Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moja rodzinka na lawendowej wyspie Hvar

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 17.07.2011 22:37

majeczka napisał(a):
mkm napisał(a):
Potwierdzam :!:


... sąsiedni Tvrdni Dolac też jest OK :D ...


...tam o ile się nie mylę są już dwie plaże żwirowe, również prawie zupełnie puste... :D


... najlepszy z gdinjskich zatok jest Mali Rapak , bo jest tylko jeden dom i jedna plaża :wink: ... Ale tak między nami , to najlepszy jest i tak Gromin Dolac :D
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 18.07.2011 00:26

Za tak piękną piosenkę należy się Adamowi B. garść fotek z Torac :D A skoro to ma być jego miejsce na ziemi to tym bardziej.

Jeszcze tylko dopiszę, że do Torac jechaliśmy od miejscowości Gdinj. Tam jest drogowskaz na całe mnóstwo pięknych zatoczek, choć nam nie wszystkie odpowiadały, gdyż my najbardziej lubimy te "kamyczkowe" ze względu na naszego małego nurka. Ale jak ktoś lubi skały to są tam różne perełki :)
My najpierw dojechaliśmy do zatoczki Skozanje - z góry nas zachwyciła. Oczywiście docierało się do niej drogą szutrową. Pokombinowaliśmy trochę z parkowaniem pod jakąś piękną skałką i poszliśmy na rajską plażyczkę z "trzema domami na krzyż". Słowem cicho, pustawo i pięknie. Rozłożyliśmy "obozowisko" i ... okazało się że w wodzie i to bardzo blisko brzegu są całe kolonie jeżowców. Synuś nam powiedział, że on do wody nie wchodzi, zresztą i ja nie miałam ochoty na takie towarzystwo.
Zaczęliśmy się zastanawiać co robić, bo "obóz" wyjątkowo ładnie się udał, lodówkę z zimnym piciem przytachaliśmy ze sobą, a tu masz... :(
I na to wszystko nadszedł pan Chorwat, mieszkaniec tej mini - osady i pyta, czy my Polacy? My, ze tak. A czy Renault Kangoo to nasze? My, że tak. Ja już widzę w czarnych myślach nasze autko przysypane tymi skałami pięknymi lub inne nieszczęście z nim związane. Pan się uśmiecha i nam mówi i macha i daje znaki, że nic się nie stało, tylko trzeba przestawić, bo to jest parking dla 3 aut, a myśmy myśleli że dla 2 :D (no nie wyglądało że dla 3, wyglądało jak dla jednego :D ) Więc mój mąż pobiegł przestawiać, a my poskładaliśmy klamoty i też wyruszyliśmy w górę.
A tam widok taki. Mój mąż trzyma jakieś auto za boczek, to auto już prawie leży na tym boczku, człowiek jakiś dobiega jeszcze mu pomóc, a kierowca wskakuje do środka prawie kominem. Panowie usiłują zrobić tak, żeby auto owe stało na 4 kołach, a nie na dwóch. I na szczęście się im udaje. Normalnie mój mąż Superman.
Okazało się że właściciel samochodu (ten Chorwat, który po nas przyszedł) zostawił autko na ręcznym, a ono i tak pojechało. Chciało wjechać w mojego męża, ale miało troszkę skręcona kierownicę więc wjechało na pobliską skałkę, a nie w przepaść. Pan Chorwat już po wszystkim tylko się żegnał i modlił do znanych świętych i Madonny. Chciał mojego męża na piwo brać, a to kierowca przecież najlepszy :) No a jak nas zobaczył, to się chłopinie głupio zrobiło że nas z plaży zgonił, a nasz człowiek mu auto uratował. Wytłumaczyliśmy mu że to nie jego wina tylko jeżowców i odjechaliśmy właśnie dotarliśmy do Torac :)


I obiecane zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 18.07.2011 11:19

Adam.B napisał(a):
majeczka napisał(a):
Adam.B napisał(a):w Zatoce Torac byliście..? ta perełka mnie interesuję :)

... w jakim aspekcie? Byliśmy również i tam, ale niestety nie pontonem, z Bojanic Bad, gdzie mieszkaliśmy to jednak trochę za daleko... To maleńka osada z fajną plażą żwirową, hmm rzeczywiście perełka... :D


Majeczka czuję że właśnie ta Uvala to moje miejsce :)

Dla Majeczki i autorki :)


Zapraszam do odwiedzenia (w imieniu swoim i pozostałej 17 osobowej grupy) od 30 lipca Uvali Mały Rapak... a do Toraca to pewnie na piwko będziemy chodzić.... 8)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 18.07.2011 11:29

Joan65 napisał(a):
Zapraszam do odwiedzenia (w imieniu swoim i pozostałej 17 osobowej grupy) od 30 lipca Uvali Mały Rapak... a do Toraca to pewnie na piwko będziemy chodzić.... 8)

...super, nawet troszeczkę zazdroszczę :D :papa:
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 18.07.2011 11:44

... fruwające łódeczki ...
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 18.07.2011 12:04

Dla Gonii za zdjęcia z Uvali ;)



jakbyś miała jeszcze troszkę poproszę na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl :) Pozdrav
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 18.07.2011 12:41

Goniaa napisał(a):No i jeszcze wpis na który natknęliśmy się, kilka stron wcześniej :) Pozdrawiamy tym samym Krzycha i Cromaniaków w imieniu Krzycha. Nie wszyscy przecież byli i mogli odczytać osobiście :)


Ja dodam że kilka kartek wcześniej byliśmy my:
Obrazek
Bacaj
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 05.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bacaj » 18.07.2011 14:45

przepiękne miejsca i bardzo ładne fotografie...
Gosia i Marek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 16.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia i Marek » 18.07.2011 15:32

Piękny Hvar! my niestety takiego nie znamy, bylismy kiedy ze znajomymi pod namiotami 3 dni, i prawie nie wychodzilismy z namiotów. 3 dni z nieba woda lała się wiadrami i przez to na prawdę mało widzielismy. Zazdroszczę widoku lawendy, marzenie:)
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 18.07.2011 21:42

CinnamonGirl napisał(a):
Goniaa napisał(a):No i jeszcze wpis na który natknęliśmy się, kilka stron wcześniej :) Pozdrawiamy tym samym Krzycha i Cromaniaków w imieniu Krzycha. Nie wszyscy przecież byli i mogli odczytać osobiście :)


Ja dodam że kilka kartek wcześniej byliśmy my:
Obrazek



oj, nie natknęliśmy się na ten wpis, bo pewno też byśmy go obfotografowali :D
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 18.07.2011 22:53

Na dobranoc ... Bambola dla Adasia :wink:


... dla Gonii ... Djelo Jusic :D
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 19.07.2011 00:15

mkm napisał(a):Na dobranoc ... Bambola dla Adasia :wink:


... dla Gonii ... Djelo Jusic :D



A dziękuję bardzo.
Akurat zasiadłam do komputera z lampką chorwackiego winka, więc to mi się ładnie zsynchronizowało :)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 19.07.2011 10:40

Ooo, lewitujące łódki 8O
:lol:

Czyli, dla:

- wizyt w miasteczku Hvar
- tunelu :D
- tych plaż w pd.-wschodniej części wyspy

warto jechać na Hvar? :D
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 19.07.2011 21:15

Marsallah napisał(a):Ooo, lewitujące łódki 8O
:lol:

Czyli, dla:

- wizyt w miasteczku Hvar
- tunelu :D
- tych plaż w pd.-wschodniej części wyspy

warto jechać na Hvar? :D



Oj, warto, warto :)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 19.07.2011 21:35

Marsallah napisał(a):
warto jechać na Hvar? :D

...nie tylko warto jechać, ale warto również powracać... Kilka razy z rzędu przebywałam na Hvarze i wierz mi zawsze był cudowny... :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Moja rodzinka na lawendowej wyspie Hvar - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone