Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022.

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18273
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 31.10.2022 21:51

Bardzo fajne wakacje , dziękuję za możliwość wirtualnej podróży z Wami :D



Pozdrawiam
Piotr
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 01.11.2022 17:05

Dzięki wielkie za kolejną - i jak zauważyła Beata - nieoczekiwanie zakończoną :) relację. Jak zwykle było ciekawie i zaskakująco, ale tym razem bardziej "bałkańsko" niż jedynie grecko.

Pozdrawiam, Paweł
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 02.11.2022 09:13

piotrf napisał(a):Bardzo fajne wakacje , dziękuję za możliwość wirtualnej podróży z Wami :D

Pozdrawiam
Piotr


Fajnie, że chciało Ci się tu zaglądać.

Pozdrawiam również


kulka53 napisał(a):Dzięki wielkie za kolejną - i jak zauważyła Beata - nieoczekiwanie zakończoną :) relację. Jak zwykle było ciekawie i zaskakująco, ale tym razem bardziej "bałkańsko" niż jedynie grecko.

Pozdrawiam, Paweł



Tak jak pisałem wyżej, te nagłe zakończenia są wynikiem naszego lenistwa na koniec wyjazdu. Te ostatnie dni, choć całkiem przyjemne, to raczej do pokazywania w relacji niespecjalnie się nadają. Obiecaliśmy sobie zresztą z Żonką, że kiedyś do domu nad Driną wrócimy, sami na kilka dni. Fajne miejsce na odcięcie się od wszystkiego.
Bardziej grecko będzie na przełomie kwietnia i maja, właśnie tworzy się plan na wiosenny wyjazd we dwoje. Bilety na samolot do Aten już kupione :). Ale zanim Grecja to jeszcze styczniowe wakacje z naszymi Chłopakami. Miała być znowu świąteczno-noworoczna Hiszpania, chcieliśmy z tego zrobić taka naszą tradycję. Niestety święta w tym roku wypadają fatalnie, tylko jeden dzień wolny. Z wielkim żalem musieliśmy zrezygnować. Zamiast tego udało się tanio kupić bilety do Jordanii na styczeń, tam nas jeszcze nie było :).

Pozdrawiam
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 03.11.2022 23:21

KOL napisał(a):Bardziej grecko będzie na przełomie kwietnia i maja, właśnie tworzy się plan na wiosenny wyjazd we dwoje. Bilety na samolot do Aten już kupione :)

Na taki okres - jeszcze nie początek lata, a ledwo koniec wiosny - zawsze waham się, czy aby nie za zimno(*)... no chyba że zwiedzanie.

KOL napisał(a):udało się tanio kupić bilety do Jordanii na styczeń, tam nas jeszcze nie było :)

Z ciekawości, a ile to jest "tanio"? :)
Ja próbuję ostatnio zakupić wiosenne, ewent. zimowe Kanary, i jakbym nie szukał... to tanio nie ma. To samo zresztą płw. Iberyski.

(*) chociaż na Makarskiej byłem parę lat tamu na majówce i było fajnie, ładnie, zielono, pustawo... tyle, że ta woda w morzu zimna jakby
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 04.11.2022 11:05

Raphael napisał(a):Na taki okres - jeszcze nie początek lata, a ledwo koniec wiosny - zawsze waham się, czy aby nie za zimno(*)... no chyba że zwiedzanie.


To nasz ulubiony termin. Jeszcze, przynajmniej w Grecji, na pogodzie się nie zawiedliśmy. Nie raz było wręcz gorąco. Wiadomo, woda jeszcze nie jest tak ciepła ja w późniejszym okresie, ale bez przesady, zawsze się kąpałem. Byliśmy też w październiku, też fajnie, woda wtedy ciepła, ale zdecydowanie wolimy wiosnę. Jednym z głównych argumentów za tym terminem jest to, że często w wielu miejscach jesteśmy kompletnie sami. No i w ogóle jakoś wiosna lepiej na nas wpływa :).


Raphael napisał(a):Z ciekawości, a ile to jest "tanio"? :)


Płaciliśmy około 80 Euro za osobę w dwie strony. Easy Jet Berlin-Aqaba. Wiadomo do tego dochodzą bagaże, często droższe od biletów, ale ich ilość to już indywidualna sprawa.

Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 19.10.2023 15:59

Powoli dosyć bogaty w wyjazdy rok 2023, dobiega końca. Jakoś straciłem chęć do pisania kolejnych relacji w tym wątku, a wszystko przez to, że powoli chyba kończy się Fotosik, na którym mam prawie wszystkie zdjęcia zamieszczone w relacjach. Zdjęcia widoczne są tylko na początku miesiąca, a potem szybko kończy się transfer i w żaden sposób nie można go doładować.
Szkoda, bo jak pisałem wyżej, trochę tych wyjazdów było.

Najpierw była styczniowa Jordania. Wrażeń mnóstwo, niewykluczone, że jeszcze tam wrócimy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Była też, można napisać, tradycyjna, wiosenna Grecja. Odwiedziliśmy przelotnie kilka nowych dla nas wysp. I jedną, malutką, na dłużej, na której byliśmy jedynymi turystami i która bardzo przypadła nam do gustu. Niestety, jeśli chodzi o pogodę, to był chyba najmniej udany grecki wyjazd, ale tylko jeśli chodzi o pogodę, bo generalnie wróciliśmy zadowoleni.
Nie zabrakło też oczywiście corocznego powrotu na Donoussę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


W sierpniu odwiedziliśmy też Mołdawię, z krótkimi przystankami w Rumuni i na Słowacji. Mołdawia to było dla nas zupełnie nowe doświadczenie. Cała Rodzinka wróciła w każdym razie bardzo zadowolona.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Bardzo udany pod względem wyjazdowym rok, a jeszcze się nie kończy, bo mamy w planie, po raz pierwszy odwiedzić Grecję w zimie.

Szkoda mi tego, pisanego przez tyle lat wątku, ale przynajmniej na razie, jak pisałem, Fotosik skutecznie mnie do pisania kolejnych relacji zniechęcił.

Pozdrawiam Wszystkich
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 19.10.2023 19:27

Zniechęcenie do fotosika rozumiem, ale liczę na to, że jednak będziesz pisać relacje, ze zdjęciami wklejanymi chociażby przez serwis croplowy. Bardzo lubię z Wami "podróżować", ileż inspiracji można znaleźć w Twoich relacjach 8) ! Nawet, jeśli są bardzo okrojone w porównaniu z tym, co Wam się udało zwiedzić :tak: .
Nam tegoroczna Iraklia nie wyszła... Były kupione bilety na samolot, zaklepane noclegi (ale na szczęście z opcją bezpłatnego odwołania niemalże do momentu rozpoczęcia rezerwacji), ale z przyczyn rodzinno-zdrowotnych trzeba było :( zrezygnować z planu. A miały być :oczy: spacery po wyspie, w tym dotarcie do Alimii i Grześkowe snurkowanie przy wraku Arado...
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 20.10.2023 12:15

dangol napisał(a):Zniechęcenie do fotosika rozumiem, ale liczę na to, że jednak będziesz pisać relacje, ze zdjęciami wklejanymi chociażby przez serwis croplowy. Bardzo lubię z Wami "podróżować", ileż inspiracji można znaleźć w Twoich relacjach 8) ! Nawet, jeśli są bardzo okrojone w porównaniu z tym, co Wam się udało zwiedzić :tak: .
Nam tegoroczna Iraklia nie wyszła... Były kupione bilety na samolot, zaklepane noclegi (ale na szczęście z opcją bezpłatnego odwołania niemalże do momentu rozpoczęcia rezerwacji), ale z przyczyn rodzinno-zdrowotnych trzeba było :( zrezygnować z planu. A miały być :oczy: spacery po wyspie, w tym dotarcie do Alimii i Grześkowe snurkowanie przy wraku Arado...



Bardzo Dziękuję za miłe słowa. Zdjęcia mogę wstawiać gdzie indziej, tylko szkoda mi tych kilkunastu lat zapisanych na poprzednich stronach tego wątku. Kiedyś była podobna sytuacja z fmixem (chyba tak się to nazywało). Wtedy jeszcze udało mi się wszystko odtworzyć. Teraz, ze względu na ilość, jest to nierealne. Zdjęcia w relacjach jeszcze się pojawiają, ale jest to tylko kilka dni na początku miesiąca. Niedługo pewnie całkowicie to padnie. Nie wiem, może się jeszcze zmobilizuje w wolnej chwili...

Współczuję z Iraklią. Bardzo przypadła mi do gustu. Mógłbym na nią wrócić. Nie wszystko poszło nam tam tak jak sobie zaplanowaliśmy. Jakieś choróbsko dopadło wtedy moją Mamę i Żonkę. Na Almii nie byliśmy, chłopcy (zwłaszcza jeden), byli jeszcze wtedy za mali na jakieś długie wędrówki, o snurkowaniu nie wspomnę.

My teraz czekamy na 23 grudzień, bo właśnie wtedy wybieramy się całą rodzinką na Karpathos. Bilety samolotowe i rezerwacje noclegowe wszystkie już są. Planowałem sobie, że na swoje 50-te urodziny odwiedzę 50-tą wyspę. Te okrągłe urodziny obchodzę w przyszłym roku, ale przez ten zimowy wyjazd jest szansa, że pięćdziesiątą wyspę "zaliczymy" trochę wcześniej :). Wszystko zależy od pogody. Karpathos będzie 49, wystarczy zrobić sobie z niej jaką wycieczkę.

Pozdrawiam
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 20.10.2023 12:48

Bardzo chętnie zobaczę jak wygląda Karpatos w zimie, super plan 8)
Ja swoją pięćdziesiotkę świętowałam właśnie na Karpatos :hearts:
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 20.10.2023 12:59

mysza73 napisał(a):Bardzo chętnie zobaczę jak wygląda Karpatos w zimie, super plan 8)
Ja swoją pięćdziesiotkę świętowałam właśnie na Karpatos :hearts:


Tyle już jeździmy do Grecji, a jeszcze nigdy nie odwiedziliśmy jej o tej porze roku. Teraz jest w końcu okazja :). Spędzimy tam zarówno Święta jak i Sylwestra.
Ja mam urodziny w maju i moją pięćdziesiątkę mamy zamiar we dwoje z Żonką spędzić oczywiście na Donoussie. Mamy już zresztą bilety na samolot :).
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18273
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 26.10.2023 17:58

Bardzo fajny plan świąteczny , z przyjemnością zobaczę jak tam jest zimą :D

Szkoda wielka Twoich zdjęć w poprzednich relacjach , z fotosikiem już kiedyś miałem kłopoty , więc teraz fotki wklejam przez serwis croplowy . Mam nadzieję na rozszerzenie i Twoją kontynuację tego wątku


Pozdrawiam
Piotr
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 27.10.2023 11:32

piotrf napisał(a):Bardzo fajny plan świąteczny , z przyjemnością zobaczę jak tam jest zimą :D



Tak prawdę mówiąc, to pierwotnie był plan powtórzenia zimowej Hiszpanii, ale miejsce gdzie chcieliśmy spać było już zarezerwowane. Nadarzyła się więc okazja pierwszy raz odwiedzić w zimie Grecję. Chodziło mi to już zresztą od dłuższego czasu po głowie. Wystarczyło namówić Żonkę, co nie było zresztą zbyt trudne :).


piotrf napisał(a):Szkoda wielka Twoich zdjęć w poprzednich relacjach , z fotosikiem już kiedyś miałem kłopoty , więc teraz fotki wklejam przez serwis croplowy . Mam nadzieję na rozszerzenie i Twoją kontynuację tego wątku



Ja też bardzo żałuję. Co do kontynuacji wątku, to muszę się pośpieszyć z decyzją. Jak pisałem tych wyjazdów w tym roku było kilka, a pamięć co raz gorsza :).

Pozdrawiam
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18273
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 02.11.2023 21:37

KOL napisał(a):Tak prawdę mówiąc, to pierwotnie był plan powtórzenia zimowej Hiszpanii, ale miejsce gdzie chcieliśmy spać było już zarezerwowane. Nadarzyła się więc okazja pierwszy raz odwiedzić w zimie Grecję. Chodziło mi to już zresztą od dłuższego czasu po głowie. Wystarczyło namówić Żonkę, co nie było zresztą zbyt trudne :).


U nas w tym roku właśnie powtórka zimowej Hiszpanii po czterech latach :oczko: , chociaż to do momentu lądowania na Półwyspie Iberyjskim jeszcze pewne nie jest . . . :oczko_usmiech:

KOL napisał(a):Ja też bardzo żałuję. Co do kontynuacji wątku, to muszę się pośpieszyć z decyzją. Jak pisałem tych wyjazdów w tym roku było kilka, a pamięć co raz gorsza :).


Czas nie stoi w miejscu , ale w tym wypadku to przesada :oczko:


Pozdrawiam
Piotr
Poprzednia strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022. - strona 170
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone