Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WAKACJE 2009 - Turcja, Kemer, Pamukkale Kapadocja.

Największym miastem Turcji jest Stambuł - miasto o dużej wadze historycznej (niegdyś znany był pod innymi nazwami: Bizancjum i Konstantynopol). Ciekawostką jest, że w Stambule zmarł Adam Mickiewicz – wybitny polski poeta epoki romantyzmu. W jego niegdysiejszym domu mieści się dziś Muzeum Adama Mieckiewicza, gdzie znajduje się ekspozycja poświęcona pamięci artysty. Turcja jest jednym z niewielu państw na świecie, które są całkowicie samowystarczalne pod względem produkowanej żywności.
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 20.07.2009 12:13

Janusz- normalnie nerwicy jakiejś dostanę :wink:
Pisz...pisz...pisz...no i oczywiście wklejaj fotki.
Pozdrawiam :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.07.2009 16:41

beatusia napisał(a):Witaj;-))ja też w tym roku kotwiczyłam w Turcji;-)))od 29.06 do 13.07;-))Turcja fajna ale kto się kąpał w cro morzu to pewnie gdzie indziej mu się nie za bardzo będzie podobało;-))


Gdzie kotwiczyłaś w Turcji , byliśmy w podobnym terminie.

Byłem po raz pierwszy w Turcji i w Kemer bardzo przyjemnie pływało mi się w morzu.
Woda była cieplejsza niż w Cro oraz nie zauważyłem mimo wielu hoteli nad brzegiem , aby jakaś rura wpada do morza, co niestety w Cro daje się zauważyć :cry:

Co nie oznacza, że do Cro nie wrócę, aby popływać w Jadranie :D i wypić Karlovačko :P
Kasiulka85
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 244
Dołączył(a): 20.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasiulka85 » 20.07.2009 16:51

Panie Januszu :) proszę o więcej :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.07.2009 17:01

Buber napisał(a):Relacja rozwija się powoli, acz bardzo smacznie :D , czekam na CD.
A piękny Ararat kusi - choć podejrzewam, że ze względów technicznych i politycznych nie jest łatwo dostać się na niego.


Trudno wybrać się na Ararat z Riwiery Tureckiej, czy też Riwiery Czarnomorskiej (nie mówiąc o Riwierze Egejskiej), bo oddalony o setki kilometrów, no jak się jest hotelu z przelotem, to tym bardziej,
Po górach lubię chodzić i chodzę, ale 5000 metrów to nie dla mnie 8O
Takie wyprawy do dla naukowców (Arka Noego kusi) lub dla "zapaleńców" górskich w pozytywnym sensie :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.07.2009 17:27

JacYamaha napisał(a):To się nazywa reporter - wsiadł i jeszcze pstryknął swój odlot :wink: :lol:


Ostatni pasażer widocznie ma szczęście :wink:

Obrazek

hexapus napisał(a):Zdjęcie lecącego ( wznoszącego się) samolotu zapewnie jest zrobione na lotnisku w Turcji. Wskazuje na to tło nieba :D .


Zdjęcie znalezione na jakiejś holenderskie stronie jeśli jest zrobione w Turcji, to samolot leci z Antalyi do Amsterdamu (samoloty linii Corendon latają na tej trasie)
Ostatnio edytowano 20.07.2009 18:41 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.07.2009 17:30

maslinka napisał(a): Turcja to dla mnie zupełnie obce miejsca, więc chętnie je z Tobą odkryję.
Pozdrawiam :papa:


Dla mnie też było to obce miejsce, ale już je w małym kawałeczku odkryłem :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.07.2009 17:39

weldon napisał(a):Jeżeli można, rozszerzyłbym informacje o Turcji przekazywane przez Pana JB o moje,
nabyte w ciągu krótkiego, ale intensywnego pobytu.

Oczywiście, jeżeli Szanowny Pan JB pozwoli na wsparcie i małe wtręty dygresyjne, rozszerzające relacje,


Powszechnie wiadomo, że ja wtrętów mam bez liku :wink:
więc proszę bardzo o Twoje wtręty, kolego "weldoniku" :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.07.2009 18:02

asikx napisał(a):Czekam na dalsze historię, bowiem sam wstęp (z paszportem) nieźle rokuje dalej.


W tym miejscu muszę coś przypomnieć i dopisać :lol: bo nikt się chyba nie wczytał. :wink: Opisując przygodę z paszportem, napisałem:

Janusz Bajcer napisał(a):Tak więc gdyby nie opóźniony o 2 godziny lot, nie poleciałbym w tym dniu do Turcji


Nie poleciałbym w planowanym dniu wylotu (w piątek), ale ponieważ pobyt był w Kemer miał być dwutygodniowy, Pan z Itaki na lotnisku pocieszył mnie, że znajdą mi miejsce w samolocie do Antalyi na lot z Katowic lub z Warszawy w środę (bo z Krakowa do Antalyi Cerendon lata tylko w piątki)
Wprawdzie musiałbym za taki lot zapłacić ok. 800 zł (czyli zawartość puszki :wink: ) ale miałem w zanadrzu kolejny uśmiech losu, gdyby paszport nie dotarł na czas - był na lotnisku pasażer zainteresowany okupieniem biletu na mój lot :lol: może chociaż część kwoty z puszki by się zachowała.

Ale jak wiadomo poleciałem ja , nie On :D

PS Nie znam Rafale legendy o pośle z Lechistanu, możesz ją zapodać :?: Proszę :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.07.2009 18:15

renatalato napisał(a):Janusz- normalnie nerwicy jakiejś dostanę :wink:
Pisz...pisz...pisz...no i oczywiście wklejaj fotki.
Pozdrawiam :lol:


Ciężka sprawa - lekarzem od nerwic nie jestem, fotki będą w dalszej części relacji z Kemer i z wycieczek, na forum zapodam kilkanaście, a resztę chyba do jakiegoś albumu w necie wrzucę, bo jest ich sporo - trochę moich, a jeszcze więcej znajomego :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.07.2009 18:18

Crayfish, Januszu, Kasiu - witajcie, oglądajcie i czytajcie :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 20.07.2009 19:11

... fundamentaliści? ... W dobie kandydowania Turcji do Unii Europejskiej? Wątpliwe...
>>... tę świeckość Turcja zawdzięcza w zasadzie jedynie armii ...<<
- armii, policji, żandarmerii, Nato, turystom,ropie naftowej, zabytkom,
umiłowaniu tradycji, wyrozumiałości, turkom, kurdom
- to naprawdę wspaniały naród, zaskakujący i wzbudzający podziw i szacunek
- kraj gdzie chcę, a nawet muszę, wrócić.

Panie Januszu, jak wspomniałem nasze drogi zazębiają się tylko trochę,
a ponieważ swe wyprawy traktuję bardziej jako poznawcze niż wypoczynkowe postaram się,
bez łamania głównego wątku, również przybliżyć ten naród i jego historię, oraz, w miarę posiadanej wiedzy,
wyjaśniać rzeczy, których wyjaśnić Pan nie zdoła.

Cieszy mnie, że właśnie z Turcją zdecydował się Pan zdradzić Chorwację.

pzdr

PS oczywiście również znajduję się w kolejce osób pragnących jak najszybciej poznać opis
Pańskiej historii poznania tego kraju

Obrazek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 20.07.2009 19:40

To się nazywa relacja - ledwo wylądował a już 5 strona :lol: :wink:
Janusz - pozdrawiam i czekam.
piotrmks
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 20.07.2009 19:53

weldon napisał(a):
Aby nie być gołosłownym pozwolę sobie zaskoczyć (mam nadzieję) wszystkich informacją,
iż Turcja, jako jeden z niewielu krajów w Europie jest samowystarczalna
(jej gospodarka pozwala jej na samodzielne funkcjonowanie), natomiast, w przeciwieństwie do np. Polski,
pod względem wyznaniowym Turcja jest jednym z najbardziej liberalnych
i tolerancyjnych państw, co wyraża się między innymi zakazem propagowania symboliki religijnej
w życiu codziennym.

pzdr

Obrazek


Te legende o samowystarczalnosci pewnie słyszałes od jakiegos Turka. trzeba przyznac potrafia czasami przeszarżować. Najpierw podaj definicje samowystarczalności. Ale obawiam sie, ze niezaleznie jaka znajdziesz, to bzdura. po pierwsze ropa. Po drugie złoto.Itd. Poza tym jak przypominam sobie to armia jest wyposazona głównie w amerykańską broń.
Turcja to państwo o dużym deficycie budzetowym i ogromnych wydatkach na armie. Pierwszy kwartal tego roku to ogromna zapasc w Turcji. Hmm nie widzialem tego ale coz to statystyka.
Skad wiec legenda o samowystarczalnosci? ja slyszalem ja w wersji, ze Turcja moze wyprodukowac kazdy rodzaj zywnosci. I to chyba prawda. Klimat sprawia ze rosnie bawelna, ryz i banany ale rowniez zboza i truskawki. No moze zurawiny nie uprawiaja.

Natomiast tekst o liberalizmi i tolerancji religijnej swiadczy, ze nie masz zupelnie pojecia o czym piszesz. Pewnie tez nie wiesz skad sie wział zakaz propagowania symboliki religijne (jezeli rzeczywiscie jest).
Proponuje najpierw troche lektur a potem wypowiadac sie o Turcji.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 20.07.2009 21:01

Janusz Bajcer napisał(a):PS Nie znam Rafale legendy o pośle z Lechistanu, możesz ją zapodać :?: Proszę :D


Rafałowi pewnie chodziło o to,że słowami "Poseł z Lechistanu jeszcze nie przybył" na dworze sułtana Turcji dawano światu do zrozumienia,że ten kraj nie przyjął do wiadomości rozbiorów Polski ...
Pozdravki.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.07.2009 21:03

piotrmks napisał(a):Te legende o samowystarczalnosci pewnie słyszałes od jakiegos Turka. trzeba przyznac potrafia czasami przeszarżować. Najpierw podaj definicje samowystarczalności. Ale obawiam sie, ze niezaleznie jaka znajdziesz, to bzdura. po pierwsze ropa. Po drugie złoto.Itd. Poza tym jak przypominam sobie to armia jest wyposazona głównie w amerykańską broń.
Turcja to państwo o dużym deficycie budzetowym i ogromnych wydatkach na armie. Pierwszy kwartal tego roku to ogromna zapasc w Turcji. Hmm nie widzialem tego ale coz to statystyka.
Skad wiec legenda o samowystarczalnosci? ja slyszalem ja w wersji, ze Turcja moze wyprodukowac kazdy rodzaj zywnosci. I to chyba prawda. Klimat sprawia ze rosnie bawelna, ryz i banany ale rowniez zboza i truskawki. No moze zurawiny nie uprawiaja.

Natomiast tekst o liberalizmi i tolerancji religijnej swiadczy, ze nie masz zupelnie pojecia o czym piszesz. Pewnie tez nie wiesz skad sie wział zakaz propagowania symboliki religijne (jezeli rzeczywiscie jest).
Proponuje najpierw troche lektur a potem wypowiadac sie o Turcji.


A ja proponuję pisząc tak długi tekst , napisać go po polsku, czyli z polskimi literkami :!:

Widzę, że w Twojej relacji polskie literki są , więc jak się starasz to możesz :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Turcja - Türkiye


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
WAKACJE 2009 - Turcja, Kemer, Pamukkale Kapadocja. - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone