Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moja rodzinka na lawendowej wyspie Hvar

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 13.07.2011 17:36

Goniaa - udało wam się z tą przjerzystością powietrza przy okazji jazdy stara drogą. My niestety zaliczylismy ją jak jeszcze nie było takiej dobrej widoczności i wszystko bylo jakby za mgłą a szkoda - twoje zdjecia wyszły rewelacyjnie :)
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 13.07.2011 18:16

CinnamonGirl:
Dziękuję w imieniu męża Rzeczywiście mieliśmy szczęście do "fotograficznej" pogody podczas całego pobytu

Miło mi majeczka, że odświeżyłam Twoje wspomnienia.

Joan65:Ja też tę lawendę czuję, wprawdzie zasuszona ale pachnie cudownie.
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 13.07.2011 18:48

...
Piękną lawendową trasą dotarliśmy do Hvaru. Po zaparkowaniu na parkingu wprawdzie płatnym (10 kun za godzinę) ale za to w centrum wyruszyliśmy zwiedzać miasto.
Widzieliśmy to co najważniejsze chyba w tym mieście, a więc Katedrę (jak na katedrę to malusia, powiedziałabym kościółek, ale nie będę się czepiać), Klasztor franciszkański, port. W Hvarze znajduje się mały klasztor Benedyktynek, gdzie siostrzyczki, które z tego zakonu nie wychodzą i ślubują milczenie, haftują koronki z włókien agawy. Nazywają się one (te koronki) po ichniemu ćipka od agawe.
Dotarliśmy również do Twierdzy Spanjol. Droga do twierdzy przyjemna choć pod górkę. Jedynym minusem były kończące się nam zapasy picia. Ale jak już tam dotuptaliśmy to widok wspaniały.

No to teraz proszę pooglądać:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 15.07.2011 20:41

...
Kolejną plażą, którą "zaliczyliśmy" była ta w miejscowości Ivan Dolac, czyli znowu za tunelem Pitve. Plaże za tymże tunelem bardzo nam się podobały, a przy okazji fajnie się jeździło tunelem. Marzyło nam się, żeby w końcu pojechać jako pierwsi i dlatego często za tunel jeździliśmy. Wreszcie za którymś razem się udało.
W Ivan Dolac plaża z kamyczkami, czyli dla dzieciaczków super. Nie wiem czy mieliśmy takie szczęście, czy taka uroda tego miejsca, ale były tam niesamowite fale. Wyponiewierało nas na tych kamyczkach na maxa, ale co użyliśmy to nasze :D


Ivan Dolac
Obrazek

i plaża
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 15.07.2011 21:13

Super fotki, szczególnie synek "na fali", ja takich fal nie miałam w 2010 :lol:
Pozdrawiam
brokers7
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) brokers7 » 16.07.2011 09:39

fajne zdjęcia
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 17.07.2011 14:41

Kolejnego słonecznego dzionka spędzanego na wyspie wyruszyliśmy zdobywać szczyt Sveti Nicola. Oczywiście jak na "prawdziwych" zdobywców przystało dotarliśmy tam ... samochodem.
Nie będę opisywać drogi bo niejednokrotnie na forum o tym było, ale zamieszczę kilka fotek z tego miejsca.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wpisujemy się do najnowszego zeszytu, których w zamkniętej szafeczce jest kilka.
Jest tez tam pamiątkowa pieczątka - warto więc mieć przy sobie jakiś notes, albo kawałek czystej kartki (fajna pamiątka).

Obrazek

Nasz wpis wygląda tak :) Mój synek bardzo się starał aby było pięknie, więc rysował, ozdabiał i przebijał odciski palców.

Obrazek

No i jeszcze wpis na który natknęliśmy się, kilka stron wcześniej :) Pozdrawiamy tym samym Krzycha i Cromaniaków w imieniu Krzycha. Nie wszyscy przecież byli i mogli odczytać osobiście :)

Obrazek


Wracając z Sv.Nicoli spotkała na s na drodze miła niespodzianka. Żeby nie było że w Chorwacji tylko koty, kotki i koteczki :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek[/img]
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 17.07.2011 14:51

Byliście w tej konobie pod Nikolą? Pan jest rewelacyjnie wyluzowany. Brak menu i ceny z kosmosu :)
My dotarliśmy pieszo. Widoki przecudne.

A propos Ivan Dolca- byłam czwarty raz i dojrzałam do decyzji, że nie chcę już tam jeździć (chyba że po sezonie). Tłok niemiłosierny. Apartmanów przybywa, plaż nie. Całe plaże zawalone (na noc!!!) kocami i karimatami- koszmar jakiś. Pod oknem trampolina, hałas. Chyba za stara jestem...

Za to urok wyspy Hvar cały czas taki sam. Piękne miejsce.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 17.07.2011 19:55

Stela napisał(a):
A propos Ivan Dolca- byłam czwarty raz i dojrzałam do decyzji, że nie chcę już tam jeździć (chyba że po sezonie). Tłok niemiłosierny. Apartmanów przybywa, plaż nie. Całe plaże zawalone (na noc!!!) kocami i karimatami- koszmar jakiś. Pod oknem trampolina, hałas. Chyba za stara jestem...
Za to urok wyspy Hvar cały czas taki sam. Piękne miejsce.


...na lewo i prawo od Ivan Dolac jest mnóstwo sympatycznych plaż i zatoczek, zupełnie spokojnych i kameralnych, wierz mi na pewno warto je odwiedzić :D
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 17.07.2011 19:58

w Zatoce Torac byliście..? ta perełka mnie interesuję :)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 17.07.2011 20:10

Adam.B napisał(a):w Zatoce Torac byliście..? ta perełka mnie interesuję :)

... w jakim aspekcie? Byliśmy również i tam, ale niestety nie pontonem, z Bojanic Bad, gdzie mieszkaliśmy to jednak trochę za daleko... To maleńka osada z fajną plażą żwirową, hmm rzeczywiście perełka... :D
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 17.07.2011 20:26

majeczka napisał(a):
Adam.B napisał(a):w Zatoce Torac byliście..? ta perełka mnie interesuję :)

... w jakim aspekcie? Byliśmy również i tam, ale niestety nie pontonem, z Bojanic Bad, gdzie mieszkaliśmy to jednak trochę za daleko... To maleńka osada z fajną plażą żwirową, hmm rzeczywiście perełka... :D


Majeczka czuję że właśnie ta Uvala to moje miejsce :)

Dla Majeczki i autorki :)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 17.07.2011 20:38

Adam.B napisał(a):
Majeczka czuję że właśnie ta Uvala to moje miejsce :)

Dla Majeczki i autorki :)

...Adaś wierz mi sama natura, wspaniałe, przepiękne i malownicze widoki... :D
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 17.07.2011 21:10

majeczka napisał(a):
Adam.B napisał(a):
Majeczka czuję że właśnie ta Uvala to moje miejsce :)

Dla Majeczki i autorki :)

...Adaś wierz mi sama natura, wspaniałe, przepiękne i malownicze widoki... :D


Potwierdzam :!:


... sąsiedni Tvrdni Dolac też jest OK :D ...
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 17.07.2011 21:29

mkm napisał(a):
Potwierdzam :!:


... sąsiedni Tvrdni Dolac też jest OK :D ...


...tam o ile się nie mylę są już dwie plaże żwirowe, również prawie zupełnie puste... :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Moja rodzinka na lawendowej wyspie Hvar - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone