Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moja rodzinka na wyspie Brač.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 16.08.2012 14:12

Ładne kolorki o świcie. Też bym kiedyś chciała podnieść .... i zobaczyć, alem leniwa :)
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 16.08.2012 18:48

Alita napisał(a):
gosia_w napisał(a):Witaj Goniaa, w ostatnim tygodniu sierpnia wyjeżdżamy do Cro i wstępny wybór to właśnie Brac.
Z ciekawością śledzę Twoja foto-relację :)

Wchodzę na forum po dłuższej nieobecności i widzę że sporo osób wybrało/wybiera Brac w tym roku :D My też prawdopodobnie w tym roku wylądujemy na tej wyspie :lol: Ostatnie lata Hvar, Korcula, Dubrovnik więc chcemy jechać tam gdie jeszcze nie byliśmy, mam nadzieję że warto! Zdjęcia mnie zachęciły, Pučišća piękna! Prawdziwie chorwacki klimat :D



Gorąco polecam, super! Zresztą sama widzisz :D



Aguha napisał(a):Ładne kolorki o świcie. Też bym kiedyś chciała podnieść .... i zobaczyć, alem leniwa :)


Ja też z lenistwa nie wybrałam się z moim mężem :D
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 16.08.2012 19:36

Pewnego dnia, który zapowiadał się raczej pogodnie spakowaliśmy plażowe klamoty i wybraliśmy się na wycieczkę do Povlji. W planie było jak zawsze plażowanie, pływanie, nurkowanie, a po południu obiadokolacja w Povlji i zwiedzanie. No i oczywiście zrobienie mnóstwa pięknych zdjęć miasteczka, które znamy z opisów i zdjęć Państwa nero :D

Już po drodze zaczęło się chmurzyć więc Povlja, którą zobaczyliśmy wyglądała tak:

Obrazek

Gdyby nie te chmury :?


Povlja patrząc nawet na mapę ma łagodnie ukształtowane nabrzeże i dlatego też jest dużo plaż z łatwym zejściem do morza. Jest też gdzie postawić samochód.

Obrazek


Zatrzymaliśmy się na jednej z plażyczek i podziwialiśmy widoki :) . Niestety zaczęło się coraz bardziej chmurzyć :( . Nie przejmowaliśmy się tym zbytnio – deszcz w Chorwacji? Nie do pomyślenia :!: .


Obrazek


Pojechaliśmy na następną uroczą plażyczkę, pooglądaliśmy kąpiących się ludzi.

Obrazek

Postanowiliśmy wrócić na pierwszą mijaną przez nas plażę i tam już zostać do wieczora :D .
Gdy wsiedliśmy do samochodu zaczęło kropić, ale gdzie tam :!: Nie będzie padać :!: W Chorwacji :?:
Niestety krople były coraz większe i spadały szybciej i gęściej. …
No i tyle było naszej wycieczki do Povlji. Trzeba było wracać do naszej Postiry, a do Povlji trzeba koniecznie wrócić – może za rok???... :lol:
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 16.08.2012 23:27

Gdy wróciliśmy z wycieczki do Povlji okazało się, że "nasza" Postira wygląda niewiele lepiej. Nie no, Postira jest piękna, jak i cała wyspa zresztą. Nawet te kłębiące się się chmury wyglądają ślicznie, ale MY CHCEMY SŁOŃCE :!:


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Ale to już na szczęście ostatnie zdjęcia z deszczowymi chmurami :D
gosia_w
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 13.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosia_w » 17.08.2012 08:37

Oj strasznie szkoda, że pogoda zawiodła 8O ,czekałam na Twoją relację i wrażenia właśnie z Povlji, jedziemy z 3 latkiem i ze względu na tamtejsze plaże wydaje mi się, że tam będzie ok, miałam nadzieję na dłuższy odcinek :) , szkoda :cry: ...
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 17.08.2012 09:05

AniaJ. napisał(a):
ARTUR_KOLNICA napisał(a):Witaj Goniaa.
Zawsze sprawdzam sobie relacje z mapami z google maps i tam jest miejscowość BOL a u Ciebie DOL, czy w google mają błąd... 8O


Bol i Dol to dwie różne miejscowości :D
Bol na południu wyspy.
Dol nie leży nad morzem, przejrzyj dokładnie te mapy :roll:



I już wszystko jasne!
DOL jest na południe od Postiry (2km w linii prostej).
Dzięki za zwrócenie uwagi :roll:
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 17.08.2012 10:03

gosia_w napisał(a):Oj strasznie szkoda, że pogoda zawiodła 8O ,czekałam na Twoją relację i wrażenia właśnie z Povlji, jedziemy z 3 latkiem i ze względu na tamtejsze plaże wydaje mi się, że tam będzie ok, miałam nadzieję na dłuższy odcinek :) , szkoda :cry: ...



Z tego co widziałam i z oględzin z samochodu :( wynika, że są tam super plaże dla dzieci. Nie chodzi o piaseczek (którego nie widziałam) ale o takie łagodne zejścia do wody. Zresztą tych plaż jest tam tak dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie. :)
Więcej na ten temat, a może nawet wszystko wie nero.

Miłego wypoczynku w Povlji :lol:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 17.08.2012 10:15

ARTUR_KOLNICA napisał(a):
AniaJ. napisał(a):
ARTUR_KOLNICA napisał(a):Witaj Goniaa.
Zawsze sprawdzam sobie relacje z mapami z google maps i tam jest miejscowość BOL a u Ciebie DOL, czy w google mają błąd... 8O


Bol i Dol to dwie różne miejscowości :D
Bol na południu wyspy.
Dol nie leży nad morzem, przejrzyj dokładnie te mapy :roll:



I już wszystko jasne!
DOL jest na południe od Postiry (2km w linii prostej).
Dzięki za zwrócenie uwagi :roll:


No... nie widziałeś na MOJEJ MAPCE? :)
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 17.08.2012 10:31

tony montana napisał(a):
No... nie widziałeś na MOJEJ MAPCE? :)



Taka mapa, taka mapa..... i nie widział :D
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 17.08.2012 22:10

Kolejny dzień na Braču spędziliśmy bardzo aktywnie – wycieczkowo. Pojechaliśmy do miejscowości Nerežišća. Jest to małe miasteczko , położone w głąb wyspy, jadąc główną drogą od Supetaru lub Splitskiej.
Początkowo, wyglądało jak wymarłe, jednak później zrobiło się "tłoczniej" :wink: bo akurat była niedziela i ludzie szli do kościoła.

I na pierwszy rzut słynny kościółek św. Piotra z równie słynną sosenką:


Obrazek



Obrazek


Po drodze zakład kamieniarski oferujący cudeńka z bračkiego kamienia, w cenach atrakcyjniejszych niż na straganach w miasteczkach. Tak dla porównania mały świeczniczek który w Nerežišće kosztował 10 kun, w Postirze kosztował 30. Niestety sprzedawcy nie znaleziono, więc kupić nic się nie udało :)


Obrazek


Obrazek


W miasteczku obok zakładu kamieniarskiego znajduje się pracownia fotograficzna, gdzie bardzo miły właściciel oferuje zdjęcia związane z wyspą. Jako, że my zdjęcia robimy sami nie chcemy nic kupować, tylko oglądamy i po polsko-chorwacku konwersujemy z panem :lol: . Podczas rozmowy mój synek zaczął zachwycać się zdjęciami Hajduk Split :D. Sympatyczny pan poszedł do swojego domu (powyżej pracowni) i podarował mojemu dziecku proporczyk Hajduczka, co było dla mojego synka wieeelkim szczęściem :). Nawet chciałam koniecznie zapłacić, ale pan się nie zgodził. Chciał jeszcze szalik dołożyć, ale nie wzięliśmy - bez przesady :)

Oto mój przeszczęśliwy synek z Hajduczkiem w dłoni :D


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Po zwiedzeniu Nerežišće skierowaliśmy się do miejscowości Ložišća.
Po drodze można spotkać takie smutne widoki:


Obrazek



Obrazek



Obrazek


... ale jest też taka kapliczka


Obrazek


W drodze między tymi miasteczkami znajduje się również zakład wydobycia kamienia.



Obrazek



I docieramy do Ložišće o czym informuje nas tablica:


Obrazek


Jak na "wielkie" miasto przystało sygnalizacja świetlna, jak się patrzy :D


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Z Ložišće jedziemy jeszcze do Sutivanu:


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Po takiej ilości wrażeń wracamy do "naszej" Postiry :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 17.08.2012 23:22

Goniaa - bardzo ladne foty, naprawde super kolory!
Dobranoc
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 17.08.2012 23:24

A dziękuję i też dobrej nocki życzę :)


cdn :)
Czesiek63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 658
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czesiek63 » 18.08.2012 22:43

Jest mój Sutivan ...to i ja jestem :D ... oczywiście wcześniej tez byłem ....foty super mnie rozwalił wscchód słońca pięknie uchwycone gratuluje :!: i te kolory te niebo itp
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 19.08.2012 00:06

Czesiek63 napisał(a):Jest mój Sutivan ...to i ja jestem :D ... oczywiście wcześniej tez byłem ....foty super mnie rozwalił wscchód słońca pięknie uchwycone gratuluje :!: i te kolory te niebo itp



A muszę powiedzieć, że tym razem Sutivan nam się spodobał :D
Na spokojnie, spacerkiem, ... i kawusię dobrą mają i lody i piwko mojemu dorosłemu synkowi smakowało :)
Czesiek63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 658
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czesiek63 » 19.08.2012 10:16

Sutivan tak naprawdę ma swój urok i klimat dopiero wrześniowa lub czerwcowa pora :!: wtedy wszystko powoli się wycisza i zamiera jest cudnie :!:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Moja rodzinka na wyspie Brač. - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone