Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bierut
Croentuzjasta
Posty: 168
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bierut » 04.04.2008 16:57

Podana przez ciebie mapa jest niedokładna. Dla mnie najbardziej wiargodną witryną jest viamichelin. Wg moich doświadzczeń lepszy jest tylko program Auto Route. Niestety ja posiadam przestarzałą wersję i już zapewne jest nieaktualna.
Niemniej jednak mogę się mylić, jesli obie mapy są błędne.

http://www.viamichelin.com/viamichelin/ ... oller/Maps
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 06.04.2008 10:47

Zibuś napisał(a):Według TEJ notatki drogi szybkiego ruchu w Słowenii są oznaczone jedną cyfrą więc droga nr 9 Ptuj - Macelj też podlegałaby opłacie :cry:


Bierut to jak wkońcu to wygląda ? droga nr 9 podlega opłacie ?
Bierut
Croentuzjasta
Posty: 168
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bierut » 06.04.2008 12:27

Ja myślę, że autor tej notatki myli drogi główne (oznaczane powszechnie numerem jednocyfrowym), a drogi szybkiego ruchu (nazywane różnie np. ekspresowe, a w polsce dla pojazdów samochodowych). Wg mnie w Słowenii drogi szybkiego ruchu to są Hitra Cesta zawsze oznaczane literą H. Przecież planowane opłaty będą dotyczyć także Słoweńców. Dlatego nie wydaje mi się, że możliwym jest wprowadzenie obowiązku opłaty też za drogi główne. EU się chyba na to nie zgodzi. Oczywiście mogę się mylić.
Poczekajmy na więcej informacji.

A oto szczegółowy opis przejazdu, jeśli będzie tak jak ja myślę:

Aktualizacja:
W Austrii opuszczamy A9 zjazdem nr 228 na Spielfeld.
Drogą B67 jedziemy do granicy i w Słowenii kontynuujemy drogą 437 aż do ronda przed Mariborem.
Na rondzie kierujemy się w lewo w drogę nr 3 i za chwilę w prawo.
Przejeżdżamy pod autostradą i skręcamy w lewo w ulicę Sentilijska Cesta.
Jedzieny w kierunku centrum. Ulica zmienia się w Partizanska. Skręcamy w prawo tak jak ona prowadzi.
Nastepnie skręcamy w lewo w Titova Cesta przejeżdzamy przez rzekę kontynuujemy Titova Cesta .
Wreszcie skrecamy w lewo w Ptujska Cesta i kontynuujemy w kierunku Ptuj Reszta po staremu.

Oczywiście przejazd przez centrum miasta i wjazd na drogę nr 1 może odbyć się inaczej, jeśli mapy są niezgodne z organizacją ruchu w Mariborze.
Najlepiej jeśli ktoś mógłby to potwierdzić jadąc jeszcze przed lipcem przez Maribor. Wystarczy przetestować odcinek w mieście od ronda do drogi nr 1. Jadąc nocą nie zajmie to dużo czasu.
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 06.04.2008 18:30

a może już ktoś jechał : ] podobną trasą przez maribor ? ;) i opisze:]
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 06.04.2008 18:48

bierut co do ostatniej aktualizacji twojej trasy .. przez Maribor nie zgadzam się z paroma drobnostkami :) więc tak : jeżeli jedziemy titova cesta i następnie skręcamy w Ptujską ceste nie ma ona połączenia żadnego z drogą nr 1 zobacz na maksymalnym zoomie .
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 06.04.2008 18:59

Na rondzie kierujemy się w lewo w drogę nr 3 i za chwilę w prawo.
Przejeżdżamy pod autostradą i skręcamy w lewo w ulicę Sentilijska Cesta.
Jedzieny w kierunku centrum. Ulica zmienia się w Partizanska. Skręcamy w prawo tak jak ona prowadzi.
Nastepnie skręcamy w lewo w Titova Cesta przejeżdzamy przez most , następnie skręcamy w lewo w Pobreska cesta , następnie w prawo w nasipna ulica , ulica zmienia się w Zagrebska ceste , następnie skręcamy w Polijską ulice i jesteśmy na 1 ( Ptujska Ceste ) taka moja propozycja :) info http://www.euroave.com/maps/01map.php?x ... or&glj=406
Archangel
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 31.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Archangel » 06.04.2008 19:40

Dr Seselj napisał ze mozna ominąć Słowenię jadąc na Varażdin a ja mam pytanko czy jadąc drogą 86 nie wjeżdża się do Słowenii bo wyczytałem że za odcinek ten również sa oplaty i może byc tak że odcinek ten też obejmie winieta
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.04.2008 20:05

Archangel napisał(a):.... a ja mam pytanko czy jadąc drogą 86 nie wjeżdża się do Słowenii bo wyczytałem że za odcinek ten również sa oplaty i może byc tak że odcinek ten też obejmie winieta

Zobacz na mapie. Masz 50/50 - wybór należy do Ciebie :wink:
Możesz wjechać do SLO - Redics/Dolga Vas (H/SLO) a równie dobrze tą sama 86-tką pojechać trochę na południe i wjechać do HR - Letenye/Gorican (H/HR) i problem masz z głowy :lol:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 06.04.2008 20:06

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.04.2008 20:07

FUX napisał(a):http://www.cestnina.si/Default.aspx?id=19766

To nadal dyskusja....

Teoretycznie powinno być po dyskusji ale....... :lol:
Archangel
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 31.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Archangel » 06.04.2008 22:24

nie wiem czy dyskusja ale zaczynam planować trasę i lubię miec dokładnie zaplanowane.Na mojej mapie i to nowej droga nr 86 konczy sie na granicy ze Słowenią ,zaraz za Redics i ni jak nie prowadzi dalej do Letenye. Nawet jak dotrę drogami 3 kategorii do Drogi nr M70 /to czy jest ona płatna /
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 06.04.2008 22:43

M70 jest bezpłatna. Ale nie ma sensu tam się pchać, gdyż odcinek przez Słowenię w kierunku na Cakovec jest również bezpłatny - nie ma tam po drodze żadnej drogi ekspresowej.
Ostatnio edytowano 06.04.2008 22:48 przez Dr Seselj, łącznie edytowano 1 raz
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 06.04.2008 22:48

FUX napisał(a):http://www.cestnina.si/Default.aspx?id=19766

To nadal dyskusja....


Faktem jest, że na pewno od lipca będą wprowadzone winiety i że w pierwszej kolejności będą wprowadzone półroczne - jak dla mnie jest to wystarczający powód, żeby omijać Maribor szerokim łukiem.
Inna sprawa, że i tak planowałem w tym roku pojechać przez Węgry, bo trasę przez Austrię i Słowenię znałem już na pamięć.
Archangel
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 31.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Archangel » 06.04.2008 22:57

czy na pewno przejazd przez Słowenię od Redics w kierunku Varażdina jest bezpłatny gdzieś na forum wyczytałem że jakąś opłatę się ponosi za ten odcinek a jak teraz jest płatne to na pewno winieta to obejmie
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.04.2008 23:49

Jadąc 86-tką,ja pojadę z Szombathely na Zalaegerszeg i dalej na Nagykanisza jest parę km dalej ale jest i kilka plusów,omijamy Słowenię,odpada dylemat "płatna czy nie",po drugie na granicy H-Hr wskakujemy od razu na autoceste. :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone