Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pag, Brac czy Hvar - co w tym roku?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33329
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 14.01.2012 21:44

Torac napisał(a):
anakin napisał(a):To kwestia 15-stu,może 20-stu minet. :wink:


i to jest kluczowy argument żeby tam spędzić wakacje :D :wink:


Jest zgoda. 8)
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 15.01.2012 03:39

Rysio napisał(a):
Fatamorgana napisał(a):Na Pagu tak naprawdę tylko 4 ładne plaże są niedostępne na szybko i łatwo-...


Pierdu, pierdu 8) Dopisz do tej 4 jeszcze 0 i możemy się zacząć targować :wink:


Ja, ino słuchej kamrat- mie chodzi o takie normalne plaże a nie te Twoje plażyczki... :lol: :wink:
To ni ma pierdu pierdu- to je prowda!

Jeżeli chodzi o Bosanę to sobie odpuść.
No chyba,że chcesz mieć cień na plaży koło 17.00 (są tacy,którym to pasuje).


O, to jest pierdu pierdu. O Dubrawie zapomniołech.

Tam jest kilka plaż i zatoczek. Ta pierwsza to ta na którą trza zaiwaniać po wielu schodach a potem dylać pod górę z powrotem. I na nią
pierwej cień napada i ją bierze.
Dalsze mają różny stopień zacienienia po południu. I dalej ku Sv. Duch- tym jaśniej i skarpa/zbocze mniejsze.
Ja jednak uważam, że najfajniej jest tam ok. przed południem do południa, ale trzeba mieć na uwadze, że w tej całej zatoce morskiej wewnątrz Pagu najczęściej wieje trochę, więc upał nie jest tak odczuwalny (właśnie pod Dubravą jak byliśmy to wtedy dało się fajnie dychać- lipiec- gdzie indziej -Sahara).
Także ten cień- zwłaszcza dla pozostawiających auta u góry przy szosie lub w lasku- jest zbawienny....
Sam lasek na skarpie jest rezerwatem przyrody i jako taki jest ewenementem na pustynnym Pagu.


BeJur napisał(a):Fata!!! Byłeś??? Widziałeś???

No ja- byłech i widziołech- byłech tam a widziołech u Wos.... :lol: :wink:

Hannah Montana napisał(a): był ktoś na wycieczce w lutym w CRO?


Był taki jeden szofer od takiej baby co jom moja zno.
Padoł tak o tym kursie swoim TIRem.
"Jada jada. Dojechołech. Wyciepuja towar z wozu rychło, patrza- mom czas. Ida nad te pikne morze. Ida ida a tu naroz: dup! Pogoda sie sfajczyła, jak pizło pieronami i lunyło deszczym to żech wioł do wozu ile szło!
Patrza- pogoda do rzyci. W kuńcu padołech se- pieprza to- jada do dom. U mie przynojmij zima wyglondo jak zima."
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33329
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 15.01.2012 06:55

Fatamorgana napisał(a):
BeJur napisał(a):Fata!!! Byłeś??? Widziałeś???

No ja- byłech i widziołech- byłech tam a widziołech u Wos.... :lol: :wink:


Cyli,tak po prowdzie to w rzyciś był i gówno widzioł. :lol: :wink:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13767
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 15.01.2012 09:10

Chatamorgana napisał(a):

Hannah Montana napisał(a): był ktoś na wycieczce w lutym w CRO?


Był taki jeden szofer od takiej baby co jom moja zno.
Padoł tak o tym kursie swoim TIRem.
"Jada jada. Dojechołech. Wyciepuja towar z wozu rychło, patrza- mom czas. Ida nad te pikne morze. Ida ida a tu naroz: dup! Pogoda sie sfajczyła, jak pizło pieronami i lunyło deszczym to żech wioł do wozu ile szło!
Patrza- pogoda do rzyci. W kuńcu padołech se- pieprza to- jada do dom. U mie przynojmij zima wyglondo jak zima."


Ja z kolei z racji bliskosci promu do Skandynawii czesto slucham na cb podobnych opowiesci kolegow z tzw duzych mobili, ale z Norwegii lub polnocnej Szwecji - tam dopiero pizga sniegiem i lodem panie...


Oj nieladnie zartowac z kubanskich emigrantow przywiazanych do nazwisk rodowych :wink:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 15.01.2012 10:23

Fatamorgana napisał(a):Ja, ino słuchej kamrat- mie chodzi o takie normalne plaże a nie te Twoje plażyczki... :lol: :wink:
To ni ma pierdu pierdu- to je prowda!


anakin napisał(a):
Fatamorgana napisał(a):
BeJur napisał(a):Fata!!! Byłeś??? Widziałeś???

No ja- byłech i widziołech- byłech tam a widziołech u Wos.... :lol: :wink:


Cyli,tak po prowdzie to w rzyciś był i gówno widzioł. :lol: :wink:

Ooo !
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 15.01.2012 12:05

Metajna i tamte przyległości znom. Te Twoje fajne plażyczki żech widzioł z oddali- ale suchej- dyć oni godali, ze tam chcom wózkym z bajtlami dojechać a nie jakim "gumjokiem" ... :D :wink:

Nie no fakt, Pag jak i inne miejsca ma w pi...u plażyczek, ale tu chyba jednak chodzi o takie jak Sv. Duch czy podobne.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14731
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 15.01.2012 12:54

Witaj, Tony Montana!
Dzięki za miłe słowa :)

Żeby nie było tylko o Pagu, napiszę parę słów o mojej ulubionej wyspie, czyli o Hvarze :)
Hvar to zupełnie inna bajka niż Pag. Zielona, trochę dzika i kłująca (mnóstwo makii - małych, kłujących krzaczków), trochę swojska, a trochę snobistyczna (zależy, o jakiej części rozmawiamy).

Co do plaż, bo to Cię najbardziej interesuje, zazwyczaj są dostępne samochodem, ale trzeba do nich dojechać szutrem. Polecam szczególnie zatoczki na półwyspie Kabal oraz Male Zaraće przed miastem Hvar. Interesujące są też plaże w okolicy Mudri Dolac i Basiny oraz "południowa strona" (miejscowości Zavala, Ivan Dolac, Jagodna, Sv. Nedelja) oczywiście :)

Wybór jest ogromny, z dostępnością nie najgorzej, ale tak jak pisałam, często trzeba tam dotrzeć szutrem. Nam się zazwyczaj udawało skodą fabią, która jest dosyć nisko zawieszona... Chociaż bywało i tak, że musieliśmy się wycofać...

Jeśli będziecie mobilni i nastawicie się na "odkrywanie wyspy", jeżdżenie samochodem na plaże, to odkryjecie dla siebie wiele skarbów Hvaru. (Konieczna jest mapa wyspy, którą kupicie w informacji turystycznej w każdym mieście na wyspie.)

Miasta i miasteczka Hvaru to kolejny powód, żeby się tam wybrać. Kameralna Vrboska, urocza Jelsa, piękny Stari Grad, czy nieco snobistyczny, ale interesujący Hvar to ciekawe miasta z wąskimi uliczkami i miłymi knajpkami :)

Pisałeś, że chcesz zwiedzać, a na Hvarze jest, co zwiedzać! Oprócz wymienionych miast również wioski, w których czas jakby się zatrzymał - Pitve, Humac, Velo i Malo Grablje. Cudo! A do tego wszystkiego unoszący się zapach lawendy... :hearts:

Rozmarzyłam się i chyba trochę mnie poniosło... ;)

O wybór miejscowości do stacjonowania lepiej mnie nie pytaj, bo nie jestem obiektywna i zawsze odpowiem: Jelsa :lol:

Jeśli jeszcze nie czytałeś, to zajrzyj do mojej relacji o Hvarze - Szutrowym szlakiem przez wyspy. Pisałam tam sporo o różnych plażach i docieraniu do nich.

Pozdrawiam serdecznie :papa:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 15.01.2012 13:52

Fatamorgana napisał(a): ... ale tu chyba jednak chodzi o takie jak Sv. Duch czy podobne.


Ja piszę o plaży, a Ty o odlagališta komunalnog otpada 8)
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 15.01.2012 14:20

Pozwolę sobie subiektywnie porównać Pag - Hvar :


Plaże : remis
dojazd : Pag
zwiedzanie - Hvar (2 pkt )
temp. wody - Pag - (paski zalew)
Widoki na morze , góry - remis
ceny: minimalnie- Pag
klimat - Hvar

Wychodzi remis - ustal priorytety.
Gdybym umiał się teleportować wybrałbym Hvar !

Ale z uwagi, że chcę się (muszę) przemieszczać autem wybrałem PAG.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13767
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 15.01.2012 17:40

maslinka napisał(a):Witaj, Tony Montana!
Dzięki za miłe słowa :)

Żeby nie było tylko o Pagu, napiszę parę słów o mojej ulubionej wyspie, czyli o Hvarze :)
Hvar to zupełnie inna bajka niż Pag. Zielona, trochę dzika i kłująca (mnóstwo makii - małych, kłujących krzaczków), trochę swojska, a trochę snobistyczna (zależy, o jakiej części rozmawiamy).


Rozmarzyłam się i chyba trochę mnie poniosło... ;)

O wybór miejscowości do stacjonowania lepiej mnie nie pytaj, bo nie jestem obiektywna i zawsze odpowiem: Jelsa :lol:

Jeśli jeszcze nie czytałeś, to zajrzyj do mojej relacji o Hvarze - Szutrowym szlakiem przez wyspy. Pisałam tam sporo o różnych plażach i docieraniu do nich.

Pozdrawiam serdecznie :papa:



Hej hej - dzieki Maslinka, akurat tej relacji jeszcze nie czytalem, z pewnoscia sie z nia niedlugo zapoznam, bo te kilka ktore dotad czytalem byly pierwsza klasa - super styl opisowy oraz bardzo duzo udanych fotek - czytac Ciebie to sama przyjemnosc :)

w kwestii rozmarzenia to ja nie moge doczekac sie wakacji a to jeszcze tyle czasu :( natomiast po dwoch pobytach w Cro (2008 i 2009) zdradzilem Cro dla Wloch (bo nie licze 3 dni na Istrii ktora byla dosc srednia) oraz Rodos - teraz czas zwiedzic jakas piekna wyspe na Jadranie.

Odleglosciowo: i tak mam ponad 1500 no granic Dalmacji wiec czy Pag czy Brac czy Hvar nie ma roznicy ;) po prostu troche dalej A1 na poludnie

Torac - Tobie takze thx za odp :D
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 15.01.2012 22:36

Jeżeli przekopałeś się już przez Pag to TU masz do poczytania o Brač (kilka największych relacji jest tam podlinkowanych).

Wybacz, ale nie podejmę się porównania i doradzenia Ci czy na Pag czy na Brač :?
Powiem jedynie, że z wielką przyjemnością my pojechalibyśmy ponownie i TU i TU.

Odnośnie tego co napisał Anakin, za co go oczywiście nie zabiję :lol:
to w Mandre wali się szutrem na plażę o nazwie Girenica (jak dojechać znajdziesz w naszej relacji).
Plaże między Sv. Duh, a Bosaną też koniecznie, ale niekoniecznie z wózkiem :roll: ... no i nie zbiera się na nie dopiero po obiedzie ;)
Z dostępniejszych i tych dla dzieciaków, na Pagu jest też plaża za Novalją - Bebe.

O Brač podpowiem jak już przez niego trochę przebrniesz :)
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 18.01.2012 10:19

Cześć Tony
Dzięki za miłe słowa ... :D

Torac ładnie, sportowo wszystko podsumował.

Ja napiszę subiektywnie.
Brałbym PAG, PAG, PAG.

W tym roku też tam jadę.
Blisko od ojczyzny, ... plaż dużo, ... dojazd do nich jest spoko , widoki są i foty spektakularne w związku z tym będą też, ....
woda ... no nie wiem ... na wszelki wypadek radzę sierpień, bo wtedy ciepło.
I w razie czego, łatwo się z niego wydostać (podobno mają go nagle zlikwidować :wink:) .

BRAC .. duży sentyment mam do niego, choć raczej w Bolu siedziałem, ale w razie czego dobry (nie zgniły) kompromis.
Jak tam pojedziecie ... będziesz Pan zadowolony :wink: .

HVAR - dla mnie wspaniała wyspa, ale raczej do zwiedzania, fotek, wąchania ziół ;); smakowania napitków.
Raczej nie z dziećmi.
Tamtejsze plaże jakoś mi nie podeszły.
I dojechać do nich gorzej niż gdzie indziej.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 18.01.2012 10:47

Buber napisał(a):I w razie czego, łatwo się z niego wydostać (podobno mają go nagle zlikwidować :wink:) .


Dopóki służyć będzie wydostawaniu się to będzie stać. Jak się zrobi wielki ruch w drugą stronę to ... 8)
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 18.01.2012 11:02

I co Rysio ? Pływamy po tej Zrmanji w lipcu?
Od Kaśtel Żegarski do Obrovaca moimi kajakami a potem do Novigradsko More, Twoim "Ribem"
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 18.01.2012 11:17

Jeszcze nie wiem czy lipiec czy sierpień. Zobaczę kiedy będą lepsze kwaterki dostępne, ale Zrmanją planuję dopłynąć do Jankovica buk :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pag, Brac czy Hvar - co w tym roku? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone