Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 31.03.2008 10:52

Zibuś napisał(a):Według TEJ notatki drogi szybkiego ruchu w Słowenii są oznaczone jedną cyfrą więc droga nr 9 Ptuj - Macelj też podlegałaby opłacie :cry:

Pisząc o drogach szybkiego ruchu, opieram się na oficjalnej stronie słoweńskiej, myślę więc, że nie ma potrzeby dyskutowania tego wątku. Drogi szybkiego ruchu są tam wyraźnie, enumeratywnie wymienione.
Zibuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zibuś » 31.03.2008 11:10

Dr Seselj napisał(a):
Zibuś napisał(a):Według TEJ notatki drogi szybkiego ruchu w Słowenii są oznaczone jedną cyfrą więc droga nr 9 Ptuj - Macelj też podlegałaby opłacie :cry:

Pisząc o drogach szybkiego ruchu, opieram się na oficjalnej stronie słoweńskiej, myślę więc, że nie ma potrzeby dyskutowania tego wątku. Drogi szybkiego ruchu są tam wyraźnie, enumeratywnie wymienione.

Jeśli tak jest jak mówisz można więc wybrać opcję wodnika
Do granicy ze SLO, potem drogą 438 do Mureck, następnie 433 i 229 do Ptuj, dalej już tradycyjnie
i ne ma problema :wink:
Darec
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 105
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darec » 31.03.2008 14:55

Wobec powyższych informacji dojazd do Cro to jeden problem, a kolejny to ewentualne wycieczki np. do Wenecji. Z tego co przeanalizowałem mapę nie da się w kierunku na Triest ominąc drogi H5, a jadąc z Istrii jest to odcinek długości 8!!! km.
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 31.03.2008 15:01

Można pojechać do przejścia granicznego Rupa i stamtąd przez Słowenię drogą nr 7 prosto do Włoch.
Darec
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 105
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darec » 31.03.2008 15:35

Miałem na myśli zachodnią część Istrii. Jadąc np. z Rovinj, Porecia czy Novigradu przez Rupę jest trochę nie po drodze. Ale dla innych rejonów półwyspu jest to chyba dobra alternatywa.
pinija
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 19.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pinija » 31.03.2008 16:09

zrobmy protest i jedzmy przez wegry ominmy slowenie i niedajmy im zeby za 2 przejazy 10 km placic prawie tyle co w chorwacji za caly przejazd zagrzeb -split i spowrotem
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 31.03.2008 16:19

Jazda bez winiety-kara 1200Euro 8O
http://www.rtl.hr/vijesti/prikaz/14447/
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 31.03.2008 16:46

A może jechać przez Serbię? :P
Potrzebne są wizy i winiety?
rafaello_b
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafaello_b » 31.03.2008 16:58

Witam,

Wątek jest dla mnie interesujący, bo wybieram się w lipcu. Obserwuję Wasze propozycje i śledzę mapę. Obawiam się tylko, że trasy boczne mogą wydłużyć czas podróży, a ewentualny, nieplanowany nocleg po drodze spowodowałby że całą oszczędność diabli biorą. Warto zauważyć, że węgierska winieta do najtańszych nie należy (gdyby rozważać trasę przez Węgry). Wyszło mi ok. 60 zł w przypadku miesięcznej. Nie do końca rozumiem, na których drogach miałaby obowiązywać ta winieta w Słowenii. Po mojemu nie bardzo się da jechać zupełnie z pominięciem jednocyfrowych krajówek, chyba, że zapuścimy się na takie, co to ich na mapie nie ma. Nie chciałbym się zdziwić, na przejściu granicznym, że akurat na tej drodze potrzebna jest winieta i w środku nocy wykłócac się z Słoweńskim policjantem o te 1000 Euro. Zważywszy, że jadę dosyć daleko (Klek), a chcę dojechać za jednym zamachem, to chyba nie zaryzykuję kombinacji i będę płakał i płacił. No chyba, że pojawią się na początku lipca pierwsze informacje od tych, którzy przetrą szlaki i przerobią temat w praktyce i jakiś nieduży objazd okaże się sprytny. W każdym razie Słoweńcy nieźle wykombinowali jak tu zarobić na Chorwackiej turystyce. :D

P.S. A z tą Serbią, to chyba bym się trochę obawiał w tej chwili.

Pozdrawiam
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 31.03.2008 17:25

Jadąc z Opola nie potrzebujesz winiety w Madziarsku.
rafaello_b
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafaello_b » 31.03.2008 17:34

Dzięki za info. Wydaje mi się, że trasa Opole-Pietrowice-Brno-Wiedeń-Maribor-Zagrzeb-Split jest najszybsza i jadąc z soboty na niedzielę nie stoję w korkach. W zeszłym roku przelecieliśmy bez żadnych korków w tamtą stronę. Zważywszy, że do zrobienia ok 1330 km - z mapy wychodzi więcej ale podaję zeszłoroczny odczyt z licznika w aucie, a nie chciałbym nocować na trasie, to ten zasięg jest na granicy mojej zdolności do panowania nad pojazdem. Oczywiście uwzględniam jakieś krótkie odpoczynki po drodze. Raczej będę wariant słoweński obstawiał.

Pozdrawiam
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 31.03.2008 18:30

MWN napisał(a):A może jechać przez Serbię? :P
Potrzebne są wizy i winiety?

Wizy nie trzeba, autostrady są płatne na bramkach, włącznie z niby-autostradą z Suboticy do Belgradu.

rafaello_b napisał(a):P.S. A z tą Serbią, to chyba bym się trochę obawiał w tej chwili.

Jechałem w obie strony przez Serbię do Czarnogóry 2 tygodnie temu. Jedynym niebezpieczeństwem są węgierscy celnicy na wjeździe z Serbii do Węgier - bardziej upierdliwi niż ustawa przewiduje. Widać mają poczucie misji na tym najdalszym przyczółku Schengenlandii :lol:
marcin.k
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 26.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin.k » 01.04.2008 07:43

A co z króciutkim odcinkiem Redics-Mursko Sredisce?
rafaello_b
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafaello_b » 01.04.2008 09:00

No ten odcinek wygląda obiecująco, jeśli się zjedzie na Węgry. Wygląda, że faktycznie da się tamtędy ominąć wszystkie płatne drogi w okolicy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.04.2008 09:17

Zamiast tak kombinować jak koń pod górkę i zastanawiać się czy te kilkadziesiąt km w SLO jest płatne czy nie, to nie lepiej pojechać od razu kilkanaście km na południe od REDICS i po prostu wjechać do HR przejściem Letenye/Gorican ???
I temat płacić czy nie płacić za SLO wam odpada :-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone