. Nie zdziwię się jeśli są jeszcze gdzieś :)

Kantor jest prawie na przeciwko Konzuma w centrum, w sklepie z pamiątkami.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 04.08.2011 10:56

Aldonka napisał(a):
Kantor jest prawie na przeciwko Konzuma w centrum, w sklepie z pamiątkami.

Po lewej stronie jadąc w kierunku Loviste. Koło piekarni.
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 05.08.2011 14:55

A ja mam pytanie praktyczne. Nie kojarzę żeby na Peljesacu był jakiś szpital, gdzie można najbliżej skorzystać z porady lekarskiej? Nie chodzi mi o lekarza prywatnego tylko jakąś przychodnię, żeby był dyżur nocny,laboratorium, coś w tym stylu.
Mam nadzieję, że nie będę musiała korzystać ale jak się jedzie z dziećmi to rożnie to bywa. Tym bardziej, że całkiem niespodziewanie moja córka trafiła do szpitala, dzisiaj dopiero ma mieć wypis a jedziemy za kilka dni.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Półwysep Peljesac - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone