Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Półwysep Peljesac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.03.2010 11:32

Jadąc dalej, mijając samostan i Cmentarz Kapitanów z grobowcem rodziny Mimbelli, założycieli Orebića (rzeźba pokryta złotem) można dojechać do fajnej konoby Panorama z widokiem na Korcule. Kiedyś nad Samostanem był kapitalna konoba o nazwie Hrid i ta nazwa była całkowicie uzasadniona...
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 26.03.2010 11:59

Bocian napisał(a):
Z tego miejsca wiele osób wchodzi na Sw Ilije

Dla mnie osobiście ta droga to porażka... :)

Coś mi świta, że jest jeszcze jedna droge wejścia na Ilije. Prawda to? Dla tych co tam byli - która jest lepsza? Wiem, że żadna lekka nie jest, liczę się z tym, ale z dwóch zawsze jedna będzie miała więcej plusów :)
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.03.2010 12:14

Każda droga na Ilje ma same plusy... z tym , że niektóre to plusy ujemne :) Ja osobiście byłem na tym szczycie 5 razy, zawsze podchodziłem tą samą drogą czyli zaczynałem uliczką Kralja Tomislava. Potem to już wchodziłem dróżka albo na przełaj :) Schodziłem dróżką do Kralja Tomislava oprócz jednego razu gdy poszedłem droga do Samostanu... Była chyba ze 3 razy dłuższa i tak monotonna, że więcej tamtędy nie pójdę :)
Do Samostanu dochodzi się od tamtej strony tą drogą...
Obrazek
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 26.03.2010 12:39

Dzięki. Wybierzemy wariant z mniejszą ilością plusów ujemnych czyli od ul. Tomislava.

Młody człowiek na zdjęciu (jak mniemam syn) wygląda na "nieco" zmęczonego :D

Marzę o wejściu na Ilię odkąd tam przyjeżdżam, mam nadzieję, że w tym roku się uda....musi się udać :)
termondar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 26.03.2010 15:09

renatalato napisał(a):Fatamorgana, moje zdjęcia są amatorskie, ale tam jest naprawdę pięknie...

Twoje zdjęcia są super, cudowne widoki już się nie mogę doczekać, jeszcze Obrazek DDW
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.03.2010 15:42

..
Ostatnio edytowano 16.12.2013 00:31 przez Bocian, łącznie edytowano 1 raz
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 26.03.2010 15:49

:lol: :lol:
renatalato
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 26.03.2010 15:49

termondar napisał(a):
renatalato napisał(a):Fatamorgana, moje zdjęcia są amatorskie, ale tam jest naprawdę pięknie...

Twoje zdjęcia są super, cudowne widoki już się nie mogę doczekać, jeszcze Obrazek DDW

Dzięki, Ty będziesz na początku Peljesaca w Drace ?
To tam trochę płasko :wink:
MWN
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 26.03.2010 18:34

A ja myślę, że warto wybrać obie drogi, tak żeby nie chodzić po swoich śladach- Obie trasy są piękne...
dasuch
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dasuch » 27.03.2010 20:13

Bocian napisał(a):Kojoty można słyszeć i widziec na całym Peljescu... Pozdrav!

Można również usłyszeć TUTAJ. Jakość nie najlepsza, nagrane aparatem fotograficznym.
AniaJ.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 18.08.2011 15:46

W tym roku przed nami Peljesac :D

Odświeżam więc wątek, żeby nowego nie zakłądać, mam kilka pytań.

1. mury w Stonie - wiem, że od niedawna wstęp jest płatny. Wejście jest od strony którego Stonu? Czy cena biletu obejmuje spacer w obie strony (jakoś przecież musimy wrócić do samochodu), czy może wraca się inną drogą? Jeśli wejścia są dwa - z ktorje strony lepiej zacząć?

2. rybka w Trpanj: czy kupimy surową rybę na miejscu?

3. wejście na Sv Ilja- kiedy ładnie Gajus opisał swoje, ale nie mogę znależć tego wątku:(
Moja druga połowa się wybiera, pewnie spod Klasztoru wyruszy. Z tego co dotąd przeczytałam szlak jest nieźle oznakowany-tak to oceniacie?

4. planujemy zajrzeć też "z tunel" - spędzimy tam pewnie kilka godzin, i zapewne przyda się kąpiel w morzu no i plaża, na której z maluchami będzie można posiedzeć - ktore miejsce za tunelem polecacie na plażowanie z dziećmi?

Z góry dziękuję za informacje!
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.08.2011 15:55

Witaj, Aniu.
Myślę, że mogę pomóc w dwóch pierwszych kwestiach :)

Jeśli chodzi o mury w Stonie, wstęp kosztuje 30 kun i to jest koszt przejścia w obie strony. Z jednej i z drugiej strony jest budka (kasa), czyli płaci się. Od strony Małego Stonu za darmo można wejść na twierdzę, potem jest kasa i trzeba kupić bilet. Nie ma więc znaczenia, z której strony zaczniecie.

W Trpanju natomiast kupicie świeżą rybkę, rano przy nabrzeżu, najlepiej bezpośrednio od rybaków.

Pozdrawiam.
Basiulinek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 18.08.2011 19:37

AniaJ. napisał(a):
3. wejście na Sv Ilja- kiedy ładnie Gajus opisał swoje, ale nie mogę znależć tego wątku:(
Moja druga połowa się wybiera, pewnie spod Klasztoru wyruszy. Z tego co dotąd przeczytałam szlak jest nieźle oznakowany-tak to oceniacie?

Witaj!
Przed tygodniem moj maz wchodzil spod klasztoru.
Szlak oznakowany dobrze , z wyjatkiem koncowki.
Tam trzeba uwazac.

Wejscie zajelo mu 2h 20min. , zejscie 1,5h.

Pamietajcie,zeby zabrac duzo wody.

Pozdrawiam!
AniaJ.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 19.08.2011 08:47

Super:) Dzięki, dziewczyny :D

To szybko mężowi poszło, niezłe tempo! O której wyruszył?

Maslinko, dziekuję za informację o rybce, to świetna wiadomośc!
Basiulinek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 20.08.2011 20:51

Wyszedl o 6 rano spod klasztoru , wrocil ok 11.

Mial faktycznie niezle tempo, dlatego nie poszlam........ :wink:

Ale warto. Fotki swietne! I wrazenia niezapomniane.

Pozdrowionka!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Półwysep Peljesac - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019