Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Półwysep Peljesac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.03.2010 10:32

Jadąc dalej, mijając samostan i Cmentarz Kapitanów z grobowcem rodziny Mimbelli, założycieli Orebića (rzeźba pokryta złotem) można dojechać do fajnej konoby Panorama z widokiem na Korcule. Kiedyś nad Samostanem był kapitalna konoba o nazwie Hrid i ta nazwa była całkowicie uzasadniona...
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 26.03.2010 10:59

Bocian napisał(a):
Z tego miejsca wiele osób wchodzi na Sw Ilije

Dla mnie osobiście ta droga to porażka... :)

Coś mi świta, że jest jeszcze jedna droge wejścia na Ilije. Prawda to? Dla tych co tam byli - która jest lepsza? Wiem, że żadna lekka nie jest, liczę się z tym, ale z dwóch zawsze jedna będzie miała więcej plusów :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.03.2010 11:14

Każda droga na Ilje ma same plusy... z tym , że niektóre to plusy ujemne :) Ja osobiście byłem na tym szczycie 5 razy, zawsze podchodziłem tą samą drogą czyli zaczynałem uliczką Kralja Tomislava. Potem to już wchodziłem dróżka albo na przełaj :) Schodziłem dróżką do Kralja Tomislava oprócz jednego razu gdy poszedłem droga do Samostanu... Była chyba ze 3 razy dłuższa i tak monotonna, że więcej tamtędy nie pójdę :)
Do Samostanu dochodzi się od tamtej strony tą drogą...
Obrazek
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 26.03.2010 11:39

Dzięki. Wybierzemy wariant z mniejszą ilością plusów ujemnych czyli od ul. Tomislava.

Młody człowiek na zdjęciu (jak mniemam syn) wygląda na "nieco" zmęczonego :D

Marzę o wejściu na Ilię odkąd tam przyjeżdżam, mam nadzieję, że w tym roku się uda....musi się udać :)
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 26.03.2010 14:09

renatalato napisał(a):Fatamorgana, moje zdjęcia są amatorskie, ale tam jest naprawdę pięknie...

Twoje zdjęcia są super, cudowne widoki już się nie mogę doczekać, jeszcze Obrazek DDW
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.03.2010 14:42

..
Ostatnio edytowano 15.12.2013 23:31 przez Bocian, łącznie edytowano 1 raz
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 26.03.2010 14:49

:lol: :lol:
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 26.03.2010 14:49

termondar napisał(a):
renatalato napisał(a):Fatamorgana, moje zdjęcia są amatorskie, ale tam jest naprawdę pięknie...

Twoje zdjęcia są super, cudowne widoki już się nie mogę doczekać, jeszcze Obrazek DDW


Dzięki, Ty będziesz na początku Peljesaca w Drace ?
To tam trochę płasko :wink:
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 26.03.2010 17:34

A ja myślę, że warto wybrać obie drogi, tak żeby nie chodzić po swoich śladach- Obie trasy są piękne...
dasuch
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1464
Dołączył(a): 03.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dasuch » 27.03.2010 19:13

Bocian napisał(a):Kojoty można słyszeć i widziec na całym Peljescu... Pozdrav!

Można również usłyszeć TUTAJ. Jakość nie najlepsza, nagrane aparatem fotograficznym.
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 18.08.2011 14:46

W tym roku przed nami Peljesac :D

Odświeżam więc wątek, żeby nowego nie zakłądać, mam kilka pytań.

1. mury w Stonie - wiem, że od niedawna wstęp jest płatny. Wejście jest od strony którego Stonu? Czy cena biletu obejmuje spacer w obie strony (jakoś przecież musimy wrócić do samochodu), czy może wraca się inną drogą? Jeśli wejścia są dwa - z ktorje strony lepiej zacząć?

2. rybka w Trpanj: czy kupimy surową rybę na miejscu?

3. wejście na Sv Ilja- kiedy ładnie Gajus opisał swoje, ale nie mogę znależć tego wątku:(
Moja druga połowa się wybiera, pewnie spod Klasztoru wyruszy. Z tego co dotąd przeczytałam szlak jest nieźle oznakowany-tak to oceniacie?

4. planujemy zajrzeć też "z tunel" - spędzimy tam pewnie kilka godzin, i zapewne przyda się kąpiel w morzu no i plaża, na której z maluchami będzie można posiedzeć - ktore miejsce za tunelem polecacie na plażowanie z dziećmi?

Z góry dziękuję za informacje!
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.08.2011 14:55

Witaj, Aniu.
Myślę, że mogę pomóc w dwóch pierwszych kwestiach :)

Jeśli chodzi o mury w Stonie, wstęp kosztuje 30 kun i to jest koszt przejścia w obie strony. Z jednej i z drugiej strony jest budka (kasa), czyli płaci się. Od strony Małego Stonu za darmo można wejść na twierdzę, potem jest kasa i trzeba kupić bilet. Nie ma więc znaczenia, z której strony zaczniecie.

W Trpanju natomiast kupicie świeżą rybkę, rano przy nabrzeżu, najlepiej bezpośrednio od rybaków.

Pozdrawiam.
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 18.08.2011 18:37

AniaJ. napisał(a):
3. wejście na Sv Ilja- kiedy ładnie Gajus opisał swoje, ale nie mogę znależć tego wątku:(
Moja druga połowa się wybiera, pewnie spod Klasztoru wyruszy. Z tego co dotąd przeczytałam szlak jest nieźle oznakowany-tak to oceniacie?


Witaj!
Przed tygodniem moj maz wchodzil spod klasztoru.
Szlak oznakowany dobrze , z wyjatkiem koncowki.
Tam trzeba uwazac.

Wejscie zajelo mu 2h 20min. , zejscie 1,5h.

Pamietajcie,zeby zabrac duzo wody.

Pozdrawiam!
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 19.08.2011 07:47

Super:) Dzięki, dziewczyny :D

To szybko mężowi poszło, niezłe tempo! O której wyruszył?

Maslinko, dziekuję za informację o rybce, to świetna wiadomośc!
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 20.08.2011 19:51

Wyszedl o 6 rano spod klasztoru , wrocil ok 11.

Mial faktycznie niezle tempo, dlatego nie poszlam........ :wink:

Ale warto. Fotki swietne! I wrazenia niezapomniane.

Pozdrowionka!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Półwysep Peljesac - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone