Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korcula - plaże w okolicy

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sedi
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 21.06.2009
Korcula - plaże w okolicy

Nieprzeczytany postnapisał(a) sedi » 09.06.2013 14:58

Witam wszystkich pasjonatów Cro :)
Wybieram się w tym roku z początkiem lipca na Korcule (do Korculi) z dziećmi i w związku z tym mam pytanie odnośnie plaż piaszczystych w rejonie Korculi.
Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
Pozdrawiam
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 09.06.2013 15:14

Jedyna znana mi plaża piaszczysta na Korculi to Lumbarda :)

A tak przy okazji: to mój pięćsetny post :) . Myślałem, ze nigdy się nie doczekam tej chwili :)
Teraz to już jestem stary wyjadacz :)
sedi
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 21.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sedi » 09.06.2013 20:19

gratulacje :)
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 09.06.2013 20:22

w Lumbardii maszprzynajmniej dwie piaszczyste plaże, jedna z naprawdę dłuuuuuugim wejściem do morza :)
sedi
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 21.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sedi » 09.06.2013 20:44

a ładne w miarę i fajny piaseczek czy raczej żwirowy bardziej?
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 09.06.2013 20:45

sedi napisał(a):gratulacje :)


:) :) :) dzięki

Nie wiem jak tam z jakością plaż (piasku). Może ktoś był i opisze bardziej szczegółowo. A nie zastanawiałeś się nad drobnym żwirkiem? Takich plaż na Korculi całe mnóstwo :) . Z licznych relacji wynika, że dzieciaki bardzo szybko się na żwirek "przestawiają" i wręcz uwielbiają :). Podobno żwirek daje więcej możliwości do zabawy (mój dzieciak jest już za stary żeby to potwierdzić :wink: ). No i ta przejrzystość wody przy żwirku...
sedi
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 21.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sedi » 09.06.2013 20:53

spoko pewnie też będzie skoro na miejscu z drobnym żwirkiem to jak najbardziej. A masz jakąś godną polecenia?
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 09.06.2013 21:13

Ja, niestety, wolę skałki więc na żwirkowych plażach raczej nie bywam. Ale ponieważ na Korculi byłem już sześć razy, to coś niecoś widziałem i chętnie podpowiem. Ładny i przyjazny dzieciakom żwirek jest w Priscapacu, w Prizbie i w Prigradicy. I pewnie w kilkunastu innych miejscach, ale tutaj już muszą wypowiedzieć się inni :). Najbardziej liczyłbym na sympatycznego specjalistę od Korculi, który w avatarze trzyma w dłoni lampkę czerwonego chorwackiego wina :)
PS.
Oczywiście nie przekreślam "lumbardowego" piasku :)
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 09.06.2013 21:38

sedi napisał(a):a ładne w miarę i fajny piaseczek czy raczej żwirowy bardziej?


fajny. i dość gorący. w drugiej części plaży masz lepsze dno, czysty piasek bez głazów.
płytka woda aż za daleko. idziesz i idziesz i nie ma się jak zamoczyć :)
dla małych dzieci ok.
byłem raz. dzieci jednak o dziwo wolały kamyki.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 10.06.2013 08:29

witia napisał(a): Ładny i przyjazny dzieciakom żwirek jest w Priscapacu, w Prizbie i w Prigradicy. I pewnie w kilkunastu innych miejscach, ale tutaj już muszą wypowiedzieć się inni :). Najbardziej liczyłbym na sympatycznego specjalistę od Korculi, który w avatarze trzyma w dłoni lampkę czerwonego chorwackiego wina :)


Hmm, dodałbym to i owo.

Piasek - Lumbarda i Istruga (Brna), muł (ale tylko pod pow. wody, plaża - otoczaki) - Żitna (Zavalatica), żwirek - przede wszystkim Priżba, no i malutkie plażyczki na Priśćapacu i w Prigradicy, jak piszesz. Ale może wspomniany przez Ciebie Mariusz wie coś, o czym ja nie wiem :P
sedi
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 21.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sedi » 10.06.2013 18:31

Marsallah napisał(a):
witia napisał(a): Ładny i przyjazny dzieciakom żwirek jest w Priscapacu, w Prizbie i w Prigradicy. I pewnie w kilkunastu innych miejscach, ale tutaj już muszą wypowiedzieć się inni :). Najbardziej liczyłbym na sympatycznego specjalistę od Korculi, który w avatarze trzyma w dłoni lampkę czerwonego chorwackiego wina :)


Hmm, dodałbym to i owo.

Piasek - Lumbarda i Istruga (Brna), muł (ale tylko pod pow. wody, plaża - otoczaki) - Żitna (Zavalatica), żwirek - przede wszystkim Priżba, no i malutkie plażyczki na Priśćapacu i w Prigradicy, jak piszesz. Ale może wspomniany przez Ciebie Mariusz wie coś, o czym ja nie wiem :P


Dobrze zrozumiałem, że w Lumbardzie jest muł i otoczaki zamiast piasku czy chodziło Ci o Istruge?
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 11.06.2013 16:58

może pomogę:
Piasek - Lumbarda i Istruga (Brna),
muł (ale tylko pod pow. wody, plaża - otoczaki) - Żitna (Zavalatica),
żwirek - przede wszystkim Priżba, no i malutkie plażyczki na Priśćapacu i w Prigradicy, jak piszesz
sedi
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 21.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sedi » 11.06.2013 19:39

kor_nick napisał(a):może pomogę:
Piasek - Lumbarda i Istruga (Brna),
muł (ale tylko pod pow. wody, plaża - otoczaki) - Żitna (Zavalatica),
żwirek - przede wszystkim Priżba, no i malutkie plażyczki na Priśćapacu i w Prigradicy, jak piszesz

dzięki wszystko jasne :)


A która plaża w okolicy na lub koło Korculi zrobiła na Was największe wrażenie?
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 11.06.2013 21:40

Na samej Korculi:
1. Bacva
2. Pupnatska
3. obie za Racisce
4. Lumbarda południe
5. Karbuni i Gradina
6. Prizba
7. Zitna
7. Brna
właśnie w tej kolejności, ale to moja subiektywna ocena, na innych nie byłem
a koło...
Proizd, ale trzeba dopłynąć z Vela Luka
sedi
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 21.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sedi » 11.06.2013 22:29

kor_nick napisał(a):Na samej Korculi:
1. Bacva
2. Pupnatska
3. obie za Racisce
4. Lumbarda południe
5. Karbuni i Gradina
6. Prizba
7. Zitna
7. Brna
właśnie w tej kolejności, ale to moja subiektywna ocena, na innych nie byłem
a koło...
Proizd, ale trzeba dopłynąć z Vela Luka

dziękuję za wyczerpującą informację :)
teraz jakąś mapkę Korculi muszę dorwać żeby to wszystko znaleźć :D
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone