Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Komarna, jak jest tam i w okolicy?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009
Komarna, jak jest tam i w okolicy?

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 04.02.2013 23:42

Witam. Po roku przerwy (Bałtyk brrr...) i trzech wcześniejszych udanych pobytach (Marusici 2x i Sevid) nadchodzi czas na ponowny wyjazd do Cro. Tym razem padło na miejscowość Komarna (Deak apartmani). Poczytałem na forum, że jest ok. zarówno miejscowość jak i Deak apartmani. Tego szukam (mam nadzieję). Jeżeli mogę to proszę o aktualne informacje od osób, które ostatnio tam były: czy budowa mostu na półwysep jest kontynuowana?, czy to przeszkadza w pobycie w tej miejscowości?, czy apartamenty u państwa Deak to naprawdę dobry wybór?, jak jest rzeczywiście z przekraczaniem granicy z BiH (paszporty, czy może tylko D.O., zielona karta)?
Jeżeli ktoś ma pytania o Marusici lub Sevid, to służę odpowiedzią w zakresie posiadanej wiedzy.
Nasz planowany pobyt 01-14.07.2013r.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.02.2013 08:03

..byłem w tym apartamencie 2 lata temu, bardzo dobry wybór. Budowa mostu ponoć jest wstrzymana ale czy teraz, aktualnie to nie wiem. Nie przeszkadza, gdyż jest w sporawej odległości od plaży miejskiej, nota bene bardzo ładnej. Co do przekraczania granicy..jeżeli w kierunku na Dubrownik to ani razu nie proszono nas o ZK, wjeżdzając do BiH w kierunku Mostaru już za każdym razem musieliśmy okazywać. Oczywiście dowód osobisty. Jeżeli coś więcej to pytaj, fotki też mogę podrzucić zarówno z apartamentu jaki z najbliższego otoczenia. :papa:
king96084
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 03.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) king96084 » 07.04.2013 22:37

byłem tam 2 lata temu super wybór polecam
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 08.05.2013 22:30

Rozglądaliśmy się tam też za apartamentem i właścicielka zapewniała, że w sezonie turystycznym i tak się tam nie buduje - zakaz mają. Więc ciężarówki w stronę budowy mostu jeździć nie powinny.
gosciuwa
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 13.09.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosciuwa » 16.08.2022 14:28

Hej, chciałbym się dowiedzieć o jakiś atrakcjach turystycznych w okolicy tego miejsca. Półwysep Peljasc mam już zaliczony wzdłuż i wszerz, dlatego tamte rejony odpadają (tzn. oczywiście, że tam pojadę podczas swojego pobytu, ale myślę że ilość nowych miejsc, które mogę zobaczyć, jest niewielka). Chciałbym zainteresować się czymś trochę w głąb lądu - nie jakieś 200 km, ale do 100 km, żeby można podjechać, zobaczyć, przejść się lub coś takiego. Duże miasta mnie raczej nie interesują. Co możecie polecić w tamtych okolicach?
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 16.08.2022 15:24

Np.
Biokovo SkyWalk (i szczyt Sveti Jure) - ok 80 km. Blisko jest też Medjugorie lub Mostar w BIH - 45 lub 70 km.
Teraz jest już czynny most Peljesac i nowa droga do Prapratno (szybki dojazd) - można z rana wybrać się na całodzienną wycieczkę (a najlepiej ze 2..3 dni) na wyspę Mljet (prom Prapratno - Sobra) - zdecydowanie warto - np. jaskinia Odyseusza, Polace, Pomena, Park Narodowy Mljet, wyspa Św. Marii, plaża Limuni w Saplunarze, smaczna pizza w Konobie Riva w Sobrze, ....
gosciuwa
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 13.09.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosciuwa » 19.08.2022 12:15

Jakieś konkretne knajpki, sprzedawcy lokalnych wyrobów?

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Komarna, jak jest tam i w okolicy?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone