Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje 2022-Niemcy, Szwajcaria, Prowansja, Toskania

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007
Wakacje 2022-Niemcy, Szwajcaria, Prowansja, Toskania

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 03.01.2023 18:36

Spróbuje coś napisać o wyjeździe w wakacje. Dawno tego nie robiłem, zobaczymy jak mi się to uda. Tak krótko gdzie zajrzymy jak się uda.
1. Niemcy - 2 miejsca
2. Szwajcaria - głównie jeden punkt.
3. Prowansja - tu trochę dłużej
4. Toskania - znowu :-)

Za chwilę kilka zdjęć bo okazały się zbyt duże. Wyszedłem z wprawy :D
Ostatnio edytowano 05.01.2023 22:45 przez LRobert, łącznie edytowano 2 razy
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007
Re: Wakacje 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 03.01.2023 18:58

Zobaczymy czy teraz zdjęcia będą już ok?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Wakacje 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.01.2023 19:10

Piękne.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Wakacje 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 03.01.2023 19:42

Druga góra to esencja Prowansji. Będę zaglądał :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Wakacje 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 03.01.2023 20:26

No to pojechałeś ze zdjęciami :D
Będę śledził z przyjemnością


Pozdrawiam
Piotr
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Wakacje 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 03.01.2023 20:43

Na dwa zdjęcia z zajawki zagłosowałam w konkursie :D.
Z wielką przyjemnością obejrzę też pozostałe fotki z tej eskapady oraz poczytam o niewątpliwie udanych wakacjach.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Wakacje 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 03.01.2023 20:55

Złapałam przynętę :wink: .
Fotki piękne :!:
Będę zaglądać :D .
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007
Re: Wakacje 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 03.01.2023 23:25

Witam wszystkich czytelników. Proszę o cierpliwość.
Wakacje były udane, odwiedziliśmy znane i nowe miejsca. Mieliśmy na to sporo czasu - 3 tygodnie. Miałem niewykorzystany urlop z roku poprzedniego. Głównym celem były flamingi i Prowansja. Ponieważ podróżowaliśmy jak zwykle samochodem to po drodze też trochę oglądaliśmy.
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012
Re: Wakacje 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 04.01.2023 00:17

Super zdjęcia. Z przyjemnością zobaczę kolejne :D .
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 05.01.2023 23:17

Udało mi się w końcu ustalić daty naszego wyjazdu. Zajrzałem do wyciągów z banku :lol: Wyjazd był od 24 czerwca do 17 lipca.
Wyjechaliśmy 24.06.2022 wcale nie tak wcześnie bo jeszcze się pakowaliśmy. Koło 14-15 był obiad w McDonaldzie w Katowicach i dalej w drogę. Wieczorem gdzieś w Czechach nocleg na parkingu przy stacji benzynowej i KFC. Całkiem dobrze się spało, na noclegu stały też inne pojazdy mniejsze i większe.

25 czerwca
Pobudka o 5 i w drogę do niemieckiego miasteczka o baaardzo romantycznej nazwie Rothenburg ob der Tauber. O miasteczku powiedział nam kolega. Jego zdjęcia zachęciły nas do odwiedzin. To teraz biorę się za zdjęcia

Obrazek
tu w restauracji była dobra golonka

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W miasteczku znajdują się całoroczne sklepy z ozdobami świątecznymi, także jakby ktoś potrzebował bombki w środku lata to polecam. Mają też dużo sklepów z zabawkami, pluszowe to nawet takie wielkości dorosłego człowieka są. Parkowaliśmy koło Lidla, pospacerowaliśmy po ogrodach i po cmentarzu.
Ostatnio edytowano 06.01.2023 13:47 przez LRobert, łącznie edytowano 1 raz
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 06.01.2023 11:01

Super jest to miasto :D , nie dziwi mnie że uważane jest za najpiękniejsze miasto Niemiec . Do tej pory naszym miejscem na popas w tamtym kierunku był Bamberg , ale chyba to się zmieni . . .


Pozdrawiam
Piotr
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 06.01.2023 16:58

ciąg dalszy spaceru

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i pierwsza lawenda, potem będzie jej znacznie więcej :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 06.01.2023 17:53

a potem pojechaliśmy zerknąć na kolejne atrakcje, tym razem tylko zewnętrznie bo zwiedzanie Rothenburga trochę nam zajęło. :roll: zamek Disneya i jeszcze drugi w okolicy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie trafiliśmy na miejsce żeby zobaczyć zamek z góry, nie mieliśmy czasu spacerować. Później jedziemy po niemieckiej stronie żeby na razie nie jechać przez Szwajcarię, jak najbliżej wodospadu Rheinfall, który chcemy obejrzeć następnego dnia rano. Pomysł jest taki aby przenocować po niemieckiej stronie a rano przekroczyć granicę i pojechać do wodospadu. Część trasy prowadzi wzdłuż Jeziora Bodeńskiego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dojeżdżamy do miasteczka blisko granicy i znajdujemy kemping. Recepcja i szlaban zamknięty. Za nami podjechał kamper. Oni też chcieli na kemping. Podpowiedzieli nam, że tam dalej są miejsca do spania kamperem na noc na takich dużych trawiastych placach. Okoliczności całkiem fajne, trawa, rzeczka, między placami drzewa lub żywopłot, kamery. Zostajemy, czeka nas kolejny nocleg w samochodzie. Idziemy się umyć na kemping, jemy kolację i do spania.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Wakacje 2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 07.01.2023 15:04

Dawigs napisał(a):Super zdjęcia. Z przyjemnością zobaczę kolejne :D .

I ja też.
pzdr :wink:
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 07.01.2023 23:37

26 czerwca
Pobudka, śniadanko i wyjeżdżamy. Recepcja kempingu jeszcze nieczynna. Nie będziemy czekać. Wkładamy do koperty pieniądze i kartkę z podziękowaniem, kopertę wciskam w drzwi recepcji i wyjeżdżamy. W planie wodospad Rheinfall/podobno największy w Europie/ w Szwajcarii a potem postanawiamy zaszaleć, przejechać przez Szwajcarię autostradą i dotrzeć do rezerwatu Camargue we Francji. Dość ambitny plan, ale Szwajcaria nie jest jakimś ogromnym krajem. Dojeżdżamy do granicy, zaraz za granicą kupujemy winietkę na autostradę i jedziemy dalej. W pewnym momencie zauważamy latające cygaro.

Obrazek

Dojazd na miejsce trochę się nam skomplikował, bo coś źle skręciłem i przeciągnęło mnie przez miasteczko, gdzie było dość ciasno. Docieramy jednak do parkingów przy wodospadach, Ciekawa koncepcja, wjeżdżając płaci się za samochód jednorazowo i można parkować ile się chce-znaczy się do wieczora bo nie można tam stać samochodem w nocy. Dokładnych godzin nie pamiętam. Biletów do wodospadu nie ma, chyba, że ktoś chce łódką popływać bliżej wodospadu. Jest wcześnie, na parkingu tylko kilka samochodów, udaje nam się zaparkować w cieniu.

Obrazek

nadal jesteśmy śledzeni i liczba inwigilujących się zwiększyła, jeden taki dziwny pierzasty :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a oto główna atrakcja

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Wakacje 2022-Niemcy, Szwajcaria, Prowansja, Toskania
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone