Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wrześniowy Hvar i dwie przygody na lądzie.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 16.10.2020 20:05

majkik75 napisał(a):
walp napisał(a):Jeżeli chodzi o zdjęcia, to zamierzam wybrać kilkadziesiąt najlepszych moim zdaniem, podłożyć muzykę i myślę, że będzie fajny slideshow. :)


I to jest bardzo dobra koncepcja :papa: 8)


Pełna zgoda :D

Dziękuję za relację i życzę realizacji planów :papa:


Pozdrawiam
Piotr
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.10.2020 17:11

Końcowe szczytowanie to jak wisienka na torcie :)
Dzięki za relację!
Było pięknie :)
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 17.10.2020 20:45

Fajne fotki i piekny Hvar. Super relacja.
Mam nadzieje "zrobić" Hvar'21.

Zdrówka!
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.10.2020 20:54

Mam góry na co dzień na wyciągnięcie ręki i średnio mnie pociągają (nie to co morze :hearts: ) a tym bardziej w ciepłe, upalne słoneczne dni.... Więc ja zasiadłam sobie pod twierdzą, czekam, czekam na Was, ale tak lecieliście w dół, że Was nie zauważyłam.... ale już dogoniłam i jestem zaskoczona gwałtownym końcem....
Tak nagle i nieoczekiwanie......

:papa:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.10.2020 18:34

piotrf napisał(a):Dziękuję za relację i życzę realizacji planów :papa:

Wzajemnie. :wink:
gusia-s napisał(a):Końcowe szczytowanie to jak wisienka na torcie :)
Dzięki za relację!
Było pięknie :)

Tak, szczytowanie na Dinarze było ukoronowaniem naszych wrześniowych chorwackich wakacji. Dokładnie jak w reklamowym haśle: "Mala zemlja za veliki odmor" - mały kraj na wielkie wakacje. :)
Dzięki za dobre słowo i towarzystwo na wakacyjnych ścieżkach. :)
robertms napisał(a):Fajne fotki i piekny Hvar. Super relacja.
Mam nadzieje "zrobić" Hvar'21.

Zdrówka!

Dzięki.
Trzymam kciuki za Twój Hvar '21. :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.10.2020 18:43

piekara114 napisał(a):Mam góry na co dzień na wyciągnięcie ręki i średnio mnie pociągają (nie to co morze :hearts: ) a tym bardziej w ciepłe, upalne słoneczne dni....

Skoro tak, to w relacji mogło być kilka średnio pociągających momentów, bo góry były aż cztery. :oczko_usmiech: Zaczęliśmy od Glavicy w Starim Gradzie, potem było wejście na Sv. Nikola, wjazd na Sv. Jure, a na koniec "królowa chorwackich gór" - Vrh Dinara.

Gigantyczne wapienne skały, rozległe łąki suchej trawy i zaledwie kilka śladów obecności człowieka to główne cechy większości gór krasowych. I niby Dinara niczym szczególnym się nie wyróżnia, a jednak jak każda góra jest w jakiś sposób wyjątkowa. :) Strzeże niejako granicy między Bośnią i Dalmacją.

O ile dobrze pamiętam, po wyzwoleniu Dinary chorwaccy alpiniści rozpoczęli kampanię, aby uznać górę Dinara jako symbol narodowy. Jako miłośnik tego kraju, wymyśliłem sobie, że byłoby pięknie stanąć na najwyższym szczycie Chorwacji, tuż nad królewskim miastem Knin, symbolem nowej chorwackiej wolności.
I cieszę się bardzo, że mi się to udało. :)
piekara114 napisał(a):.... ale już dogoniłam i jestem zaskoczona gwałtownym końcem....
Tak nagle i nieoczekiwanie...

Cóż, trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść... :oczko_usmiech:

Później nie wydarzyło się już nic wyjątkowego. Wróciliśmy do Ježević po nasze dziewczyny i razem pojechaliśmy do restauracji Ivan na ostatnie ćevapi.
Potem zrobiliśmy zakupy na drogę powrotną, spakowaliśmy się i pijąc chorwackie wino, wspominaliśmy wszystkie atrakcje kończącego się urlopu.

Na drugi dzień, po śniadaniu ok. godz. ósmej wyruszyliśmy w drogę do domu. "Starą jedynką", przez Knin i Gračac dojechaliśmy do węzła Sveti Rok na A1, a później już standardowo przez Węgry i Słowację, bezpiecznie dojechaliśmy do domu.
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 22.10.2020 13:22

Dzięki za relację, za ciekawe i odkrywcze opisy... :D
W szczególności dziękuję ,że mogłem sobie "popatrzeć" ze szczytu Dinary ,nie roniąc kropli potu... :oczko_usmiech:
:papa:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 22.10.2020 17:12

CROberto napisał(a):Dzięki za relację, za ciekawe i odkrywcze opisy... :D

Tobie dziękuję za towarzystwo i uzupełnienia w relacji. :)
CROberto napisał(a):W szczególności dziękuję ,że mogłem sobie "popatrzeć" ze szczytu Dinary ,nie roniąc kropli potu... :oczko_usmiech:
:papa:

A może jednak zmobilizuję Cię do tego, że kiedyś popatrzysz ze szczytu Dinary na żywo? :)
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 22.10.2020 22:15

walp napisał(a):
CROberto napisał(a):Dzięki za relację, za ciekawe i odkrywcze opisy... :D

Tobie dziękuję za towarzystwo i uzupełnienia w relacji. :)

Zadovoljstvo je sve moje :)
walp napisał(a):A może jednak zmobilizuję Cię do tego, że kiedyś popatrzysz ze szczytu Dinary na żywo? :)

Spowodowałeś to , że wiem - iż warto... :)
Jedyny problem , to jak wypełnić dzień ekipie - ponieważ nikt z nich się na to nie porwie .
Wiadomo ,że planowałbym tak jak Wy - podczas powrotu.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 23.10.2020 00:02

CROberto napisał(a):Jedyny problem , to jak wypełnić dzień ekipie - ponieważ nikt z nich się na to nie porwie .

To moim zdaniem nie byłby duży problem. Ekipa może zakotwiczyć w Garjak albo Ježević i korzystać z uroków okolicy jeziora Perućko albo bardziej miejsko w Kninie. :)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 27.10.2020 19:39

Ja również dziękuję za relację. Miło było przypomnieć sobie nasz pobyt w app Slavinka, Ivan Dolac i Hvar. Z pewnością na wyspę wrócę. Szczególnie żałuję kilku plaż, których nie udało nam się zobaczyć i oczywiście najwyższego wzniesienia czyli Sv. Nikola. W tym roku trochę złapałam górskiego bakcyla, bo pierwszy raz (nie licząc Morskiego Oka) byłam na tatrzańskich szlakach i już nie mogę doczekać się kolejnych. Sv. Nikola też będzie w zasięgu naszych spacerów przy kolejnej wizycie na Hvarze.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 28.10.2020 20:07

Dzięki Agata.
Życzę udanego powrotu na Hvar, odwiedzenia miejsc nieodwiedzonych i zdobycia sv. Nikola. :)
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 30.10.2020 09:25

Dzięki za wskazówki :papa:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 15.11.2020 19:59

Waldku, nie wiem czy widziałeś, ale apartamenty od 1 do 5 w Slavince zostały w tym roku wyremontowane. Właśnie zobaczyłam informacje na fejsie. Prezentują się tak:
SLAV.jpg
slav 5.jpg
slav 4.jpg
slav 3.jpg
slav 2.jpg

Na ich stronie jeszcze nie ma zdjęć, ale pewnie wkrótce się pojawią. Zapewne wraz z nowymi cenami... :roll:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 15.11.2020 20:38

Bardzo ładnie to wygląda, chociaż ja nie będę już miał okazji zobaczyć wyremontowanych apartmanów w Slavince, ponieważ nie zamierzam tam wracać. :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wrześniowy Hvar i dwie przygody na lądzie. - strona 45
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone