Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plaże na wyspie Korcula

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 11.08.2009 10:25

Grzegorz45_zr napisał(a):Byłem w tym raju wiele razy i mam wiele zdjęć .Po raz pierwszy dotarłem tam w lipcu 1999 roku .Na całej plaży tego roku ani razu nie spotkaliśmy więcej niż kilkanaście osób.Dojazd był karkołomny.Moje mondeo kombi brało niektóre zakręty na dwa razy ześlizgując się po kamieniach.Adrenalina buzowała .Przy brzegu małe białe kamienie potem głazy z pomiędzy których wystawały mureny , mnóstwo ryb,karminowo czerwone rozgwiazdy ,a na 10-12 metrach piękne wielkie muszle. Zawsze wynajmujemy apartament lub domek w Lumbardzie i mamy wciąż ten sam dylemat - Pupnacka Luka czy piaski.
Jeśli ktoś chce mogę przesłać zdjęcia , ale ostrzegam -zobaczysz je i nie będzie odwrotu - będziesz musiał tam pojechać.

Foty i adres app poproszę na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 27.08.2009 20:37

Krcula jest przepiękna, nieco jednak inna niż Hvar. Poczynając od układu skał, widać na niej wyraźne wypiętrzenia, które układały się warstwami, czego natomiast nie ma na Hvarze. Warstwy te mają szerokość ok. 50 cm i nie sposób tego nie zauważyć.
Jest nieco więcej, lub znacznie więcej zieleni, krzewów, drzew itp. Plaże natomiast w większości są kamieniste. Piaskowej nie trafiłam. Być może jednak nieco za krótko tam przebywałam... Odniosłam wrażenie, że miejscowi na Korculi są bardziej przyjaźni turystom. Natomiast wg wynurzeń mojego gospodarza- Jakova, klimat i atmosfera pobliskiego Lastova ma całkowicie inną mentalność. Jeśli nie byliście jednak na Korculi naprawdę polecam... :papa:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 27.08.2009 21:43

majeczka napisał(a):Krcula jest przepiękna, nieco jednak inna niż Hvar. Poczynając od układu skał, widać na niej wyraźne wypiętrzenia, które układały się warstwami, czego natomiast nie ma na Hvarze. Warstwy te mają szerokość ok. 50 cm i nie sposób tego nie zauważyć.
Jest nieco więcej, lub znacznie więcej zieleni, krzewów, drzew itp.


Na pólnocnym brzegu Hvaru podobnie...
Pozdrówki
tadzikmal
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 17.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tadzikmal » 07.10.2009 23:21

Knicz Mirosław napisał(a):
Grzegorz45_zr napisał(a):Byłem w tym raju wiele razy i mam wiele zdjęć .Po raz pierwszy dotarłem tam w lipcu 1999 roku .Na całej plaży tego roku ani razu nie spotkaliśmy więcej niż kilkanaście osób.Dojazd był karkołomny.Moje mondeo kombi brało niektóre zakręty na dwa razy ześlizgując się po kamieniach.Adrenalina buzowała .Przy brzegu małe białe kamienie potem głazy z pomiędzy których wystawały mureny , mnóstwo ryb,karminowo czerwone rozgwiazdy ,a na 10-12 metrach piękne wielkie muszle. Zawsze wynajmujemy apartament lub domek w Lumbardzie i mamy wciąż ten sam dylemat - Pupnacka Luka czy piaski.
Jeśli ktoś chce mogę przesłać zdjęcia , ale ostrzegam -zobaczysz je i nie będzie odwrotu - będziesz musiał tam pojechać.

Foty i adres app poproszę na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


ja też : adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
becia_beata
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 73
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) becia_beata » 10.11.2009 23:16

Witam wszystkich !
Piszę tutaj ,bo zachwalacie Korculę .Szukam informacji o fajnych,cichych i rodzinnych Kempingach na Korculi? Wybieramy się w przyszłym roku z dziećmi.
Możecie coś polecić?!! :D
Z góry dzięki
Becia
ZoltaN
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZoltaN » 13.03.2012 15:10

Hvar czy Korcula... Hvar czy Korcula... padło jednak na Korculę 8)
Pomimo tego, że zaliczyliśmy jednodniowy rejs katamaranem z Vela Luki na Hvar i zwiedziliśmy na skuterach okolicę, która również Nas zachwyciła... szczególnie kontrast gór, stromych urwisk skalnych i lazuru mooooorza...

W tym roku ponownie planujemy teleport do Prizby...

Urocze plaże Bacva, Pupnatska, Vaja, Zitna, Orlandusa, bezludne wysepki przy Prizbie&Karbuni jak również zjawiskowy Proizd i Vela Spila zaliczona...

Moglibyście podrzucić jakieś inne ciekawe miejsca które warto zobaczyć na zielonej Korculi :?:

Może tutaj :arrow: http://marinas.com/view/marina/14831_Tr ... a__Croatia :?: Czy to wyłącznie przystań dla jachtów ?
sedi
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 21.06.2009
Re: Najpiękniejsze plaże w Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) sedi » 01.07.2016 19:21

Witam,
Może ktoś polecić jakąś zjawiskową plażę na Korculi ?
Będę wdzięczny :D
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 01.07.2016 19:42

smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 01.07.2016 19:45

smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 01.07.2016 19:46

1.Pupnatska Luka
2.Proizd przy Vela Luka
sedi
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 21.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sedi » 01.07.2016 19:53

smok131 napisał(a):1.Pupnatska Luka
2.Proizd przy Vela Luka


Proizd to wysepka?
A jakieś piaszczyste plaże oprócz Lumbardy?
Ostatnio edytowano 01.07.2016 20:13 przez sedi, łącznie edytowano 1 raz
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 01.07.2016 20:10

Tak i jest fantastyczna,płynie się z Vela Luka
sedi
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 21.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sedi » 01.07.2016 20:14

smok131 napisał(a):Tak i jest fantastyczna,płynie się z Vela Luka

A jakieś piaszczyste plaże oprócz Lumbardy?
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 20.01.2022 20:13

Które plaże (oprócz Proizd) wybralibyście na tygodniowy pobyt.
Interesują mnie plaże z dobrym dojazdem, na całodniowy plażing,
bez długiego tarabanienia się z tobołami i z miejscami do parkowania.
Poproszę o 5 pewniaków na Korčuli.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 20.01.2022 21:17

Habanero napisał(a):Które plaże (oprócz Proizd) wybralibyście na tygodniowy pobyt.
Interesują mnie plaże z dobrym dojazdem, na całodniowy plażing,
bez długiego tarabanienia się z tobołami i z miejscami do parkowania.
Poproszę o 5 pewniaków na Korčuli.


Nie pamiętam spektakularnych plaż na Korculi. Ludzie w większości plażingują na betonowych pomostach.

U ubiegłym roku w Prizbie 200 m od naszej miejscówki była plaża Priscapac (na zdjęciach). Nieco dalej w Nova jest niezła skalista plaża: https://goo.gl/maps/1CaghjbRJHtME5CR7

Obrazek
Załączniki:
DSC_0499.JPG
DSC_0504.JPG
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone