Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.com

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 25.04.2022 12:44

yarko2000 napisał(a):
Soter napisał(a):
bbbb1 napisał(a):Może głupie pytanie, ale jakie są koszty zakupu online winiety za pomocą karty bankomatowej? Raz w życiu korzystałem z takiej formy płatności i wyszło na to, że koszt płatności był wyższy niż sama płatność.


Nie wiem jaką kartą płaciłeś i za pośrednictwem jakiego systemu ale normalnie nie płacisz żadnych prowizji


Chociaż jakieś małe koszty są - bo bank zamienia złotówki np na euro i wtedy dopłacamy te grosze.
Ale jakbyś chciał zakupić za gotówkę, to poniesiesz i to dużo większe koszty prowizji.

Zależy jaką kartą płacisz. Ja nawet tych groszy nie dopłacałem ;)
bbbb1
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 04.06.2012
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) bbbb1 » 25.04.2022 13:19

Wtedy nie pamietam jaką kartą płaciłem. Teraz to debit VISA i MASTERCARD
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 25.04.2022 14:03

Są strony zakupu winiet, gdzie nie ma przewalutowań, np. węgierska - https://ematrica.nemzetiutdij.hu/ Często ta strona jest tu na forum podawana.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 25.04.2022 14:31

bbbb1 napisał(a):Wtedy nie pamietam jaką kartą płaciłem. Teraz to debit VISA i MASTERCARD

Koszt zakupu zależy nie tylko od rodzaju karty, ale także także od banku; jedne banki doliczają sobie dodatkowe prowizje, a inne nie.
Np. mBank dolicza sobie 5,9% marżę do kwoty wynikającej z przewalutowania dokonanego przez VISĘ lub MasterCard.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 25.04.2022 14:59

Chris_M napisał(a):Np. mBank dolicza sobie 5,9% marżę do kwoty wynikającej z przewalutowania dokonanego przez VISĘ lub MasterCard.


Czy to dotyczy wszystkich płatności kartą? Czy zależy od rodzaju konta?
Od niedawna mam też konto w mBanku i jeszcze go nie rozgryzłem, a nigdzie nie zauważyłem prowizji w warunkach. Przyznaję się jednak, że bardzo szczegółowo nie sprawdzałem.
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 08.11.2016
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 25.04.2022 15:16

Koenig napisał(a):
Chris_M napisał(a):Np. mBank dolicza sobie 5,9% marżę do kwoty wynikającej z przewalutowania dokonanego przez VISĘ lub MasterCard.


Czy to dotyczy wszystkich płatności kartą? Czy zależy od rodzaju konta?
Od niedawna mam też konto w mBanku i jeszcze go nie rozgryzłem, a nigdzie nie zauważyłem prowizji w warunkach. Przyznaję się jednak, że bardzo szczegółowo nie sprawdzałem.


https://www.mbank.pl/indywidualny/karty ... iowe-kart/ tutaj sprawdź jaką masz kartę i ile doliczą.

Dolicza to do kursu waluty, płacąc kartą na pewno kurs będzie wyższy niż na cinkciarzu :) Ale można go sprawdzić na stronie
https://www.visa.pl/wsparcie-visa/konsu ... lator.html

Tutaj musisz wpisać tę prowizję (pamiętaj z "kropką") Waluty i wyjdzie Ci ile zapłacisz :) Wstawiłem forinty i 5.9% i cenę autostrady 5210 Forintów wyszło 68zł . Na Cinciarzu 64zł :) To by się zgadzało te 5,9% Pewnie jakbyś miał kartę walutową itd itd ale ja nie mam :)
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 25.04.2022 15:29

Ja mam w mBank konto walutowe podpięte do mojej karty Visa.

Wymieniam sobie złotówki na konkretna walutę w mkantorze (po dość dobrych kursach, we wszystkich dotychczasowych przypadkach po lepszych kursach niż w kantorze).
Potem kiedy płace kartą to automatycznie pobiera mi z tej waluty w jakiej jest naliczona płatność.

I nigdy nie płace do tego żadnego kosztu przewalutowania ani prowizji za płatność karta.

Przykładowo, chcą kupić winietę na Czechy za 440 koron, to w mkantorze kupuję po kursie 0,1915 440koron i za winietę płace kartą.

Wtedy nie ma żadnych dodatkowych kosztów.

Tak płace karta w kunach w Chorwacji, w forintach na Węgrzech i euro gdzieś po drodze ewentualnie.
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 25.04.2022 16:05

ja zawsze płacę poprzez Revolut, np. obecny kurs korony czeskiej 0,1906 zł. Ogólnie na wakacjach i do zakupów w innej walucie używam tylko tych kart, mam dwie
Bartolo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 97
Dołączył(a): 10.06.2014
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolo » 26.04.2022 07:30

Może się odniosę, bo zacząłem ten temat - kartę oczywiście posiadam - jakiekolwiek płatności zakupów przez internet ogarniam blikiem, płatnością przez paypal, przelewem itp. Po prostu wcześniej nie płaciłem kartą. W Chorwacji byłem 10 razy, do tej pory winiety kupowałem przeważnie na stacjach. teraz jednak chciałbym załatwić to wcześniej i mieć spokój, no i niepotrzebnie nie przepłacać kupując przez pośredników. spróbuję to ogarnąć kartą którą posiadam.
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 345
Dołączył(a): 27.03.2005
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 26.04.2022 22:11

Bartolo napisał(a):Może się odniosę, bo zacząłem ten temat - kartę oczywiście posiadam - jakiekolwiek płatności zakupów przez internet ogarniam blikiem, płatnością przez paypal, przelewem itp. Po prostu wcześniej nie płaciłem kartą. W Chorwacji byłem 10 razy, do tej pory winiety kupowałem przeważnie na stacjach. teraz jednak chciałbym załatwić to wcześniej i mieć spokój, no i niepotrzebnie nie przepłacać kupując przez pośredników. spróbuję to ogarnąć kartą którą posiadam.

Na stronach zarządców autostrad w danym kraju zapłacisz zarówno paypal-em jak też kartą. Jeżeli robisz to minimum 5 dni wcześniej, to również przelewem. Nie warto korzystać z pośredników, jeśli winiety na przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię można kupić bezpośrednio.
MrOwA
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 06.01.2016
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrOwA » 13.05.2022 10:03

Powoli przygotowuję się na wakacje (wyjazd 4.07). Pobyt na miejscu 10dni, czyli chciał nie chciał będe musiał kupić chyba po 2x10dni Austria i Czechy i 30 Słowenia?
Czy macie jakieś inne patenty?
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 13.05.2022 10:06

MrOwA napisał(a):Powoli przygotowuję się na wakacje (wyjazd 4.07). Pobyt na miejscu 10dni, czyli chciał nie chciał będe musiał kupić chyba po 2x10dni Austria i Czechy i 30 Słowenia?
Czy macie jakieś inne patenty?

w Czechach weź miesięczną, wyjdzie taniej niż 2x10 dni (440Kc zamiast 2x310Kc).
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 13.05.2022 10:13

MrOwA napisał(a):Powoli przygotowuję się na wakacje (wyjazd 4.07). Pobyt na miejscu 10dni, czyli chciał nie chciał będe musiał kupić chyba po 2x10dni Austria i Czechy i 30 Słowenia?
Czy macie jakieś inne patenty?


Ominąć płatne autostrady ;) Najpopularniejsze na forum jest omijanie sloweńskich.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 13.05.2022 10:28

MrOwA napisał(a):Powoli przygotowuję się na wakacje (wyjazd 4.07). Pobyt na miejscu 10dni, czyli chciał nie chciał będe musiał kupić chyba po 2x10dni Austria i Czechy i 30 Słowenia?
Czy macie jakieś inne patenty?

Zależy skąd i dokąd jedziesz :)
MrOwA
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 06.01.2016
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrOwA » 13.05.2022 12:01

empire13 napisał(a):
MrOwA napisał(a):Powoli przygotowuję się na wakacje (wyjazd 4.07). Pobyt na miejscu 10dni, czyli chciał nie chciał będe musiał kupić chyba po 2x10dni Austria i Czechy i 30 Słowenia?
Czy macie jakieś inne patenty?

Zależy skąd i dokąd jedziesz :)


Mazowieckie - Omis (z noclegiem w Austrii).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.com - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone