Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Półwysep Peljesac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 12.06.2010 11:06

WIOLAB napisał(a):Dzięki za info :D


Sama sobie poradzę tylko te moje ogonki (dzieci) zaprzatają mi cały czas głowę - czy to miejscowość gdzie mozna cały dzionek pobyć bez samochodu i je nie zameczyć? :lol:

noyle mieszkasz tam gdzie moi dobrzy znajomi (co roku jestesmy u nich w zimę), pozdr

Co do Korculi, to moim zdaniem tylko bez samochodu i najwcześniej około godz. 18.
Orebic ma jescze jedną zaletę, o której tutaj nikt nie wspominał. Mianowicie słynna lodziarnia na deptaku, w której obsługują przemili bracia. Myślę, że "ogonkom" będzie pasowało.
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 12.06.2010 13:25

[quote="piamir] Co do Korculi, to moim zdaniem tylko bez samochodu i najwcześniej około godz. 18.
Orebic ma jescze jedną zaletę, o której tutaj nikt nie wspominał. Mianowicie słynna lodziarnia na deptaku, w której obsługują przemili bracia. Myślę, że "ogonkom" będzie pasowało.[/quote
]

Dlaczego tak późno od 18???

Rozumiem, iż lodziarnie rozpoznam bez problemu? A jak nie ja to pewnie moje córki :lol:
Lodziarnia ma jakąś nazwę?
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 12.06.2010 13:45

WIOLAB napisał(a):Dlaczego tak późno od 18???

Rozumiem, iż lodziarnie rozpoznam bez problemu? A jak nie ja to pewnie moje córki :lol:
Lodziarnia ma jakąś nazwę?


W zeszłym roku pierwszy raz popłynąłem rano na Korculke i było super, generalnie wieczorami jest większy high life i ma to swoje uroki.
W ogóle faje wyskoczyć gdzieś z rana bo można sobaczyć swojskie klimaty.
Ja bardzo lubię wstąpić ok godziny 8 rano na espresso do knajpki przy przystani w Kuciste.

A lodziarnie na pewno znajdziesz na deptaku w Orebiciu, chłopaki mówią w "wszystkich" językach. Jak się odezwą po polsku to znaczy, że jesteś w właściwym miejscu.
Na przeciwko jest studnia z kranem.

Osobiście lody jem tylko dwa razy w roku za to przeważnie u chłopaków z Orebicia.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.06.2010 13:54

piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 12.06.2010 13:55

Obrazek
Korcule proponuję wieczorem, bo nie jest tak ciepło, klimat miasta po zmierzchu jest cudowny, można podziwiać zachód słońca z wiezy niedaleko portu.
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 12.06.2010 21:22

mark_a34 napisał(a):Ja do peliesaca dorzuciłbym jeszcze Borak uroczą malutką wioskę polecam jeśli ktoś lubi spokój


A czy mógłbyś rozwinąć temat ?
Szukam czegoś na koniec sierpnia na półwyspie. :D
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 12.06.2010 21:52

piamir napisał(a):
WIOLAB napisał(a):Dzięki za info :D


Sama sobie poradzę tylko te moje ogonki (dzieci) zaprzatają mi cały czas głowę - czy to miejscowość gdzie mozna cały dzionek pobyć bez samochodu i je nie zameczyć? :lol:

noyle mieszkasz tam gdzie moi dobrzy znajomi (co roku jestesmy u nich w zimę), pozdr

Co do Korculi, to moim zdaniem tylko bez samochodu i najwcześniej około godz. 18.
Orebic ma jescze jedną zaletę, o której tutaj nikt nie wspominał. Mianowicie słynna lodziarnia na deptaku, w której obsługują przemili bracia. Myślę, że "ogonkom" będzie pasowało.

Tu się zgodzić nie do końca mogę. Korcula (miasto) wieczorem jak najbardziej, jest mniej gorąco, ale warto na wyspę zabrać samochód jak się chce zobaczyć coś więcej niż tylko stare miasto. Korcua to wyspa z wieloma pięknymi zakątkami.
trasat23
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 10.08.2008
Witam

Nieprzeczytany postnapisał(a) trasat23 » 13.06.2010 12:45

Ale nikt nie pisze o miejscowościach za Orebicem. A własnie o to pytałem, czy tam nie warto w ogóle jechać.
trasat23
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 10.08.2008
a co z miejscowościami za orebicem

Nieprzeczytany postnapisał(a) trasat23 » 13.06.2010 12:46

Ale nikt nie pisze o miejscowościach za Orebicem. A własnie o to pytałem, czy tam nie warto w ogóle jechać.
antek
Cromaniak
Posty: 1031
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) antek » 14.06.2010 01:13

trasat...na rowerze to musisz mieć zaprawę bo za Kuciste zaczynaja się niezłe podjazdy....ale za to widok z góry...MIODZIO. a dalej to sam pojedziesz.....zobaczysz:)
pozdrav
Jarek Magnuski
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 25.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek Magnuski » 14.06.2010 06:18

Strona pólwyspu z Orebićem jest wg mnie bardziej wietrzna , stąd tak dużo miłosników pływanai na desce a dla dzieci nie za koniecznie . W TRPANJU ( pięciokrotny pobyt ) promenada przechodzi w nadmorską scieżkę wzdłuż całej miejscowości - ok 2 km.- więc jest gdzie chodzić.
Po za tym potej stronie półwyspu znajdują się najładniejsze plaże półwyspu DIVNA I DUBA położone od Trpanja ok 8 km gdzie codziennie jeździliśmy bo naprawdę warto . Polecam TRPANJ.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 14.06.2010 14:08

z tym wiatrem w Orebic to się nie zgodzę, nie zauważyłam różnicy będąc w Trpanj czy po drugiej stronie półwyspu :)
Jak zawsze powtarzam każdemu podoba się co innego, także każdy na miejscu jest sam w stanie stwierdzić czy mu sie podoba czy nie..oczywiście zazwyczaj najpiękniejsze plaże są poza miasteczkami, warto je zobaczyć, ale jesli mam blisko apartamentu dobra plażę i jesli są jeszcze dzieci to nie ma sensu sie meczyc i jezdzić codziennie :)
Także na miejscu pojedziesz zobaczysz i sama uznasz co ci się podoba :)
Zresztą w Cro jest wszędzie pięknie i na pewno wrócisz zadowolona :) każdy musi tam znaleźć swoje miejsce, ja wiem ze to Peljesac :)
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 15.06.2010 08:06

ines napisał(a):Także na miejscu pojedziesz zobaczysz i sama uznasz co ci się podoba :)
Zresztą w Cro jest wszędzie pięknie i na pewno wrócisz zadowolona :) każdy musi tam znaleźć swoje miejsce, ja wiem ze to Peljesac :)


tu się z Tobą zgodzę ..... ja ciągle szukam, bo to dopiero mój 3 wyjazd do Cro.
Na pewno, mogę przyznać 1:0 dla Tucepi - Poreć, Istria po prostu mnie nie zachwyciła.
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 15.06.2010 18:58

antek napisał(a):trasat...na rowerze to musisz mieć zaprawę bo za Kuciste zaczynaja się niezłe podjazdy....ale za to widok z góry...MIODZIO. a dalej to sam pojedziesz.....zobaczysz:)
pozdrav


Przez Kuciste i Viganij to jedziesz nad samym morzem (chyba że obwodnicą), ostry podjazd jest za tymi miejscowościami i jest to droga na druga stronę półwyspu do miejscowości Loviste.
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 16.06.2010 11:53

Zapytam Was jeszcze podając plan Orebica, w który miejscu tego miasta najlepiej jest ulokować się z dziećmi?

http://sky.prohosting.com/grak/pages/or ... an_big.htm


Jeszcze jedno, mam zaplanowane większe wyjazdy, a gdzie można skoczyć np. po południu ale znaleźć jakąs fajna plaże poza Orbicem ale stosunkowo niedaleko?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Półwysep Peljesac - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone