Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moja rodzinka na lawendowej wyspie Hvar

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 12.07.2011 19:33

Dziękuję za miłe słowa.
Nie wiem czy mam zdjęcia plaży w Basinie. Jak będą na którejś kolejnej karcie to oczywiście wrzucę.

Dni spędzane na Hvarze upływały nam na słodkim lenistwie i zwiedzaniu wyspy :)
W samochodzie mieliśmy spakowane zawsze wszystkie klamoty na plażę. Jechaliśmy więc sobie, podziwialiśmy widoki, a gdy nam się gdzieś spodobało zostawaliśmy na plaży.
Po południu i wieczorkiem zazwyczaj w jakimś miasteczku zwiedzanie, spacerki i przyjemności (jakieś jedzonko no i przede wszystkim lody i kawa
:D Kawa w Chorwacji bardzo nam smakuje. Nie wiem czy to "wina" kawy, maszyny do parzenia, czy miejsca, ale coś w tym jest ... :D

I tak jeżdżąc po wyspie dotarliśmy za tunel Pitve do miejscowości Sv.Nedjelja. Plaża tam piękna i widoczki też, zresztą sami oceńcie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
asia0105
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 12.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) asia0105 » 12.07.2011 20:36

Witam,
bardzo interesująca relacja i piękne zdjęcia.
Ja w tym roku wybieram się na inną wyspę (Pag) ale Hvar dopisuje sobie do miejsc które muszę odwiedzić w Chorwacji.
Zasiadam i czekam na ciąg dalszy! :) :) :)
Gosia38
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 14.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia38 » 12.07.2011 20:43

Cudne zdjęcia. Te odcienie błękitu mnie powaliły :D
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 12.07.2011 20:50

W 2004 roku byłam pierwszy raz w Chorwacji, w Jelsie. Bardzo chętnie więc pooglądam zdjęcia, wrócę na wyspę. W Sv. Niedjeli byłam w nocy, na jakimś festynie, nie wiedziałam, że tam tak pięknie ;)
Pozdrawiam! :)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 12.07.2011 21:04

Goniaa napisał(a):W oddali widać wyspę Brać i pożar na niej. Obserwowaliśmy z tarasu akcję gaszenie pożaru z użyciem samolotów. Podobno płonęło 150 ha lasu (zasłyszane od mieszkańców)


Ooo, myśmy ten (prawdopodobnie) pożar widzieli z Korculi, tyle że myśleliśmy, że to na Hvarze płonie, bo Hvar przesłaniał nam całkowicie Brac.

Ta plaża z ostatnich zdjęc fajna. Byłaby super, gdyby nie ludzie... :twisted:
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 12.07.2011 21:45

Marsallah napisał(a):
Goniaa napisał(a):W oddali widać wyspę Brać i pożar na niej. Obserwowaliśmy z tarasu akcję gaszenie pożaru z użyciem samolotów. Podobno płonęło 150 ha lasu (zasłyszane od mieszkańców)


Ooo, myśmy ten (prawdopodobnie) pożar widzieli z Korculi, tyle że myśleliśmy, że to na Hvarze płonie, bo Hvar przesłaniał nam całkowicie Brac.

Ta plaża z ostatnich zdjęc fajna. Byłaby super, gdyby nie ludzie... :twisted:


Tak było w czerwcu. Teraz to dopiero musi być tłoczno. Ale pięknie - przed lub po sezonie plaża godna polecenia.
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 12.07.2011 21:54

Za dwa miesiące będę w Sv. Nedjelji :) Aż jęknęłam, jak zobaczyłam Twoje zdjęcia. Jeszcze tylko 60 dni :twisted:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 12.07.2011 22:16

Goniaa napisał(a):I tak jeżdżąc po wyspie dotarliśmy za tunel Pitve do miejscowości Sv.Nedjelja. Plaża tam piękna i widoczki też....


potwierdzam :)
jedno z ładniejszych miejsc w zatunelowej części Hvaru :)

przy okazji melduję się w czytelni :)
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 12.07.2011 22:18

marytka napisał(a):Goniu,piękna ta Basina-może dobrze że nie zatrzymałaś się w Jelsie :P :P


...'' Dobrze '' , to jeszcze mało powiedziane :wink:
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 12.07.2011 22:21

Sv. Njedjela niedaleko miasta Hvar. Pozostanę więc w tym klimacie.

W któryś piękny, słoneczny, czerwcowy dzień :D wybraliśmy się na wycieczkę do m. Hvar. Jechaliśmy starą trasą, gdyż koniecznie chcieliśmy odwiedzić Brusje, gdzie znajdują się pola lawendy. Droga wspaniała czyli kręta, ja momentami zamykałam oczy, ale ja po prostu tak mam. Inni się zachwycali. Starszy syn coś tam focił z samochodu, a później mąż dorabiał jeszcze kilka ładniutkich zdjęć parkując gdzie się dało.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Uwaga!
LAWENDA


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W lawendzie latały takie ilości pszczół, że strach było tam wchodzić, no ale .... czego się nie robi dla "sweet foci" :)

A przy lawendzie często pojawiały się takie widoczki:


Obrazek

...
annte
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 20.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) annte » 12.07.2011 22:28

Goniaa genialne zdjęcia - te kolory! I Twoja Chorwacja również czarująca! Ja już nie mogę się doczekać kiedy zobaczę ją po raz pierwszy na żywo!
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 12.07.2011 23:13

Piękne foty :o , kurcze my nie jechaliśmy starą drogą do Hvaru :cry: , no i byliśmy po 20 lipca, więc lawendy już nie było :?

pozdravki
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 13.07.2011 07:01

...i jak tu pracować skoro z kompa zapach lawendy wychodzi....

Jeszcze ciut i poczuję na żywo....
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 13.07.2011 08:50

Późno bo późno, ale zaległości odrobione... z ukojeniem dla oczu :)

Ależ widoczki :!: 8O :!:

:)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 13.07.2011 16:20

Goniaa napisał(a):... tak jeżdżąc po wyspie dotarliśmy za tunel Pitve do miejscowości Sv.Nedjelja. Plaża tam piękna i widoczki też...

Obrazek


...Goniaa, jak to miło ponownie zobaczyć znajome miejsca... :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Moja rodzinka na lawendowej wyspie Hvar - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone