Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Andalucia, Algarve, Lisboa czyli IBERIADA 2015

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 31.08.2015 23:39

Skała robi wrażenie.
A ten Nikon chyba ma gorszą optykę od Soniaka.
A cała wycieczka ... jak zwykle dobrze zaplanowana.

P.S. a poza tym, jak zwykle jesteśmy dyskryminowani, w naszym kraju, przez brak WuCetów w Lidlu. :wink:
JanuszB
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 31.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) JanuszB » 01.09.2015 06:37

Lednice napisał(a):Autem do Gibraltaru da się wjechać :?: 8)

Da się wjechać samochodem. Jedyne problemy to kolejka na granicyi parkowanie. Wjeżdżaliśmy w niedzielę ok. 6 rano i nie było kolejki. Objechaliśmy skałę do okoła zatrzymujac sie w ciekawszych miejscach Ok. 8.30 zaparkowaliśmy na bezpłatnym parkingu przy dolnej stacji koleki linowej na skałę (było mało wolnych miejsc).
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 01.09.2015 09:04

Franz napisał(a):My mieliśmy zamiar wjechać kolejką i schodzić na piechotę. Niestety, trafiliśmy na okres konserwacji, więc w efekcie daliśmy się namówić na autokarówkę po skale.

Pozdrawiam,
Wojtek


My tak zrobiliśmy, jak WY planowaliście, wjechaliśmy kolejką, wróciliśmy na piechotę - choć ten plan powstał dopiero na górze :)

Lednice napisał(a):Autem do Gibraltaru da się wjechać :?: 8)


SI
:)

Ale nie polecam, duży ruch

FUX napisał(a):A gdzie małpy?


Juz niedługo, będzie z 25 zdjęć :)

Buber napisał(a):Skała robi wrażenie.
A ten Nikon chyba ma gorszą optykę od Soniaka.
A cała wycieczka ... jak zwykle dobrze zaplanowana.

P.S. a poza tym, jak zwykle jesteśmy dyskryminowani, w naszym kraju, przez brak WuCetów w Lidlu. :wink:


Nikon to zwykła "zoomowka: (30x) za 700 PLN. Chcę oba teraz sprzedaż (Sony A450 też), bo kupiłem coś innego (Fuji z wymiennymi obiektywami sztuk 2)
:)

JanuszB napisał(a):
Lednice napisał(a):Autem do Gibraltaru da się wjechać :?: 8)

Da się wjechać samochodem. Jedyne problemy to kolejka na granicyi parkowanie. Wjeżdżaliśmy w niedzielę ok. 6 rano i nie było kolejki. Objechaliśmy skałę do okoła zatrzymujac sie w ciekawszych miejscach Ok. 8.30 zaparkowaliśmy na bezpłatnym parkingu przy dolnej stacji koleki linowej na skałę (było mało wolnych miejsc).


Potwierdzam słowa Janusza
6 rano to bardzo dobra pora :) Gdy my tam byliśmy, no, ale to połowa lipca - było wszędzie bardzo ciasno

:papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13063
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 01.09.2015 09:08

tony montana napisał(a):
FUX napisał(a):A gdzie małpy?


Juz niedługo, będzie z 25 zdjęć :)


Ufffffffff ... :mrgreen: ,
dwa razy zdjęcia oglądałam i nie widziałam ... już myślałam, że niedowidzę albo co :roll: :smo: :oczko_usmiech:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 01.09.2015 13:34

tony montana napisał(a):Nikon to zwykła "zoomowka: (30x) za 700 PLN. Chcę oba teraz sprzedaż (Sony A450 też), bo kupiłem coś innego (Fuji z wymiennymi obiektywami sztuk 2)


A jakie masz te szkła do Fujika, jeśli można wiedzieć ??
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21043
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 01.09.2015 16:04

Widziałem Cadiz...widziałem skałę...poczekam za małpkami...pozdrawiam
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 01.09.2015 20:17

mysza73 napisał(a):
tony montana napisał(a):
FUX napisał(a):A gdzie małpy?


Juz niedługo, będzie z 25 zdjęć :)


Ufffffffff ... :mrgreen: ,
dwa razy zdjęcia oglądałam i nie widziałam ... już myślałam, że niedowidzę albo co :roll: :smo: :oczko_usmiech:


Ojej, małpek na dole pod Skałą nie widziałem..... one są dopiero NA SKALE ...
a czy MY WJECHALIŚMY juz na Skałę w relacji? :)

:roll: 8)


Buber napisał(a):
tony montana napisał(a):Nikon to zwykła "zoomowka: (30x) za 700 PLN. Chcę oba teraz sprzedaż (Sony A450 też), bo kupiłem coś innego (Fuji z wymiennymi obiektywami sztuk 2)


A jakie masz te szkła do Fujika, jeśli można wiedzieć ??


To model X-M1, z obiektywami
16-50
50-230
i torbę ładną dostałem w zestawie
O taki zestaw

Ktoś chce kupić Sony A450 (4 letni) oraz Nikona (tego puszczę tanio)?

ajdadi napisał(a):Widziałem Cadiz...widziałem skałę...poczekam za małpkami...pozdrawiam


Cierpliwość zostanie nagrodzona! :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 01.09.2015 20:44

DZIEŃ 4. GIB vol3

A my idziemy "swoje" Main Street w kierunku Skaliszona
Obrazek

MEJNSTRIT tak naprawdę NIC CIEKAWEGO
Obrazek

Widywałem ładniejsze główne ulice miast
Obrazek

Powoli dochodzimy do kolejki
Obrazek

Niezły wyciąg
Obrazek

Obrazek

Kilka armat
Obrazek

W końcu dochodzimy do Cable car - po drodze nagabywani przez naganiacza do busów - w których jak sardynki ściśnięci siedzą już Ci, którzy kupili jazdę na Skałę busem - czekali na "dopełnienie" busów.
Znamienne, że gdy powiedzieliśmy, że nie chcemy busa, pan opryskliwie powiedział: "to czekajcie sobie dwie godziny na wjazd do góry..." - niezbyt sympatyczne to było, ale jakoś mnie nie przestraszyło ;)

Inna sprawa, że jak staliśmy po bilety, to jeszcze takiej kolejki nie było, ale jak juz czekaliśmy 30 minut na kolejkę, to ta kolejka do kas się mocno powiększyła

Po co tam w ogóle wjeżdżamy? Co jest na Skale oprócz niesamowitych widoków - choć trochę obawiamy unoszącej się cały czas nad nią MGIEŁKI - czy będzie coś widać?
Obrazek

A teraz ładna ROZPISKA dla chętnych do pochodzenia po SKALE - jak chodzić (albo jak nie chodzić, czyli jak uniknąć stękania i marudzenia) ;)

Mamy zatem - Upper Rock Natural Reserve i ładną pętelkę wokół niego

Wjeżdżamy kolejką na TOP OF THE ROCK

St. Michael's Cave - będziemy (jest ok. 1 km z Top of the Rock)

Apes Den - tam w założeniu ma być sporo małp - finalnie przeszliśmy przez niego, okazał się zwykłym płotem z górką, nie widzieliśmy tam żadnej manki - wcześniej na górze widzieliśmy dziesiątki małpek - tam szliśmy z 1,5 km - zaczęło się robić bardzo gorąco - bo przez chmury wyszło sołnce

Great Siege Tunnels - byliśmy - szlo się z 2 km z Apes Den, trochę z góry (wiekszość), potem znów pod górę z premią górską na ostatnich 300 metrach.....

City Under Siege - nie poszliśmy...

WORLD WAR II Tunnels - byliśmy....się wysikać.... :oops: :oops: :oops: wskazówka gdzie można sikać, bo po drodze z Apes Den do Great Siege Tunnels były toalety ale zamknięte, bez wody jak powiedział jeden ze strażników Skały

Potem już tylko Moorish Castle - i .... w dół...

Całośc to jakieś 6 km z góry w dół ....w ZNOJU.... ale warto!!!!!

No to jedziemy!!?????
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 01.09.2015 21:02

DZIEŃ 4. GIB vol4

WJAZD na Top of the Rock Rodzina 2 Adulti i due Bambini - 15 i 8 NIE JEST TANI...

Dorośli, jeśli chcą zwiedzić całą Skałę i mieć dostęp do wszystkich atrakcji = 19.50 funciaka za sztukię (czyli my płaciliśmy za trójkę dorosłych, bo Dorosly to juz od 13 roku życia dla Brytoli)
Dziecko 5-12 - 12 funciaków
Razem ~ 70 funciaków mi przeliczyło na ponad 400 PLN....


Mozna oczywiście po prostu TYLKO wjechać na Skałę i pooglądać małpki i widoki ale...... A JEŚLI to był TWÓJ pierwszy i ostatni raz na DŻIBIE?!!?!

Dokładny cennik - espaszially dla wytrawnych łowców relacji na cro.pl
Obrazek

Nie potrzeba tutaj komentarza - wchodzi się tam i czeka na swoją kolejkę do ....KOLEJKI :)
Obrazek

JEDZIE (chmuriszony nadal są!) :(
Obrazek

Do kolejki wchodzi 30 osób, kolejki są dwie jedna jedzie do góry druga zjeżdża
Obrazek

Obrazek

W końcu DO GÓRy!!! Na Skałę!! 1 zdjęcie z kolejki (niestety nie jest obrotowa jak na Monte Baldo jak nad Gardą)
Obrazek

Zachodni ("oceaniczny") kraniec lotniska
Obrazek

THE DŻIB
Obrazek

Stateczki na redzie
Obrazek

Jesteśmy na GÓRZE
Obrazek

W oddali wzgórza nad Algeciras
Obrazek

"GDZIE MY W OGÓLE SĄ"?
Obrazek

Niesłusznie uważa się, że to Gibraltar jest miejscem położonym najbliżej Afryki, tak naprawdę jest nim Tarifa - będziemy oczywiście
Widoki ze Skały są .... FAJNE
Obrazek

GIB, lotnisko i hiszpańska La Linea (tam mamy auto ale w jej poludniowo-wschodniej części - tutaj mamy południowo- zachodnią)
Obrazek

Tam, powinna być AFRYKA (24 km) wrrrrrr
Obrazek

Obrazek

TADAM! Koszulkę mam odpowiednią na GIB nie? (kupowana w Londku przez moje dziewczęta!)
Obrazek

ADIOS
tony
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 01.09.2015 21:19

... no to się małpki doczekałem ... :mrgreen: ... teraz mogę iść spokojnie spać ... :oczko_usmiech: ... no może nie aż tak spokojnie bo burza nadciąga ... 8O...
Pozdrawiam.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 01.09.2015 21:24

kmichal napisał(a):... no to się małpki doczekałem ... :mrgreen: ... teraz mogę iść spokojnie spać ... :oczko_usmiech: ... no może nie aż tak spokojnie bo burza nadciąga ... 8O...
Pozdrawiam.


Będzie ich duuużo więcej

Oby burza nie narobila szkód w tej Wielkopolsce
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21043
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 01.09.2015 21:27

kmichal napisał(a):... no to się małpki doczekałem ... :mrgreen: ... teraz mogę iść spokojnie spać ... :oczko_usmiech: ... no może nie aż tak spokojnie bo burza nadciąga ... 8O...
Pozdrawiam.


pełna zgoda...nawet z tą burzą...:mrgreen:
Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 01.09.2015 21:51

Nam się udało, że mieliśmy lepszą widoczność w na (w) Gibraltarze.

W kwestii wjazdu samochodem - przed laty, po odstaniu sporej kolejki granicy, wjechałem tam wozem. Wtedy jeszcze prywatne wozy mogły wjeżdżać na skałę, z czego skorzystałem, oczywiście. Jazda była ciekawa, jako że na pewnym odcinku dopuszczony był ruch dwukierunkowy na tej uliczce o szerokości jednego samochodu. Teraz już prywatnych nie wpuszczają.

Pozdrawiam,
Wojtek
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 01.09.2015 23:20

Franz napisał(a):Nam się udało, że mieliśmy lepszą widoczność w na (w) Gibraltarze.

W kwestii wjazdu samochodem - przed laty, po odstaniu sporej kolejki granicy, wjechałem tam wozem. Wtedy jeszcze prywatne wozy mogły wjeżdżać na skałę, z czego skorzystałem, oczywiście. Jazda była ciekawa, jako że na pewnym odcinku dopuszczony był ruch dwukierunkowy na tej uliczce o szerokości jednego samochodu. Teraz już prywatnych nie wpuszczają.

Pozdrawiam,
Wojtek


nawet nie wiedziałem, że już nie można wjeżdżać do GBZ prywatnym autem. W 2011 jeszcze można było - wjechaliśmy i darmowo parkowaliśmy na Europa Point, wzdłuż głównej drogi i pod kolejką na Top of the Rock 8)
Co ciekawe jeździ się tam po prawej stronie drogi :)
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 01.09.2015 23:54

tony montana napisał(a):To model X-M1, z obiektywami
16-50
50-230
i torbę ładną dostałem w zestawie
O taki zestaw



Zacny, zgrabny zestaw.
Te 16 - od dołu - nie do pogardzenia.
I chyba całość nie zajmuje za dużo miejsca.

A widoczki ze skały - kosmos :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Andalucia, Algarve, Lisboa czyli IBERIADA 2015 - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone