Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W tym roku ceny ostro w górę?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 03.09.2016 14:36

2 lata nie bylem w Cro :roll: i troszke drozej jednak jest.....

Najgorsze ze Karlovacko z 6 kun poszło na 7 :oczko_usmiech:
rochu69
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 04.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rochu69 » 03.09.2016 17:11

Przepraszam, czy to wątek o cenach czy o figach. :?:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 03.09.2016 21:48

rochu69 napisał(a):Przepraszam, czy to wątek o cenach czy o figach. :?:

O cenach fig.
Też.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 03.09.2016 21:59

Rok temu w tej samej knajpie w Rogoźnicy pizza kosztowała 40 kuna teraz 55 ( capriciosa) Chyba trochę przesadzili. :(
W Cakovec za mięsną platę ( solo a więc beż frytek i ziemniaków) zapłaciliśmy 39 kuna a tu z full wypas cena( z ryżem i frytkami) = 200kuna. :!:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.09.2016 22:09

krakuscity napisał(a):Rok temu w tej samej knajpie w Rogoźnicy pizza kosztowała 40 kuna teraz 55 ( capriciosa) Chyba trochę przesadzili. :(
W Cakovec za mięsną platę ( solo a więc beż frytek i ziemniaków) zapłaciliśmy 39 kuna a tu z full wypas cena( z ryżem i frytkami) = 200kuna. :!:


161 kun za frytki i ryż :wink:

Na serio, to nie wierzę w taką podwyżkę, z 39 na 200 kun, nawet po uwzględnieniu frytek i ryżu ( 99.9% wybiera ryż albo frytki ) 8)

Tym bardziej, że Cakovec to nie Dubrownik :wink:
Zdarza się, że obok siebie sa 2 knajpy, jedna pełna turystów i miejscowych,
druga pusta,
w tej pierwszej ceny są o 50% niższe,
w tej drugie ktoś pierze mało czyste pieniążki :wink:
Rozmawiałem kiedyś z kelnerką w ekstremalnie drogiej knajpie i ona sama była zdumiona, jak szefom może się interes opłacać, ceny mają wyższe o 100% od konkurencji, prawie nikt nie przychodzi, a szefowie nie narzekają 8)
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 03.09.2016 22:17

Ania ( żona) rachunku chyba nie wyrzuciła 39 kuna jest za 4 mięsa, pleskavica, 2 cebeby, świnski kotlet i coś jeszcze bez frytek i ryżu. , To jest 17-sta wyprawa do Chorwacji i mam porównania. :) . Jak trzeba to zamieszczę tu rachunek .Po co miałbym pisać banialuki, przecież jak każdy z Was kocham ten kraj i zależy mi na obiektywniej jego ocenie.
pozdrav :)
Ostatnio edytowano 04.09.2016 10:34 przez krakuscity, łącznie edytowano 1 raz
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 03.09.2016 22:50

W Tribunj w Grill Fish'u też przegięli.
Kalmary panierowane w zeszłym roku 60 kun a w tym już 80 kun :roll:

Totalnym przegięciem w Vodicach było, jak w knajpie odmówiono nam podania pizzy jeśli nie zamówimy picia :roll: 8O
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.09.2016 22:55

krakuscity napisał(a):Ania ( żona) rachunku chyba nie wyrzuciła 39 kuna jest za 4 mięsa, pleskavica, 2 cebeby, świnski kotlet i coś jeszcze bez frytek i ryżu. , To jest 17-sta wyprawa do Chorwacji i mam porównania. :) . Jak trzeba to zamieszczę tu rachunek .Po Ch .. miałbym pisać banialuki, przecież jak każdy z Was kocham ten kraj i zależy mi na obiektywniej jego ocenie.
pozdrav :)



39 kun to rachunek na 1 osobę :D
Wtedy się zgadza 8)

W Polsce 4 osoby nie zjedzą za 39 kun ( 22 złote )
4 mięsne potrawy "i coś jeszcze" w żadnej knajpie :!:

W Polsce jest taniej niż w Chorwacji
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 03.09.2016 23:04

39 kuna za jedną osobę, tego zapomniałem napisać :( .
Ostatnio edytowano 05.09.2016 11:01 przez krakuscity, łącznie edytowano 1 raz
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 04.09.2016 01:36

Mnie się też zdaje, że 39 kun to coś nie tak. Pizza to tak 45 do 60 kun. Byle co z mięsem to tak lekko 50 - 60 na osobę. W Czarnogórze płaciłem za mix mięsny-grill jakieś 9 euro za osobę i nie była to rewelacja dlatego wolę własną kuchnie na urlopie.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 04.09.2016 08:00

sdolas napisał(a):W Tribunj w Grill Fish'u też przegięli.
Kalmary panierowane w zeszłym roku 60 kun a w tym już 80 kun :roll:

Totalnym przegięciem w Vodicach było, jak w knajpie odmówiono nam podania pizzy jeśli nie zamówimy picia :roll: 8O


W tym roku coś namieszali,byłem około 9.07 i przez trzy dni nie mogłem się kalmarów doprosić(brak), więc w końcu poszedłem do knajpy obok i tam nadal są po 60kun :D
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 04.09.2016 08:11

Z napisał(a):
sdolas napisał(a):W Tribunj w Grill Fish'u też przegięli.
Kalmary panierowane w zeszłym roku 60 kun a w tym już 80 kun :roll:

Totalnym przegięciem w Vodicach było, jak w knajpie odmówiono nam podania pizzy jeśli nie zamówimy picia :roll: 8O


W tym roku coś namieszali,byłem około 9.07 i przez trzy dni nie mogłem się kalmarów doprosić(brak), więc w końcu poszedłem do knajpy obok i tam nadal są po 60kun :D


Pewnie Zbyszek ktoś zeżarł przed Tobą. Zapewne Czesi albo Włosi o których mój gospodarz powiedział że to takie bardzo głośne, pretensjonalne karakany metr pięćdziesiąt w kapeluszu z nosem zadartym do góry.
W każdym bądż razie On Włochom apartamentu nie wynajmuje. :papa: :hut:
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 04.09.2016 08:54

Ural napisał(a):
Z napisał(a):
sdolas napisał(a):W Tribunj w Grill Fish'u też przegięli.
Kalmary panierowane w zeszłym roku 60 kun a w tym już 80 kun :roll:

Totalnym przegięciem w Vodicach było, jak w knajpie odmówiono nam podania pizzy jeśli nie zamówimy picia :roll: 8O


W tym roku coś namieszali,byłem około 9.07 i przez trzy dni nie mogłem się kalmarów doprosić(brak), więc w końcu poszedłem do knajpy obok i tam nadal są po 60kun :D


Pewnie Zbyszek ktoś zeżarł przed Tobą. Zapewne Czesi albo Włosi o których mój gospodarz powiedział że to takie bardzo głośne, pretensjonalne karakany metr pięćdziesiąt w kapeluszu z nosem zadartym do góry.
W każdym bądż razie On Włochom apartamentu nie wynajmuje. :papa: :hut:

sdolas na pewno 80?,wiem że w zeszłym kosztowały 60 a teraz za 50 masz same kalmary a frytki musisz dokupić za 15 i takim sposobem podnieśli o 5 kun :D
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 04.09.2016 10:52

Znalazłem knajpkę gdzie kilka dni temu jedliśmy kolację , miejscowość pomyliłem no ale wczoraj byłem po kilku szklaneczkach winka więc miałem prawo... :D
Sv. Juraj na Bregu znajduje się blisko granic Chorwacji ze Słowenią i Węgrami.

http://www.bistro-arka.hr/jelovnik.php Tu są ceny znacznie mniejsze niż nad morzem, ale w Polsce też tak jest.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.09.2016 14:02

krakuscity napisał(a):Rok temu w tej samej knajpie w Rogoźnicy pizza kosztowała 40 kuna teraz 55 ( capriciosa) Chyba trochę przesadzili. :

W ogóle powariowali z cenami w konobach. W Rogoznicy najtańsza restauracja na poziomie to chyba Lanterna, która nieco schowana jest z tyłu... wejście pomiędzy dwiema pierwszymi chyba restauracjami znajdującymi się w pierwszej linii...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
W tym roku ceny ostro w górę? - strona 43
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone