Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W tym roku było chłodno

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jacek gryczewski
Cromaniak
Posty: 1053
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek gryczewski » 15.09.2004 11:18

od 13 08 do 04.09 2004 okolice Dubrownika caly czas pogoda padalo tylko jednego wieczora rano juz bylo cieplo a popoludniu juz slonecznie woda byla ciepla tylko w czasie zblizania sie pelni ostygla troszke
krzysiekrz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 11.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiekrz » 15.09.2004 21:07

jacek gryczewski napisał(a):od 13 08 do 04.09 2004 okolice Dubrownika caly czas pogoda padalo tylko jednego wieczora rano juz bylo cieplo a popoludniu juz slonecznie woda byla ciepla tylko w czasie zblizania sie pelni ostygla troszke

No to chyba załapaliśmy się na tą samą burzę. Byłem w tym czasie w Orebicu i była burza z gradem. Pozostałe dni słoneczne.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 16.09.2004 08:10

Skoro tak w tym roku było " zimno" i woda chłodniejsza to nie żałuję, że mnie w tym roku w Chorwacji nie było. He, he.
Pozdrawiam :roll:
ewa.z
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 824
Dołączył(a): 11.09.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.z » 16.09.2004 08:30

Nie, no bez przesady. Wyjdzie na to, że w Chorwacji w tym roku była zimnica.
jacek gryczewski
Cromaniak
Posty: 1053
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek gryczewski » 16.09.2004 09:13

krzysiekrz napisał(a):
jacek gryczewski napisał(a):od 13 08 do 04.09 2004 okolice Dubrownika caly czas pogoda padalo tylko jednego wieczora rano juz bylo cieplo a popoludniu juz slonecznie woda byla ciepla tylko w czasie zblizania sie pelni ostygla troszke

No to chyba załapaliśmy się na tą samą burzę. Byłem w tym czasie w Orebicu i była burza z gradem. Pozostałe dni słoneczne.

ale burza byla konkret .......hihih myslalem ze mi sie kobieta zatuli do mnie na smierc w namiocie :))))) ja tam nawet lubie takie burze ;) pozdr.
Kasi@
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 01.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasi@ » 16.09.2004 12:21

Ja tam w Chorwacji byłam pierwszy raz (pierwsza połowa sierpnia, Primosten) temperaturę wody oceniam dość wysoko, szczególnie że pamiętam nasz "cieplutki Bałtyk" (15-17stopni :) ). Temperatura powietrza była bardzo wysoka, przebywanie poza okolicą wody było niewykonalne (słońce przypiekało i przysmarzało).
Dwa razy padało, choć to nie jest dobre słowo, bo właściwie można by powiedzieć, że niebo się rozrywało, pękało, lały się pełne wanny i basemy wody, a wszystkie diabły z piekła podsycały błyskawice i puszczały takie petardy, jakich nawet w sylwestra w Krakowie nie można usłyszeć i zobaczyć :-) Ale to takie dwie burzyczki tylko były, a poza tym słoneczko, popołudniu troszkę niegroźnych chmurek czasami i tyle. Dla mnie super (oprócz tych okropnych burz - brrrrrrrrrrrrrr)
Piotr Lutynski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1301
Dołączył(a): 04.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr Lutynski » 16.09.2004 12:40

Kasi@ napisał(a):Ja tam w Chorwacji byłam pierwszy raz (pierwsza połowa sierpnia, Primosten) temperaturę wody oceniam dość wysoko, szczególnie że pamiętam nasz "cieplutki Bałtyk" (15-17stopni :) ). Temperatura powietrza była bardzo wysoka, przebywanie poza okolicą wody było niewykonalne (słońce przypiekało i przysmarzało).
Dwa razy padało, choć to nie jest dobre słowo, bo właściwie można by powiedzieć, że niebo się rozrywało, pękało, lały się pełne wanny i basemy wody, a wszystkie diabły z piekła podsycały błyskawice i puszczały takie petardy, jakich nawet w sylwestra w Krakowie nie można usłyszeć i zobaczyć :-) Ale to takie dwie burzyczki tylko były, a poza tym słoneczko, popołudniu troszkę niegroźnych chmurek czasami i tyle. Dla mnie super (oprócz tych okropnych burz - brrrrrrrrrrrrrr)

Qurcze Kasi@ gdzie Ty jezdzisz nad Baltyk... chyba nie do Kolobrzegu bo tam zawsze jest zimnica... ja mialem 22-23 !

pozdrav
ewa.z
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 824
Dołączył(a): 11.09.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.z » 16.09.2004 12:43

Znajoma była w Łebie i morze miało 12 stopni.
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 16.09.2004 13:00

Piotr Lutynski napisał(a):Qurcze Kasi@ gdzie Ty jezdzisz nad Baltyk... chyba nie do Kolobrzegu bo tam zawsze jest zimnica... ja mialem 22-23 !

pozdrav

Masz na myśli temperaturę powietrza oczywiście :lol:
Slawo
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slawo » 16.09.2004 15:07

Witam,
Przed wyjazdem do CRO zrobiłem sobie wydruki mapy pogody.
1. dotyczył Łeba -Hel i tu temp. pow. 18 a wody 14
2. Dotyczył Sibenik - Dubrownik temp.pow 32 a wody 24
i to był najwiekszy argument aby wyjechać do CRO
Pogoda sprawdziła sie w 100 %.
I gdzie było zimno ?
Slawo
jacek gryczewski
Cromaniak
Posty: 1053
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek gryczewski » 16.09.2004 15:28

wracajac do temp polskiego baltyku to powiem tylko tyle ze kilka razy mialem przyjemnosc nurkowac w naszym morzu i startowac np z plazy w okolicy Chalup i na moim termometrze "pokladowym " chyba jednak dosc dokladnym max temp jaka udalo mi sie zmierzyc (przy powierzchni) bylo to 17 stopni przy czym na tablicy na plazy jak wol bylo napisane 22 stopnie ,pozniej siedzielismy z chlopakami i tak wydumalismy ze chyba chodzilo o temp powietrza a dodam ze bylo to w tym roku w lipcu i na poczatku sierpnia :) ,jedyna przewage jakia ma nasze morze to to ze jest blisko mnie .......a i soorki jeszcze jedna .....jest wiecej wrakow udostepnionych do penetrowania pod woda choc i tak kiepsko widac i to tyle ........ps. Bez urazy ale uwazam ze nasz baltyk nadaje sie tylko na jednodniowe wypady i to tylko wtedy jak ktos ma na tyle blisko ze mu sie oplaca jechac i nikt mnie nie przekona ze jest inaczej
pozdr.
jacek gryczewski
Cromaniak
Posty: 1053
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek gryczewski » 16.09.2004 15:29

wracajac do temp polskiego baltyku to powiem tylko tyle ze kilka razy mialem przyjemnosc nurkowac w naszym morzu i startowac np z plazy w okolicy Chalup i na moim termometrze "pokladowym " chyba jednak dosc dokladnym max temp jaka udalo mi sie zmierzyc (przy powierzchni) bylo to 17 stopni przy czym na tablicy na plazy jak wol bylo napisane 22 stopnie ,pozniej siedzielismy z chlopakami i tak wydumalismy ze chyba chodzilo o temp powietrza a dodam ze bylo to w tym roku w lipcu i na poczatku sierpnia :) ,jedyna przewage jakia ma nasze morze to to ze jest blisko mnie .......a i soorki jeszcze jedna .....jest wiecej wrakow udostepnionych do penetrowania pod woda choc i tak kiepsko widac i to tyle ........ps. Bez urazy ale uwazam ze nasz baltyk nadaje sie tylko na jednodniowe wypady i to tylko wtedy jak ktos ma na tyle blisko ze mu sie oplaca jechac i nikt mnie nie przekona ze jest inaczej
pozdr.
Piotr Lutynski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1301
Dołączył(a): 04.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr Lutynski » 16.09.2004 16:00

Qurcze.... bylem w tym roku w Swinoujsciu i powietrze mialo srednio 25 a woda miala 22-23 ... przeciez to mozna sprawdzic!
Kolobrzeg i okolice naleza do najzimniejszych miejsc na Baltyku (tym naszym bo gzdzie indziej nie wiem)..... na zachod i wschod od Kolobrzegu jest juz tylko lepiej.

pozdrav
Piotr Lutynski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1301
Dołączył(a): 04.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr Lutynski » 16.09.2004 16:02

jacek gryczewski napisał(a):wracajac do temp polskiego baltyku to powiem tylko tyle ze kilka razy mialem przyjemnosc nurkowac w naszym morzu i startowac np z plazy w okolicy Chalup i na moim termometrze "pokladowym " chyba jednak dosc dokladnym max temp jaka udalo mi sie zmierzyc (przy powierzchni) bylo to 17 stopni przy czym na tablicy na plazy jak wol bylo napisane 22 stopnie ,pozniej siedzielismy z chlopakami i tak wydumalismy ze chyba chodzilo o temp powietrza a dodam ze bylo to w tym roku w lipcu i na poczatku sierpnia :) ,jedyna przewage jakia ma nasze morze to to ze jest blisko mnie .......a i soorki jeszcze jedna .....jest wiecej wrakow udostepnionych do penetrowania pod woda choc i tak kiepsko widac i to tyle ........ps. Bez urazy ale uwazam ze nasz baltyk nadaje sie tylko na jednodniowe wypady i to tylko wtedy jak ktos ma na tyle blisko ze mu sie oplaca jechac i nikt mnie nie przekona ze jest inaczej
pozdr.


Chyba zartujesz.... ja jestem zmarzluch i wchodzilem bez obaw... zreszta na mapie pogody w Panoramie bylo to samo....

Piotr
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 16.09.2004 18:20

Piotr Lutynski napisał(a):Qurcze.... bylem w tym roku w Swinoujsciu i powietrze mialo srednio 25 a woda miala 22-23 ... przeciez to mozna sprawdzic!
Kolobrzeg i okolice naleza do najzimniejszych miejsc na Baltyku (tym naszym bo gzdzie indziej nie wiem)..... na zachod i wschod od Kolobrzegu jest juz tylko lepiej.

pozdrav

Temperatury z polowy sierpnia:
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
W tym roku było chłodno - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone