Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.03.2008 14:36

Zbyszek_Nik napisał(a):....To kiszka. Obawiam się, że zgodnie z tym co piszą inni trzeba będzie omijać SLO.

A po co Wy sobie sami stwarzacie problemy :lol: Odpuście sobie Słowenie i po kłopocie.
W sumie nie o oszczędności tu chodzi a o zasadę - Słoweńcy po prostu przegięli pałę z wysokością opłat. No chyba, że np. wzorem Węgier wprowadzą winiety 4-dniowe czyli praktycznie tranzytowe to wtedy można rozmawiać.
Ale do rzeczy.....żadnego nadrabiania kilometrów nie ma odpuszczając sobie SLO i wybierając tranzyt przez Węgry.
Dla środkowej i wschodniej Polski tematu nie ma bo Węgry są jaknajbardziej po drodze.
Natomiast Ci co mieszkaja w zachodniej części kraju - zróbcie sobie mały test albo za pomocą programu ViaMichelin albo AutoRoute i porównajcie sobie kilometry w 2 wariantach:
1) Wrocław - CZ - A - SLO (Maribor) - Zagreb
2) Wrocław - CZ - SK (Bratislava) - H (Csorna) - Zagreb
liczby same sie obronią :wink:
Zbyszek_Nik
Croentuzjasta
Posty: 125
Dołączył(a): 22.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszek_Nik » 25.03.2008 14:52

Piotrek_B napisał(a):
Zbyszek_Nik napisał(a):....To kiszka. Obawiam się, że zgodnie z tym co piszą inni trzeba będzie omijać SLO.

A po co Wy sobie sami stwarzacie problemy :lol: Odpuście sobie Słowenie i po kłopocie.
W sumie nie o oszczędności tu chodzi a o zasadę - Słoweńcy po prostu przegięli pałę z wysokością opłat. No chyba, że np. wzorem Węgier wprowadzą winiety 4-dniowe czyli praktycznie tranzytowe to wtedy można rozmawiać.
Ale do rzeczy.....żadnego nadrabiania kilometrów nie ma odpuszczając sobie SLO i wybierając tranzyt przez Węgry.
Dla środkowej i wschodniej Polski tematu nie ma bo Węgry są jaknajbardziej po drodze.
Natomiast Ci co mieszkaja w zachodniej części kraju - zróbcie sobie mały test albo za pomocą programu ViaMichelin albo AutoRoute i porównajcie sobie kilometry w 2 wariantach:
1) Wrocław - CZ - A - SLO (Maribor) - Zagreb
2) Wrocław - CZ - SK (Bratislava) - H (Csorna) - Zagreb
liczby same sie obronią :wink:


Do Cro jeżdżę od 2001 roku i jeszcze nie jechałem przez Węgry. W tym roku (jeżeli nic się nie zmieni w SLO) jadę przez Węgry. Już zaczynam wytyczać traskę na GPS. Pozdr.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 25.03.2008 15:00

Jeżeli liczby mają sią bronić same to proszę je pokazać :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.03.2008 15:01

Zbyszek_Nik napisał(a):....Do Cro jeżdżę od 2001 roku i jeszcze nie jechałem przez Węgry. W tym roku (jeżeli nic się nie zmieni w SLO) jadę przez Węgry. Już zaczynam wytyczać traskę na GPS. Pozdr.

A ja od 2001 roku nie jeżdze przez SLO - szkoda mi czasu na korki na słoweńskich autostradach :lol: Węgry są o wiele przyjemniejsze i tańsze w tranzycie, choćby noclegi tranzytowe.
A jak ktoś Ci będzie mówił, że ciężko się tam jeździ bo trzeba męczyć się z traktorami i ciężarówkami z burakami oraz baaaaaardzo wąskimi drogami to normalnie pie....li :wink:
Pozdrav :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.03.2008 15:02

MWN napisał(a):Jeżeli liczby mają sią bronić same to proszę je pokazać :roll:

podałem 2 programy na których możesz to zrobić 8O mam Ci zdobić zrzut z ekranu żebyś zobaczył :?:
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 25.03.2008 15:04

No, nieeeee! Jak coś twierdzisz, to wiesz. Chyba że wszystko bierzesz ze swojej perspektywy (Rzeszów). Ale OK. sprawdzę sam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.03.2008 15:10

MWN napisał(a):No, nieeeee! Jak coś twierdzisz, to wiesz. Chyba że wszystko bierzesz ze swojej perspektywy (Rzeszów). Ale OK. sprawdzę sam

Ja nie twierdzę - po prostu przed chwila wrzuciłem dane jak pkt 1 i pkt 2 do programu AutoRoute, żeby zobaczyć czy nie panikujecie bez potrzeby.
A Rzeszów nie ma tu nic do rzeczy :lol:
zbys2006
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 30.04.2007
WINIETY w Słowenii

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbys2006 » 25.03.2008 16:48

Piotrek_B - Twoje gg jest aktualne? - można tam się odezwać do Ciebie? (mam parę pytań dotyczących przejazdu przez Węgry) Pozdrawiam
dorasoft
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 05.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorasoft » 25.03.2008 17:04

Piotrek_B napisał(a):
Zbyszek_Nik napisał(a):....To kiszka. Obawiam się, że zgodnie z tym co piszą inni trzeba będzie omijać SLO.

A po co Wy sobie sami stwarzacie problemy :lol: Odpuście sobie Słowenie i po kłopocie.
W sumie nie o oszczędności tu chodzi a o zasadę - Słoweńcy po prostu przegięli pałę z wysokością opłat. No chyba, że np. wzorem Węgier wprowadzą winiety 4-dniowe czyli praktycznie tranzytowe to wtedy można rozmawiać.
Ale do rzeczy.....żadnego nadrabiania kilometrów nie ma odpuszczając sobie SLO i wybierając tranzyt przez Węgry.
Dla środkowej i wschodniej Polski tematu nie ma bo Węgry są jaknajbardziej po drodze.
Natomiast Ci co mieszkaja w zachodniej części kraju - zróbcie sobie mały test albo za pomocą programu ViaMichelin albo AutoRoute i porównajcie sobie kilometry w 2 wariantach:
1) Wrocław - CZ - A - SLO (Maribor) - Zagreb
2) Wrocław - CZ - SK (Bratislava) - H (Csorna) - Zagreb
liczby same sie obronią :wink:


trasa 1 to 802,8 km
trasa 2 to 784,4 km
liczone programem Travel&Route
:D
Renatka66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 306
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatka66 » 25.03.2008 17:07

Zibuś napisał(a):
Renatka66 napisał(a):
Adam,K napisał(a):Jadąc od Graz w kierunku Mariboru można bez trudu ominąć autostradę i jechać równoległą drogą. Tak wynika z viamichelin i z Map24.

Zgadza się, jechaliśmy tą drogą, kiedy widzieliśmy korki na tej krótkiej autostradzie ( 18 km) w Słowenii. Na bocznej drodze zawsze było pusto, jedyne utrudnienia to ograniczenia prędkości, bo jest kilka wiosek, ale na tak krótkim odcinku to nie miało znaczenia. Zapewne po 1 lipca to się zmieni, bo płacić 35 E za 18 km ( no może 36 km, bo w dwie strony) to duuuuża przesada. :evil:


Napisz jeśli możesz, w którym miejscu trzeba zjechać z autostrady Graz - Maribor, żeby znaleźć się na tej równoległej drodze. Czy trzeba zjechać jeszcze na terytorium Austrii czy zaraz za granicą w Słowenii ?

Pozdrav :papa:

Zjeżdża się zaraz za granicą A-SLO w prawo, po ok. 20-50 m odbija w lewo i przejeżdża pod wiaduktem, który prowadzi właśnie na autostradę( kierujemy się na Sentilij, ale patrzymy na żółte tablice- chyba kolory mi się nie pomyliły, bo zielone kierują na autostradę).
Renatka66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 306
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatka66 » 25.03.2008 17:16

szaki17 napisał(a):
jdubowski napisał(a):
Renatka66 napisał(a):
Adam,K napisał(a):Jadąc od Graz w kierunku Mariboru można bez trudu ominąć autostradę i jechać równoległą drogą. Tak wynika z viamichelin i z Map24.

Zgadza się, jechaliśmy tą drogą, kiedy widzieliśmy korki na tej krótkiej autostradzie ( 18 km) w Słowenii. Na bocznej drodze zawsze było pusto, jedyne utrudnienia to ograniczenia prędkości, bo jest kilka wiosek, ale na tak krótkim odcinku to nie miało znaczenia. Zapewne po 1 lipca to się zmieni, bo płacić 35 E za 18 km ( no może 36 km, bo w dwie strony) to duuuuża przesada. :evil:




Po za tym objazd autostrady o którym piszecie kończy się na rondzie przed Mariborem,nie jestem pewny,może ktoś potwierdzi,ale od ronda dalej w kierunku do Mariboru jest kawałek drogi szybkiego ruchu(hitra cesta) więc podlega pod winietę i znowu klops :cry:

Zgadza się, droga kończy się na rondzie przed Maliborem, ale może (?) będzi zaliczana do bezpłatnych, bo to już w obrębie miasta. Tak jest przecież np. w Czechach i okolicach Brna.
My jesteśmy z zachodniej Polski, więc ta trasa do tej pory nam odpowiadała, ale może czas na zmiany? :papa:
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 25.03.2008 18:26

Sprawdziłem w moim MIO C710, rzeczywiście przez Węgry jest 703 km w opcji najkrótsza, przez Maribor jest 761 km w opcji ekonomiczna, a w opcji najszybsza (czyli najwięcej autostrad) też przez Maribor 771 km. Niemniej jednak najkrótsza rzadko kiedy znaczy najszybsza.

Jeździsz przez Węgry podaj dokładniej jakie masz drogi i jakie ja miałbym, oraz ile to kosztuje. W zasadzie wtedy musiałbym płacić winiety za Czechy, Słowację, Węgry, Czy tak? I ile?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.03.2008 18:58

MWN napisał(a):.... W zasadzie wtedy musiałbym płacić winiety za Czechy, Słowację, Węgry, Czy tak? I ile?

Na CZ się nie znam więc nie wiem jaki tam będzie przejazd autostradą.
Natomiast winiete kupujesz na SK bo kawałek trzeba nia jechać, natomiast Węgry tzw 86-ka jest bezpłatna.
Ceny za autostradę w SK to: 7 dni 150 SK, 30 dni 300 SK
Pozdrav
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.03.2008 19:05

zbys2006 napisał(a):Piotrek_B - Twoje gg jest aktualne? - można tam się odezwać do Ciebie? (mam parę pytań dotyczących przejazdu przez Węgry) Pozdrawiam

Tak jest aktualne tyle, że nie zawsze jestem. Najłatwiej mnie złapać koło 20 (jestem na niewidocznym).
Jeżeli masz jakieś konkretne pytanie to zostaw mi je na gg jak sie zaloguje to odpisze lub wyślij mi mejla (jest aktywny w moim profilu)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.03.2008 21:36

Piotrek_B napisał(a):
MWN napisał(a):.... W zasadzie wtedy musiałbym płacić winiety za Czechy, Słowację, Węgry, Czy tak? I ile?

Na CZ się nie znam więc nie wiem jaki tam będzie przejazd autostradą.
Natomiast winiete kupujesz na SK bo kawałek trzeba nia jechać, natomiast Węgry tzw 86-ka jest bezpłatna.
Ceny za autostradę w SK to: 7 dni 150 SK, 30 dni 300 SK
Pozdrav


Czechy za "free"
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone