Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 25.03.2008 21:10

Tydzień 220 CZK, miesiąc 330 CZK o ile dobrze pamiętam i nic się nie zmieniło i nie podrożało. No i obowiązują też na drogach ekspresowych, a nie da się ich sensownie ominąć. Jeszcze trochą takich pomysłów jak w SLO to taniej wyjdzie samolot, tyle, że wynajęcie auta na miejscu też nie jest tanie...

Dodam, że czeska korona warta jest ok 14 groszy, słowacka ok 11 groszy.
Zibuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zibuś » 25.03.2008 21:41

Renatka66 napisał(a):
Zibuś napisał(a):
Renatka66 napisał(a):
Adam,K napisał(a):Jadąc od Graz w kierunku Mariboru można bez trudu ominąć autostradę i jechać równoległą drogą. Tak wynika z viamichelin i z Map24.

Zgadza się, jechaliśmy tą drogą, kiedy widzieliśmy korki na tej krótkiej autostradzie ( 18 km) w Słowenii. Na bocznej drodze zawsze było pusto, jedyne utrudnienia to ograniczenia prędkości, bo jest kilka wiosek, ale na tak krótkim odcinku to nie miało znaczenia. Zapewne po 1 lipca to się zmieni, bo płacić 35 E za 18 km ( no może 36 km, bo w dwie strony) to duuuuża przesada. :evil:


Napisz jeśli możesz, w którym miejscu trzeba zjechać z autostrady Graz - Maribor, żeby znaleźć się na tej równoległej drodze. Czy trzeba zjechać jeszcze na terytorium Austrii czy zaraz za granicą w Słowenii ?

Pozdrav :papa:

Zjeżdża się zaraz za granicą A-SLO w prawo, po ok. 20-50 m odbija w lewo i przejeżdża pod wiaduktem, który prowadzi właśnie na autostradę( kierujemy się na Sentilij, ale patrzymy na żółte tablice- chyba kolory mi się nie pomyliły, bo zielone kierują na autostradę).


Renatka66 bardzo dziękuję za odpowiedź
jj75
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jj75 » 29.03.2008 17:12

Ja na szczęście wyjeżdżam do Chorwacji w terminie 11-24.06 tak że dodatkowe opłaty w Słowenii mnie ominął ,a za rok zobaczymy.
hrehor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 14.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrehor » 30.03.2008 09:13

ale my jedziemy 01. :cry: 07
wodnik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 288
Dołączył(a): 28.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) wodnik » 30.03.2008 09:51

Też jadę w lipcu. i tak sobie wymyśliłem po mapie
Do granicy ze SLO, potem drogą 438 do Mureck, następnie 433 i 229 do Ptuj, dalej już tradycyjnie

pozdrawiam :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.03.2008 18:34

229 do Ptuj, dalej już tradycyjnie

Czyli wpadasz na "Hitra cesta" i podlegasz opłacie,bo w/g "via michelin" to jest droga szybkiego ruchu. :wink:
Zibuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zibuś » 30.03.2008 19:55

szaki17 napisał(a):
229 do Ptuj, dalej już tradycyjnie

Czyli wpadasz na "Hitra cesta" i podlegasz opłacie,bo w/g "via michelin" to jest droga szybkiego ruchu. :wink:


Wygląda na to,że Słoweńcy mają same Hitre cesty :wink: i trzeba będzie bulić :evil:
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 30.03.2008 21:02

Według słoweńskiej strony DARS (zarządca autostrad), dróg szybkiego ruchu nie ma aż tak wiele. Na trasie do Zagrzebia jest to tylko droga H2 przez Maribor od ronda w Pesnicy.
Poza tym są to jescze H3 (północna obwodnica Lublany), H4 Podnanos – Vrtojba (w stronę Nowej Goricy) i H5 Škofije - Srmin (na wybrzeżu).
censor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) censor » 30.03.2008 22:19

Ja niestety nie mam żadnej alternatywy, ze Szczecina chcąc nie chcąc zawsze mam Słowenię po drodze. Wychodzi na to, że te ich pożal się Boże autostrady w moim przypadku są nie do ominięcia.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.03.2008 23:20

Wcześniej już rozstrzygnięto, że jeśli od 1 lipca w Słowenii obowiązywać będą półroczne winiety za 35 euro, to dla większości Polaków przejeżdżających tranzytem problem stanowić będzie odcinek od granicy austriacko-słoweńskiej w Spielfeld/Šentilj do Mariboru, łącznie z Mariborem. Rozstrzygnięto również, jak ominąć kilkukilometrowy odcinek autostrady A1 od granicy do ronda w Pesnicy. Pozostaje problem krótkiego odcinka od ronda do Mariboru - bo to "hitra cesta", podlegająca opłacie. Na
mapie drogowej przeanalizować można przejazd drogami niepłatnymi nr 436 lub 437 oraz przejazd przez Maribor wzdłuż "hitrej cesty", a następnie innym mostem i drogą nr 1.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 31.03.2008 07:52

Dr Seselj napisał(a):Według słoweńskiej strony DARS (zarządca autostrad), dróg szybkiego ruchu nie ma aż tak wiele. Na trasie do Zagrzebia jest to tylko droga H2 przez Maribor od ronda w Pesnicy.
Poza tym są to jescze H3 (północna obwodnica Lublany), H4 Podnanos – Vrtojba (w stronę Nowej Goricy) i H5 Škofije - Srmin (na wybrzeżu).


To tym gorzej dla kierowców, zwłaszcza z północy, bo za 16 km trzeba będzie płacić 38Euro... :( :( :(
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 31.03.2008 09:44

censor napisał(a):Ja niestety nie mam żadnej alternatywy, ze Szczecina chcąc nie chcąc zawsze mam Słowenię po drodze. Wychodzi na to, że te ich pożal się Boże autostrady w moim przypadku są nie do ominięcia.

Po raz trzeci wrzucam moją propozycję. Z autostrady Wien-Graz zjeżdżamy w Ilz na drogę B66, którą kierujemy się na Bad Radkersburg, następnie przez słoweński Ormoż do Varażdina i tam już wpadamy na austostradę do Zagrzebia. W kilometrach wychodzi krócej niż przez Maribor.
Ewentualnie z Bad Radkersburg można skierować się na Ptuj.
Ostatnio edytowano 31.03.2008 09:47 przez Dr Seselj, łącznie edytowano 1 raz
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 31.03.2008 09:46

Drogi szybkiego ruchu są oznaczone literą H.
Ostatnio edytowano 31.03.2008 09:50 przez Dr Seselj, łącznie edytowano 1 raz
Zibuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zibuś » 31.03.2008 09:47

Według TEJ notatki drogi szybkiego ruchu w Słowenii są oznaczone jedną cyfrą więc droga nr 9 Ptuj - Macelj też podlegałaby opłacie :cry:
jj75
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jj75 » 31.03.2008 09:50

Z tego wynika iz w następnych latach trzeba będzie omijać Słowenię i jechać przez Węgry, tylko czy nie nadłoży sie wtedy za dużo kilometrów , ale próbować trzeba.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone