Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W tym roku było chłodno

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Slawek_L
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 27.08.2004
W tym roku było chłodno

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slawek_L » 27.08.2004 16:17

Powietrze było co proawda ciepłe, dni słonecznych nie zabrakło, al epogoda zmienna była i nawet dosyć często były burze - Dalmacja.
Woda w morzu: 24,9-27,5 st. W zeszłym roku była ok 5st cieplejsza.
sfabud
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 07.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sfabud » 27.08.2004 18:42

Byłem w okolicach Zadaru w połowie sierpnia i było bardzo gorąco, fakt burze sie zdarzały ale wieczorami a od rana upał. Temperatura średnio wynosiła 30-33 st. Woda rzeczywiście trochę zimna tym bardziej, że mieszkaliśmy w miejscowości otoczonej pasmem Velebitów i czasami potrafiło się zachmurzyć na pół dnia ale po dwóch tygodniach pobytu uciekaliśmy przed słońcem i z utęsknieniem wspominalismy nasz chłodny Polski klimat :hut: a po powrocie do kraju niespodzianka temperatury dla Polski 30 stopni!! 8)
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 29.08.2004 22:30

Koniec lipca i pogoda zmienna jak na Hr i to bardzo!!!Wyspa Hvar
JUREK S.
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 15.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) JUREK S. » 01.09.2004 15:57

Istria (Pula) w sierpniu od 7 do 21 - 1 dzień przekropiło , reszta słońce i ok 30 st.( woda ok 26). Prawda ,że w tym czasie nad Bałtykiem też było całkiem dobrze ale ...... Bałtyk to nie Adriatyk. :)
Piotr Lutynski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1301
Dołączył(a): 04.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr Lutynski » 01.09.2004 16:11

Slawek_L napisał(a):Powietrze było co proawda ciepłe, dni słonecznych nie zabrakło, al epogoda zmienna była i nawet dosyć często były burze - Dalmacja.
Woda w morzu: 24,9-27,5 st. W zeszłym roku była ok 5st cieplejsza.

tzn co... woda w zeszlum roku miala 32stopnie????
Chyba przesadzasz... wejdz na strone Instytutu Oceanofrafii i Rybolowstwa w Splicie- tam sa dokladne statystyki....

pozdrav
Leo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 169
Dołączył(a): 07.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leo » 14.09.2004 22:35

Zuliana 1 połowa lipca br. - byliśmy na wypadzie do Dubrownika temp. ponad 40 stopni woda ok. 27 stopni - dla mnie OK chociaż drugi tydzień trochę chłodniejszy - przyjemniejszy zdecydowanie tym bardziej na zwiedzanie.
Ogólnie nic dodać nic ująć było wspaniale :wink:
sirk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) sirk » 14.09.2004 23:05

Tucepi, 14-28 sierpnia: padało raz (21 wieczorem), przez pierwszy tydzień chmury można było policzyć na palcach jednej ręki. Pogoda marzenie. Czasem tylko lubiał powiać Bora (często zaczynał wieczorem i wiał do południa lub popołudnia dnia nstępnego) i było to bardzo ciekawe doznanie, bo będąc dwa razy w Omis tego nie doświadczyłem. Na plaży trzeba było przytwierdzać sprzęt kamieniami bo tak gwizdało. A przy tym ani chmurki na niebie... Wiatr ten był bardzo na rękę, bo chłodził moje spieczone ciało :D I dzieciaki były zadowolone bo się fajne fale robiły, takie jak tu:
http://community.webshots.com/photo/186 ... 7903gAjqjz
i morze było dwukolorowe.
M.
Croentuzjasta
Posty: 491
Dołączył(a): 19.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) M. » 15.09.2004 00:11

Coś w tym może być,bo moje dzieci przez pierwsze dwa dni zamoczyły tylko nogi do kostek narzekając,że woda jest w tym roku zimniejsza.Ha ,ha,powywracało im się w głowach.Wykąpać takich w Bałtyku!Potem już nie marudzili.
sirk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) sirk » 15.09.2004 08:38

Nasza dwójka dzieci (6 i 12 lat) weszła do wody prosto z podroży, jeszcze w ubraniach, podczas gdy ja szukałem lokum :D . Generalnie siedziały w wodzie cały dzień, z kilkoma wyjątkami gdy rano faktycznie woda była trochę chłodniejsza niż zwykle.
ewa.z
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 824
Dołączył(a): 11.09.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.z » 15.09.2004 09:07

Woda rzeczywiście była chłodniejsza, ale nie ma co narzekać. Porównać to z naszym morzem...
Piotr Lutynski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1301
Dołączył(a): 04.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr Lutynski » 15.09.2004 09:41

ewa.z napisał(a):Woda rzeczywiście była chłodniejsza, ale nie ma co narzekać. Porównać to z naszym morzem...

No ja bylem w tym roku nad Bałtykiem w Świnoujsciu i temp. wody dochodzila do 23 stopni- to chyba nie zle!!!!

pozdrav
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 15.09.2004 09:55

W tym roku poraz pierwszy od 98 roku kiedy jeżdżę do HR miałem 14 dni z kompletnie bezchmurnym niebem 8O Z temperaturami było różnie od 30 paru do 25 stopni/przy wietrznej pogodzie/. Fakt faktem że chmury zobaczyłem dopiero w poniedziałek w dzień wyjazdu. Byłem od 28.08 do 13.09. Dubrovnik, Brac i Rogoznica.
Woda chłodniejsza niż zwykle tylko w Rogoznicy.
PZDR
To///ek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 23.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) To///ek » 15.09.2004 10:10

Nie mam porownania gdyz w HR bylem 1-y raz (29.08-10.09) - Vir.
Temperatury powietrza wyokie, caly okres zar lal sie z nieba, 2 dni lekki wietrzyk. Natomiast woda sprawiala wrazenie zimnej, zwlaszcza z rana. Nie wiem jaka byla jej temperatura, ale opiero po dluzszej chwili dalo sie w niej bezproblemowo przebywac. Moze to kwestia roznicy temperatur, a moze po prostu sie starzeje. :wink:
Ostatnio edytowano 15.09.2004 10:16 przez To///ek, łącznie edytowano 1 raz
pawunia
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawunia » 15.09.2004 10:11

Piotr Lutynski napisał(a):
ewa.z napisał(a):Woda rzeczywiście była chłodniejsza, ale nie ma co narzekać. Porównać to z naszym morzem...

No ja bylem w tym roku nad Bałtykiem w Świnoujsciu i temp. wody dochodzila do 23 stopni- to chyba nie zle!!!!

pozdrav

Piotrze chyba nie byłeś w terminie o jakim pisze Maciej
Piotr Lutynski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1301
Dołączył(a): 04.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr Lutynski » 15.09.2004 10:31

pawunia napisał(a):
Piotr Lutynski napisał(a):
ewa.z napisał(a):Woda rzeczywiście była chłodniejsza, ale nie ma co narzekać. Porównać to z naszym morzem...

No ja bylem w tym roku nad Bałtykiem w Świnoujsciu i temp. wody dochodzila do 23 stopni- to chyba nie zle!!!!

pozdrav

Piotrze chyba nie byłeś w terminie o jakim pisze Maciej

Bylem w pierwszej polowie sierpnia

pozdrav
Następna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
W tym roku było chłodno
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone