Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Półwysep Peljesac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lolek80
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 26.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lolek80 » 09.06.2010 12:13

W Orebic jak wjeżdżasz jest plaza trestnica, ja akurat tam nie polecam, najlepiej tak jak radzi Ines szukać pod koniec Orebica, zaraz za portem, dalej są juz osady kucisce i viganji.
Czyli jak jedziesz ze Stonu do Orebic to przy wyjeździe :)
zobacz mapke gdzie port za portem znajduja sie fajne plaze, apartamnety z widokiem na morze i dalej juz jest tylko hotel :)
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 09.06.2010 12:34

lolek80 dzięki za odpowiedź !!!!
Poszukam mapy i zaraz ją przejrzę i na sama myśl o wyjeździe nie mogę juz sie doczekać
:D [/b]
mark_a34
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mark_a34 » 09.06.2010 22:11

Ja do peliesaca dorzuciłbym jeszcze Borak uroczą malutką wioskę polecam jeśli ktoś lubi spokój
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 09.06.2010 22:21

atomic napisał(a):Ja też w tym roku wybrałem na pewno Peljesac :) Z tym, że nie mogę się zdecydować co do miejsca (prawdopodobnie okaże się dopiero na miejscu)...Mam pytanie do ludzi, którzy tam już byli: czy w Trpanju jest jakaś promenada z knajpami ? Konzum ? targ ? w Orebicu czytając relacje rozumiem, że jest wszystko... :P

Trpanj jest dużo mniejszy od Orebica, ale znajdziesz tam wszystko co jest potrzebne do normalnego funkcjonowania. promenada jest ,ale malutka.
Obrazek
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 09.06.2010 22:39

A ja dorzucę cały zatunelowy Peljesac :)
Orebic czy Trpanj :?: Trpanj :!:
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 09.06.2010 23:04

ed nie wiem jak w sezonie, ale we wrześniu Orebic szczególnie jego obrzeza są naprawdę ok :)
bobemce
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobemce » 09.06.2010 23:30

ines napisał(a):ed nie wiem jak w sezonie, ale we wrześniu Orebic szczególnie jego obrzeza są naprawdę ok :)


no ja byłem w sezonie i było totalnie do d... - tłum ludzi, wąska plaża, kawałek wcześniej (w kierunku Mokalo, ale jeszcze w Orebiciu) plaża jest szersza, ale dno jest całkowicie wyryte, jakby buldożerami do wody wjechali. Przyznam się jednak, że za portem apartamentom i plażom się nie przyglądałem... Czy tam nie ma przypadkiem 2 hoteli?
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 10.06.2010 08:31

Zgadza się lipiec , sierpień w orebicu to nie moje klimaty , ale koleżanka wyjeżdza już niedługo więc do końca czerwca ,może być dużo luźniej .

WIOLAB - jeśli jedziecie autkiem to i tak polecam zajrzeć na okoliczne plaże i miejscowości , szczególnie Borak , Divna ewentualnie Duba ( tam sam jeszcze nie dojechałem - ale czytałem opisy :D ) plaże między Trstenikiem i Żuljaną czy plaża Vucine w Żuljanie , no i oczywiście Ston i popróbowanie swieżych ostryg :D

Zresztą jest sporo relacji z Peljesaca nic tylko poczytać :D
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 10.06.2010 10:40

armar napisał(a): jeśli jedziecie autkiem to i tak polecam zajrzeć na okoliczne plaże i miejscowości


tak też zamierzam uczynić :lol:

Jeśli w Orebiću nie spodoba mi się już na wstępie to rzut beretem do Trpanj, mam jednak nadzieję, że to VI i będzie OK :D
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 11.06.2010 18:46

Jeszcze jedno pytanie o Korculę.

Czy płynąc na nią promem bez samochodu możemy zwiedzić sobie spokojnie cos godnego uwagi? Czy o za bardzo męczące i jednak warto zabrać samochód??
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 11.06.2010 19:14

plynac z Orebica na Korcule wynajac mozna taxi wodne koszt ok 10 kun za osobe (w tamtym roku),doplywasz i widzisz satare miasto ,cos pieknego , taki maly Dubrownik,goraco polecam :D
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 11.06.2010 19:43

adikos napisał(a):plynac z Orebica na Korcule wynajac mozna taxi wodne koszt ok 10 kun za osobe (w tamtym roku),doplywasz i widzisz satare miasto ,cos pieknego , taki maly Dubrownik,goraco polecam :D


Czy coś takiego pływa z Orebica do Dubrownika :?:
scrapp
Croentuzjasta
Posty: 203
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scrapp » 11.06.2010 22:39

termondar napisał(a):
adikos napisał(a):plynac z Orebica na Korcule wynajac mozna taxi wodne koszt ok 10 kun za osobe (w tamtym roku),doplywasz i widzisz satare miasto ,cos pieknego , taki maly Dubrownik,goraco polecam :D


Czy coś takiego pływa z Orebica do Dubrownika :?:


Nie bo to kilkanaście razy dalej. Ale autem dolecisz szybko (szczególnie jak wyjedziesz rano)
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 12.06.2010 10:52

WIOLAB napisał(a):Czyli noclegów szukam wjeżdzając do Orebica czy wyjeżdzajac?
oczywiście cały czas mam na względzie plaże z dogodnym dojściem i zejściem do morza

Wyjeżdzając
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 12.06.2010 10:53

Dzięki za info :D


Sama sobie poradzę tylko te moje ogonki (dzieci) zaprzatają mi cały czas głowę - czy to miejscowość gdzie mozna cały dzionek pobyć bez samochodu i je nie zameczyć? :lol:

noyle mieszkasz tam gdzie moi dobrzy znajomi (co roku jestesmy u nich w zimę), pozdr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Półwysep Peljesac - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone