Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moja rodzinka na lawendowej wyspie Hvar

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 19.07.2011 21:59

Zapraszam dzisiaj na wycieczkę do przepięknego miasteczka Vrboska.
W drugim tygodniu naszego pobytu na wyspie przenieśliśmy się z Basiny właśnie do Vrboskiej ( :?: czy Vrboski :?: ).
Mimo, że to miasteczko to jednak wieczorkiem cisza, spokój jak na wsi, no i taki naprawdę super klimacik, który nas urzekł.
I było gdzie na kawusię (pyszną) wyskoczyć.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tańce i piosenki Dalmacji ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek


... i prowadząca imprezę - p.Anita, u której mieszkaliśmy

Obrazek


Obrazek
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 19.07.2011 22:22

Goniaa napisał(a):Zapraszam dzisiaj na wycieczkę do przepięknego miasteczka Vrboska

... sentymentalnie wspominam Vrboskę z powodu dwóch restauracji w których często bywaliśmy, a tak w ogóle to oaza ciszy, spokoju i kameralności, na pewno nie to co Jelsa :D
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 19.07.2011 22:52

I znów wypada napić się wina :D
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 19.07.2011 23:06

mkm napisał(a):I znów wypada napić się wina :D



...koniecznie... :D
Ostatnio edytowano 20.07.2011 09:33 przez majeczka, łącznie edytowano 1 raz
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 19.07.2011 23:52

mkm napisał(a):I znów wypada napić się wina :D



:D

Trzeba oszczędzać, bo następna dostawa dopiero za rok :wink:
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 20.07.2011 07:57

Goniaa napisał(a):

Obrazek



O moja kwaterka z winkiem sprzed roku ;) ta droga za 40E, bo się targować nie potrafię :D

Widże ze trafiliscie na obchody sw. Jana. W tym roku kurcze przez Boże Ciało przeniesli je na dzień sw Jana (rok temu to była wigilia sw Jana) a my w ten własnie dzień opuściliśmy Chorwację :( byliśmy bardzo niepocieszeni. Byliśmy tylko świadkami procesji z sypaniem kwiatków w czwartek.
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 20.07.2011 11:21

CinnamonGirl napisał(a):
Goniaa napisał(a):

Obrazek



O moja kwaterka z winkiem sprzed roku ;) ta droga za 40E, bo się targować nie potrafię :D

Widże ze trafiliscie na obchody sw. Jana. W tym roku kurcze przez Boże Ciało przeniesli je na dzień sw Jana (rok temu to była wigilia sw Jana) a my w ten własnie dzień opuściliśmy Chorwację :( byliśmy bardzo niepocieszeni. Byliśmy tylko świadkami procesji z sypaniem kwiatków w czwartek.



:D Czyli całkiem przez przypadek przypomniałam Ci ubiegłoroczne wakacje.
My mieszkaliśmy troszkę wyżej, jakoś nie przyszło nam do głowy, że w tych "starych" domkach można znaleźć apartament, więc nawet się nie staraliśmy.

A w tym roku była Vrboska, czy inne miasto? Śledzę Twoją relację i z niecierpliwością czekam, kiedy Wasza wesoła gromadka dotrze na Hvar :)
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 20.07.2011 12:00

W tym roku była Jelsa dzielnica Vitarnija (czyli ta pomiędzy Vrboską i Jelsą)

Co do miejsca kwatery rok temu to troche pogoda podyktowała gdzie bedziemy mieszkać. Jak przyjechalismy to była ściana deszczu - wpierw pobiegałam po dalszych kwaterach, ale albo nie było właścicieli, albo życzyli sobie 60E za 2 osoby :>. Wracając ociekajaca deszczem do auta, które było zaparkowane pod tym budyneczkiem zawołała nas starsza pani. No i od słowa do słowa z jej młodszą córką stanęło na 40E - ale potem żałowałam że mężowi nie chciało się wyjsć z auta i tez dołączyć bo pewnie by jeszcze opuściła z 5 E. Dla mnie to cena zaporowa w czerwcu ;), ale to były tylko 4 dni więc daliśmy rady ;) za to wina za darmo mieliśmy pod dostatkiem.
juras76
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 16.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) juras76 » 20.07.2011 12:02

Ehhhh ... piękne zdjęcia i oczywiście piękna Chorwacja.

Dzięki za przybliżenie wyspy Hvar - już nie mogę się doczekać tego owego dnia, kiedy tą wyspę odwiedzę ze swoją rodziną. Pięknie !!!

A swoją drogą, czy wy też tak macie, że wyjazd po raz pierwszy do Chorwacji okazał się szkodliwy dla zdrowia?

Silnie uzależnia :-) Normalnie nie mogę uwolnić się od tych pięknych widoków w pamięci (nawet na foto) i oczywiście zapachu lawendy, ahhh byle do następnych wakacji.

juras
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 20.07.2011 12:19

majeczka napisał(a):
Goniaa napisał(a):Zapraszam dzisiaj na wycieczkę do przepięknego miasteczka Vrboska

... sentymentalnie wspominam Vrboskę z powodu dwóch restauracji w których często bywaliśmy, a tak w ogóle to oaza ciszy, spokoju i kameralności, na pewno nie to co Jelsa :D


majeczko, a zdradzisz, jakie to konoby? :D
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 20.07.2011 13:56

majeczka napisał(a):
Marsallah napisał(a):
warto jechać na Hvar? :D

...nie tylko warto jechać, ale warto również powracać... Kilka razy z rzędu przebywałam na Hvarze i wierz mi zawsze był cudowny... :D


Wiesz, pytam, bo jak rozmawiałem pod koniec tegorocznego pobytu na Korčuli z synem gospodarza, to on - znając już trochę nasze upodobania - polecał nam raczej na następny raz Mljet. My z kolei myślimy o Dugim Otoku.

A tymczasem, czytam sobie tą relację i...dla samego tunelu bym kiedyś na ten Hvar pojechał. Wiem, jestem zboczony :lol:
brokers7
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) brokers7 » 20.07.2011 18:56

piękny ten Hvar
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 20.07.2011 20:42

Dla tych, którzy mają własny samolocik i chcą nim dotrzeć na Hvar, zdjęcie lotniska. Lotnisko znajduje się między Vrboską, a Starim Gradem. Wprawdzie asfalt w pewnym momencie jest zwinięty i jedzie się szutrem, ale za to droga jest obsadzona wzdłuż winoroślami i wygląda naprawdę pięknie. Lotnisko jest w razie czego zaznaczone na mapie (a jakże), a prezentuje się następująco:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 20.07.2011 20:50

Aguha napisał(a):
majeczka napisał(a):
Goniaa napisał(a):Zapraszam dzisiaj na wycieczkę do przepięknego miasteczka Vrboska

... sentymentalnie wspominam Vrboskę z powodu dwóch restauracji w których często bywaliśmy, a tak w ogóle to oaza ciszy, spokoju i kameralności, na pewno nie to co Jelsa :D


majeczko, a zdradzisz, jakie to konoby? :D


...Aguha, na południowym wybrzeżu Vrboski jadaliśmy w konobie, chyba Skojić, oferuje ona dania typowo dalmatyńskie, jak również kalmary, pizze, spaghetti, lazanię.Tuż obok znajduje się maleńkie bistro - bufet, tam polecam sardynki z grilla z dużym kielichem wina. Świetne miejsce na szybki i prosty posiłek. :D Idąc dalej promenadą wzdłuż wybrzeża dochodzisz do maleńkiej kawiarenki z tarasem, koniecznie zafunduj sobie rewelacyjny deser lodowy typu melba z owocami; desery ogroooomne i przepyszne. Bywaliśmy też w konobie Lem, po przeciwnej stronie. Cóż dania regionalne i frutti di mare, etc...

Będąc na Hvarze zawsze kupowałam miód, nawet po kilka słoiczków. Najlepszy był przed tunelem Pitve, po lewej stronie po drodze stoi tam taka mała budka ze straganem i sympatyczny Chorwat oferuje MED. Wybierałam kwiatowy wierz mi kwintesencja lawendowej wyspy, niestety nie pamiętam ceny, ale wart jest każdej... :D

Cóż jeszcze mogę Ci polecić, chyba Stari Grad, z fajną konobą w kamiennym budynku z uroczym ogródkiem. Pamiętam bardzo miłą i uprzejmą obsługę i dobry stosunek ceny do jakości.W menu raczej tradycyjne dania regionalne. Wydaje mi się, że nazywała się Eremitaż... :papa:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 20.07.2011 21:12

Marsallah napisał(a):


A tymczasem, czytam sobie tą relację i...dla samego tunelu bym kiedyś na ten Hvar pojechał. Wiem, jestem zboczony :lol:


...jadąc nim pierwszy raz czułam niesamowite przerażenie, pomieszane z fascynacją... 8O Nawet przez moment zastanawiałam się, czy w Chorwacji są trzęsienia ziemi...
Do tego kilka sempertynek tuż po wyjeździe z tunelu, gdzie samochód skręca o prawie 180 stopni, jest co wspominać... :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Moja rodzinka na lawendowej wyspie Hvar - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone