Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W tym roku ceny ostro w górę?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 07.01.2018 21:43

piekara114 napisał(a): Dla przeciętnej rodziny 2+2 koszt noclegu w tym miejscu to za pewne 100-130 eur...

Za 170 ojro mam apartmana z klimą , widokiem na Jadran, prywatną plażą w odległości 100 m, bez konieczności przechodzenia przez Jadrankę dla...............11 osób ( w szczycie sezonu oczywiście) !
Znalezione z partyzanta w necie, a więc bez żadnych znajomości.

100-130 za 2+2 to jest dla mnie po prostu chore.
Wyrzucanie kasy w błoto.
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 07.01.2018 22:00

anakin napisał(a):
piekara114 napisał(a): Dla przeciętnej rodziny 2+2 koszt noclegu w tym miejscu to za pewne 100-130 eur...

Za 170 ojro mam apartmana z klimą , widokiem na Jadran, prywatną plażą w odległości 100 m, bez konieczności przechodzenia przez Jadrankę dla...............11 osób ( w szczycie sezonu oczywiście) !
Znalezione z partyzanta w necie, a więc bez żadnych znajomości.

100-130 za 2+2 to jest dla mnie po prostu chore.
Wyrzucanie kasy w błoto.


I to jest uczciwe bo wychodzi niewiele ponad 15 eur na głowe i to rozumiem. Góra 17 eur za łóżo :)
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 07.01.2018 23:05

Mieszkałem 12 lat w Dortmundzie w jednym mieszkaniu, z tego jakieś 6 lat jako "kawaler".
Miesięczny koszt całkowity (czynsz, media) zamykał się w około 900 €. Czyli 30 € na dobę.
Okna itp. musiałem myć sam, albo nająć kogoś i zapłacić. Meble też musiałem sobie kupić.
Co jakiś czas pomalować, wymienić wykładziny itd...

Dlatego uważam (patrząc przez pryzmat moich warunków i cen), że 30 € na głowę w wyposażonym apartamencie dla 2 osób jest ceną bardzo dobrą.
O cenach dla >2 osób się nie wypowiadałem, bo się tym nie interesowałem.

Neutralnie opisałem ceny i warunki, z którymi mieliśmy (2 osoby + ponton) do czynienia przez ostatnie 3 sezony.
Subiektywnie stwierdzam, że jest OK.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.01.2018 23:52

pablos77 napisał(a):I to jest uczciwe bo wychodzi niewiele ponad 15 eur na głowe i to rozumiem. Góra 17 eur za łóżo :)
Ja też szukam kwater w takim przedziale czyli dla mojej rodzinki to 45 eur, max. 50 Jak trafię taniej to super. I to nie ważne czy Cro czy Gr... Ale ja też raczej unikam app. przy samych plażach (no nie lubię łażących osób pod oknem/balkonem)...
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 08.01.2018 10:44

boboo napisał(a):Dlatego uważam (patrząc przez pryzmat moich warunków i cen), że 30 € na głowę w wyposażonym apartamencie dla 2 osób jest ceną bardzo dobrą.

Biorąc pod uwagę, że ja i Ty zarabiamy tyle samo (z tym, że Ty w Euro :wink: ) , to faktycznie jest ok. :oczko_usmiech:
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 09.01.2018 19:26

anakin napisał(a):
boboo napisał(a):Dlatego uważam (patrząc przez pryzmat moich warunków i cen), że 30 € na głowę w wyposażonym apartamencie dla 2 osób jest ceną bardzo dobrą.

Biorąc pod uwagę, że ja i Ty zarabiamy tyle samo (z tym, że Ty w Euro :wink: ) , to faktycznie jest ok. :oczko_usmiech:


I to jest w tym wszystkim "mała" różnica :roll:
Zdecydowanie cena około 15 euro na głowę jest idealna z tym, że jeśli znajdziesz miejsce, które szczególnie przypadnie do gustu to te 20 euro na głowę jesteś w stanie zaakceptować - uważam, że to max. cena dla zarabiających jak w/w. :lol:
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 09.01.2018 22:55

piekara114 napisał(a):
pablos77 napisał(a):I to jest uczciwe bo wychodzi niewiele ponad 15 eur na głowe i to rozumiem. Góra 17 eur za łóżo :)
Ja też szukam kwater w takim przedziale czyli dla mojej rodzinki to 45 eur, max. 50 Jak trafię taniej to super. I to nie ważne czy Cro czy Gr... Ale ja też raczej unikam app. przy samych plażach (no nie lubię łażących osób pod oknem/balkonem)...



Jest wiele miejsc przy plaży, gdzie nikt nie chodzi, szukaj takich, a nie apartamentów przy promenadach.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.01.2018 09:41

malinero napisał(a):
piekara114 napisał(a):
pablos77 napisał(a):I to jest uczciwe bo wychodzi niewiele ponad 15 eur na głowe i to rozumiem. Góra 17 eur za łóżo :)
Ja też szukam kwater w takim przedziale czyli dla mojej rodzinki to 45 eur, max. 50 Jak trafię taniej to super. I to nie ważne czy Cro czy Gr... Ale ja też raczej unikam app. przy samych plażach (no nie lubię łażących osób pod oknem/balkonem)...

Jest wiele miejsc przy plaży, gdzie nikt nie chodzi, szukaj takich, a nie apartamentów przy promenadach.

Byłam w Cro 12 razy, wiem jak szukać i gdzie i zapewniam Cię, że nie szukam ani przy plaży, ani przy ścieżkach do plaży centrum, a już na pewno nie przy promenadach czy w domach z ogródkami dla dzieci (huśtawki czy zjeżdżalnie). Tam, gdzie wynajmuje sobie kwaterkę to uliczką przechodzą tylko mieszkańcy i tylko osoby wynajmujące - i mam gwarancję ciszy.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 10.01.2018 21:10

piekara114 napisał(a):Byłam w Cro 12 razy, wiem jak szukać i gdzie i zapewniam Cię, że nie szukam ani przy plaży, ani przy ścieżkach do plaży centrum, a już na pewno nie przy promenadach czy w domach z ogródkami dla dzieci (huśtawki czy zjeżdżalnie). Tam, gdzie wynajmuje sobie kwaterkę to uliczką przechodzą tylko mieszkańcy i tylko osoby wynajmujące - i mam gwarancję ciszy.

Gwarancji ciszy to niestety nigdy nie masz nigdzie, bo zawsze możesz trafić nawet w tych ślepych uliczkach "fajnych" sąsiadów, czy to u Twojego gospodarza czy to u sąsiada (np. hałaśliwych Czechów). Tak więc według mnie nie ma żadnego większego związku z tym jak blisko/daleko masz apartament od morza (oczywiście mowa o typowej małej osadzie z niedużą zabudową jaka jest często na wyspach, a nie dużych molochach typu Makarska, Tucepi itp.). Odkąd odkryłem uroki mieszkania nad samą wodą żadne argumenty, że ciszej, ze spokojniej itp. nie mają racji bytu bo jedziesz przecież nad morze i to jest niesamowite z balkonu mieć śliczne widoki i tą bliskość. Rezerwując sprawdzasz otoczenie i widzisz jaka jest lokalizacja, z tym hałasem to nie wiem musiałabyś mieć obok jakąś dyskotekę, autostradę albo kamieniołom żeby to było uciążliwe.
Wiadomo że głównie chodzi tutaj o kasę (bliżej wody czyli drożej) i wydaje mi się że piekara114 w ten sposób tłumaczysz, znajdujesz argumenty pozytywne sama dla siebie dla tej dalszej odległości a przez to i niższych kosztów.
Ja tam wole jednak pisać jasno że marzy mi się np. taki apartament jeden na Korculi ale Pani sobie krzyczy za niego już sporo ponad 100 euro i cóż ?, szukam innego i znajduje.. z gorszym standardem ale zawsze muszą być 2-3 sypialnie, fajny taras, klima i do morza max 70-100 metrów. Naprawdę można znaleźć coś w rozsądnych pieniądzach (50-70 euro w końcu czerwca). Jednak poszukiwania trzeba rozpocząć we wrześniu/pażdzierniku.
W życiu nie chciałbym mieć lokum 300-500 metrów od wody a np. na VIS jest takich mega fajnych apartamentów barrdzo dużo :(, iść często 500-700metrów na plażę często z górki/pod górę to jednak nie dla mnie :).
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.01.2018 22:17

Widzisz każdy z nas jest inny. Ja sobie nie wyobrażam leżenia codziennie na tej samej plaży, bo to byłoby dla mnie nudne i z tego też powodu kwatera nad samym morzem nie jest dla mnie priorytetem. 2 razy miałam na plażę przez uliczkę i te plaże nas nie zachwycały, a jedna wręcz odrzucała (i to po sezonie) i podjeżdżaliśmy na plaże, gdzie byliśmy całkowicie sami, mimo, że i tak musiałam z parkingu do niej jeszcze dojść... Spokój na plaży jest dla mnie ważniejszy niż jej bliskość. Kwestia ceny też jest ważna (ja szukam mniejszych app. a nawet studio, a tych jest więcej do wynajmu niż tych z 2 czy 3 sypialniami), wolę też wydać na kwaterę mniej i mieć na min. 2 zagraniczne wyjazdy nad morze, niż mieć plażę pod nosem.... A spokój i ciszę siedząc wieczorem na balkonie cenię jeszcze bardziej.... I w sumie od kiedy na te boczne uliczki stawiam to jeszcze nigdy się z hukiem i głośnymi sąsiadami się nie spotkałam...chyba robię dobrą selekcję, no i ostatnio (Hvar w lipcu) rezerwowałam w kwietniu :D
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 10.01.2018 22:29

:hut: Płaciłem już 70, 75 i 85 euro (2+3) przy niedalekiej odległości plaży, a na pewno w pierwszej linii . W życiu nie zapłacę więcej. Ewentualnie zmienię kierunek wakacyjny. Apartament 500 m od plaży tez nie wchodzi w grę :) Cisza i spokój to może na starość teraz wiem jedno, jak jest spokojna mieścina i mało atrakcji to wieje nudą. Każdy lubi coś innego i płaci tyle na ile go stać.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 10.01.2018 23:18

piekara114 napisał(a):
malinero napisał(a):
piekara114 napisał(a):
pablos77 napisał(a):I to jest uczciwe bo wychodzi niewiele ponad 15 eur na głowe i to rozumiem. Góra 17 eur za łóżo :)
Ja też szukam kwater w takim przedziale czyli dla mojej rodzinki to 45 eur, max. 50 Jak trafię taniej to super. I to nie ważne czy Cro czy Gr... Ale ja też raczej unikam app. przy samych plażach (no nie lubię łażących osób pod oknem/balkonem)...

Jest wiele miejsc przy plaży, gdzie nikt nie chodzi, szukaj takich, a nie apartamentów przy promenadach.

Byłam w Cro 12 razy, wiem jak szukać i gdzie i zapewniam Cię, że nie szukam ani przy plaży, ani przy ścieżkach do plaży centrum, a już na pewno nie przy promenadach czy w domach z ogródkami dla dzieci (huśtawki czy zjeżdżalnie). Tam, gdzie wynajmuje sobie kwaterkę to uliczką przechodzą tylko mieszkańcy i tylko osoby wynajmujące - i mam gwarancję ciszy.


To kiepsko wynajmujesz, bo ja za za 80-100€ mam miejsca z plaża gdzie nikt nie chodzi. Rutyna gubi :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.01.2018 23:37

Jadę 2+1 cena 80 eur to cena dla mnie z kosmosu, i dla wielu innych także. Rozsądna cena (o czym i w innym wątku) to dla wielu 15-20 eur za osobę...

My zawsze wybieramy większą miejscowość, ale na uboczu, aby mieć rozrywkę w zasięgu wieczornego spaceru, ale ciszę pod oknami... Taki nasz wybór, na który ma wpływ także to co masz na co dzień...
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2921
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 12.01.2018 11:41

No za 80-100e to wybór jest taki, że kolor ścian wybierasz.
Sztuką jest znaleźć 40-60e na 3-4os z udogodnieniami typu wifi, klima, taras, kuchnia, itp.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 15.01.2018 15:50

Wg mnie cena zależy głównie od odległości od plaży, następnie od standardu, bo nie zawsze to idzie w parze... Utarło się, że polubiliśmy małą spokojną mieścinę Bibinje. W 2016r, mieliśmy lokum przy głównej drodze w miasteczku, jeden duży pokój z aneksem, czas dotarcia do plaży ok. 10min wąskimi uliczkami, przejście przez tory kolejowe (!!!) nasypem w 40st., plus dwoje małych dzieci (1+7l) to była katorga, cena? 50€. Ale będąc na miejscu postanowiliśmy poszukać czegoś na przyszły rok, wszędzie gdzie nie zapytaliśmy krzyczeli od 70 do 80e i w większości przypadków standard tyłka nie urywał... W końcu trafiliśmy do pani, która miała w planie urządzić nowy apartament u siebie w domu na 2017 rok, duży salon z aneksem + sypialnia + balkon, 10 metrów od wody, cena 80e. Generalnie tak nam się spodobało, że zamówiliśmy na rok kolejny w gwarantowanej cenie. W 2017r Chorwacja przeżyła istny najazd turystów, który pozwala całkowicie swobodnie, bez żadnych skrupułów kształtować właścicielom apartamentów ceny na coraz wyższym poziomie. Skoro chętnych jest coraz więcej, to czemu nie skusić się na większy zarobek? Normalne prawo podaży i popytu :) Ludzie przestaną jeździć? Nie wydaje mi się, chyba że biedniejsze nacje. Na ich miejsce przybędzie za to więcej turystów z Niemiec i Austrii, którzy w portfelach mają nieporównywalnie więcej, dla których wydanie 100e czy więcej za apartament, to pstryknięcie palcem. A ostatnie wolne apartamenty w Bibinje w 2017r dla 2+2 jadącej w ciemno dochodziły nawet do 120e i to nawet nie przy plaży...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
W tym roku ceny ostro w górę? - strona 49
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone