Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Plaże na wyspie Korcula

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fumarek
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) fumarek » 26.06.2009 20:26

No właśnie jednorazowo.I skoro to 3-4 km czyli jakieś 40 min to można się dla tej zatoczki poswięcić.
witia
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 26.06.2009 23:27

Jednorazowo... to jest inna rozmowa :)
Też byłem jednorazowo :)
I powiem więcej: nie można, a trzeba się poświęcić :)
Pozdrawiam
oginioszki
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) oginioszki » 27.06.2009 12:00

hej
milusio wszystkich witamy :D
super forum i skarbnica wiedzy za którą dziękujemy
29.07-07.08 będziemy wylegiwać się w Zavalaticy i śmigać po wyspie
fumarek
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) fumarek » 27.06.2009 12:07

No to skoro trzeba się "poświęcić " to Pupnatska Luka zostaje wpisana na liste.I bardzo się cieszę, że da się tam piechtolotem z Pupnat dotrzeć.I, że to tak blisko, bo na mapie ta odległość wydaje się większa niż 3-4km.<jupi>
oginioszki
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) oginioszki » 27.06.2009 12:10

do kogo mogę się uśmiechnąc by otrzymac na ten adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl krążące tu fotki z korculi :)
fumarek
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) fumarek » 28.06.2009 13:12

Czy trudno trafić z Pupnat to Pupnatskiej Luki piechtolotem??
daisykf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 28.06.2009 16:55

fumarek napisał(a):Czy trudno trafić z Pupnat to Pupnatskiej Luki piechtolotem??

Nie, nie ma problemu, ale przy np 35C spacerek 2x 4km szczególnie w drodze powrotnej to pewne wyzwanie.
Pupnacka Luka to przyjemne miejsce od opalania, ale o wiele ładniejsza jest zatoczka Baćva (z grotą), a odległość podobna.
Acha w pupnackiej luce macie mała knajpkę gdzie można coś przekąsić.
My raczej opuszczamy pływając łódką, nap do Korculi.
Obejrzeć warto.
Można samochodem, ale z wyższym prześwitem.
witia
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 28.06.2009 17:12

My w 2004 jechaliśmy "zwykłym" Renault. Powoli daliśmy radę mimo normalnego prześwitu. Gorzej było z "mijankami" :)
Pozdrawiam
fumarek
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) fumarek » 28.06.2009 19:48

hmmm no tak pod górkę w upał ciężko się idzie.Muszę pomyśleć nad tą zatoczką.

Mam jeszcze pytanie.Może ktoś się orientuje czy jeżeli wypożyczymy motorówkę lub łódkę to czy pokonamy odcinek od Racisce do Babiny(północne wybrzeże) i od Zavalaticy do Pupnatskiej Luki (południowe)??
Oczywiście jeden odcinek w jeden dzień, a drugi w drugi.

Pozdrowiam
mkm
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 28.06.2009 20:48

Dokładna mapa Korculi http://www.korculainfo.com/map_korcula3.htm
Potwierdzam , Bacva jest rzeczywiście piękniesza od Pupnatskiej Luki :D
fumarek
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) fumarek » 28.06.2009 21:20

Tą mapę mam wydrukowaną, ale ja pytam czy w rzeczywistości możliwe są takie wycieczki, czy odległościowo nie jest to za duży odcinek?

mkm- o ile się nie mylę to Ty pisałeś, że ładny odcinek jest od Babiny po Croj(nie wiem czy dobrze napisałam). W tej chwili nie umiem znaleźć tego fragmentu, ale tego Croj na mapie też nie.Możesz podać jakieś wskazówki?
daisykf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 28.06.2009 21:34

Napisz "fumarek" gdzie będziesz mieszkał, to może coś wymyślę.
mkm
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 28.06.2009 21:49

fumarek napisał(a):Tą mapę mam wydrukowaną, ale ja pytam czy w rzeczywistości możliwe są takie wycieczki, czy odległościowo nie jest to za duży odcinek?

mkm- o ile się nie mylę to Ty pisałeś, że ładny odcinek jest od Babiny po Croj(nie wiem czy dobrze napisałam). W tej chwili nie umiem znaleźć tego fragmentu, ale tego Croj na mapie też nie.Możesz podać jakieś wskazówki?

O Croj nic nie pamiętam :? Ale piękny odcinek jest od Babiny do uvali Crna Luka ( może kiedyś napisałem do Crnoj Luke :wink: ) , można nawet dalej do Uvali Vela Borova . Poszukaj , a znajdziesz napewno . Ja robiłem sobie takie rowerowe wycieczki z Prigradicy :D Polecam :!:
Ostatnio edytowano 28.06.2009 21:53 przez mkm, łącznie edytowano 1 raz
fumarek
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) fumarek » 29.06.2009 20:44

daisykf napisał(a):Napisz "fumarek" gdzie będziesz mieszkał, to może coś wymyślę.

Fumarek będzie koło miasta Korcula.I nie pojedzie tam własnym autkiem.Może jedzić komunikacją miejską (na Hvarze było z nią ok), rowerkiem. Wprawdzie myślimy aby wypożyczyć autko na jeden dzień i pojechać do Grascice, tam wynająć łódkę i popływać koło pobliskich wysepek.

A był ktoś na wyspie Ojsak?? Pytam bo będziemy tam tylko 10 dni i wolelibyśmy zobaczyć jakieś urokliwe zatoczki.
tadzikmal
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) tadzikmal » 09.08.2009 23:09

Tak się zastanawiam gdzie jechać w następnym roku i duże szanse ma na to Korcula. Mogę również prosić zdjęcia: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl. Może Majeczka jak wrócisz to coś napiszesz co mnie zupełnie przekona. W tym roku bylismy 2 raz na Havrze ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże i Adriatyk. Żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie ...