Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.com

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 26.06.2022 20:40

DominikI napisał(a):https://www.autopalyamatrica.hu/
Ja kupowałem tu, i jak dobrze pamiętam bez rejestracji.


Tylko po co szukać takich stron, gdzie jest bandycki kurs euro i winieta wychodzi jakieś 30% drożej?

Tyle razy było powtarzane w różnych wątkach, że ceny nominalne są na stronach oficjalnych i tam trzeba kupować - a i tak ciągle znajdują się tacy, którzy szukają nie wiem czego...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.06.2022 20:50

DominikI
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 21.07.2019
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 26.06.2022 22:35

marekkowalak napisał(a):
DominikI napisał(a):https://www.autopalyamatrica.hu/
Ja kupowałem tu, i jak dobrze pamiętam bez rejestracji.


Tylko po co szukać takich stron, gdzie jest bandycki kurs euro i winieta wychodzi jakieś 30% drożej?

Tyle razy było powtarzane w różnych wątkach, że ceny nominalne są na stronach oficjalnych i tam trzeba kupować - a i tak ciągle znajdują się tacy, którzy szukają nie wiem czego...

Kupowałem bez żadnej prowizji. Szukałem gdzieś gdzie nie będzie kombinacji i kupiłem tam. Nic nie było drożej. Zerknij na link zanim ocenisz. mogę screena z revoluta walnąć o ile się da.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 26.06.2022 22:44

DominikI napisał(a):Szukałem gdzieś gdzie nie będzie kombinacji i kupiłem tam.


A mógłbyś wyjaśnić, jakie to magiczne kombinacje znalazłeś na oficjalnej stronie https://ematrica.nemzetiutdij.hu/?

Bo ja kupuję tam od kilku lat i nigdy z żadnymi kombinacjami się nie zetknąłem.
DominikI
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 21.07.2019
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 26.06.2022 22:52

Trzeba się rejestrować (tam chyba nie musiałem)
https://photos.app.goo.gl/XXwzhAVBMLp9hnUy6
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 26.06.2022 22:54

DominikI napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
DominikI napisał(a):https://www.autopalyamatrica.hu/
Ja kupowałem tu, i jak dobrze pamiętam bez rejestracji.


Tylko po co szukać takich stron, gdzie jest bandycki kurs euro i winieta wychodzi jakieś 30% drożej?

Tyle razy było powtarzane w różnych wątkach, że ceny nominalne są na stronach oficjalnych i tam trzeba kupować - a i tak ciągle znajdują się tacy, którzy szukają nie wiem czego...

Kupowałem bez żadnej prowizji. Szukałem gdzieś gdzie nie będzie kombinacji i kupiłem tam. Nic nie było drożej. Zerknij na link zanim ocenisz. mogę screena z revoluta walnąć o ile się da.

Wszedłem na Twój link, do 3820 HUF za 10-dniową D1 doliczyło 230 HUF opłaty...
Screenshot_20220626-225632.png
Ostatnio edytowano 26.06.2022 22:57 przez vin, łącznie edytowano 1 raz
DominikI
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 21.07.2019
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 26.06.2022 22:56

Pewnie przy płatności w złotówkach. Ja kupowałem w 2019 roku i takowej nie było. Teraz wszedłem niczego konkretnego nie wpisując i było ok. Zaraz sprawdzę.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 26.06.2022 22:58

DominikI napisał(a):Pewnie przy płatności w złotówkach. Ja kupowałem w 2019 roku i takowej nie było. Teraz wszedłem niczego konkretnego nie wpisując i było ok. Zaraz sprawdzę.

Nie, w forintach, tak jak napisałem w poście, zawsze sprawdzam w walucie kraju sprzedawcy, właśnie po to, by korzystać z zakupu walut przez Revoluta. Powyżej zrzut ekranu.
DominikI
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 21.07.2019
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 26.06.2022 23:03

Rzeczywiście. Jak kupowałem w 2019 nie było prowizji. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
Jednak prowizja w tym przypadku to kilka złotych i jeżeli ktoś to przełknie to kupi winietę bez rejestracji.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 26.06.2022 23:09

DominikI napisał(a):Rzeczywiście. Jak kupowałem w 2019 nie było prowizji. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
Jednak prowizja w tym przypadku to kilka złotych i jeżeli ktoś to przełknie to kupi winietę bez rejestracji.

Abstrahując już od tych paru złotych, chyba wolę podawać dane tylko przedsiębiorstwu zajmującemu się bezpośrednio winietami, a nie jeszcze dodatkowo pośrednikowi. Z mojego punktu widzenia rejestracja co najwyżej ułatwia - przy kolejnym zakupie nie trzeba wklepywać wszystkich danych,a przecież, tak czy inaczej, zawsze kupując winietę przez internet trzeba je podawać, stąd przyznaję, że nie rozumiem awersji do rejestracji na węgierskiej stronie. Ale każdemu wg potrzeb - jeden nie kupi wcale, drugi na oficjalnych stronach, trzeci przez pośrednika a czwarty za gotówkę na stacji, żeby nie pozostawiać śladów ;)
DominikI
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 21.07.2019
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 26.06.2022 23:14

Ja lubię szybko pewne rzeczy załatwiać. Ale w tym roku skorzystam z oficjalnej strony która polecasz (dla testu). Nie tyle z Januszostwa co dla zasady, nie lubię być dymany jak to mówią. Mam nadzieję że uda się zaliczyć Cro w tym roku.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 26.06.2022 23:34

DominikI napisał(a):Ja lubię szybko pewne rzeczy załatwiać. Ale w tym roku skorzystam z oficjalnej strony która polecasz (dla testu). Nie tyle z Januszostwa co dla zasady, nie lubię być dymany jak to mówią. Mam nadzieję że uda się zaliczyć Cro w tym roku.

w zasadzie jest jeszcze jeden powód, dla ktorego wydaje mi się, że lepiej korzystać ze stron oficjalnych - jeśli coś pójdzie nie tak (np. będzie mandat mimo wykupionej winiety), wyjaśniamy to bezpośrednio z wystawcą winiety, nie trzeba się przepychać z pośrednikiem, który może (oczywiście nie musi, nie mam doświadczeń w tym zakresie) się na nas wypiąć i odesłać do wystawcy właśnie - po prostu chyba lepiej zminimalizować ilość stron w procesie.
DominikI
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 21.07.2019
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 26.06.2022 23:40

Też jest to argument. :)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 27.06.2022 00:18

vin napisał(a): Z mojego punktu widzenia rejestracja co najwyżej ułatwia - przy kolejnym zakupie nie trzeba wklepywać wszystkich danych,a przecież, tak czy inaczej, zawsze kupując winietę przez internet trzeba je podawać


Dokładnie tak - rejestracja na oficjalnej stronie to nic innego, jak ułatwienie. W dodatku potem masz dostęp do całej historii winiet.
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 28.06.2022 11:37

kseby napisał(a):
ogi napisał(a):Będę kupował e-winiety na Słowację i Węgry.
Czy to są strony oficjalne - bezpośrednie?
https://sk-vignette.com/pl/
https://pl.autovignet.hu/


Nie.
Węgry - https://ematrica.nemzetiutdij.hu/ - tu musisz założyć konto ze swoimi danymi.
Słowacja - https://eznamka.sk/pl
Tylko tu masz ceny zgodne z taryfikatorem autostradowym, bez żadnych marż - 10 dni; 10E Słowacja i 3820 HUF Węgry.

Nie wiem kto kupuje na takich dziwnych stronach gdzie marża osiąga nawet 70% ceny pierwotnej (np Słowacja 10 dni - 10E czyli ok 47 zł a na podanej ww stronie 77 zł) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Dzięki wielkie. Inaczej bym sporo przepłacił ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.com - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone