Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 16.05.2019 00:05

Mamy zaliczone tylko 4 wyjazdy do Cro, ale z każdym kolejnym ruch i liczba aut była większa, korki dłuższe a czas dojazdu i średnia prędkość coraz dłuższy-niższa. Niestety. A ani razu nie jechaliśmy w sobotę ani w długi weekend tylko lipiec-sierpień. Zawsze bez kombinowania, winiety na całą trasę, żadnych objazdów żeby oszczędzić 15E, a niestety samochody nowsze-szybsze a czas dojazdu co roku o godzinę dłuższy . I kto mnie to wytłumaczy? Bo z każdym rokiem o 10procent więcej turystów w sezonie?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 16.05.2019 08:16

piotrekbeti napisał(a):Mamy zaliczone tylko 4 wyjazdy do Cro, ale z każdym kolejnym ruch i liczba aut była większa, korki dłuższe a czas dojazdu i średnia prędkość coraz dłuższy-niższa. Niestety. A ani razu nie jechaliśmy w sobotę ani w długi weekend tylko lipiec-sierpień. Zawsze bez kombinowania, winiety na całą trasę, żadnych objazdów żeby oszczędzić 15E, a niestety samochody nowsze-szybsze a czas dojazdu co roku o godzinę dłuższy . I kto mnie to wytłumaczy? Bo z każdym rokiem o 10procent więcej turystów w sezonie?


Ja mam odmienne wrażenie i co innego pokazuje mi zegarek. Zawsze wyjeżdżamy tak samo, koło 15tej po pracy. Z roku na rok jesteśmy coraz szybciej. Jedziemy z Torunia, najpierw otworzyli kawałek A1 po Toruniem, potem dociągnęli do Łodzi, później od Pyrzowic do granicy choć trzeba było zamknięty most w Mszanie omijać, później go oddali, niedawno obwodnica Łodzi oddana, kawałek autostrady od Czeskiej granicy w kierunku Wiednia. Parę lat temu porobili nowe drogi niedaleko wjazdu na wyspę Krk. Człowiek się nauczył omijać newralgiczne punkty, jak choćby standardowy korek z Istrii do głównego przejścia ze Słowenią. Po 1-2 wyjazdach dowiedział się, że płacąc kartą korek na bramach jest znikomy itd. No nam wychodzi coraz krócej a jeździmy od 2004 roku (prawie co rok)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 16.05.2019 09:08

Sol-Wagon napisał(a):zastanawiam się, jaki odsetek osób nie musi (z uwagi na szkołę dzieci) jechać lipiec-sierpień, a mimo tego robi to...:)


Szkoła absolutnie nie przeszkadza we wrześniowych wyjazdach.
Mam dzieci w wieku szkolnym i od pierwszej klasy zwykle wracamy do domu z urlopu ok 9 września. Zresztą w czerwcu też mamy tydzień luzu od szkoły.
Podróże kształcą - to samo słyszę od wychowawczyń moich córek i gdy zgłaszam ich nieobecnosć słyszę tylko: miłego wypoczynku!
Kilka dni nieobecności na lekcjach - zwłaszcza po klasyfikacji lub na początku roku szkolnego gdy nawet książek jeszcze nie ma - na pewno nie zaważy na wiedzy dzieciaków :papa:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 16.05.2019 11:01

beatabm napisał(a):
Szkoła absolutnie nie przeszkadza we wrześniowych wyjazdach.
Mam dzieci w wieku szkolnym i od pierwszej klasy zwykle wracamy do domu z urlopu ok 9 września. Zresztą w czerwcu też mamy tydzień luzu od szkoły.
Podróże kształcą - to samo słyszę od wychowawczyń moich córek i gdy zgłaszam ich nieobecnosć słyszę tylko: miłego wypoczynku!
Kilka dni nieobecności na lekcjach - zwłaszcza po klasyfikacji lub na początku roku szkolnego gdy nawet książek jeszcze nie ma - na pewno nie zaważy na wiedzy dzieciaków :papa:

Też w tym roku chce to wprowadzić w życie...:)
Kilka dni po rozpoczęciu roku szkolnego nic prawie się nie dzieje.
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 16.05.2019 11:16

A nie wiecie czy już się skończył remont na trasie Brno - Mikulov na grobli pomiędzy jeziorami. Jak jechałem w marcu na narty (i wracałem) to nawet nie sprawdzałem ile czasu się czeka tylko pojechałem objazdem.

Pozdrav
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.05.2019 11:30

Koziorożec napisał(a):A nie wiecie czy już się skończył remont na trasie Brno - Mikulov na grobli pomiędzy jeziorami. Jak jechałem w marcu na narty (i wracałem) to nawet nie sprawdzałem ile czasu się czeka tylko pojechałem objazdem.

Pozdrav

Świateł już nie ma od jakiegoś czasu, tylko zwężka. Raczej się nie korkuje. http://www.dopravniinfo.cz/ też nie pokazuje tam remontu, niestety kamerkę która tam była usunęli :?
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 16.05.2019 11:37

Dzięki. To chyba w marcu niepotrzebnie pchałem się objazdem ale jak rok temu wracając z CRO na początku lipca zaliczyłem tam olbrzymiego korasa to sprawdziłem tylko, że remont jeszcze trwa i od razu pojechałem bocznymi drogami.
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 16.05.2019 14:05

ja jechałem w długi ( u nas ) weekend majowy, mnóstwo polskich rejestracji ale przejazd płynny.
jest jakiś tymczasowa nakładka i kawałeczek się jedzie ok. 20 km/h ale korków nie ma
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 16.05.2019 14:59

Dzięki za info. Za miesiąc i tydzień jak będę pomykał do Premantury to zaryzykuję i pojadę bez objazdu
:papa:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 16.05.2019 20:28

boboo napisał(a):A w imię czego miałyby te osoby odmawiać sobie urlopu w "najlepszym pogodowo" terminie?
Na urlop z reguły jeździ się wtedy, kiedy się chce lub kiedy można. Preferuję to pierwsze.

w imię braku korków...nie widzisz czego dotyczy temat?
chcesz powiedzieć, że pierwszy tydzień września różni się od ostatniego tygodnia sierpnia lub od połowy czerwca?
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 16.05.2019 22:47

Wy z Północy macie fajniej bo to kawałek autostrady a to kawałek eski nowy a my z Wrocka to tylko bardziej zakorkowana i zatłoczona ponad miarę A4. Kombinuje na przemian Austria Słowenia lub Słowacja Węgry ,mimo iż Słoweńcy Chorwaci Słowacy Czesi poprawiają jakość dróg to ciągle gdzieś są jakieś utrudnienia zwężki które spowalniają. Ale nic nie pobije tych naszych imbecyli drogowców którzy potrafią po remoncie drogi wywalić 3 metrowe rowy i z 2 pasów zrobić jeden. Niestety. Albo szlaban kolejowy na 4 pasmowej wylotówce z miasta. Bo 80 metrów estakady kosztuje.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 17.05.2019 09:42

piotrekbeti napisał(a):Wy z Północy macie fajniej bo ...


:)

Tak, Ci z północy, jadąc na wakacje do Chorwacji, faktycznie mają super :)
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4914
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 17.05.2019 09:44

Sol-Wagon napisał(a):
boboo napisał(a):chcesz powiedzieć, że pierwszy tydzień września różni się od ostatniego tygodnia sierpnia lub od połowy czerwca?
W sumie nie chciałem takiego czegoś powiedzieć (a raczej napisać), bo tak myślę, że byłby to truizm.
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 17.05.2019 12:41

Sporo dalej
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 17.05.2019 22:31

Czy ktoś się orientuje co się dzieje ostatnio na odcinku Svrcinovec - Cadca?

Wchodzę codziennie na Google Maps, sprawdzam korki i prawie codziennie jest tam czerwono albo i czarno. Czy to może jakieś remonty Słowacy uskuteczniają? A jeśli tak, to czy jest szansa, że skończą do lata?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 634
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone