Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zimowa Alta Badia nie tylko dla narciarzy

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 09.03.2011 23:02

Witaj Danusiu! Jak zwykle u Ciebie, zapowiada się bardzo interesująca relacja. Chciałabym przy okazji wkleić dla porównania parę moich fotek z pobytu w Wattens latem 2010 roku. Był to mój drugi pobyt w tym miejscu ( po raz pierwszy byłam tam w 1998 roku, czyli trzy lata po otwarciu). Dla porównania mogę powiedzieć, że wiele się od tego czasu zmieniło - przede wszystkim to, że obecnie ekspozycja oblegana jest przez tłumy zwiedząjących. Ale mimo wszystko jest to miejsce, które warto zobaczyć :!:

Tuż obok wystawy znajduje się "fabryka" błyszczącej krainy kryształów

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam Ewa
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 09.03.2011 23:50

Ewuś, dzięki za letnie :D fotki Olbrzyma oraz za bazyliszka, którego :roll: nie dostrzegłam podczas naszego zwiedzania. Z harmonią się udało :wink: :

1-IMG_4775.JPG


Ewa Zuber napisał(a): Dla porównania mogę powiedzieć, że wiele się od tego czasu zmieniło - przede wszystkim to, że obecnie ekspozycja oblegana jest przez tłumy zwiedzających.


Z tego wniosek, że mieliśmy dużo szczęścia :) , bo było luźniutko. W salach wystawowych natknęliśmy się w sumie na nie więcej niż 5 -6 osób. Nieco gęściej było tylko w sklepie :wink:
Brak tłumów wynikał pewnie z tego, że dotarliśmy do muzeum około 16:30, a więc zaledwie pół godziny przed ostatnim możliwym wejściem.
Ostatnio edytowano 26.11.2019 14:42 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 09.03.2011 23:55

Danusiu - piekne,osniezone szczyty , piekne "blyszczace blyskotki"!

Babski temat :wink:

I pytanie do Ewy - co sie dzieje z Joan? Relacja nie dokonczona :cry:

Pozdrawiam i czekam na cd. w obu relacjach :)
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 10.03.2011 11:41

Danusiu zanim dotrzesz do Alta Badia być może jeszce gdzieś powieliły się nasze wędrówki :?: Kto wie :?:

Basiulinku obiecuję, że jak tylko uporam się ze swoją robotą to zaraz zasiadam i kończę to ..... co niedokończone :oops: A Joan chyba zapadła w sen zimowy. Muszę wykręcić do niej numer i............... :lol: zachęcić ja do dalszych wspomnień. Pozdrawiam Ewa
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 10.03.2011 11:50

No to zobaczymy co się od września zmieniło ! ;) :)

Pozdrawiam
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.03.2011 13:50

Danusiu, super, że piszesz! :D

Bardzo chętnie porównam sobie nartowanie w Dolomitach do tego w Austrii. Już widzę, że dla zjazdowców też coś będzie :wink:

Mój mąż był kiedyś latem na Marmoladzie. Teraz marzy o tym, żeby stamtąd zjechać na deskach :)

Pozdrawiam serdecznie i czekam na więcej opisów i fotek :D

:papa:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 10.03.2011 21:32

Ewa Zuber napisał(a):zanim dotrzesz do Alta Badia być może jeszcze gdzieś powieliły się nasze wędrówki

Raczej :? nie, bo zaraz po zwiedzeniu muzeum popędziliśmy do naszej dolinki :) bez zatrzymywania się gdziekolwiek...

mariusz-w napisał(a):No to zobaczymy co się od września zmieniło !

Jak już to zauważył Wojtek, biało się zrobiło :wink:. Chociaż nie wszędzie... No i kwiatków było brak :( . Za to tłumy gdzieniegdzie :mrgreen: większe, niż we wrześniu. Na szczęście, dla równowagi były też miejsca prawie bezludne :) .

W sumie to bardzo niewiele Waszych miejsc odwiedziłam, więc materiałów porównawczych :roll: mało. Ale jakieś punkty styczne się znalazły :wink: .

maslinka napisał(a):Bardzo chętnie porównam sobie nartowanie w Dolomitach do tego w Austrii. Już widzę, że dla zjazdowców też coś będzie

Na zbyt wiele nie licz, bo cóż może w tym temacie taki laik, jak ja :?: Co najwyżej wstawić jakąś fotkę :wink: , ale już :? bez odpowiedniego komentarza. Na współpracę Grześka przy powstawaniu relacji liczyć nie można, bo według niego i tak stanowczo za dużo :wink: czasu poświęcam cropelce.

Jedno jest pewne :arrow: zjazdowcy najeździli się, że hej ! Oczywiście, nie ruszając auta spod chałupy :) . Marmoladę też w tym roku odwiedzili :D .
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 10.03.2011 22:16

Odsłaniamy czarną kurtynę i wschodzimy do teatru - surrealistycznej mechanicznej wizji świata stworzonej przez Jima Whiting"sa. "Niewidzialna ręka" porusza tańczące pary nóg, na obrotowej scenie pomaga spacerować kobiecie bez głowy, rozsypuje na części męską postać...
Ponad naszymi głowami :roll: jeżdżą wieszaki z męskimi koszulami. Pokaz mody :wink: ? Uzmysłowienie widzom, że ich życie też jest w pewnym stopniu mechaniczne?

Poniżej kilka naszych fotek, ale oglądnijcie też filmik, który ktoś zamieścił na youtube.

1-P2260020.JPG


2-IMG_4744.JPG


3-IMG_4745.JPG


5-IMG_4746.JPG


6-IMG_4748.JPG


7-IMG_4749.JPG
Ostatnio edytowano 26.11.2019 14:53 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 10.03.2011 22:17

dangol napisał(a):Jak już to zauważył Wojtek, biało się zrobiło :wink:. Chociaż nie wszędzie... No i kwiatków było brak :( . Za to tłumy gdzieniegdzie :mrgreen: większe, niż we wrześniu. Na szczęście, dla równowagi były też miejsca prawie bezludne :) .

W sumie to bardzo niewiele Waszych miejsc odwiedziłam, więc materiałów porównawczych :roll: mało. Ale jakieś punkty styczne się znalazły :wink: .



Obejrzymy wszystko z ciekawością ... i te nowe i te "styczne"miejsca.

dangol napisał(a):
Poniżej kilka naszych fotek, ale oglądnijcie też filmik, który ktoś zamieścił na youtube.

Niezłe ... podoba mi się ... chyba... a raczej na pewno bardziej niż kryształy. 8)

Pozdrawiam.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 10.03.2011 22:34

Jedną z większych muzealnych atrakcji jest Kryształowa Katedra :arrow: olbrzymia kopuła zbudowana z 595 trójkątnych lustrzanych tafli odbijających światło i dźwięk. Kryształowe lustra są wszędzie: pod stopami, z boku, nad głową... Czujemy się tak, jakbyśmy się znaleźli :roll: we wnętrzu gigantycznego kryształu.

1-IMG_4750.JPG


2-P2260028.JPG


3-P2260029.JPG


Kopuła mieni się kolorami, odbijające się światło tworzy niesamowite refleksy 8) , a za częścią szklanych fafli można zobaczyć ukryte tam kryształowe cudeńka.

4-P2260036.JPG


5-P2260032.JPG


6-IMG_4752.JPG


7-IMG_4756.JPG


No i jeszcze dźwięki :!: Odczuwane najsilniej, gdy staniemy pośrodku Kristalldom. Głos odbity od setek lusterek wraca do nas dźwięcznym echem. Wrażenie niezwykłe - tak jakby to nie był nasz głos, lecz naszego sobowtóra, który skrył się gdzieś za nami... Tylko gdzie :wink: ?
Akustyczne właściwości kryształowej katedry wykorzystano podczas nagrywania finałowej arii opery "Dydona i Eneasz" w wykonaniu sopranistki Jessye Norman. Nagranie to można wysłuchać w jednej z kolejnych magicznych sal...
Ostatnio edytowano 26.11.2019 15:04 przez dangol, łącznie edytowano 2 razy
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 11.03.2011 09:54

...tak się wpatrzyłem w kryształowe zdjęcia, że taraz w głowie mi się kręci :wink: :lol:

pozdr ...z nadzieją, że trochę szurania jednak będzie :wink:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 11.03.2011 11:59

Witam.
Dzięki za wizytę u Svarowskiego. Dawno temu czytałem gdzieś o tym, ale poza tą zieloną "gębą" niewiele pamiętam.
Ciekawa rzecz.

Ale wszelkie kryształy bije widok zimowy z Marmelady na fortecę Selli i turnie-obeliski Langkofel.... :D
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 11.03.2011 12:19

Przecież tam można ... oszaleć 8O :D :D
Super miejsce.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 11.03.2011 19:00

janusz.w. napisał(a):z nadzieją, że trochę szurania jednak będzie

Mniej niż trochę :wink: , bo tylko :idea: troszeczkę.

Crayfish napisał(a):Przecież tam można ... oszaleć

Dlatego, chociaż podobało nam się, a nikt na nie popędzał, to raczej nie przekroczyliśmy przeciętnego czasu zwiedzania :wink: . Śpieszno nam było :) tam, gdzie:
Fatamorgana napisał(a):wszelkie kryształy bije widok zimowy z Marmelady


Zanim jednak przejdę do właściwej 8) części zimowego urlopu, jeszcze Wam trochę :roll: pozawracam głowę kryształami.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 11.03.2011 20:38

Kryształowa choinka w następnej sali:

1-IMG_4758.JPG


2-P2260038.JPG


3-P2260039.JPG


4-IMG_4759.JPG


W pobliżu umieszczono Kryształoskop czyli największy na świecie kalejdoskop. Ma on ponoć terapeutyczne, wyciszające właściwości. Tyle, że my jesteśmy zbyt podnieceni rozpoczynającym się urlopem, aby dało się nas wyciszyć :wink: .
Ruszamy więc dalej, w bardziej energiczny, bajkowy świat kryształowego teatru. Ten ostatni, pomimo barwności, mnie osobiście :? nie zafascynował.

2-P2260041.JPG


5-IMG_4762.JPG


6-IMG_4763.JPG


7-IMG_4766.JPG


Nieco dalej podziwiamy niebiesko-zieloną kryształową kaligrafię...

8-IMG_4767.JPG


...a wkrótce wejdziemy w Lodowy Zaułek.
Ostatnio edytowano 26.11.2019 16:16 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Zimowa Alta Badia nie tylko dla narciarzy - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone