Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pag, Brac czy Hvar - co w tym roku?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13767
Dołączył(a): 14.01.2012
Pag, Brac czy Hvar - co w tym roku?

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 14.01.2012 16:04

Witam Koleżanki i Kolegów - bardziej doświadczonych Cro-Maniaków. Post to mój 1 choć na forum zaglądam od roku 2008 tj przed 1 wyjazdem na Cro (1wyjazd - sierpień2008 - Camp Kovacine Cres; 2 wyjazd (lipiec 2009 Baska Voda; 3 sierpien 2010 - wracając z Włoch na kilka dni w Novigradzie na Istrii) ale jakoś do tej pory nie miałem odwagi napisać :wink:

Szczególnie serdecznie chciałem pozdrowić osoby, których relacje czytałem ze szczególnym zainteresowaniem: Maslinka (super relacje z detalami które mnie interesują), Buber (poczucie humoru), Anakin (relacja z Pagu i celne komentarze w innych tematach) oraz Janusz Bajcer (Król!)

Zastanawiałem sie szczerze mówiąc czy w ogóle zaśmiecać forum nowym tematem (niektórych to denerwuje nie tylko na tym forum), tym bardziej ze tutaj w temacie Cro można znaleźć naprawdę mega dużo informacji, a osoba z grona harduserow tego forum ktora wyda część wiedzy jako przewodnik ma zagwarantowaną sprzedaż na poziomie co najmniej "zwyklych" przewodników w papierze - ale raz że witam się tylko raz, dwa mam konkretne pytanie na które być może komuś bedzie miło odpowiedzieć dotyczące wyboru wyspy na wakacje 2012 (lipiec) i moze odpowiedz posłuży nie tylko mnie.

W tym roku planujemy wybraćsię na którąś z trzech wysp: Pag (to moja preferencja), Brac lub Hvar (preferencja pozostalych dwoch rodzin)

Chodzi konkretnie o lekką podpowiedź o kwestie dostepu do wielu plaz na wybranej wyspie, na ktore będziemy udawac sie w kilka rodzin z mniejszymi lub wiekszymi dziećmi. Preferujemy nie pobyt caly czas w jednym miejscu (tzn zamieszkanie w 1 apartmanie przez caly pobyt to i OWSZEM - mieszkac chcemy w miejscu w ktorym niekoniecznie sa dyskoteki do bialego rana, ale na promenadzie wieczorem cos sie jednak dzieje i jest sporo ludzi), natomiast z zasady chcemy "zaliczac" prawie codziennie inna plaze i tutaj pytanie ktora z wysp jako calosc charakteryzuje sie wg Was, szanowni Cro-Maniacy najlepszym, najlatwiejszym dostepem dla rodzin z dziecmi (wozkami etc). O Pagu czytalem tutaj chyba najwiecej - duzo wzniesien i skal, lecz tez sporo ladnych plaz - pytanie jak z dostepem do nich od samochodu (drogi, parkingu), na jak wiele trzeba isc daleko (uciazliwe z dziecmi), Brac - najbardziej gorzysta, jak duzo plaz latwo dostepnych, no i Hvar - waskie i krete drogi ponoc czy sa tam tez tego typu utrudnienia - np kawal drogi z parkingow do wielu z nich.
Mam nadzieje ze nie zostaniemy potraktowani jak lenie heh, zamierzamy tez zwiedzac - wiem ze na kazdej z tych wysp jest tego troche a Pag ma dodatkowo te zalete ze ma most z jednej strony i 15 minut promu z drugiej jesli ktos chce zwiedzac takze staly lad. Dodatkowo zaznaczam ze tym razem nie zamierzamy zwiedzac wiekszosci polecanych duzych miast bo wiekszosc juz zwiedzilismy (Split, Dubrownik, Trogir, Szybenik, Primosten etc)

z gory dziekuje za ew odpowiedzi i nie banowanie :wink:
Ostatnio edytowano 15.01.2012 19:21 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 14.01.2012 16:26

Całe szczęście, żeś nie pytał gdzie w drodze do CRO się wysikać... :lol: :wink:

Na Pagu tak naprawdę tylko 4 ładne plaże są niedostępne na szybko i łatwo- osławiona już Beritnica- gdzie trzeba iść przez masyw po skałach w górę i potem w dół- za to uważana za najciekawszą, a dalej za nią już takie małe- Slana, Susac i Malin- tam dopływa się już wodą.
Natomiast jedną z najciekawszych jest w zasadzie cała grupa- kilka mini plaż w rejonie wsi Bośana. Tam trzeba zejść albo po stromym zboczu, albo schodkami. Ale za to tam też jest najciekawiej- małe zatoczki z zieloną wodą i pięknymi skałkami.
Natomiast najłatwiejsze są te dostępne z parkingów- uznawane za wizytówkę popularnego plażowania na Pagu- Sv. Duch (płatny wjazd), Ćista Ćaska i oczywiście ta "laguna" w Mandre.
Zrce nie polecam, chyba że wasze dzieci lubią techno... :lol: albo lubicie dzielić plażę z niepotrzebnie dużą ilością ludzi...

Plaża o największej atrakcyjności i jednocześnie łatwej dostępności (krótki spacerek po łące i/lub żwirowa, ubita droga)- ale kompletnie na patelni to Rućica- za Metajną- i właśnie ją bym Wam polecał na prawdziwe plażowanie i pływanie.
Na płyciznach przy Mandre są piękne zachody słońca, ale bywają jeżowce, natomiast jest tak nieco "lagunowo", fajnie dla dzieci.
Pag niby jest górzysty, ale to jest w zasadzie jeden główny grzbiet i jeden boczny- tam od Novaliji do Metajny. Natomiast ogół miejscowości jest łatwo dostępny, bez jeżdżenia po większych serpentynach i górach.
Natomiast Hvar jest po prostu inny. Inaczej uformowany że tak powiem.
Pozdr.

P.S. UWAGA! W okolicach Metajny odnotowano tajemnicze przypadki i wypadki mające związek z turystami, więc jeśli już macie dość jaj aby tam się zapuścić, to pilnujcie się dobrze.
I nie zdziwcie się jak zdarzy się coś, co będzie trudno wytłumaczalne. :lol:

Acha, jak was najdzie coś, żeby tam wynająć kwaterę to koniecznie najpierw sprawdźcie drożność kibla...
Jak ma tendencję do zatykania się- może się wam rozpocząć pasmo nieszczęść- tak jak jednym takim z tego forum... :lol:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13767
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 14.01.2012 16:45

Fatamorgana - dzieki! Sikamy zwykle tylko w dozwolonych miejscach w miejscach uzytecznosci publicznej :D Co do tejemniczych przypadkow to porwania UFO jakowes? :wink:
W ostatniej kwestii (droznosc rur) - to raczej po przygodzie Rodos 2011 nic mnie juz nie zaskoczy
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 14.01.2012 17:34

tony montana napisał(a): Co do tajemniczych przypadkow to porwania UFO jakowes? :wink:


Raczej omamy jednego z forumowiczów... :lol: :wink:
Dziwy same i tyle w tej Metajnie.
Potem to obrasta legendami i ludziska wierzą. :)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 14.01.2012 17:41

Fatamorgana napisał(a):
tony montana napisał(a): Co do tajemniczych przypadkow to porwania UFO jakowes? :wink:


Raczej omamy jednego z forumowiczów... :lol: :wink:
Dziwy same i tyle w tej Metajnie.
Potem to obrasta legendami i ludziska wierzą. :)


Fata!!!!! Byłes?? Widziałeś? To co ludzi w błąd wprowadzasz????
Zrobił Ci coś Tony Montana, że chcesz się go pozbyć na samym poczatku??? :evil:

;)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33329
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 14.01.2012 17:52

tony montana napisał(a): Co do tejemniczych przypadkow to porwania UFO jakowes? :wink:
W ostatniej kwestii (droznosc rur) - to raczej po przygodzie Rodos 2011 nic mnie juz nie zaskoczy


No,nie wiem.... :?

:wink:


Ups....:oops:
Nie doczytałem,że już byłeś na naszym Pagu... :sm:


Fatamorgana napisał(a):Całe szczęście, żeś nie pytał gdzie w drodze do CRO się wysikać... :lol: :wink:


Nie.,no w tym temacie to ty Fata niemalże........guru jesteś! :lol: :wink:
Ostatnio edytowano 14.01.2012 18:39 przez anakin, łącznie edytowano 3 razy
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 14.01.2012 18:32

Fatamorgana napisał(a):Na Pagu tak naprawdę tylko 4 ładne plaże są niedostępne na szybko i łatwo-...


Pierdu, pierdu 8) Dopisz do tej 4 jeszcze 0 i możemy się zacząć targować :wink:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13767
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 14.01.2012 19:45

Czyżby chodziło o Panią z Metajny oraz o fragment o 1 kiblu na 8 osob? (Swoja droga zęby mnie bolaly ze śmiechu przy fragmencie o klatwie Czarnej Owcy :lol:

Prawdziwa trauma jest także (na pewno wielu z Forum bywalo na GR wyspach) grecka zasada "papierki do kibelka obok, a nie do klozetu"
Ostatnio edytowano 16.08.2012 11:03 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33329
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 14.01.2012 20:22

Super,że się podobało. :wink:

Jeżeli chcesz o Pagu..

Fata napisał właściwie wszystko ,choć..
Jeżeli chodzi o Bosanę to sobie odpuść.
No chyba,że chcesz mieć cień na plaży koło 17.00 (są tacy,którym to pasuje).
Możesz odpuścić sobie również Pag (miasto) i wszystko co po drodze do niego od strony A1.
O Zrce fata już wspomniał- na bank sobie odpuść.
Mnie osobiście nie podeszło zupełnie Mandre (nero mnie zabiją! :lol: ).

Jeżeli chodzi o plaże to generalnie wszystkie "główne" jak najbardziej dostępne.
Na resztę niestety trzeba by się przemieścić pontonem,ale o tym poczytaj u Ryśka.
Na Beretnicę dojdziesz pieszo....

Czy wrócisz to już inna sprawa... :wink:
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 14.01.2012 20:32

anakin napisał(a):No chyba,że chcesz mieć cień na plaży koło 17.00


8O 8O 8O 8O
Obrazek
po teleekspresie w Dubravie!
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 14.01.2012 20:37

Torac napisał(a):po teleekspresie w Dubravie!


ale cień już się zbliża .... ;)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33329
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 14.01.2012 20:39

BeJur napisał(a):
Torac napisał(a):po teleekspresie w Dubravie!


ale cień już się zbliża .... ;)


Oczywiście.
To kwestia 15-stu,może 20-stu minet. :wink:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 14.01.2012 20:46

najlepsza plaża jest w Zrce - parasolki, drinki, drinki z parasolkami, muzyka.... na innych ...... nuda ....... :roll:
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 14.01.2012 21:19

anakin napisał(a):To kwestia 15-stu,może 20-stu minet. :wink:


i to jest kluczowy argument żeby tam spędzić wakacje :D :wink:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13767
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 14.01.2012 21:39

BeJur napisał(a):najlepsza plaża jest w Zrce - parasolki, drinki, drinki z parasolkami, muzyka.... na innych ...... nuda ....... :roll:



no wlasnie o Zrce naczytalem sie roznych rzeczy - ale raczej wszyscy byli zgodni ze to nie miejsce dla rodzin z duza liczba dzieci :wink:

Forumowicze - a tak jeszcze z mojego zapytania - jak sie maja w tych kwestiach (latwej dostepnosci duzej ilosci plaz) Brac i Hvar? Bede teraz sobie czytal o tych wyspach u Was, na razie skupialem sie na Pagu i czytalem z niego relacje

Jeszcze jedno pytanie - czy ktos byl na Cro wycieczkowo w lutym?

pozdrowienia
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pag, Brac czy Hvar - co w tym roku?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone