Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moja Chorwacja II, czyli jak to w Orebiczu było...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 13.08.2010 22:02

Ania W napisał(a):
Kasiu bardzo dziękuję Ci za tą cenną dla mnie informację. :)
Bardzo mnie ucieszył ten fakt, czyli mogę wpisać wodospady na listę miejsc do zwiedzenia. :D

A oglądanie zdjęć to dla mnie ucztą.

Serdecznie pozdrawiam.


Droga na sam dół wygląda tak:

Obrazek

Na ostatnim odcinku jest dość stromo więc trzeba zachować ostrożność. Ale skoro Włosi potrafili i Tobie na pewno się uda. :D
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 13.08.2010 22:16

Kasiu jeszcze raz śliczne dzięki. :)

Myślę, że z mężem damy spokojnie radę, bo już mamy wprawę. Zobaczyliśmy Plitvice, ekstremalne to było, ale zobaczyłam. :lol:
Teraz pozostaje znaleźć dogodną dla mnie kwaterę i tu może być problem.
Chcielibyśmy pojechać na początku lipca do Orebic. Z tego co piszą na forum to spokojnie można jechać w ciemno, ale wolałabym mieć coś na oku.
Plany mam, a co wyjdzie to się okaże. :)
d@rkoś
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 10.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) d@rkoś » 16.08.2010 10:22

Super fotki
Super wspomnienia
Pozazdrościć
Pozdrawiam
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 19.08.2010 22:43

Aniu w sprawie kwater w Orebiczu za dużo Ci nie pomogę, jak pisałam pierwszy oglądany apartman nam pasował i w nim zostaliśmy. Jednak z każdym dniem ilość turystów rosła, więc pewnie i z odpowiednie lokum trzeba było szukać dłużej.
Trzymam kciuki za pomyślną realizację planów i pozdrawiam cieplutko. Buziaczki dla Karolci Obrazek :D

d@rkoś rzeczywiście wspomnienia, wspomnienia... niestety opalenizna zaczyna już blednąć :wink: niedługo już tylko zdjęcia mi pozostaną.
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 19.08.2010 23:25

5 lipiec 2010
Do obiadu tradycyjnie, plażowanie, obiadek i odpoczynek od słońca na tarasie, gorąco Obrazekjakoś w tym roku.

Na popołudnie zaplanowaliśmy wycieczkę do klasztoru i starego cmentarza kapitanów.

Z ulotki OREBIĆ - TOURS:
...Grupa na piechotę rusza ku franciszkańskiemu klasztorowi Panny od Aniołów (Gospa od Andela) na niedalekim pagórku, jednym z najładniejszych punktów widokowych na świecie. Całą drogę chodzi się krawędzią gęstego sosnowego, cyprysowego lasu oddychając czystym i świeżym górskim powietrzem."

Ta ulotka była oczywiście tylko inspiracją, do wejścia nie potrzebowaliśmy "wycieczki" :wink:
Moje serducho, choć "po remoncie", nadal stwierdza, że nie lubi chodzić po górach i zmusza nas do częstych odpoczynków i oddychania "czystym i świeżym" powietrzem. :wink: Ale było warto!
Zdjęcia nawet w połowie nie oddają piękna rozciągających się z góry widoków Obrazek 8O

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nawet w połowie... :cry: a poza tym o wiele przyjemniej jest tam wejść niż podjechać samochodem.
Ostatnio edytowano 20.08.2010 00:46 przez Kasia.K, łącznie edytowano 1 raz
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 20.08.2010 00:00

Stary cmentarz kapitanów

Grobowiec rodziny Mimbelli, piękny, prawda?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A ten wypatrzył mój mąż, jakaś aluzja :wink:

Obrazek


Jak weszliśmy na cmentarz, przypomniał mi się fragment z "Kochaj albo rzuć" :

..."oj człowiecze, te brzózki, jaśminy, bzy pachniące i słowiki śpiewają... tak się odpoczywa"...


Obrazek

Obrazek

Piękne miejsce do wiecznego spoczynku.
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 20.08.2010 00:43

Klasztor Franciszkański bliżej

Obrazek

Obrazek

dalej


Obrazek

Obrazek

Obrazek


..."Spacer przedłuża się do niedalekiej wczesnochrześcijańskiej świątyni w pobliżu wsi Karmena. Widok na kościół Panny od Karmena (Gospe od Karmena), resztki sali sądowej ówczesnego sołtysa okręgu Trstenica"...


Spacerujemy więc...

Obrazek

Widoki przepiękne 8O

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Te kwiatuszki kwitły wzdłuż całej drogi przez półwysep, wyglądały jak duże żółto-kwitnące krzewy, mają strączki. Wie ktoś co to jest?


Obrazek


Oliwki jeszcze zielone


Obrazek

A to chyba karczoch

Obrazek


Hm... nie wygląda to jak kościół.


Obrazek


Powinniśmy zobaczyć coś takiego (wygooglane ;) )


Obrazek


No nic, pewnie poszliśmy w złym kierunku, bo nie znaleźliśmy ani kościoła ani posiadłości sołtysa, ale nie przejęliśmy się zbytnio, bo widoki były prześliczne.

Wracamy...

Obrazek

Kierujemy się w stronę knoby Panorama.

Panorama znajduje się praktycznie naprzeciw Korczuli

Obrazek


Ciekawe miejsce domowe jedzenie, domowe picie, dla dzieci żadnych coli czy innych orangin tylko prawdziwa lemoniada a dla rodziców winko.


Obrazek

Okazuje się, że w Panoramie przygotowują jadło z peki, zamawiamy sobie na dzień następny jagnięcinę i wracamy do Orebicza.

Wycieczka zaostrzyła nam apetyty, wstąpiliśmy więc do knoby Peljeski Dvori na pizze. Kolejne sympatyczne miejsce. Pizza pyszna, piwo zimne, muzyka gra, czego chcieć więcej. Najpierw przyglądamy się tańczącym parom, potem przyłączamy się do zabawy.

Musi być nieźle, skoro mają takich kelnerów
:wink:

Obrazek


I tak się kończy ten miły dzień.

Jeszcze na koniec Ribari i Cehinja
jerzy26
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 23.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerzy26 » 20.08.2010 07:32

Również się zapisuję, od razu się przypomina zeszły w Orebicu. :papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 20.08.2010 07:56

My dotarliśmy, ale faktycznie trudno go odnaleźć :lol: :lol: :lol:

Obrazek

Czekam na więcej, bo dla mnie Orebića nigdy za wiele :P

Pozdrawiam
viggen_wawa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 16.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) viggen_wawa » 20.08.2010 08:42

Witaj, spóźniony,ale zaczytany :D :D :D
Genialne miejsca pokazałaś, super zdjątka :D
Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy...
Jacynty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacynty » 21.08.2010 12:37

Kasia.K napisał(a):Te kwiatuszki kwitły wzdłuż całej drogi przez półwysep, wyglądały jak duże żółto-kwitnące krzewy, mają strączki. Wie ktoś co to jest?

Obrazek


to jest żarnowiec.... 8)
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 21.08.2010 22:40

Jacynty napisał(a):
to jest żarnowiec.... 8)


Dzięki :D nie skojarzyłam :oops: Teraz jak tak sobie poszperałam, to faktycznie u nas też rosną ale kwitną chyba w maju albo i wcześniej.
Ostatnio edytowano 21.08.2010 22:54 przez Kasia.K, łącznie edytowano 1 raz
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 21.08.2010 22:49

mysza73 napisał(a):My dotarliśmy, ale faktycznie trudno go odnaleźć :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam


Dzięki twojej relacji przynajmniej obejrzałam sobie jak tam wygląda :D
A tu można zobaczyć jak wygląda w środku.
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 21.08.2010 22:53

jerzy26,viggen_wawa witajcie :D
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 21.08.2010 23:37

6 lipiec 2010
Pogoda dopisuje, można się opalać Obrazek i pływać, choć woda nie jest tak ciepła jakbyśmy chcieli :wink: , pewnie taki urok Orebicza, że tu częściej wieje wiatr i "miesza" wodę.
Ale co tam, pięknie jest :D


Obrazek


A dla rozrywki FERAL NA PROVI


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obiecałam Radkowi, że zareklamuję to miejsce, choć ono reklamy nie potrzebuje.Młody kilka razy w ciągu dnia mówił :"mama, daj 5 kun idę do cześć- do widzenia ", tak sobie przezwał tę lodziarnię i strasznie się cieszył, że mówią do niego po polsku. :D


Obrazek

Udało mi się "strzelić" zdjęcie w jakimś wyjątkowym momencie, zazwyczaj stała tam długa kolejka.

Radek kupuje swoje ulubione ciasteczkowe Obrazek



Obrazek


Wiem, wiem wszyscy pokazują te miejsca z Orebicza, ale jeszcze raz nie zaszkodzi :wink:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie jest to najlepsze miejsce na kąpiel ale przecież to wodnik, musiał się ochłodzić :wink:
Miał też w tym miejscu niemiłą przygodę z jeżowcem, chociaż miał buty do pływania. Na szczęście kolec nie wszedł głęboko i tak jakoś z boku, że po wyskubaniu nie przeszkadzał w chodzeniu.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 25.08.2010 21:43 przez Kasia.K, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Moja Chorwacja II, czyli jak to w Orebiczu było... - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone