Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bo tam nas jeszcze nie było – Peljesac 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bodzio_gdańsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 334
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodzio_gdańsk » 01.07.2015 14:03

My przyjechaliśmy do Orebicza 19 lipca w sobotę i przywitał nas mega upał , fajna relacja .....przysiadamy się !!!!W tym roku za 30 dni również Peljesac tym razem Trpanij.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.07.2015 14:12

Witam bodzio,
rzeczywiście tamten weekend był piękny, szkoda, że potem coś się popsuło, chyba, że na chwilę tylko...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 01.07.2015 14:20

piekara114 napisał(a):Obrazek

Nooooooooooo suuper :P ,
może i ja w tym roku przekonam się do jazdy na plaże autem i poszukam sobie takich "bezludnych zatoczek" 8) ,
a tu jeszcze 17 DDW :evil: .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.07.2015 16:38

mysza73 napisał(a):Nooooooooooo suuper :P ,
może i ja w tym roku przekonam się do jazdy na plaże autem i poszukam sobie takich "bezludnych zatoczek" 8) a tu jeszcze 17 DDW :evil: .


Nie powiem, że jestem zwolennikiem jeżdżenia autem na plażę, ale nie powiem też, że plaża ma być pod nosem. Raczej dostosowuję się do warunków jakie wybrałam (apartament i to co oferuje okolica). Jeśli mamy akceptowalna plażę blisko to z niej korzystamy, a podczas całodniowych wycieczek wybieramy noś nowego.
W Mlini to ty dużego wyboru nie masz. Dojeżdżanie tam do plaż wiąże się z problemami z parkowaniem...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 01.07.2015 16:55

piekara114 napisał(a):W Mlini to ty dużego wyboru nie masz. Dojeżdżanie tam do plaż wiąże się z problemami z parkowaniem...

No to już se poplażowałam :roll: :wink: ,
zostają KLIFY :oczko_usmiech: .
Ustronianka
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 29.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ustronianka » 01.07.2015 17:24

nooo lazury piękne, chcę więcej :)
podobaja mi się takie zatoczki mmmmmm oj takkkkk
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2011
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 01.07.2015 18:30

piekara114 napisał(a):Po sąsiedzku – plaża na Korculi w Korculi
Obrazek


dwa lata temu nad tą plażą jadłem kolację :D
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 01.07.2015 19:15

15 lipca 2015 ... to za dwa tygodnie :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.07.2015 21:05

Przykro mi, odcinka nie będzie, coś źle się czuję...
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 01.07.2015 23:09

piekara114 napisał(a):/ Nikogo w sąsiedniej zatoczce nie ma
Obrazek


Mam nieodparte wrażenie, że wylegiwaliśmy się w tej samej zatoczce....
Obrazek
albo gdzieś bardzo blisko :smo:
:)
aniaitomek
Croentuzjasta
Posty: 168
Dołączył(a): 04.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniaitomek » 02.07.2015 05:15

O matko , a ja juz patrzec na te zdjecia nie moge. Bo to jeszcze ponad dwa tygodnie do wyjazdu. Piekne te zatoczki. W zeszlym roku prawie przez caly czas siedzielismy na plazy w Borku. Ale w tym roku sie ruszymy, sprobujemy znalezc te zatoczki, chocby tylko zeby je zobaczyc. Czekam na dalsza relacje.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.07.2015 07:13

malina1959 napisał(a):
piekara114 napisał(a):/ Nikogo w sąsiedniej zatoczce nie ma

Mam nieodparte wrażenie, że wylegiwaliśmy się w tej samej zatoczce.... :)

Ta Twoja to chyba była po naszej prawej ręce patrząc na wyspę, tam zwykle od 13 był już cień, który narastał....

Witaj aniaitomek, warto się ruszać, nawet jak coś super jest pod nosem...
aniaitomek
Croentuzjasta
Posty: 168
Dołączył(a): 04.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniaitomek » 02.07.2015 07:31

Jeździliśmy to tu to tam ale plazingowaliy tylko w Borku. W tym roku jedziemy z naszymi wnuczkami i znając życie zaraz im się znudzi jedno miejsce , wiec spróbujemy plazingu i smazingu na innych plażach. Mnie tylko dobija to taszczenie klamotow :(
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.07.2015 07:42

A potem przyszło popołudnie…
Już dzień wcześniej w porcie w informacji turystycznej pobrałam ulotkę o taxi boat na Korculę. Na plaży stwierdziliśmy, że godz. 18 będzie w porządku. I tak kilka minut przed godziną zero stawiamy się w porcie.
Obrazek

Planowane wypłynięcie jest o 18:15. Jesteśmy jednymi z pierwszych – to na pewno się zabierzemy :mrgreen: Upał jest spory, aż trudno uwierzyć, że 24 h wcześniej Orebić był szarawy. Dziś prezentuje się tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Im bliżej wypłynięcia, ludzi w kolejce coraz więcej. W końcu pojawia się kapitan i rozpoczyna się sprzedaż biletów. Płacimy 2*15 +50% za syna. Razem 37 kn. Cena w jedną stronę. Upewniam się, że płynie pod mury (do centrum), bo 3 km spacerek z głównego portu mi się nie uśmiecha. A już wolę nie myśleć jak bym wyglądała jakbym oznajmiła moim chłopakom, że popłynęliśmy nie tym stateczkiem. Dobrze, że byliśmy wcześniej, bo mamy i dobre miejsce i się zabraliśmy w tej turze. Osoby, które były przed samym wypłynięciem, musiały poczekać na kolejny stateczek.
To płyniemy, zostawiając Orebic za sobą…
Obrazek

Mijamy orebickie hotele - jakby ktoś poszukiwał all’ów to właśnie tu to dostanie…
Obrazek

…i już jesteśmy u celu
Obrazek



Miał być odcinek w całości, ale nie chce się załadować...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.07.2015 07:46

Sprawdzamy rejsy powrotne, decydujemy się na przedostatni (nie mamy ochoty nocować na wyspie) i przez Bramę Morską wchodzimy na teren miasta. Kręcimy się chwilkę i trafiamy pod najbardziej znany na wyspie dom
Obrazek

Godziny otwarcia i ceny
Obrazek

Podobno w środku nic ciekawego nie ma. Oglądamy tylko fasadę domu, w którym podobno urodził się podróżnik-odkrywca.
Obrazek

Obrazek

Wcześniej jest duży sklep z pamiątkami związanymi z Marco… i łatwo tu trafić.

Stąd też jest dobry widok na szczyt wieży katedralnej
Obrazek

Mijamy malutki kościół Sv. Petara i zaglądam do katedry. Tuż obok wejścia jest drugie. Zaglądamy tam już w trójkę. W pomieszczeniu stoi fontanna (chyba) a z boku są schodki na wieżę. Wdrapujemy się i po kilku stopniach informacja o konieczności zakupu biletów. Jeśli dobrze pamiętam były po 20 kn. Nie drogo, ale w sumie taka informacja powinna być na dole… Jeszcze kilka stopni i jesteśmy pod dzwonem…
Obrazek

…potem drabina i już stoimy na szczycie. Dzwonnicę mamy tylko dla siebie. Wieża nie jest za wysoka, i niewiele ponad domy. Stąd też widok nie jest zbyt rozległy...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dom Marco Polo…
Obrazek

…samostan w Orebiciu...
Obrazek

…tył Bramy Revelin…
Obrazek

…kawiarnia na szczycie Kula Zakerjan…
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Bo tam nas jeszcze nie było – Peljesac 2014 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone