Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bałkańskie Wyprawy: Grecja i nie tylko 2014-2015

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21043
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 15.10.2015 21:33

[quote="MarDomi"]
Wzdłuż miejscowości rozciąga się żwirowo-kamienista plaża...
[quote]

...cała tylko do Waszej dyspozycji... :wink:
Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 15.10.2015 23:49

MarDomi napisał(a):W drodze ze Skali do Poros mijamy kilka pustych, kamienistych plaż.

Lubię pustkowia.

Pozdrawiam,
Wojtek
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008
Re: Bałkańska Wyprawa: Grecja i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 17.10.2015 00:14



Wydaje mi się, że przepaść jest większa niż 20 lat, bo w niektórych wsiach w PL żyją pokolenia dorosłych, które nie pamiętają konia jeszcze sprzed 90 roku!
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 17.10.2015 06:56

kmichal napisał(a):... "palacz" mnie rozbawił ... :mrgreen: ... no i przekonał, że palenie zabija - chociaż nigdy nie paliłem ... :D ...
Pozdrawiam.

Ale wytrwał w pracy do końca :wink:

ajdadi napisał(a):...cała tylko do Waszej dyspozycji... :wink:
Pozdrawiam


Niestety, aż tak dobrze nie było. Wygląda tak tylko na zdjęciach, nie chciałem focić innych ludzi na plaży, stąd ujęcia, gdzie było mało ludzi. :(

Franz napisał(a):
MarDomi napisał(a):W drodze ze Skali do Poros mijamy kilka pustych, kamienistych plaż.

Lubię pustkowia.

My również i tym bardziej zastanawiam się czemu za chwilę pojedziemy do miejsca o zupełnie innym charakterze :roll:

MWN napisał(a):


Wydaje mi się, że przepaść jest większa niż 20 lat, bo w niektórych wsiach w PL żyją pokolenia dorosłych, które nie pamiętają konia jeszcze sprzed 90 roku!

Zgadzam się, było to bardzo łagodne porównanie :wink: . Wszystko zależy też od regionu kraju.
Fajnie, że ktoś jeszcze czyta poprzednią relację. :)


Pozdrawiam
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 17.10.2015 07:19

Czas szybko leci, pora trochę poplażować :)
Przed wyjazdem podczas przeglądania różnych plaż na wyspie. Bardzo spodobała się mi plaża Antisamos.
W tym celu jedziemy dalej wschodnim wybrzeżem.
Widoki z trasy są porywające. Gdziekolwiek popatrzeć góry i doliny.
Dojeżdżamy do miasteczka Sami, dalej w prawo i wąską drogą zatrzymujemy się wpierw na punkcie widokowym na zatokę.
1762.jpg

1763.jpg

1764.jpg

1765.jpg
W oddali Ithaka

1766.jpg

Według wielu przewodników to jedna z najładniejszych plaż na wyspie. Białe otoczaki, otoczona zielenią, wielostopniowy odcień blękitu wody, ale...
1769.jpg

Plaża przyciąga tabuny turystów, więc cały urok psują leżaki, parasole, bar, samochody, slowem - człowiek na człowieku. Zdjęcia mogą być mylące, gdyż z premedytacją nie uwieczniałem innych :wink:
1775.jpg

Udało się nam wyszukać trochę wolnego miejsca na końcu plaży, gdzie postanowiliśmy się rozłożyć :)
1779.jpg

Taki to pożyje... :wink:
1789.jpg

1791.jpg

W czerwcu jest sporo ludzi, więc w sezonie liczbę plażowiczów trzeba pomnożyć pewnie razy trzy. :roll:
Spędziliśmy tam czas do popołudnia. Później w drodze powrotnej wstąpimy jeszcze do nieco chłodniejszego miejsca...
omoz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 28.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) omoz » 17.10.2015 09:15

Witam, poszukuję miejscówki na wakacje 2016 /Grecja kontynentalna, Albania/ jak możecie dać namiary proszę o maila: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.
Dzięki
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21043
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 17.10.2015 10:04

MarDomi napisał(a):Plaża przyciąga tabuny turystów, więc cały urok psują leżaki, parasole...


...w tym roku miałem okazję się o tym przekonać...
Pozdrawiam :papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 17.10.2015 14:17

MarDomi napisał(a):My również i tym bardziej zastanawiam się czemu za chwilę pojedziemy do miejsca o zupełnie innym charakterze :roll:

Są miejsca warte odwiedzenia pomimo tłumów...

Pozdrawiam,
Wojtek
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 17.10.2015 17:18

Antisamos to rewelacyjna plaża :D . Będzie o tym trochę w mojej relacji, ale teraz radzę jeszcze raz popatrzeć na te piękne zdjęcia, bo u mnie tak ładnie nie będzie :( .
pzdr. :wink:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 17.10.2015 20:57

... ooo, jak miło, Antisamos to jedyna plaża na Kefalonii na której plażowaliśmy ... :mrgreen: ...
... fakt, tłumy są okropne, ale widoki na nią i z niej są rewelacyjne ... :lol: ... potwierdzam, bardzo dobry wybór ... :wink: ...
Pozdrawiam.
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 17.10.2015 22:06

Obrazek

faktycznie jest przekonujący :D

wspaniale się z Wami podróżuje, co odcinek jest pięknie i Kefalonia jest na pewno na mojej liście do zobaczenia!
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 22.10.2015 08:52

omoz napisał(a):Witam, poszukuję miejscówki na wakacje 2016 /Grecja kontynentalna, Albania/ jak możecie dać namiary proszę o maila: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.
Dzięki

Nasze wszystkie dwa jakie do tej pory noclegi w Grecji kontynentalnej mieliśmy brałem z Booking. Oba na jedną noc, na dłuższy pobyt wybrałbym coś innego.
ajdadi napisał(a):
MarDomi napisał(a):Plaża przyciąga tabuny turystów, więc cały urok psują leżaki, parasole...


...w tym roku miałem okazję się o tym przekonać...

Czekam z niecierpliwością na relację :)

Franz napisał(a):
MarDomi napisał(a):My również i tym bardziej zastanawiam się czemu za chwilę pojedziemy do miejsca o zupełnie innym charakterze :roll:

Są miejsca warte odwiedzenia pomimo tłumów...

Zgadzam się, Antisamos na pewno warto :)

tiwa napisał(a): ale teraz radzę jeszcze raz popatrzeć na te piękne zdjęcia...

:oops:
Piękne to bym nie powiedział, bo aparat słaby...ale dzięki za miłe słowo :D

kmichal napisał(a):... ooo, jak miło, Antisamos to jedyna plaża na Kefalonii na której plażowaliśmy ... :mrgreen: ...
... fakt, tłumy są okropne, ale widoki na nią i z niej są rewelacyjne ... :lol: ... potwierdzam, bardzo dobry wybór ... :wink: ...

Człowiek się napatrzy na relacje, a później go nosi :wink:

ArliJ napisał(a):wspaniale się z Wami podróżuje, co odcinek jest pięknie i Kefalonia jest na pewno na mojej liście do zobaczenia!

Dzięki :)
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 22.10.2015 09:14

Naszym celem jest Ainos, najwyższy szczyt na wyspie, liczący sobie 1628m n. p. m.
Patrząc na górę od strony wybrzeża łatwo go można zidentyfikować po charakterystycznych wysokich masztach antenowych, które stoją niemal na samym szczycie. Wspomniane maszty, ze względu na emitowane nieustannie fale elektromagnetyczne, przyczyniły się jednak do degradacji przyrody i wyniszczenia bardzo rzadkich, endemicznych gatunków porastających okolice szczytu.
1798.jpg

1803.jpg

1810.jpg

Droga wiodła coraz bardziej ku górze, coraz wyraźniej wkraczając w chmury.
Przekraczamy bramy Ainos Natio­nal Park. który, aby chro­nić uni­kalne gatunki, jest ogro­dzony. Wstęp jest bez­płatny, ale ogra­ni­czony. Bramy otwie­rane są dla zwie­dza­ją­cych jedy­nie w ciągu dnia i prze­by­wa­nie w parku po zmroku jest zabronione.
1816.jpg

Według mapy na szczyt pro­wa­dzą dwie drogi: jedna od strony północno-​zachodniej i druga od strony południowo-​wschodniej. Ta druga jest raczej dostępna jedy­nie dla aut tere­no­wych z napę­dem 4x4, lub pewnej Skody Felicji ;).
Droga od strony północno-​zachodniej jest nowa i w bardzo dobrym stanie. Owszem kręta, ale nie ma się co oba­wiać, że poobi­jamy miskę. Taką drogą doje­dziemy nie­mal na sam szczyt, na nie­wielki par­king tuż pod masz­tami ante­no­wymi. Niestety mamy pecha, ponieważ chmury przysłaniają nam cały widok. Postanawiamy nieco pochodzić i przeczekać może się przejaśni. Przy dobrych warun­kach roz­ta­cza się stąd nie­sa­mo­wity widok na wyspę, na jej “sąsiadki”: Zakyn­thos, Lef­kadę i Itakę oraz na Pelo­po­nez.
Ostatnio edytowano 22.10.2015 11:33 przez MarDomi, łącznie edytowano 1 raz
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 22.10.2015 09:25

Jed­nym z ende­micz­nych gatun­ków jest jodła kefa­loń­ska, która dosyć gęsto pora­sta oko­lice szczytu. Gatu­nek ten rośnie jedy­nie na dużych wyso­ko­ściach, zwy­kle powy­żej 700m n.p.m. W daw­nych cza­sach drewno jodły kefa­loń­skiej było nawet celem najaz­dów, ponie­waż ze względu na twar­dość i swoje wła­ści­wo­ści było naj­lep­szym mate­ria­łem do budowy statków.
1814.jpg

1815.jpg

1817.jpg

1818.jpg

Po kilku minutach chmury się nieco rozstępują.
1819.jpg

1825.jpg

1826.jpg

1828.jpg
Ostatnio edytowano 22.10.2015 09:29 przez MarDomi, łącznie edytowano 1 raz
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 22.10.2015 09:27

MarDomi napisał(a):Postanawiamy nieco pochodzić i przeczekać może się przejaśni. Przy dobrych warun­kach roz­ta­cza się stąd nie­sa­mo­wity widok na wyspę, na jej “sąsiadki”: Zakyn­thos, Lef­kadę i Itakę oraz na Pelo­po­nez.


... no to czekam z Wami ... :mrgreen: ...

MarDomi napisał(a):jedna od strony północno-​zachodniej i druga od strony południowo-​wschodniej.
MarDomi napisał(a):Droga od strony północno-​wschodniej


... trochę się pogubiłem w tych drogach ... :wink: ... ale skoro tam jednak dojechaliście to damy radę ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Bałkańskie Wyprawy: Grecja i nie tylko 2014-2015 - strona 32
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone