Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prowansja 2019

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
A200universeblue
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 12.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) A200universeblue » 28.09.2019 00:01

Popularna w metropolii białostockiej sieć chilli pizza.
Wielkość placka raczej nie jakaś mega.
Załączniki:
3C4E1F1C-9565-4368-B56F-860E69E15C82.png
A200universeblue
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 12.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) A200universeblue » 28.09.2019 00:03

I jeszcze moja propozycja
Załączniki:
264C547A-5F4B-475B-91F0-E5397EA3303B.png
A200universeblue
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 12.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) A200universeblue » 28.09.2019 00:21

Edytor nie działa wiec wklejam screena
Załączniki:
2D565A29-9460-4B2F-AF2E-6144A3D0C599.png
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1611
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 01.10.2019 13:04

Ja to bym jednak broniła tezy, że wbrew pozorom UK można zwiedzić taniej (przynajmniej jeśli chodzi o zabytki) niż Francję. Po pierwsze tak jak napisał Tonny dużo atrakcji jest za darmo. Po drugie można kupić kartę English Heritage (albo Scotish Heritage), która przy intensywny zwiedzaniu bardzo szybko się zwraca (i jest ważna rok więc można nią obskoczyć kilka wyjazdów jak ktoś częściej bywa w tamtych rejonach). We Francji takich udogodnień chyba nie ma - kiedyś korzystałam z Paris Pass ale z tego co pamiętam był sporo droższy i kupowało się go chyba góra na tydzień. W Prowansji za każdy wstęp płaciliśmy osobno i nawet kilkanaście lat temu wydawało mi się, że są to spore kwoty.
A200universeblue
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 12.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) A200universeblue » 01.10.2019 15:53

We Francji byłem jako turysta lub w interesach a w Londynie mieszkałem na stałe.
W żadnym razie Anglia nie jest tańsza do „obskoczenia” poza darmowym muzeum historii naturalnej
Obskakiwanie zabytków z zewnątrz jest tańsze ale do tego trzeba mieć czas a godziny wstępu są wąskie.
Ciekawe muzea kosztują po 40£ wstęp a opera czy mecz piłkarski to wydatki rzędu 500£ osoba.
Miejsca są ograniczone ilością chętnych.
Wyspy nigdy nie są tańsze od kontynentu.
Byłaś pod domem lenina w Londynie?
Ostatnio edytowano 01.10.2019 16:01 przez A200universeblue, łącznie edytowano 1 raz
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 01.10.2019 16:01

tony montana napisał(a):Pont du Gard

Nie jest to jakiś tam akwedukt, do którego można sobie ot tak se iść - to park, wejście jest płatne

Serio? Ja za każdym razem wchodziłem za darmo.

Pozdrawiam,
Wojtek
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1611
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 02.10.2019 12:58

A200universeblue napisał(a):We Francji byłem jako turysta lub w interesach a w Londynie mieszkałem na stałe.
W żadnym razie Anglia nie jest tańsza do „obskoczenia” poza darmowym muzeum historii naturalnej
Obskakiwanie zabytków z zewnątrz jest tańsze ale do tego trzeba mieć czas a godziny wstępu są wąskie.
Ciekawe muzea kosztują po 40£ wstęp a opera czy mecz piłkarski to wydatki rzędu 500£ osoba.
Miejsca są ograniczone ilością chętnych.
Wyspy nigdy nie są tańsze od kontynentu.
Byłaś pod domem lenina w Londynie?


W Londynie to jest jeszcze parę innych ciekawych miejsc dostępnych za free - Science, Victoria & Albert, British Museum, Tate, Tate Modern, National Gallery. Pokaż mi muzea tej klasy w Paryżu dostępne za darmo...

Byłam w zeszłym roku w Szkocji - trzyosobową rodziną za wstępy zapłaciliśmy jakieś 160-180 funtów i nie było to obskakiwanie z zewnątrz tylko raczej topowe miejsca w regionie (nie liczę w tym wycieczki pociągiem z Fort William do Malaig bo to rzeczywiście droga impreza a nie jest też "must see" w tym miejscu). Szczegóły w mojej relacji gdzieś w archiwach forum.

Jak jedziesz gdzieś turystycznie to raczej do opery czy na mecz się nie wybierasz a jak już sie wybierasz to zakładam, że konkretnie w tym celu i cię stać więc na ceny nie marudzisz. Z megadrogiego londyńskiego zoo też można zrezygnować.

Być może całościowo wakacje w Francji wyjdą taniej bo na ten koszt nie składają się tylko wstępy ale też noclegi, transport, wyżywienie (to nawet jeśli we Francji nie będzie tańsze to na pewno lepsze ;-) ). Trudno mi to porównać bo zbyt długi czas dzielił ostatni wakacyjny pobyt we Francji od tego w UK.
A200universeblue
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 12.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) A200universeblue » 04.10.2019 03:19

Francją zawsze jest tańsza od wysp brytyjskich bo nawet najtańsza żywność jest importowana z Francji.Jesli chcesz kupić brytyjska żywność z północy kraju płacisz extra 100% do ceny francuskiej.
Opera czy mecz to są wydarzenia turystyczne w obecnych czasach.
Aktywne zwiedzanie nie obejmuje już oklepanych zabytków.
Podane muzea są za free ale nie dotyczy to extra wystaw za które się płaci.
Oprócz tego jest coś takiego jak donation 5-10£ od głowy...
A200universeblue
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 12.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) A200universeblue » 04.10.2019 03:42

Najtańsze bilety na ciekawy mecz.
Załączniki:
D23B271D-5A07-4023-BCAD-B6A0C5C2E55B.png
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 04.10.2019 07:49

Ceny na mecz z kosmosu, nawet jeśli są to Liverpool i Chelsea :)

Ja myślę, że oba kraje są bardzo drogie do życia i podróżowania, ale kuda im do Skandynawii :)
Kiedyś wracając z Teneryfy lecieliśmy prez Oslo (bilety z Oslo do Gdańska kosztowały nas 4x39 PLN), zaś dwa małe piwa i dwa hotdogi na lotnisku (tak, wiem u nas tez jest drogo na lotniskach) kosztowały ponad 400 koron (czyli ponad 200 pln)

:boss:
A200universeblue
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 12.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) A200universeblue » 04.10.2019 08:09

To nie tam jest drogo na lotnisku tylko ktos sprzedal za tanio bilety na lot 8)
Przelot nie powinien byc tanszy niz 100€ za osobe w jedna strone na tym kierunku o ktorym piszesz.
Co do ceny biletow na mecz to takie sa ceny na ciekawe spotkania...
Kiedys byla dziewczyna mojego kumpla kupila 4 bilety za 2000 sterling i ten kto jej to sprzedal zrobil wielka przysluge :mrgreen:
Osobiscie bylem na wembley podczas pojedynku bokserskiego wagi ciezkiej zaraz przy ringu na biletach za 3000 za ktore zaplacilem 500 funtow :oczko_usmiech:
Cena tak tania bo konik ktory je sprzedal musial sie pogodzic z faktem ze impreza juz sie zaczela i trwala od 15 minut...
Siedzialem przy samym ringu i najezdzal na mnie kamera typ ze SKY Sport LIVE :lol:
Pomysl sobie co koledzy w pracy musieli wtedy myslec :oczko_usmiech:
PR/image osoby w krajach wysokorozwinietych jest wart takiej "wygorowanej" ceny.

PS.Ceny za granica warto przeliczac 1:1 choc z wielu ludziom zaraz sie wydaje ze przeciez EUR czy GBP jest drozsze od PLN's
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 04.10.2019 08:20

Niedaleko nas czyli okolic pomiędzy Carpentras a Aubignan, za tym ostatnim miasteczkiem są przepiękne wapienne Dentelles de Montmirail
Obrazek

Jest to niski, ale bardzo atrakcyjny widokowo masyw, osiągający niewiele ponad 700 m n.p.m
Obrazek

Podjeżdżam blisko pod Masyw
Obrazek

Koronki wapienne z rana
Obrazek

Ładnie to wygląda w tym świetle
Obrazek

Obrazek

Prowadzi tu kilka szlaków turystycznych popularnych wśród miejscowych
Obrazek

Jadę do pobliskiego miasteczka Sablet
Obrazek

Wymarłego o tej porze
Obrazek

Obrazek

Kościół St Nazaire (budowany XII-XV wiek)
Obrazek

Odwiedzam także bliskie Sablet, Seguret
Obrazek

Tu godzina prawidłowa, już po ósmy
Obrazek

Ach Francja
Obrazek

Obrazek

Jadę na przełęcz, na której strasznie piździ wiatr
Obrazek

Obrazek

Oraz Sablet
Obrazek

Obrazek

Krajobraz Prowansji
Obrazek

CDN
:papa:
Ale jest ona dobrym punktem widokowym na Dentellesy
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.10.2019 09:51

Saintes-Maries-de-la-Mer

Pokonaliśmy ok. 100 km aby dojechać do morza - znany kurorcik Saintes-Maries-de-la-Mer
Obrazek

Parkujemy darmowo na Avenue de Dr Cambon koło kompleksu sportowego tutaj
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po chwili już plażujemy
Obrazek

Obrazek

Woda cieplutka - ja idę się przejść
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jest piasek są i skałki- dla każdego coś miłego
Obrazek

Obrazek

Obrazek

:papa:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8655
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 08.10.2019 10:06

Bardzo ładna plaża.
Dla mnie osobiście ogromny plus za brak brzydkiej hotelowej zabudowy za plecami.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 16.10.2019 08:57

tony montana napisał(a):Saintes-Maries-de-la-Mer


... całkiem miłe plażyczki tam mają ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Francja - France


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Prowansja 2019 - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone