Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

GRECJA 2013 - Półwysep Pelion i wyspa Lefkada

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
pawel093
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 24.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel093 » 25.03.2014 01:09

Elo mam pytanie czy noclegi szukałeś na miejscu w ciemno czy miałeś skądś wczesniej zaplanowane?? prosze o kontakt adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Ps szukam namiarów na noclegi w Grecji zna ktoś takie to prosze o kontakt
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 25.03.2014 07:21

W sierpniu można się ewentualnie zastanowić nad rezerwacją,ale pozostałe miesiące to bez problemu w ciemno.
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 09.04.2014 14:09

My jechaliśmy w ciemno. W Milinie zarezerwował mi kumpel, który akurat stamtąd wracał i spotkałem się z nim w Serbii. Na Lefkadzie w zupełne ciemno. Nie było problemu. Byliśmy w Iris Studio, co widać na zdjęciu.
chycek2
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 05.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) chycek2 » 21.04.2014 19:31

Witam kolegę Kanarowskiego,jeżeli możesz to podeślij mi proszę nr tel. do Ciebie,jeżeli to nie problem.Mam parę pytań,mój adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl Dziękuje i pozdrawiam.
emarylka
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 12.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) emarylka » 28.01.2015 16:13

Dzięki za bardzo rzeczową relację. Dużo praktycznych rad i wskazówek.
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 04.03.2015 17:44

emarylka napisał(a):Dzięki za bardzo rzeczową relację. Dużo praktycznych rad i wskazówek.

Wszystkie moje relacje staram się opisać ze szczegółami, aby osoby, które się w te miejsca wybierają, mogły się dowiedzieć paru przydatnych rzeczy i na co uważać:)
slavovw
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavovw » 24.06.2015 11:46

Lefkada tak nam się spodobała w tamtym roku że w tym jedziemy na Corfu. Trasa praktycznie w 95% ta sama więc mozna powiedzieć że znana i wiadomo czego się spodziewać. Nocleg w Skopie i później Meteory. Stamtąd wąwóz (nazwy nie pamiętam, określany mianem “Deepest canyon in Europe”) i do promu. Zapowiada się ciekawie. Oby tylko był spokój w Grecji :-)
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 06.07.2015 12:21

slavovw napisał(a):Lefkada tak nam się spodobała w tamtym roku że w tym jedziemy na Corfu. Trasa praktycznie w 95% ta sama więc mozna powiedzieć że znana i wiadomo czego się spodziewać. Nocleg w Skopie i później Meteory. Stamtąd wąwóz (nazwy nie pamiętam, określany mianem “Deepest canyon in Europe”) i do promu. Zapowiada się ciekawie. Oby tylko był spokój w Grecji :-)



Ten kanion nazywa się Matka :)
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21045
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 06.07.2015 16:25

kanarowski napisał(a):
slavovw napisał(a):Lefkada tak nam się spodobała w tamtym roku że w tym jedziemy na Corfu. Trasa praktycznie w 95% ta sama więc mozna powiedzieć że znana i wiadomo czego się spodziewać. Nocleg w Skopie i później Meteory. Stamtąd wąwóz (nazwy nie pamiętam, określany mianem “Deepest canyon in Europe”) i do promu. Zapowiada się ciekawie. Oby tylko był spokój w Grecji :-)



....Ten kanion nazywa się Matka :)


...a wąwóz Vikos :)
slavovw
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavovw » 26.08.2015 21:23

W końcu Vikosa ani "jego" Matki nie zobaczyliśmy :-) zabrakło czasu.
Po drodze do Grecji spaliśmy w Segedyn, żeby z samego rana pojechać na granicę Węgiersko-Serbską. W tamtym roku było tylu Turasów że spędziliśmy tam ponad dwie godziny. W tym roku było dosłownie kilkanaście samochodów tak jak i wtedy w sobotę. Na obydwie strony potrzebowaliśmy coś około 20min. Miałem nadzieję że Serbowie podgonili trochę ciąg dalszy autostrady od Niszu w kierunku granicy z Macedonią ale niewiele się zmieniło. Dalej jest to najtrudniejszy odcinek do przejechania. Na dodatek lubi tam urządzić sobie polowanie policja. Po dwóch dniach w Kalambace i zwiedzeniu Meteorów pojechaliśmy w stronę Kanionu. Po drodze podjęliśmy nieracjonalną decyzję i zamiast w stronę wąwozu pojechaliśmy na Lefkadę na pizze do naszego ulubionego lokalu w Kariotes. Jako że cały rok wspominaliśmy jej smak, a nawet jej zdjęcie umieściliśmy w albumie z wakacji to nikt specjalnie nie protestował i jednogłośnie zrezygnowaliśmy z niewątpliwej atrakcji turystycznej kosztem pełnego brzucha. Właścicielka była w szoku z pół godziny że zboczyliśmy z drogi ponad 100km jadąć na Corfu żeby raz jeszcze odwiedzić jej lokal. Później jazda już w kierunku przeprawy promowej. Tutaj mała uwaga. Warto od razu kupić bilety w dwie strony (jest nieco taniej) oraz przeanalizować rozkład "jazdy". Nie wiem czy wszyscy przewoźnicy promowi pracują w podobnych godzinach ale kiedy już kupiliśmy bilety na najbliższy kurs, okazało się że z powrotem pierwszy odpływa o 5.45, a następny dopiero o 9.30 czyli bardzo późno przy założeniu że nocleg z powrotem planowaliśmy w Belgradzie. Od razu dodam że w stolicy Serbii znaleźliśmy fajną miejscówkę. Mieszkanie w domku jednorodzinnym z klimą, łazienką z natryskiem, sypialnią, pokojem dziennym, miejscem parkingowym na dwa auta w cenie 32€ za 5 osób.
Jeżeli ktoś ma jakieś pytania służę pomocą póki jestem na bieżąco :-)
slavovw
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavovw » 26.08.2015 21:32

Acha jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała. Na sklepie Diellas w Sidari było ogłoszenie. Do wynajęcia na miesiąc dom za 350€/mc. Ewentualnie do kupienia za 99 000€. Nie było podanej powierzchni ale było to gdzieś blisko około 5 min spacerem. Cena jak dla mnie super. Nawet gdyby to wynająć na dwa tygodnie to i tak jest to dobra oferta.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 26.08.2015 21:35

... mam nadzieję, że relacja będzie ... :D ...
Pozdrawiam.
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 14.09.2015 11:04

W czerwcu udało nam się ponownie pojechać na Lefkadę na 11 dni :). Niedługo zacznę pisać nową relację w innym temacie.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 14.09.2015 11:53

kanarowski napisał(a):W czerwcu udało nam się ponownie pojechać na Lefkadę na 11 dni


... szczęściarz ... :lol: ...

kanarowski napisał(a):Niedługo zacznę pisać nową relację w innym temacie.


... no i bardzo dobrze ... :mrgreen: ... czekam ... :wink: ...
Pozdrawiam.
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 17.03.2016 22:03

Tutaj też widzę imageshack skasowało zdjęcia, więc będę musiał poprawić na nowo. Ktoś wie czemu tak się stało?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
GRECJA 2013 - Półwysep Pelion i wyspa Lefkada - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone