Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Andalucia, Algarve, Lisboa czyli IBERIADA 2015

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 04.09.2015 10:12

... jeżeli chodzi o małpki to przypomniałem sobie jak się wtedy z kolegą wygłupiliśmy ... :wink: ... aż wstyd się przyznać ... :roll: ... było to gdzieś w drodze do Saint Michael's Cave ... szła przed nami młoda dziewczyna w długich śnieżno-białych spodniach i w pewnym momencie jedna z małpek zaatakowała ją od tyłu tzn. skoczyła na nią odbijając się od jej pośladków łapami i jednocześnie zostawiając na nich brudne ślady łap ... :roll: ... wyglądało to komicznie i mieliśmy z kumplem niezły ubaw, aż do momentu kiedy ta dziewczyna nie zaczęła rozmawiać z naszymi Paniami oczywiście w naszym ojczystym języku ... :mrgreen: ... okazało się, że jest pilotem wycieczek organizowanych na tych wielkich pływających wycieczkowcach, no i oczywiście słyszała nasze komentarze ... :oops: ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 04.09.2015 17:19

kmichal napisał(a):
tony montana napisał(a):Koleś wyciągnął cukierki i fantę ktorą magot odrzucił z obrzydzeniem w bok


... jakie to mądre stworzenie ... :mrgreen: ... aż się wierzyć nie chce, że człowiek od nich pochodzi ... :wink: ...
Pozdrawiam.


Akurat od tego konkretnie gatunku małpek na szczęście nie pochodzimy ;)
:papa:


ajdadi napisał(a):
kmichal napisał(a):... jakie to mądre stworzenie ... :wink: ...


...albo tresowane...:wink:

Całkiem fajnie na tej Skale...pozdrawiam


Jak dla mnie Skała to był punkt obowiązkowy w tej wyprawie :)

Mikeee napisał(a):brat kupił na dole trójkątną kanapkę w plastiku, na skale niósł ją w ręce, jedna z tych choler wyrwała mu tą kanapkę i poleciała na barierkę na tarasie widokowym (za barierką przepaść :!: ). Otworzyła swoimi szprytnymi łapkami plastikowy pojemnik, wybrała co lepsze kawałki (co ciekawe szynkę i ser wyrzuciła, zjadła sam chleb) i plastik wypieprzyła w przepaść.
Innej babce o fryzurze Tiny Turner małpa przyczepiła się do włosów wskakując jej na pukiel i zaczęła ją szarpać, a ta się darła przerażona 8O . Chyba myślała, że te kudły to inna małpa. :mrgreen:
Te magoty to istne huligany :!: :D


Przypomniałes mi piękne słowo: "PUKIEL", kojarzy mi się ono z latami 80 tak jak np. słowo: "fikołek"

kmichal napisał(a):... jeśli chodzi o kanapkę a właściwie o ser i szynkę to zapewne małpka wyczuła, że to świństwo jest wyrabiane wg ściśle określonych EN ... :wink:...
Pozdrawiam.


Dobrze, że pasztetowej nie jadła ... ;)

longtom napisał(a):
tony montana napisał(a):[ Koszulkę mam odpowiednią na GIB nie?


Ja tam się nie chwalę, ale mam odpowiednią (na GIBa) czapeczkę. :D

Ostatnio ją używałem na DOŻYNKACH w Rościnnie. :D


pzdr :wink:


My w Gminie Kosakowo, nad morzem, mamy w niedzielę dożynki i juz od kilku dni stoją Minionki z siana :)

:oczko_usmiech:

kmichal napisał(a):... jeżeli chodzi o małpki to przypomniałem sobie jak się wtedy z kolegą wygłupiliśmy ... :wink: ... aż wstyd się przyznać ... :roll: ... było to gdzieś w drodze do Saint Michael's Cave ... szła przed nami młoda dziewczyna w długich śnieżno-białych spodniach i w pewnym momencie jedna z małpek zaatakowała ją od tyłu tzn. skoczyła na nią odbijając się od jej pośladków łapami i jednocześnie zostawiając na nich brudne ślady łap ... :roll: ... wyglądało to komicznie i mieliśmy z kumplem niezły ubaw, aż do momentu kiedy ta dziewczyna nie zaczęła rozmawiać z naszymi Paniami oczywiście w naszym ojczystym języku ... :mrgreen: ... okazało się, że jest pilotem wycieczek organizowanych na tych wielkich pływających wycieczkowcach, no i oczywiście słyszała nasze komentarze ... :oops: ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.


ŚFYNIE jesteście ...!! (znaczy BYLIŚCIE) ;)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 04.09.2015 17:39

DZIEŃ 4. GIB vol 5

Jesteśmy przy St. Michaels Cave - magoty obrabiają czipsy
Obrazek

Obrazek

Na razie trwają ozywione negocjacje
Obrazek

Zaraz rozpocznie się jatka
Obrazek

Wchodzimy do Groty Świętego Majkela - na pierwszej linii jest restauracja
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jaskinia Świętego Michała uważana jest za jedną z piękniejszych grot w Europie. Formacje krasowe są nieliche. W największej sali mieścił się szpital, a obecnie wykorzystywana jest ona jako sala koncertowa i restauracja.
Obrazek

Zdjęcia jednak nie są w stanie tego oddać
Obrazek

Przypominają mi się Groty Castellana w Apulii - jednak tamte są o wiele bardziej imponujące
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fajne tutaj jest to, że co chwila zmieniają się koloru lamp, które oświetlają jaskinię
Obrazek

Takie dziwne jakieś
Obrazek

Adios
tony
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 05.09.2015 07:23

DZIEŃ 4. GIB 6

Wychodzimy z jaskinii i kierujemy się w dół (objasnienia, jak najlepiej iść na Skale dałem w 1 odcinku Gibu), a tak konkretnie to idziemy po Skale w kierunku północnym
Obrazek

Kierujemy sie na Apes den, które to miejsce okazało się byc miejscem .... bez małp :)
Z tego miejsca można jeszcze wybrać - stroma ścieżka pod górę prowadzi prosto do tuneli, my jednak kierujemy się nadal nieco w dół, aby później pójść stamtąd w kierunku tuneli (co okazało sie w sumie błędem)
Obrazek

To był jeden z nielicznych drogowskazów na Skale, generalnie oznakowanie tam słabe, np trzysta metrów przed tunelami jest rozgałęzienie, z którego jedna droga..... prowadzi na parking, a druga do tuneli (nie ma tabliczki informacyjnej która dokąd prowadzi) :)

O, to zdjęcie bylo przed tablicą informacyjną, widać na nim, że znów jesteśmy na wysokości kolejki
Obrazek

Niedaleko Apes den - takimi ścieżynkami tam się chodzi
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rzekomo Skała zryta jest 50 km tuneli - powstawały one tutaj od XVII i XVIII wieku. Great Siege Tunnels, które będziemy zwiedzali za chwilę powstały pod koniec XVIII wieku podczas Wielkiego Oblężenie, gdy Brytyjczycy bronili sie tutaj przed Francuzami i Hiszpanami

Na Skale panuje duchota, tutaj jest przyjemnie chłodno
Obrazek

Obrazek

Wielkie Oblężenia Gibu przez Francję i Hiszpanię miało miejsce w latach 1779-1783, było to czternaste i ostatnie oblężenie Gibraltaru. Tunele zbudowano, aby chronić północno-wschodnią część miasta.
Obrazek

Obrazek

Z tuneli są ładne widoczki
Obrazek

La Linea i wschodnia część pasa startowego
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przedmioty bojowe z XVIII wieku
Obrazek

Ten soldat już chyba jednak z czasów II wojny światowej, a nie z czasów przednapoleońskich
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dochodzimy do końca tuneli - po stronie północno-wschodniej Skały
Obrazek

Adios
tony
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 05.09.2015 21:26

Póki co, w GIBie, ten Millitary tunnel przebija nawet małpy, zażerające się chipsami :wink: .
Lubię takie pamiątki, a ta ostatnia fotka, ze stanowiskiem z II wojny - sympatyczna.
Dziwię się, że Niemcy, albo Włosi ... czy też Francuzi z Vichy nie chcieli opanować Gibraltaru.
Np. chłopaki Skorzennego mogliby tutaj nieźle namieszać... na szczęście tak się nie stało.
A może jego znaczenie militarne, mimo położenia przy cieśninie, nie było aż takie wielkie ??
W każdym razie miejsce rewelacyjne, jesteś chyba pierwszą osobą na CRO, która je pokazuje :D .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 06.09.2015 17:46

Buber napisał(a):Póki co, w GIBie, ten Millitary tunnel przebija nawet małpy, zażerające się chipsami :wink: .
Lubię takie pamiątki, a ta ostatnia fotka, ze stanowiskiem z II wojny - sympatyczna.
Dziwię się, że Niemcy, albo Włosi ... czy też Francuzi z Vichy nie chcieli opanować Gibraltaru.
Np. chłopaki Skorzennego mogliby tutaj nieźle namieszać... na szczęście tak się nie stało.
A może jego znaczenie militarne, mimo położenia przy cieśninie, nie było aż takie wielkie ??
W każdym razie miejsce rewelacyjne, jesteś chyba pierwszą osobą na CRO, która je pokazuje :D .


Dzięki za dobre słowo, to była, przyznam jedna z najfajniejszych rzeczy na Skale, no i chłodno tam było! ;)

Jeśli tam jest rzeczywiście 50 km korytarzy (na całej Skale) to pytanie jakie fajne rzeczy jeszcze tam można było zobaczyć kiedyś

:papa:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 06.09.2015 17:52

Może nawet jakiś złoty pociąg, się tam czai/ił :wink:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 06.09.2015 18:07

DZIEN 4. GIB vol7

Czas kończyć ten GIB (ludzie już się nawet przestają z nudów schodzić);)
To będzie chyba najdokładniejsza część mojej relacji. Wychodzimy z Great Siege Tunnels - dla praktyków - można spędzić tam dużo czasu, jeśli wszyscy są zainteresowani opisami przy eksponatach - u mnie niektórzy nie byli, a konkretnie nie wszystkim ;) więc byliśmy tam około 45 minut

Teraz widzimy zachodnią końcówkę pasa
Obrazek

Pójdziemy jeszcze do Moorish Castle, bo to po drodze, ale nogi już bolą, no i duchota a potem upał dały w kość
Obrazek

Pójdziemy jeszcze na chwilę do tuneli z II World War - które były kompletnie puste, istotna informacja - mamy tutaj toaletę, z którymi na Skale jest problem
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moorish Castle nochmal - zaczęto budować go w VIII wieku 8O 8O
Obrazek

Obrazek

Mury MC
Obrazek

Ostatnie fotki ze Skały - wiem, że podobne były ALE CO TAM
Obrazek

Tam niedługo będziemy szli z powrotem do HISZPANII
Obrazek

Już na dole, na Main Street
Obrazek

Moorish z dołu
Obrazek

Wracamy Winston Churchill Avenue
Obrazek

Teraz widoczność jest dużo lepsza
Obrazek

Witaj Hiszpanio (zaraz)
Obrazek

Pan z fajnym rowerem
Obrazek

Obrazek

Znowu przy wesołych miasteczku
Obrazek

Obrazek

Oni, podobnie jak my, tez żegnają się z Gibem
Obrazek

ADIOS MUCHACHAS y MUCHACHOS

tony
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 06.09.2015 19:07

DZIEŃ 4. vol 8

PLAYA BOLONIA


Z Gibu wyjeżdżamy koło 18.... chcemy jeszcze wykąpać się na znanej plaży Bolonia (po drodze)
Obrazek

Czeka nas godzina i 15 minut jazdy drogą CA-34, a potem znaną nam już też N-340, za Tarifą skręcamy w lewo w drogę 8202, jedziemy około 7 km i jesteśmy
Obrazek

Obrazek

Jest tutaj kawał piaszczystych plaż - z jednej strony mamy osadę El Lentiscal, z drugiej WYDMY
Obrazek

Obrazek

Wydmy wspinają się ku wzgórzom okalającym ten fajny zakątek świata
Obrazek

Wyglądają trochę jak STOK NARCIARSKi :)
Obrazek

Jest tutaj infrastruktura, sa bary i wszystko, co potrzebne
Obrazek

Okoliczne skały też wyglądają nawet dość powaznie ;)
Obrazek

Zahara chce zrobic konkurencję Bolonii - żegna nas taki obrazek
Obrazek

Chyba podoba NAM się w ANDALUZJI!!!
Obrazek

HEEEEJ
tony
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 06.09.2015 19:46

tony montana napisał(a):Fajne tutaj jest to, że co chwila zmieniają się koloru lamp, które oświetlają jaskinię

Kiedy płynnie zmieniali kolory, było nawet całkiem fajnie.
Drażniło mnie, kiedy zaczęli z tego robić błyskotekę.

Pozdrawiam,
Wojtek
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 07.09.2015 07:28

Tony, jakiego Ty przyspieszenia dostałeś 8O :oczko_usmiech: ,
tyle odcinków miałam do nadrobienia :roll: ,
małpy fajne ... ale bałaganiarze :wink: ,
widoki ze skały cudne :P ,
no i nie było burzy :oczko_usmiech: :smo: .
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 07.09.2015 07:44

Nadrobiłam długoweekendowe zaległości :D , możemy jechać dalej :wink: .
Gibraltar super, też tam kiedyś pojadę 8) .
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 07.09.2015 12:32

... o tak ... kiedy to było ... :roll: ... kiedy to ja zbiegałem po tych wydmach ... :wink: ...
Pozdrawiam.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 07.09.2015 13:05

tony montana napisał(a):Ta plazyczka juz była, ale chyba nie z tej perspektywy

Fajna ta............manta (a tak mi się skojarzyło. :oczko_usmiech: )
To jakiś prywatny "parking" dla samolotów? :wink:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.09.2015 09:42

Buber napisał(a):Może nawet jakiś złoty pociąg, się tam czai/ił :wink:


Wiesz, że o tym samym pomyślałem, gdy to pisałem? :)

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Fajne tutaj jest to, że co chwila zmieniają się koloru lamp, które oświetlają jaskinię

Kiedy płynnie zmieniali kolory, było nawet całkiem fajnie.
Drażniło mnie, kiedy zaczęli z tego robić błyskotekę.

Pozdrawiam,
Wojtek


U nas tego na szczęście nie próbowali
8)

mysza73 napisał(a):Tony, jakiego Ty przyspieszenia dostałeś 8O :oczko_usmiech: ,
tyle odcinków miałam do nadrobienia :roll: ,
małpy fajne ... ale bałaganiarze :wink: ,
widoki ze skały cudne :P ,
no i nie było burzy :oczko_usmiech: :smo: .


A Ty znowu gdzieś byłaś, że musiałaś nadrabiać?
Gdzie tym razem? Londyn? Bari? Zadar? :boss:

marze_na napisał(a):Nadrobiłam długoweekendowe zaległości :D , możemy jechać dalej :wink: .
Gibraltar super, też tam kiedyś pojadę 8) .


O, kolejna gdzieś była.... ;)
Był jakiś długi weekend? Coś mnie ominęło? :)

kmichal napisał(a):... o tak ... kiedy to było ... :roll: ... kiedy to ja zbiegałem po tych wydmach ... :wink: ...
Pozdrawiam.


Bo widzisz, ja nawet po nich nie zbiegałem, bo byliśmy tam tylko raz, wtedy wieczorem
:evil:

anakin napisał(a):
tony montana napisał(a):Ta plazyczka juz była, ale chyba nie z tej perspektywy

Fajna ta............manta (a tak mi się skojarzyło. :oczko_usmiech: )
To jakiś prywatny "parking" dla samolotów? :wink:


A wiesz, że nie wiem? Ale chyba nie....
Nie byłem na dole, na Gibie można i parę dni spokojnych spędzić :)
Tylko drożej niż w SPAIN

8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Andalucia, Algarve, Lisboa czyli IBERIADA 2015 - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone