Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W tym roku ceny ostro w górę?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 11.11.2018 13:06

Ural napisał(a):
kadetdudi napisał(a):Odświeżając temat. Byłem, zobaczyłem i stwierdzam, że ceny poszły w górę i to ostro. Począwszy od paliwa po jedzenie. Za nocleg jedynie placilismy tyle co w 2014, ake to chyba dlatego, że poniekąd zaprzyjaźniliśmy się z właścicielką.


Nic tylko trza konserwy brać ze sobą i weki teściowej. Zawsze to taniej wyniesie i na paliwo starczy.

I po co ten tekst? Nie piszę, że nie starcza, tylko, że drożej.
No... To możemy sobie po poście dodać. Pozdrawiam.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 11.11.2018 13:08

Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 12.11.2018 08:08

kadetdudi napisał(a):
Ural napisał(a):
kadetdudi napisał(a):Odświeżając temat. Byłem, zobaczyłem i stwierdzam, że ceny poszły w górę i to ostro. Począwszy od paliwa po jedzenie. Za nocleg jedynie placilismy tyle co w 2014, ake to chyba dlatego, że poniekąd zaprzyjaźniliśmy się z właścicielką.


Nic tylko trza konserwy brać ze sobą i weki teściowej. Zawsze to taniej wyniesie i na paliwo starczy.

I po co ten tekst? Nie piszę, że nie starcza, tylko, że drożej.
No... To możemy sobie po poście dodać. Pozdrawiam.


Jakby Ci nie starczało to byś nie podróżował do Chorwacji. Każdy sposób jest dobry aby tam być. Nie podoba mi się. że w sezonie na "Makarskiej" pełno tłumów ludzi. To już nie te lata kiedy swobodnie się podróżowało i zwiedzało. Szkoda bo wybrzeże mają piękne, a i Oni też się zmieniają. Komercja robi swoje.
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 13.11.2018 14:10

Na 2019 Chorwacja już zarezerwowana po roku przerwy. Tym razem celowałem w apartamenty blisko morza. Cenowo wyszło podobnie jak w 2016 i 2017 i tak za (4+2) przełom czerwca i lipca Vlasici (Pag) 6 nocy - 384 E i Podstrana (Split) 7 nocy- 715 E
nocleg tranzytowy ( Węgry) 100E.
Jak będzie z cenami na miejscu- to się okaże.
Pozostaje tylko powoli odliczać czas do wyjazdu ;-)
CzechuXX
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 14.11.2018 18:48

Byłem w Podstranie w tym roku. Pokój znaleźliśmy za około 220E za 7 nocy 2+1. Wejście z tarasu na plażę.
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 15.11.2018 07:53

CzechuXX napisał(a):Byłem w Podstranie w tym roku. Pokój znaleźliśmy za około 220E za 7 nocy 2+1. Wejście z tarasu na plażę.

niezła cena ja niestety tańszego apartamentu przy plaży dla 6 osób ( 6 łóżek, łazienka, pełen aneks kuchenny) w odpowiadającym nam terminie nie znalazłem
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 15.11.2018 08:49

histe napisał(a):
CzechuXX napisał(a):Byłem w Podstranie w tym roku. Pokój znaleźliśmy za około 220E za 7 nocy 2+1. Wejście z tarasu na plażę.

niezła cena ja niestety tańszego apartamentu przy plaży dla 6 osób ( 6 łóżek, łazienka, pełen aneks kuchenny) w odpowiadającym nam terminie nie znalazłem

Zależy jeszcze czy to sezon czy nie.
Crofani_Śląsk
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 18.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crofani_Śląsk » 15.11.2018 09:28

Znalezienie kwatery z 2 sypialaniami w KRK w przyzwoitej cenie 70 - 75 eur - Impossible
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.11.2018 21:51

Crofani_Śląsk napisał(a):Znalezienie kwatery z 2 sypialaniami w KRK w przyzwoitej cenie 70 - 75 eur - Impossible


Serio ? Jest mnóstwo ofert poniżej tej ceny.
CzechuXX
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 16.11.2018 12:41

histe napisał(a):
CzechuXX napisał(a):Byłem w Podstranie w tym roku. Pokój znaleźliśmy za około 220E za 7 nocy 2+1. Wejście z tarasu na plażę.

niezła cena ja niestety tańszego apartamentu przy plaży dla 6 osób ( 6 łóżek, łazienka, pełen aneks kuchenny) w odpowiadającym nam terminie nie znalazłem


Zależy też co masz na myśli "apartament". To były typowe pokoje dwa łóżka(dla trzech osób) z łazienką. Były też trochę droższe z aneksem kuchennym ale my go nie potrzebowaliśmy (wychodziło około 100zł więcej za cały pobyt).
Zapomniałem dodać, że dziecko było w sumie gratis (chyba do 7 lat).

No i był to sam początek września. Dla jednych po sezonie, mi ten termin bardziej odpowiadał - upały były , a korków nie.
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 16.11.2018 13:18

bigredone napisał(a):
Crofani_Śląsk napisał(a):Znalezienie kwatery z 2 sypialaniami w KRK w przyzwoitej cenie 70 - 75 eur - Impossible


Serio ? Jest mnóstwo ofert poniżej tej ceny.
bigredon Podaj lokalizacje i warianty cenowe, może być na PW lub mail.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 26.11.2018 10:06

Crofani_Śląsk napisał(a):Znalezienie kwatery z 2 sypialaniami w KRK w przyzwoitej cenie 70 - 75 eur - Impossible

Człowieku man. Miałem mieszkanie chyba z 70m2 we Vrbniku. A tam potrafi być drożej niż w Krk.
2 sypialnie, łazienka, w pełni wyposażona kuchnia nawet ze zmywarką. Mieszkanie pachnące jeszcze nowością (świeżo pomalowane, nowe meble łóżka i materace na nich).
Klima, TV, WIFI, taras z widokiem na starówkę Vrbnika oraz na morze.
Cena 48€ na airbnb, dodatkowe opłaty + niekorzystny przelicznik €-PLN wywindowało mi cenę na 64€ /doba.
W airbnb ceny są nieobliczalne. Czasami za ten apartman jest 48€, czasami 90€.
Dzisiaj sprawdzając to w sezonie szczytowym cena jest 70€ przez airbnb więc poza może być znacznie taniej.
Ale może poszukasz kontaktu bezpośredniego do gospodarzy. W całym roztargnieniu będąc tam zapomniałem zabrać wizutówki - https://www.google.pl/maps/place/Studio ... d14.669498

https://www.airbnb.pl/rooms/17965793
Zdjęcia w ofercie oddają faktyczny stan. Nie są odbajerzone czy porobione przez jakiegoś magika fotografii.
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 26.11.2018 10:41

Warto poświęcić chwilę, bo czasami ten sam apartament jest wystawiony w różnych portalach i cenach, a i czasami można znaleźć bezpośredni kontakt do właściciela, co oznacza zazwyczaj niższą cenę.
Ten apart. we Vrbniku ciekawy, ale jak dla mnie za daleko od wody- na szczęście każdy ma inne priorytety ;-)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.11.2018 11:04

Ja przez weekend szukałem trochę noclegów w okolicach Plitvic. Ten sam za który w ubiegłym roku płaciliśmy 40euro jest na booking wystawiony za 60euro. Bezpośrednio właściciel chce 55euro. Miejscówka gdzie nocowaliśmy w 2013r za 40 euro, teraz przez booking życzy sobie 60 a bezpośrednio 55euro. Na pewno wpływ też na to ma termin :? , w 2013 i w 2018r szukaliśmy noclegu pod koniec czerwca a na przyszły rok szukam w terminie 15 na 16.08 więc "długi weekend".
Ps. Na szczęście za moją miejscówkę na wyspie Brač od 2013r płacę tyle samo :wink:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 26.11.2018 14:51

histe napisał(a):Ten apart. we Vrbniku ciekawy, ale jak dla mnie za daleko od wody- na szczęście każdy ma inne priorytety ;-)

Nas nie interesuje odległość od plaży bo przez całe wakacje na każdej i tak jesteśmy maksymalnie 2x jeżeli wybitnie nam się podoba. Tak więc nigdy nie dopłacam do pierwszej linii brzegowej ponieważ i tak byłbym na plaży przy apartamencie tylko 1x :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
W tym roku ceny ostro w górę? - strona 52
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone