Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plaże na wyspie Korcula

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Wojciech
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 22.02.2008
Plaże na wyspie Korcula

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojciech » 13.01.2009 08:12

Dzień dobry;
W obiegłym roku byliśmy na Korculi i odpoczywaliśmy na plażach z dogodnym dojazdem np. Bilin Zal, Vela Przina. Czy byliście na plażach np. Pupnatska Luka, Bacva koło Pupnatu, Vaja Rasice lub Zitna koło Cary???Czy dojazd na te plaże jest bezpieczny(jaka droga asfaltowa lub szutrowa???) i którędy najlepiej dojechać aby nie przyprawiać o palpitację serca moim dziewczynom. Z góry dziękuję za podpowiedź.
askaj
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) askaj » 22.01.2009 07:57

Mam w planach Korczule na ten rok....ale slyszalam ze turystom nie wolno wjezdzac na wyspe samochodami...czy to prawda?

Jak najprosciej i najszybciej dostac sie na wyspe? Nie mam ochoty spedzic 4 godzin na promie ze splitu....chyba ze nie ma innego rozwiazania:)

pozdrav
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 22.01.2009 09:51

Na Korculi są takie same drogi i dla takich samych samochodów, jak w pozostałej części Chorwacji. Nie ma żadnych ograniczeń związanych z poruszaniem się po wyspie, natomiast wjechać na wyspę rzeczywiście jest trudno, jak na każdą inną. Sprawa zdecydowanie się upraszcza, jeśli dopomoże nam w tym prom. Najbliższe połączenie na Korculę jest z Orebica na Peljesacu. Około 15 minut wodą :) Nie spotkałem na Korculi dróg szutrowych, choć dojazdowe do niektórych mniejszych wiosek i plaż są asfaltopodobne :wink:
askaj
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) askaj » 22.01.2009 10:12

Dzieki za info. teraz tylko musze przeanalizowac oplacalnosc dojazdu....bo do Orebica jest dosc daleko,ale to 15 min woda jest kuszace:)

Ktora czesc korczuli jest wg ciebie najbardziej atrakcyjna (pod wzgl. widokowym) , plaze , cisza , male tubylcze miasteczka itp

Czytalam ze korczula jest piaszczysta , czy kamieniste lub zwirowe plaze tez mozna znalezc?

pozdrav
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 22.01.2009 11:13

Korcula, to połączenie skał, żwiru i miejscami piasku. Objechałem większość wyspy i najbardziej urokliwy jak dla mnie zakątek to Prizba - Pristupac.

Tu masz fotki z Korculi z 2007 roku. Korcula kończy się na tej fotce :wink:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 22.01.2009 18:30

Rysio napisał(a):Korcula, to połączenie skał, żwiru i miejscami piasku. Objechałem większość wyspy i najbardziej urokliwy jak dla mnie zakątek to Prizba - Pristupac.

Tu masz fotki z Korculi z 2007 roku. Korcula kończy się na tej fotce :wink:


Rysiu, skoro przejechałeś większość wyspy może w takim razie zdradzisz mi jak w Twoich oczach wygląda Zavalatica i plaże wokół niej? :papa:
Ostatnio edytowano 23.01.2009 08:54 przez majeczka, łącznie edytowano 1 raz
jacek77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 369
Dołączył(a): 30.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek77 » 22.01.2009 18:51

Jak najprosciej i najszybciej dostac sie na wyspe? Nie mam ochoty spedzic 4 godzin na promie ze splitu....chyba ze nie ma innego rozwiazania:)

Promy na Korcule płyną również z Drvenika
http://www.korcula.net/grad/pitanja/index.html
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 22.01.2009 22:54

jacek77 napisał(a):
askaj napisał(a):Jak najprosciej i najszybciej dostac sie na wyspe? Nie mam ochoty spedzic 4 godzin na promie ze splitu....chyba ze nie ma innego rozwiazania:)


Promy na Korcule płyną również z Drvenika
http://www.korcula.net/grad/pitanja/index.html

Płynęłam z Drvenika na Korčulę (do miasta Korčula) w 2007 roku.
W sezonie w tamtym roku pływały tylko 2 promy dziennie.. o 9:00 i 17:30.
Nie zdążyliśmy na prom poranny (widzieliśmy jego "ogon" ;-) )
i trzeba było przeleżeć na plaży w Drveniku do 17:30.
Płynęłam wtedy niecałe 3godziny, ale wcale mi to nie przeszkadzało -
piekne widoki po drodze :)
Pozdrawiam!
o, tu jest rozkład, z tym że jeszcze na 2008..
http://korcula.net/grad/pitanja/q13.htm
mala
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 22.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mala » 22.01.2009 23:00

podobno w tym sezonie z Drvenika ma płynąć nowy prom na Korculę w nie całe 2h....
Wojciech
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 22.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojciech » 23.01.2009 18:40

Dziekuję za przepiekne zdjęcia, lecz w dalszym ciągu nic nie dowiedziałem się na temat plaż o które pytałem. Czy byliście na plażach tj. Vaja w Rasicach, Źytna Cara, Pupnatska Luka i Bacva koło Pupnatu. Jaki jest do nich dojazd, którędy najlepiej i bezpieczniej?Gdzie warto plażować, czy przy tych plażach jest mała gastronomia. A może znacie inne ciekawe i piękne plaże na Korculi?
Czekam na odpowiedź i pozdrawiam Cromaniaków.
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 24.01.2009 17:26

Byłem na plaży pupnatska luka (bardzo malownicza zatoka z przepiękną wodą). Dojazd asfaltowo szutrowy, mało miejsca na parkowanie, wypżyczalnia leżaków i parasoli. Przy plaży budka z piciem w głębi konoba.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 25.01.2009 02:50

Podobno sama Korcula robi wrażenie, urocze wąskie uliczki, niesamowita roslinność i mała liczba turystów. Jednak niektórzy również twierdzą, że część plaż to zupełne pustkowie... Jaka jest więc prawda?
jacek77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 369
Dołączył(a): 30.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek77 » 25.01.2009 11:58

Rysio napisał(a):Korcula, to połączenie skał, żwiru i miejscami piasku. Objechałem większość wyspy i najbardziej urokliwy jak dla mnie zakątek to Prizba - Pristupac.

Tu masz fotki z Korculi z 2007 roku. Korcula kończy się na tej fotce :wink:



Piękne zdjęcia, mam pytanie ponieważ w tym roku wybieram sie do Prizby czy mógłbyś określić które zdjęcia pokazują Prizbe i okolice.
Dzięki i pozdrówki
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 26.01.2009 17:36

Do Majeczki
Korcula to taki mały Dubrownik z małymi murami obronnymi oraz domem Marco Polo, bardzo urocze miasto . Co do małej ilości turystów to będąc na przełomie lipca i sierpnia nie zauważyłem . Na moje oko dużo przyjezdnych jednodniowych z Peljesacu ( poza promem są taksówki wodne z Orebica). Plaże tak jak cała wyspa raczej kameralna. Poza Korculą, Lumbardą oraz Vela Luką cisza i spokój, tylko tak daleko i coraz drożej.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 26.01.2009 17:49

jacek77 napisał(a):

Piękne zdjęcia, mam pytanie ponieważ w tym roku wybieram sie do Prizby czy mógłbyś określić które zdjęcia pokazują Prizbe i okolice.
Dzięki i pozdrówki


To jest z samej Prizby, my jednak byliśmy w przysiółku czyli dzielnicy Pristupac. Dużo czystsza plaża niż ta w Prizbie. Spacerem około 1/2 h :wink:

Majeczko, moim zdaniem Korcula zjada Dubrovnik na śniadanie swoim klimatem. Dużo mniejsza, ale o wiele ładniejsza, bo nie zatraciła klimatu jak to ma miejsce w Dubrovniku :wink:
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone