Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moja rodzinka na wyspie Brač.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 10.08.2012 00:05

a_nula napisał(a):Jestem i ja! Za miesiąc wyjeżdzamy na Brač, więc chętnie poczytam ;)


Szczęściara :)

Czesiek63 napisał(a):i ja zasiadam wiadomo :D


No oczywiście, że wiadomo... :)
-Katka-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 26.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Katka- » 10.08.2012 08:20

Chętnie poczytam, pooglądam :D
może te wszystkie relacje "braciowe " będą inspiracją na przyszły rok :)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 10.08.2012 08:28

Tak dla porządku :wink:
ja też się tu zamelduję :P .

Ciekawa jestem Twoich wrażeń z wyspy :P .
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 10.08.2012 14:19

-Katka- napisał(a):Chętnie poczytam, pooglądam :D
może te wszystkie relacje "braciowe " będą inspiracją na przyszły rok :)


Zachęcam bardzo, bardzo.... :)


mysza73 napisał(a):Tak dla porządku :wink:
ja też się tu zamelduję :P .

Ciekawa jestem Twoich wrażeń z wyspy :P .


Ja też Twoją relację poczytuję, tym bardziej, że w tym samym czasie byliśmy w tych samych miejscach :D
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13782
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 10.08.2012 14:23

Goniaa napisał(a):
Ja też Twoją relację poczytuję, tym bardziej, że w tym samym czasie byliśmy w tych samych miejscach :D


Goniaa - to kiedy Ty dokładnie byłaś w tej Postirze? :) (ja od 15-25.07)
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 10.08.2012 14:29

Nasza podróż przebiegała zgodnie z planem i była jak zwykle dłuuuga.
Jako że jesteśmy z południa Polski jechaliśmy przez Słowację i Węgry. Oczywiście najgorszy fragment trasy to niewielki kawałek Polski i Słowacja od przejścia w Barwinku. Teren zabudowany - 50 na godzinę. Mały oddech ulgi na autostradzie w Słowacji (ale nią jedzie się dość krótko i w dodatku na naszym pasie remonty jakieś były :evil: ) i wreszcie na Węgrzech zaczyna ubywać drogi :D .
Jeździmy zawsze przez stare przejście węgiersko – chorwackie, gdyż na Węgrzech kończy nam się gaz w naszym autku, a że na starym przejściu jest stacja paliw to „zagazowujemy” tam samochód do pełna.
Do tej pory wybieraliśmy też ze ściany jakieś kuny na początek. W tym roku jednak musieliśmy kupić w kantorze, gdyż po poszukiwaniach bankomatu pan ze stacji powiedział: „Ne ma, zabrali” :).
W ogóle stare przejście, późnym wieczorem lub nocą wygląda jakby wszystko po kolei zabierali. Jeszcze niedawno w dzień i w nocy tętniło życiem, a teraz cisza i spokój, aż głupio... :(
Zatankowani, po małym odpoczynku jedziemy dalej i dalej i dalej...
Pierwszy raz „spotykamy”się w Chorwacji z bardzo silnym wiatrem. Przy wyjazdach z tuneli mamy wrażenie, że nasz samochód (nie taki znów mały i nie taki lekki) dosłownie przewróci się lub odleci. Nad drogą świecą się ograniczenia prędkości do 60 km/h. Zatrzymujemy się na parkingu, żeby trochę się zdrzemnąć i wtedy jest jeszcze gorzej – samochód „chodzi” na boki. Na szczęście kierowcy udaje się zasnąć, a teraz on jest najważniejszy
…. I wreszcie Split, kolejka na prom - wyjątkowo krótka, jest jeszcze wcześnie. Zdążyliśmy na ten o 9.00, więc pewno stąd taki luz. 50 minut przyjemnego rejsu, podziwiania widoków i … witaj wyspo Brač!
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 10.08.2012 14:31

tony montana napisał(a):
Goniaa napisał(a):
Ja też Twoją relację poczytuję, tym bardziej, że w tym samym czasie byliśmy w tych samych miejscach :D


Goniaa - to kiedy Ty dokładnie byłaś w tej Postirze? :) (ja od 15-25.07)


:D Byliśmy 17 - 28 lipca. Chodziliśmy pewno tymi samymi drogami. Zresztą widziałam Waszej "bandy" samochody... :)
agus78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus78 » 10.08.2012 14:42

Widzę , że Brač w tym roku rządzi :D I bardzo dobrze, bo na to zasługuje :!: Siła tego forum jest wielka! Zastanawiam się, czy ktokolwiek wrócił stamtąd zawiedziony :?: :roll: :mrgreen:
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 10.08.2012 14:53

W Supetarze nie planujemy szukać kwatery, gdyż (niesłusznie :!: ) traktujemy go jako miasteczko portowe z całym zamieszaniem z racji funkcji portu.
Jedziemy do Sutivanu, który choć początkowo był naszym głównym celem (i tu się narażę niektórym :roll: ) nie zwalił nas z nóg. W Sutivanie byliśmy 3 lata wcześniej na rejsie z Omiśa i wtedy nam się bardzo spodobał. Myślę, że to że akurat trafiliśmy straszny ruch, zamęt, utknęliśmy w dziwnym korku za jakimś autobusem spowodowało, że odjechaliśmy stamtąd.
Tym razem w inną stonę – do Splitskiej. Tu z kolei dla przeciwwagi cisza, spokój, czas stoi w miejscu :). Gdybyśmy znaleźli jakąś uliczkę, gdzie można by na chwilę postawić samochód i pochodzić spokojnie w poszukiwaniu apartamentu, to pewno Splitska byłaby naszym miejscem wypoczynku. Uliczki są tam jednak wyjątkowo wąskie i w dodatku z górki, ciężko zaparkować. Tym sposobem docieramy do Postiry :lol: .

Obrazek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.08.2012 14:57

Goniaa napisał(a):W Supetarze nie planujemy szukać kwatery, gdyż (niesłusznie :!: ) traktujemy go jako miasteczko portowe z całym zamieszaniem z racji funkcji portu.

Czyli później Supetar zyskał Waszą sympatię? :D Ja nie wiem, dlaczego jest nielubiany na forum... Próbuję to zmienić, ale może niepotrzebnie, bo będzie tam za dużo ludzi :P :mrgreen:
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 10.08.2012 15:03

maslinka napisał(a):
Goniaa napisał(a):W Supetarze nie planujemy szukać kwatery, gdyż (niesłusznie :!: ) traktujemy go jako miasteczko portowe z całym zamieszaniem z racji funkcji portu.

Czyli później Supetar zyskał Waszą sympatię? :D Ja nie wiem, dlaczego jest nielubiany na forum... Próbuję to zmienić, ale może niepotrzebnie, bo będzie tam za dużo ludzi :P :mrgreen:


Później jeździliśmy sobie do Supetaru wieczorkiem lub wstępowaliśmy po drodze z jakiejś wycieczki :). Odstraszył nas początkowo jako port, a w sumie wszystko tam jakoś tak fajnie funkcjonuje: port - sobie, a przyjemne klimatyczne miasteczko - sobie:)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.08.2012 15:20

Goniaa napisał(a):Myślę, że to że akurat trafiliśmy straszny ruch, zamęt, utknęliśmy w dziwnym korku za jakimś autobusem spowodowało, że odjechaliśmy stamtąd.

Tłum, zgiełk, harmider - mają spory wpływ na odbiór miejsca i potrafią zniechęcić.

Pozdrawiam,
Wojtek
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 10.08.2012 17:24

Przysiadam z Wami i czekam na zdjęcia. W ubiegłym roku płynęliśmy z Breli na Bol, ale Złoty Róg nie wzbudził w nas specjalnych emocji. Teraz widzę w relacjach z wyspy, że sa tam znacznie ciekawsze miejsca, pozdrawiam.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 10.08.2012 18:10

Goniaa napisał(a):Pierwszy raz „spotykamy”się w Chorwacji z bardzo silnym wiatrem.


Nam ten wiatr wywiał ciepłą wodę w Jadranie z Mlini do Italii :D :D Przez ostatnie dwa dni pobytu nie dało się wejść całym ciałem :D do wody ...

Będzie więcej fotek ? :D
Pozdrawiam krajankę :D :papa:
jarecky9
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 30.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarecky9 » 10.08.2012 19:28

Goniaa :papa: witam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Moja rodzinka na wyspie Brač. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone