Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Andalucia, Algarve, Lisboa czyli IBERIADA 2015

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 24.10.2015 15:24

tony montana napisał(a):WITAJ PORTUGALIO!!

Bem vindo 8)

kmichal napisał(a):
ajdadi napisał(a):...i ten KOLOR piasku...


... o tak, kolor piasku po prostu ohyda ... :wink: ... odrzuca od razu ... :mrgreen: ...

W tej sytuacji tutaj nawet nie zaglądaj, bo doznasz szoku...

Pozdrawiam,
Wojtek
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 24.10.2015 18:24

tony montana napisał(a):Jeśli ktoś mnie zapyta, z czym MNIE osobiście kojarzy się Andaluzja - wiem, wiem, byłem tylko tydzień i mało widziałem.... to Z TYM!!

tony montana napisał(a):Przyznam się, że to zdjęcie jest jednym z moich ulubionych z tego wyjazdu

rzeczywiście świetne te donice na ścianie :) .

tony montana napisał(a):NIE MÓW, że Ty tez TO MASZ? ;) No i działa ten Naproxen chociaż? Dziś już jest lepiej, przeszedłem 7 i zyję ;/0

i ja również to mam!. U mnie się to nazywa przepuklina międzykręgowa. Żeby było ciekawiej nabawiłem się tego w... Chorwacji - skacząc na łeb do wody z kilkumetrowej skałki 8) Mi pomaga basen 3 razy w tygodniu

Ja na Sewillę też poświęciłem tylko kilka godzinek w drodze do Portugalii - przy upale 46stC :? . Plaza Espania - pięknie obfociłeś. Na mnie też placyk zrobił ogromne wrażenie. Alcazar - bomba! nie byłem w środku :(
btw - fajna trasa :)

Poniżej 3 zdj z wnętrza Plaza de Toros
Portugalia 2011 561.JPG


Portugalia 2011 578.JPG


Portugalia 2011 559.JPG


pozdrawiam
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 24.10.2015 19:28

tony montana napisał(a):Sporo. Za cztery noce zapłaciliśmy 359 Oiro


... u, la, la ... :roll: ... tanio nie było, ale co tam, raz się żyje ... :mrgreen: ...

Franz napisał(a):W tej sytuacji tutaj nawet nie zaglądaj, bo doznasz szoku...


... raz zajrzałem i do teraz nie mogę się pozbierać ... :wink: ... nawet nie zdążyłem nic napisać ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 24.10.2015 19:55

Buber napisał(a):Portugalia mi się podoba - jak taka jest średnia plaż w tym rejonie to ja się zapisuję :D.
Apartament super ... tylko gonić te przestraszone ptaki :wink:

Krystof dzięki za info o drogach ...


Hmmm, no akurat okolice Lagos i same Lagos obfituje w fajne zatoczki, ja byłem tylko na zachodnim Algarve i to parę dni, więc nie czuję się fachowcem od kwestii "średniej portugalskich plaż" - wiem jeno, że zachodnie wybrzeże czyli jadać od Cabo de Sao Vicente w kierunku Lizbiony (Setubal etc) obfituje w mega fajne szerokie łachy piachu, ale rzekomo woda JESZCZE zimniejsza i duże fale

:papa:

FUX napisał(a):Tony, aczkolwiek UV nie zaszkodzi; zawsze ochroni obiektyw.


Skoro polecasz to rozejrzę się
Aparacik taki Fuji X-M1 z dwoma obiektywami

te kiero napisał(a):dotarliśmy w relacji tu gdzie chciałem najbardziej i się nie zawiodłem :D


To dopiero początek, przez ten kolejny tydzień naszej wyprawy widzieliśmy mnóstwo niesamowitych miejsc: zarówno na Algarve, w Lizbonie i jej okolicach (Cabo de Roca, Sintra), jak i na północ od niej (Fatima, Batalha, Alcobaca, Nazare)

:papa:

Franz napisał(a):W tej sytuacji tutaj nawet nie zaglądaj, bo doznasz szoku...

Pozdrawiam,
Wojtek


Ja tam zaglądam stale, więc ja już na te klimaty dawno choruję....
:roll:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 24.10.2015 20:00

tony montana napisał(a):NIE MÓW, że Ty tez TO MASZ? ;) No i działa ten Naproxen chociaż? Dziś już jest lepiej, przeszedłem 7 i zyję ;/0

Mikeee napisał(a):i ja również to mam!. U mnie się to nazywa przepuklina międzykręgowa. Żeby było ciekawiej nabawiłem się tego w... Chorwacji - skacząc na łeb do wody z kilkumetrowej skałki 8) Mi pomaga basen 3 razy w tygodniu


Może i ja mam tę przepuklinę?? Bo mi to dość szybko mija, nagle bierze, promieniuje trochę do poudzia, a potem szybko odpuszcza, ech dziadki ;0


Mikeee napisał(a):Ja na Sewillę też poświęciłem tylko kilka godzinek w drodze do Portugalii - przy upale 46stC :? . Plaza Espania - pięknie obfociłeś. Na mnie też placyk zrobił ogromne wrażenie. Alcazar - bomba! nie byłem w środku :(
btw - fajna trasa :)


Moim zda niem tydzień w Sewilli to mógłby wystarczyć dopiero.... i w jakimś bardziej "nie upalnym" miesiącu niż lipiec, sierpien

No i dzięki za zdjęcia z de Toros!

tony montana napisał(a):Sporo. Za cztery noce zapłaciliśmy 359 Oiro


kmichal napisał(a):... u, la, la ... :roll: ... tanio nie było, ale co tam, raz się żyje ... :mrgreen: ...


Jak na kwaterkę bez śniadań w cenie to nawet bardzo dużo - 90 Euro / dzień

Ale zależało mi na Lagos i na miejscówce z basenem (choć jednej z trzech dłuższych które mieliśmy zaplanowane 7/4/3 dni - odpowiednio Conil Esp, Lagos Port, Lizboa Port)

:boss: :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 24.10.2015 20:50

Ósmego dnia koniec - Praia de Dona Ana - Lagos - South West Portugal

Tutaj już jakiś ludziów widać - zaznaczę, że jest około 21
Obrazek

Głodni już mocno jesteśmy, ale skoro już tu doszliśmy - z 15 minut piechotą z naszego apartmana, to zejdziemy w dół, no nie?
Obrazek

Obrazek

Na środkowo - zachodniej części plaży, patrząc na strony świata, stoi spora skałka
Obrazek

W dzień harcują na niej rozmaite galeby i inne mewy, teraz jest pusta
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dokonujemy szokującego odkrycia, całą plażę pokrywają mega wielkie muszle, a także sporo pokruszonych, które potrafią wbić się i pokaleczyć nieco stopę (wersja dla pesymistów)
Obrazek

Obrazek

Na zdjęciach skały nie wyglądają na wysokie, a jednak....to trochę pokazuje skalę
Obrazek

Obrazek

Z takimi formacjami będziemy się spotykać praktycznie na każdej plaży w Portugalii
Obrazek

Obrazek

Tam w tle po lewej jest taka skałka, osiągnąłem ją z innej plaży :)
Obrazek

Kolor wody, mimo późnej godziny, znośny ;)
Obrazek

Obrazek

W oddali Portimao, oddalone stąd w linii prostej o kilkanaście kilometrów
Obrazek

Obrazek

Obrazek

:) :) :) 8) 8) 8)
Obrazek

Żegnamy póki co Praię Dona Ana, wrócimy tu za dwa dni na plażing :)
Obrazek

Tymczasem idziemy w końcu coś zjeść na miasto - jest 22!
Obrazek

Siadamy w tej obleganej knajpce, na 4 kolacje w Lagos trzy razy jedliśmy tam - lokal daje fantastyczne żarcie
Obrazek

Obrazek

Restauracja specjalizuje się w owocach morza, akwarium było przez nas odwiedzane co 10 minut :)
Obrazek

Na posiłek czekamy bardzo długo (szczególnie jak się jest głodny), ale nie dziwimy, się widząc ilość gości na zewnątrz i w środku na dwóch piętrach (toalety są na górze), oczekiwanie umilamy sobie winem (żona) i piwem (ja). To był najlepszy i najdroższy posiłek podczas tego wyjazdu, ale pyszności, które jedliśmy na długo zapadły nam w pamięć: była zupa rybna z ogromnymi kawałkami dorsza i łososia, krewetkami i muszlami, był kociołek z owocami morza i ryżem (robimy teraz taki w domu z produktami z pewnej portugalskiej sieci: łosoś, dorsz, paella z mieszkanką owoców morza, papryką i ryżem), ja wziąłem jeszcze sardynki, które w Portugalii są ogromne, było ich chyba 6 nie dałem rady wszystkim....

Posileni, po długim i wyczerpującym, ale obfitym we wrażenia dniu: przypomnę, 150 km z Conil do Sewilli, zwiedzanie Sewilli, 130 km z Sewilli do granicy z Portugalią, 140 km do Lagos od granicy na Gwadianie drogą N-125 - (to dzień jest taki długi???), o 23.40 kończymy go spacerem do naszego nowego domu ;)
Obrazek

Obrazek

Buenas Noches
tony
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 25.10.2015 17:56

DZIEŃ 9. PORTUGALIA!

Dzień zaczynam bardzo wcześnie, mam zakupy do zrobienia, wiem już, że w Lagos jest Lidl czynny od 7 rano, ale nie będę się aż tak bardzo tam śpieszył, pojadę sobie naszą Fiestą w kilka miejsc

Bus, który jeździ od naszego apartmana położonego nieco na uboczy Rua de Toraltinha, z której wczoraj kupę czasu naszukaliśmy się naszego nowego domu na parę dni, zawija do plaży o tajemniczej nazwie Porto de Mos - przypomina mi to nieco Mos Eisley z Nowej Nadziei ;)

No dobrze, ale żeby być konsekwentny w kwestii PRAKTYCZNOŚCI tej relacji z uwagi na korzyść z niej w postaci skorzystania z zawartych w niej informacji przy przygotowywaniu pobytu przez innych Czytelników, dam mapkę ;)
Obrazek

Rano swoje kroki, a właściwie koła auta kieruje na Porto de Mos
Obrazek

Jest to plaża znajdująca się na zachód od centrum miasta
Obrazek

No, piasek ładny, skałki też niby, ale po tym co widziałem na Praia Dona Ana i co ZOBACZĘ ZA CHWILĘ.... bez szaleństw ;)
Obrazek

Obrazek

Cena leżaków - taniej niż w Italii, drożej niż na Krecie. Leżak i ombrellone 10 Euro/dzień, 2 leżaki i parasol - 12 Euro
Obrazek

Obecne wszędzie w Portugalii ostrzeżenia o możliwych odłamkach skalnych
Obrazek

Także obecne wszędzie zaświadczenia o szczególnej czystości wody - 3 starsy
Obrazek

"Posilony" widokiem pierwszych promieni słońca w niebrzydkim miejscu, chcę zobaczyć coś bardziej "znanego" - Ponta Piedade
Obrazek

Stawiam auto na darmowym sporym parkingu i ... zu den Grotten"
Obrazek

Obrazek

Pogoda dopisuje z rana :)
Obrazek

Wchodzę na klif
Obrazek

Obrazek

Obrazek

I oglądam bezkres oceanu
Obrazek

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O
Obrazek

Obrazek

Schodzę schodami w dół
Obrazek

Obrazek

Przyjedziemy tu jeszcze raz więc nie będę teraz "z rana" epatował tymi zdjęciami z Ponta Piedade
Obrazek

Pokażę jeszcze całujące się skaliszony
Obrazek

Ale zobaczymy sobie jeszcze Praia Camillo
Obrazek

Obrazek

Plaża jak to plaża - w SPLITSKIEJ podobno takich PEŁNO, Nie AGa? ;)
Obrazek

Która to spodobała mi się tak bardzo, że przyjechaliśmy tu plażować za dwie godziny
Obrazek

Jakby kogo interesowało gdzie dokładnie jest Praia Camillio to śpieszę wyjaśnić, że między Praia Dona Ana a Ponta Piedade, o tak tutaj
Obrazek

CDN
ADIO TONY
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 25.10.2015 18:04

Oj Tony rozpieszczasz ... dwa duże odcinki zusammen.
To pewnie przez dzisiejsze Wybory :wink:.
Te skały są super ... już chcę tam być :D .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 25.10.2015 18:08

A to nasz przybytek, który nazywał się Vilabranca, na screenie zaznaczyłem naszą część ośrodka, on jest całkiem spory i ma kilka basenów
Obrazek

Na bookingu dalej BEZTROSKO widnieje adres Toraltinha, BEZ NUMERU....
a tymczasem ośrodek znajduje się gdzieś między Rua de Porto de Mos a Rua de Santa Casa de Misericordia de Lagos, pani w recepcji na moje rozgoryczenie spowodowane szukaniem Vilabranki obiecała, że ZARAZ COŚ Z TYM ZROBIĄ i zmienią adres na bookingu, żeby juz NIKT NIGDY PRZENIGDY z ich kochanych gości się nie zgubił.... mamy 25 października... ;) :P :oczko_usmiech:

Ot, POŁUDNIOWCY

:boss: :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 25.10.2015 18:16

Buber napisał(a):Oj Tony rozpieszczasz ... dwa duże odcinki zusammen.
To pewnie przez dzisiejsze Wybory :wink:.
Te skały są super ... już chcę tam być :D .


Nie no, ten pierwszy z Lagos dałem wczoraj wieczorem, wybory.... no SĄ ;) tyle mogę powiedzieć....
nie wierzę, że cokolwiek się zmieni, czy to na dobre, czy na złe ;0

TEŻ chcę tam być

Pomyśl, że w takiej Sewilli jest w tej chwili 24 stopnie.... czy to nie wk...???
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 25.10.2015 18:17

Przepiękne to wybrzeże. Te klify miażdżą 8O. Podobnie jak i kolor plaż i wody. A jaki ocean spokojniutki!
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 25.10.2015 18:20

tony montana napisał(a):
Plaża jak to plaża - w SPLITSKIEJ podobno takich PEŁNO, Nie AGa? ;)
Obrazek



Eeeeeeeeee ... takiej piachowej w Splitskiej nie ma :roll:,
w Splitskiej się leży na skałkach pod sosnami piniowymi :hearts: ,
ale muszę się oswajać pomału z piachem, noooo nieeee :roll: :smo: ,


podobują mi się te KLIFY :!: 8)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 25.10.2015 18:27

Mikeee napisał(a):Przepiękne to wybrzeże. Te klify miażdżą 8O. Podobnie jak i kolor plaż i wody. A jaki ocean spokojniutki!


Przed nami "dziś" - jeszcze raz plaża Dona Ana, plaża Camilo oraz wieczorna, "nieudana" wyprawa na Cabo de Sao Vicente czyli "koniec świata" ;)

mysza73 napisał(a):Eeeeeeeeee ... takiej piachowej w Splitskiej nie ma :roll:,
w Splitskiej się leży na skałkach pod sosnami piniowymi :hearts: ,
ale muszę się oswajać pomału z piachem, noooo nieeee :roll: :smo: ,


podobują mi się te KLIFY :!: 8)


Ja nie mogę za długo na skale leżeć bo kręgosłup zaczyna mnie boleć ;)

FAJNE NO NIE?> (KLIFISZONY!!)

:boss:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 25.10.2015 19:10

Czarujesz tym wybrzeżem Algarve Tony...
Piękne plaże. Aż szkoda, że wakacyjnych planów mam już na parę lat do przodu :roll: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 25.10.2015 19:19

marze_na napisał(a):Czarujesz tym wybrzeżem Algarve Tony...
Piękne plaże. Aż szkoda, że wakacyjnych planów mam już na parę lat do przodu :roll: .


Szczęściarze... ;)
Ja nie wiem, dokąd pojadę w 2016 i pewnie jeszcze przez pewien czas tak zostanie

Życie, zycie jest nowelą ... ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Andalucia, Algarve, Lisboa czyli IBERIADA 2015 - strona 37
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone