Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 23.05.2019 08:12

Zabrze - Tribunj
1050km google policzyło 10h i 13min
Zakładam na spokoknie 12h jazdy w tym 2 szybkie pauzy na kupno winiet, no i 2 tankowania paliwa dla biedoty :oczko_usmiech:

Jeśli zejdę poniżej 12h uznam to za super czas. Przejazd w nocy. Na pokładzie dzieciok i lwica :oczko_usmiech:
Jazda tylko autobaną, zawsze zgodnie z przepisami
piotrulex
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 23.05.2019 08:14

pawel_nowy napisał(a):Mimo wszystko GM pokazuje czas przejazdu z max dozwoloną prędkością ...

Nie

GM pokazuje czas przejazdu uwzględniając aktualne warunki na drodze
leswac
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 23.05.2019 10:31

boboo napisał(a):
sviva napisał(a):1600 km w 13 godzin jadąc bez szaleństw? No to rzeczywiście spokojna jazda (...)

10:00 -> 20:00 = 10 godzin
20:00 -> 02:00 = 6 godzin
Razem: 16 godzin (skąd wziąłeś 13?)
Takoż droga powrotna: 08:00 -> 24:00 = 16 godzin.

Google pokazuje 1512 km w 15 godzin:
poznan_stomarica.png
Po odjęciu przerw z tamtych szesnastu, mniej więcej się zgadza.
I... google nie pokazuje czasu w trybie "szarży bądź szaleństwa" :lol:

Kochani jak 23 maja napisał Boboo.
Dokładnie się mniej więcej zgadza. Takie mam przejazdy. Może łatwiej bo jadę już N-ty raz do Breli i wiem czego, kiedy i gdzie się spodziewać. Chodzi o to że ogólny przejazd z Poznania do Breli na te 1600 km wychodzi jakieś 16 godzin.
A wszystko fakt zależy co się na drodze dzieje. Moje natomiast niechlubne rekordy na które przez korki nie miałem wpływu - jazda była w Chorwacji w sobotę rano i z Chorwacji w niedzielę popołudniu (to może dużo wyjaśnić) były następujące :
rok 2008 Poznań - Bibinje k/Zadaru godzin 27 - tak to nie pomyłka....... :( :( :(
rok 2014 Trogir - Poznań godzin 26 - też dobrze widzicie 26 godzin....... :cry: :cry: :cry:

Pozdrowionka Leszek
welna
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 23.05.2019 10:55

Na A9 w Austrii od zjazdu na Leibnitz w strone Cro rozpoczela sie budowa. Remont mostu i barier dzwiekochlonnych. Planowany koniec to jesień.
leswac
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 23.05.2019 11:19

welna napisał(a):Na A9 w Austrii od zjazdu na Leibnitz w strone Cro rozpoczela sie budowa. Remont mostu i barier dzwiekochlonnych. Planowany koniec to jesień.

hehehehe czyli na przejazd w sierpniu szykują się niezłe jaja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
dzięki za informację - takie newsy są bardzo cenne...... :papa: :papa: :papa:
welna
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 23.05.2019 12:16

leswac napisał(a):
welna napisał(a):Na A9 w Austrii od zjazdu na Leibnitz w strone Cro rozpoczela sie budowa. Remont mostu i barier dzwiekochlonnych. Planowany koniec to jesień.

hehehehe czyli na przejazd w sierpniu szykują się niezłe jaja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Na stronie Asfinagu jest kamera z obrazem live na ten odcinek może komuś pomoże.
toomas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 24.05.2019 06:12

leswac napisał(a):hehehehe czyli na przejazd w sierpniu szykują się niezłe jaja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

e tam, nie przesadzaj z tymi jajami....mniej narzekania...prace trwają ale autostrada nie jest zamknięta. Ograniczenie prędkości na krótkim odcinku.
Endrju
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 27.05.2019 09:44

MaReEK napisał(a):Nareszcie konkretne info. Endrju, a jak wygląda trasa dalej na Villach?

Grzebią coś w okolicach Wolfsberg (przed i za), pojawiają się zwężki, ale wszystko idzie na bieżąco :)
No i sporo trasy z ograniczeniem 100km/h, ale to już ze względu na wiadukty i tunele :mrgreen:
valverde20
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) valverde20 » 28.05.2019 09:27

leswac napisał(a):

Na pewno nie będzie takiej masakry jak u nas jak sąremonty. Austriacy robiąc remonty zwężają jezdnie, ale zachowują po dwa pasy w każdym kierunku. U nas "niedasie" i potem mamy co roku kwiatki np. na A4. Choć tyle że u nas już się powoli ograniają i od zeszłego roku na wakacyjny szczyt przerywają roboty...
biagggio
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 04.06.2019 20:31

Hej! Jeżdżąc kilka razy do Cro, zawsze jeździłem przez Cz,A, M-L-P. Z powrotem było różnie, bo często chcieliśmy zobaczyć coś po drodze do domu. W tym roku chciałem ominąć Macelj i postanowiłem wybrać drogę przez Bad Radkersburg i Ormoż, z noclegiem przed granicą SLO-CRO. Długo nad tym myślałem, myślałem, i myślałem. I wymyśliłem: żadnych objazdów i skrótów, płacę za autostradę w SLO, granicę przejeżdżam jeszcze w niedzielę wieczorem, nocleg zaraz w CRO i w poniedziałek dalej w w drogę. Zobaczę, jak te plany wyjdą z zderzeniu z rzeczywistością.
majkel001
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkel001 » 04.06.2019 21:01

Proszę o informacje, czy korki są zależne od dnia tygodnia, słyszałem ze najgorzej jest w sobotę ze względu na zmianę „turnusów” . Zaplanowałem wyjazd 03.07 środa gdzieś koło 1 w nocy z radomia, powrot 12 lipca piątek . Droga standardowo Czechy, Austrią, Slo, Cro.
nenek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 04.06.2019 21:05

Wyjazd ok powrot moze byc ciezki bo piatek jest najgorszy zaraz po sobocie.Jak bedziesz o 16 w Wiedniu to postoisz ze 3 godzinki.
majkel001
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkel001 » 04.06.2019 21:14

nenek napisał(a):Wyjazd ok powrot moze byc ciezki bo piatek jest najgorszy zaraz po sobocie.Jak bedziesz o 16 w Wiedniu to postoisz ze 3 godzinki.
Ok, dzięki za info, ale inaczej się nie dało . Wiedeń to dam radę, w zeszłym roku wracałem z Włoch w środę, w Wiedniu byłem koło 17, tragedi nie było, wiadomo środa to nie piątek, ale jakoś się jechało . Zobaczymy ,dotychczas były wlochy i nie było problemów, mam nadzieje ze tym razem tez pójdzie gładko
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.06.2019 05:34

nenek napisał(a):Wyjazd ok powrot moze byc ciezki bo piatek jest najgorszy zaraz po sobocie.Jak bedziesz o 16 w Wiedniu to postoisz ze 3 godzinki.

Od dwóch lat w Wiedniu się nie stoi tylko wlecze. W zeszłym roku "jazda na dwójce" wydłużyła przejazd o jakieś pół godziny. Próbowałem raz wracać przez Wiedeń od północy, opuszczając miasto od strony drogi nr 7 i tam tez wracając na autostradę.
james84
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) james84 » 05.06.2019 07:23

Orientuje się ktoś czy droga od Mikulova w strone Wiednia(już po stronie Austrii) jest nieprzejezdna tylko tymczasowo czy jakieś wieksze remonty tam się odbywają ? GM proponuje przejazd prze Brzeclaw już od samego Brna.
Załączniki:
Capture1.JPG
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 637
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019