Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moja rodzinka na wyspie Brač.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 14.08.2012 13:36

tony montana napisał(a):Taaak. 8 dorosłych i 7 dzieci - nie było takiej możliwości, aby Twoje jedno nie znalazło sobie przynajmniej jednego, dwóch ktore pasowałoby mu do zabawy ;) :)


Ehh ... bo to się człowiek tak czasem nie dogada :D
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 14.08.2012 15:45

Jeszcze troszkę zdjęć z Dolu.


Dom, który jest jakby wbudowany w skałę, czy też do niej dobudowany. Niesamowite wrażenie:


Obrazek


i taki sympatyczny obrazek z miasteczka:


Obrazek



W Dolu znajduje się bardzo klimatyczna konoba Toni.
Tak wygląda z zewnątrz:


Obrazek


a tak w środku:

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Z racji tego, że byliśmy w Dolu przed południem, wypiliśmy tylko kawusię i skosztowaliśmy specjalności lokalnej, czyli ciasta o nazwie hrapoćuša, które wygląda tak:

Obrazek
jarecky9
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 30.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarecky9 » 14.08.2012 20:44

No i jak ta "specjalność" bo tam nie dojechałem :(
Ale jak dobra, to może nad robię zaległości w przyszłym roku :)
pozdrav
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 15.08.2012 11:11

jarecky9 napisał(a):No i jak ta "specjalność" bo tam nie dojechałem :(
Ale jak dobra, to może nad robię zaległości w przyszłym roku :)
pozdrav


No niby dobre, ale z nóg nie zwala, baaaardzo słodkie :D
Mój sernik lepszy :wink:
Ale jak już będziesz to spróbuj, bo dla Ciebie może to być najlepsze ciasto na świecie.
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 15.08.2012 11:36

Witaj Goniaa.
Zawsze sprawdzam sobie relacje z mapami z google maps i tam jest miejscowość BOL a u Ciebie DOL, czy w google mają błąd... 8O
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 15.08.2012 12:33

ARTUR_KOLNICA napisał(a):Witaj Goniaa.
Zawsze sprawdzam sobie relacje z mapami z google maps i tam jest miejscowość BOL a u Ciebie DOL, czy w google mają błąd... 8O


Bol i Dol to dwie różne miejscowości :D
Bol na południu wyspy.
Dol nie leży nad morzem, przejrzyj dokładnie te mapy :roll:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18327
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 15.08.2012 12:48

Ciekawy jestem jak hrapoćuša smakuje z dobrym winem . . . :P
Pięknie tam


Pozdrawiam
Piotr
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 15.08.2012 13:14

ARTUR_KOLNICA napisał(a):Witaj Goniaa.
Zawsze sprawdzam sobie relacje z mapami z google maps i tam jest miejscowość BOL a u Ciebie DOL, czy w google mają błąd... 8O


Tak ja napisała AniaJ. Bol i Dol to dwie różne miejscowości.
Dol jest położony bardziej w głąb lądu. Nie ma tam wprawdzie plaży i wody, ale klimat tej miejscowości wspaniały. Bardzo, bardzo polecam na wycieczkę, taką do połażenia i nasycenia oczu Chorwacją i wsłuchania się w .... ciszę chorwackiego miasteczka :D .
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 15.08.2012 14:27

piotrf napisał(a):Ciekawy jestem jak hrapoćuša smakuje z dobrym winem . . . :P
Pięknie tam


Pozdrawiam
Piotr



Z winem nie próbowałam :) Z kawą smakuje tak jak napisałam powyżej :)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 15.08.2012 14:54

Powoli zaczynam chłonąć Wasze relacje. Brač zdecydowanie wiedzie prym w tegorocznych relacjach...i super.

Wy mieliście ograniczenia prędkości na autostradzie do 60 km/h a my nawet do 30. Nawet przy owych 30 miałam wrażenie, że zmiecie mnie z drogi. Kilku śmiałków, którzy nie zastosowali się do ostrzeżeń nie dała rady i miała bliskie spotkania z ogranicznikami na autostradzie.
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 15.08.2012 16:24

Aldonka napisał(a):Powoli zaczynam chłonąć Wasze relacje. Brač zdecydowanie wiedzie prym w tegorocznych relacjach...i super.

Wy mieliście ograniczenia prędkości na autostradzie do 60 km/h a my nawet do 30. Nawet przy owych 30 miałam wrażenie, że zmiecie mnie z drogi. Kilku śmiałków, którzy nie zastosowali się do ostrzeżeń nie dała rady i miała bliskie spotkania z ogranicznikami na autostradzie.



Oj, to Wy dopiero mieliście jazdę... Nie zazdroszczę :?

A Brač w tym roku faktycznie popularna i słusznie :lol:
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 15.08.2012 21:39

Hmm :? zobaczymy co dopisze jeszcze tony montana ale wyjdzie chyba na to, że ten Toni coś przereklamowany :lol:
Może jak mi mówili, że ciasto palce lizać, mieli na myśli, że ono jest właśnie bardzo słodkie ;)
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 15.08.2012 21:51

nero napisał(a):Hmm :? zobaczymy co dopisze jeszcze tony montana ale wyjdzie chyba na to, że ten Toni coś przereklamowany :lol:
Może jak mi mówili, że ciasto palce lizać, mieli na myśli, że ono jest właśnie bardzo słodkie ;)



To wszystko kwestia gustu. Ja po prostu wiele razy jadłam lepsze :lol: Ale to jest MOJA opinia - żeby nie było... :wink:
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 16.08.2012 13:24

Zapraszam na foto-wycieczkę po okolicach Postiry.
Wycieczka pod hasłem: Kto rano wstaje, temu pan Bóg daje.
Rano wstał mój mąż, co by wschód słońca obfocić. Nie miał towarzystwa (przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo :wink: ) bo nikt z nas nie zwlókł się tak wcześnie - w końcu wakacje, a co :D


W oczekiwaniu na słoneczko:


Obrazek



Obrazek


i jest :!:

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



taki kościółek - kaplica? znajduje się powyżej "osiedla" na którym mieszkaliśmy. Codziennie o 21.00 biły dzwony ale nie wiem, czy odbywały się tam jakieś nabożeństwa.


Obrazek



Obrazek



Obrazek


kwiatów na tym kaktusie nie widzieliśmy już nigdy potem, więc nie wiem, czy rozwijał się tylko o świcie?


Obrazek
Alita
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alita » 16.08.2012 14:05

gosia_w napisał(a):Witaj Goniaa, w ostatnim tygodniu sierpnia wyjeżdżamy do Cro i wstępny wybór to właśnie Brac.
Z ciekawością śledzę Twoja foto-relację :)

Wchodzę na forum po dłuższej nieobecności i widzę że sporo osób wybrało/wybiera Brac w tym roku :D My też prawdopodobnie w tym roku wylądujemy na tej wyspie :lol: Ostatnie lata Hvar, Korcula, Dubrovnik więc chcemy jechać tam gdie jeszcze nie byliśmy, mam nadzieję że warto! Zdjęcia mnie zachęciły, Pučišća piękna! Prawdziwie chorwacki klimat :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Moja rodzinka na wyspie Brač. - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone