Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rzym - Michał - październik 2019

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2207
Dołączył(a): 25.10.2017
Rzym - Michał - październik 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 14.10.2019 21:50

Witajcie ponownie :wink:

Ponieważ w Cro oszczędzaliśmy bo mieliśmy własne jedzenie i dzięki temu mieliśmy zaoszczędzone pieniądze :lol: :wink: , a tradycją jest też już naszą, że rok lubimy zamknąć jakimś małym wypadem, to dosłownie parę dni temu wróciliśmy z Rzymu :)

Wybór był dość spontaniczny, ponieważ przymierzałem się do Islandii. Ale jednak uważam, że potrzebuję więcej czasu by dobrze przygotować się do tej wyspy, więc zacząłem szukać czegoś i bliżej, ale też z potencjalnie lepszą pogodą, niż nasza ostatnio zimna Polska (a przynajmniej na samym początku października ;) ).

Włochy nie były od razu kierunkiem oczywistym, bo miałem jakąś awersję do Włoch po wakacjach 2 lata temu w Toskanii. I brudno i drogo i ludzie jacyś tacy mało sympatyczni ... Takie ogólne, subiektywne odczucia ... :roll:

Zobaczymy czy mi przeszło i czy miałem rację ;)

Więc padło ostatecznie na Rzym. Ja byłem już kiedyś w Rzymie, 26 lat temu ... :roll: Jeszcze z Rodzicami...
My mieliśmy teraz przedłużony weekend od środy rano do soboty wieczorem.
Jak ktoś jest ciekawy co tam w tym wiecznym mieście słychać, co widać i co można zjeść, to zapraszam :)

To na razie. Lecimy :D
PSX_20191009_062706.jpg


pozdrawiam, Michał :papa:
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 15.10.2019 11:17

Na Rzym zawsze chętnie popatrzę.

majkik75 napisał(a):
Włochy nie były od razu kierunkiem oczywistym, bo miałem jakąś awersję do Włoch po wakacjach 2 lata temu w Toskanii. I brudno i drogo i ludzie jacyś tacy mało sympatyczni ...



Ja mam zupełnie inne odczucia, ale może po prostu mam świra na punkcie tego kraju :oczko_usmiech:

Udanego wyjazdy!
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2207
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 15.10.2019 11:30

maxredaktor napisał(a):Ja mam zupełnie inne odczucia, ale może po prostu mam świra na punkcie tego kraju :oczko_usmiech:



Absolutnie zdaję sobie z tego sprawę, że jak każdy kraj ma swoich fanów i to tylko i wyłącznie jest moje zdanie :D

Ale już trochę uprzedzę - było. Rzym pewne rzeczy utwierdził, ale też odczarował 8)

Zapraszam do oglądania :papa:

pozdrawiam, Michał
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 15.10.2019 12:47

Jeżeli było, to czekam na pierwszy odcinek :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.10.2019 17:24

No to też poczekam. :wink:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2207
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 15.10.2019 18:12

Zacznę od tematu związanego z zakwaterowaniem, bo tu już Włosi od samego początku nie pomagali ;) :roll:
Ale od początku.
Jak już podjęliśmy decyzję o wyjeździe do Rzymu, zacząłem szukać noclegu. Standardowo booking, choć zrażony moimi doświadczeniami z Cro w tym roku, miałem wrażenie, że szukałem rozważnie i rozsądnie. Także budżetowo, bo już wielokrotnie pisałem, że to tylko mieszkanie gdzie się śpi, szału być nie musi.
Znalazłem mieszkanko, które miało same dobre opinie (około 7 łącznie, z oceną na 10). Do tego miało być ze śniadaniem, więc tym bardziej fajnie. Nazywał się Home Caio Lelio, adres 36 Via Caio Lelio, Appio Latino, Rzym, 00175, Włochy.
Podaję bardzo dokładnie, bo zaraz wyjaśnię. Cena za 3 noce, 4 osoby (2+2) i śniadania miało być 165 EUR więc bardzo przyzwoicie. Do centrum metrem jakieś 25 minut. Jest ok.
Zarezerwowałem, lokal był w opcji "zapłać od razu" więc zapłaciłem. Standardowo wymiana maili z obiektem, o godzinie przyjazdu, jakieś szczegóły - wszystko było ok.
Spoko, zadowolony spokojnie planowałem trasy po Rzymie ....

Na 2 tygodnie przed przyjazdem booking wysłał mi maila, że bardzo im przykro, ale obiekt nie może zrealizować państwa rezerwacji i muszą ją odwołać 8O Oczywiście z winy obiektu, więc zwrot środków ofkors, ale proponują inny lokal, deczko droższy. Tak 2 razy :roll: :twisted: :!:
Po 2 zawałach ochłonąłem, pomyślałem tylko "o wy w otwór dmuchani od tyłu" :x
No to mail do obiektu, o co kaman, oni odpisali, ze mieli jakiś problem z klientem i ze nie mogą nam wynająć mieszkania. No to ja poproszę o zwrot kasy, odpisali "certo" i .... to był ostatni mail od nich ...
Po kolejnym zawale, napisałem do bookinga i wylałem wiadro rozpaczy. Że po prostu ja nie kumam tego, co się tu odjaniepawla :twisted: 2 lata temu w Pizie, w tym roku w Cro, teraz Rzym, WTF :?: :!:
Napisałem, też, że w takim razie proponuję swój znaleziony inny obiekt, że ze tatusem Genius na bookingu to oni tak traktować mnie nie będą, oraz, że kolejne wakacje będę rezerwował nie przez nich. I że oczekuję zwrotu różnicy między tą nieudaną rezerwacją a kosztem nowej.
Dzień ciszy.
Na następny odpisali, że akceptują moja propozycję, i oddadzą różnicę w cenie 8O
Dobra, cool, ale co z kasą ? Mógłbym pisac jeszcze długo ile mail poszło (ale w żadnym nie zszedłem do poziomu kulsona :lol: ).
Generalnie kasa wróciła na moje konto w takiej wysokości jak rezerwacja po 2 tygodniach ...
Chyba przyspieszenia nabrała tempa sprawa, gdy zacząłem dodawać gdzie się dało opinie o tym lokalu na innych portalach. Może pomogło ... Generalnie tamten lokal znikł z bookingu, już go nie ma. Na innych stronach jest - jakby co uważajcie.

Ano, trochę nauczka - lokał miał mało opinii, za dobra cena ... Ale przejścia były ...

Mówię sobie, ok, Włosi, uzupełniacie moją opinię o was jak możecie :lol:

Teraz o wybranym miejscu. Pomyślałem sobie, że jeśli tutaj nie wyszło, to już aż tak budżetowo nie będę kombinował (a jak pisałem jeszcze mieli zwrócić kasę za różnicę w cenie), to lekko zaszalejmy. Raz się żyje, nie ? 8)
Spytałem się Rodziny, czy będzie wystarczająco szeroko - powiedzieli, ze akceptują 8)
Zdjęcia już z realu :P :oczko_usmiech:
IMG_20191009_123451802_HDR.jpg


IMG_20191009_123458296_HDR.jpg


IMG_20191009_123510733_HDR.jpg


IMG_20191009_123519740_HDR.jpg


IMG_20191009_123526713_HDR.jpg


IMG_20191009_123537566_HDR.jpg


IMG_20191009_123550053_HDR.jpg


IMG_20191009_123559052_HDR.jpg


IMG_20191009_123642073_HDR.jpg


IMG_20191009_123650672_HDR.jpg


IMG_20191009_123745875_HDR.jpg


IMG_20191009_124352549_HDR.jpg


IMG_20191009_124403621_HDR.jpg


IMG_20191009_125412678_HDR.jpg


Konkrety. Mieszkanko jest na bookingu, nazwa to Cave98 Apartment, adres 98 Via delle Cave, Appio Latino, 00179 Rzym, Włochy. No i bliżej o kilka przystanków metrem do centrum (Termini).
Cena - 272 EUR za taki sam układ jak w poprzednim, tylko bez śniadania. Do tego mam dostać zwrot różnicy 107 EUR za tamtą rezerwację, więc mnie kosztowało 165 EUR.
Kontakt z właścicielem rewelacyjny, bez problemu przyjazd wcześniejszy możliwy. Mailowo wszystko uzgodniłem.
Po przyjeździe na miejsce, sam pytał czy juz jesteśmy, odpisałem, że tak, to powiedział że wszystko co w domu jest ... jest nasze ... 8O
W lodówce paczki z kilkoma rodzajami makaronów w farszem, butelka prosecco, słodkie rogaliki, kawa, herbata, płatki śniadaniowe, wszelkie przyprawy. I pachnące NOWE mieszkanko 8) 8O Od czerwca tego roku jest dostępne.
POLECAM bezapelacyjnie :!:
Musieliśmy tylko chwilę poczekać na klucze, bo akurat pani kończyła sprzątać, więc sobie posiedzieliśmy na ławeczce chwile.
Dobra, Włosi, odzyskujecie straty. Zaczyna mi się podobać ... 8) :lol:

To na razie tyle jeśli chodzi o przygody lokalowe ;)

pozdrawiam, Michał
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 15.10.2019 20:13

W Rzymie byłam, ale dawno, więc chętnie popatrzę.
Masz wyjątkowego pecha przy rezerwacji noclegów (choć przyznam, że zwykle też mam obawy, ale na szczęście tylko raz nam odwołali).
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2207
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 15.10.2019 20:31

aga_stella napisał(a):Masz wyjątkowego pecha przy rezerwacji noclegów


Tak, ostatnio są pewne turbulencje ... ;) Ale nie odbieram tego jako wyjątkowy pech. Na razie udaje się też znaleźć inne lokalizacje, więc daję radę :D

pozdrawiam, Michał
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 15.10.2019 21:10

Byłem w Rzymie w listopadzie ubiegłego roku i miałem szczęście trafić na super pogodę. Słonecznie i ok. 20 stopni.
Ciekaw jestem twoich wrażeń z Wiecznego Miasta. Czekam na dalszy ciąg relacji.

Pozdrowienia.;)
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2207
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 15.10.2019 21:38

Gonzales napisał(a):Byłem w Rzymie w listopadzie ubiegłego roku i miałem szczęście trafić na super pogodę. Słonecznie i ok. 20 stopni.
Ciekaw jestem twoich wrażeń z Wiecznego Miasta. Czekam na dalszy ciąg relacji.

Pozdrowienia.;)


Jeśli chodzi o pogodę, to teraz na początku października było rewelacyjnie. Jeden dzień tylko było lekko pochmurnie, ale akurat wtedy nie bardzo byliśmy na zewnątrz ;) więc nie przeszkadzało.
Ciepło, po 25 stopni, słońce. Super :D

pozdrawiam, Michał
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2207
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 16.10.2019 10:17

Trochę logistyki lotniczej i okołolotniskowej

Przekonała mnie na pewno promocja WizzAira jaka się trafiła na -20% na początku września :lol: Rozważałem, już po wyborze Rzymu, wyloty z Katowic, Wrocławia i Warszawy (Okęcie). Wybraliśmy Warszawę, ponieważ ma uważam najkorzystniejszy układ lotów – najwięcej się zyskuje czasu na miejscu. Wylot jest o 5.55 na miejscu jesteśmy 8.05. Wylot w Fiumiciono jest o 19.30, w Wawce jesteśmy o 22.00. Wiec można powiedzieć, że na miejscu w Rzymie mamy prawie 4 pełne dni.
Do tego teraz już wprowadzone zmiany w polityce Wizz, niestety nie pozwalają zabrać na pokład standardowej walizki (jaka jeszcze jakiś czas temu była jako bagaż podręczny) – bez posiadania Wizz Priority :cry:
Po przeanalizowaniu wszystkich opcji :wink: wybrałem wersję 4 standardowych biletów, a dla jednego dokupiłem po prostu bagaż rejestrowany 20kg. Każdy i tak może wnieść mały plecaczek, walizkę 40/30/20 i wsunąć ją już nie do luku nad głową, ale pod fotel przed sobą. Także na te parę dni spokojnie się spakowaliśmy w jedną walizkę :D
Do tego co ciekawe, bilety były jeszcze tańsze przy zakupienie opcji WDC. Także mam trwałą zniżkę na najbliższy rok. No trudno 8) Nic tylko latać :mrgreen:

Samochód zostawiliśmy na parkingu Start Parking. https://www.startparking.pl/parkingi-okecie-warszawa
Chyba ostatni raz. Kiedyś już też korzystałem i było ok. Ale: wprowadzili autobus kursujący między parkingiem a lotniskiem. Co sprawia, że w niekorzystnym układzie jak się na niego spóźnimy, czekamy około 40 minut. Do tego czas dojazdu jakieś 15 minut. Busy były o wiele lepsze … Po drugie, stan dróg i samego parkingu jest tragiczny, drogi powysypywane jakimiś tłuczonymi cegłami, trawska i chwasty rosnące tak, że samochodem się o nie szoruje :| :roll: :evil:
Dobra, serio, są inne. Ja już raczej byłem tutaj ostatni raz.

Co do transferu z Fiumiciono, wybrałem transport autokarowy Terravision. https://www.terravision.eu/pl/
Zarezerwowałem oczywiście wcześniej, dostajemy bilety do wydrukowania na maila. Potem przy wejściu do autobusu bilet jest skanowany. Zarezerwowałem w drodze do Rzymu z pewnym opóźnieniem, bo nie wiedziałem jak szybko pójdzie odbiór walizki (poszło bardzo szybko). Spytaliśmy czy można jechać wcześniej, niż godzina zarezerwowanego przejazdu. Nie było problemu, więc nie czekaliśmy tylko wsiedliśmy. Podróż trwa około godziny. Autobus ma w sumie jeden przystanek – końcowy dworzec Termini.

Ceny wszystkiego podam jak zwykle na końcu relacji.

pozdrawiam, Michał
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 16.10.2019 10:56

Mnie tu zabraknąć nie może :oczko_usmiech:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2207
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 16.10.2019 10:58

mysza73 napisał(a):Mnie tu zabraknąć nie może :oczko_usmiech:


No wiem, wiem 8) Zapraszam :D

pozdrawiam, Michał
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 16.10.2019 11:05

majkik75 napisał(a):
mysza73 napisał(a):Mnie tu zabraknąć nie może :oczko_usmiech:


No wiem, wiem 8) Zapraszam :D

pozdrawiam, Michał

No Rzym to jest moje ukochane miasto :hearts:
I powiem Ci, że jakoś niefajnie do tej pory musiałeś trafiać, jak masz takie kiepskie zdanie o Włochach ...
Ja byłam w Italii już ponad 10 razy i zawsze trafiałam na bardzo miłych i przyjaznych gospodarzy ... odpukać, bo znowu się wybieram :wink:

No ale dawaj już ten Rzym 8)
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2207
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 16.10.2019 11:12

mysza73 napisał(a):I powiem Ci, że jakoś niefajnie do tej pory musiałeś trafiać, jak masz takie kiepskie zdanie o Włochach ...

No ale dawaj już ten Rzym 8)


To był mój 3 raz we Włoszech. Może nie tyle kiepskie, co jakby wiem czego można się spodziewać ...
Ale, już właścicielom mieszkanka, które udało się fajnie zarezerwować, udało się mocno odczarować to wrażenie :)

Jeszcze chwila i zacznę ten Rzym. Buduję napięcie :oczko_usmiech:

pozdrawiam, Michał
Następna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Rzym - Michał - październik 2019
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone