Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 23.05.2019 09:12

Zabrze - Tribunj
1050km google policzyło 10h i 13min
Zakładam na spokoknie 12h jazdy w tym 2 szybkie pauzy na kupno winiet, no i 2 tankowania paliwa dla biedoty :oczko_usmiech:

Jeśli zejdę poniżej 12h uznam to za super czas. Przejazd w nocy. Na pokładzie dzieciok i lwica :oczko_usmiech:
Jazda tylko autobaną, zawsze zgodnie z przepisami
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 23.05.2019 09:14

pawel_nowy napisał(a):Mimo wszystko GM pokazuje czas przejazdu z max dozwoloną prędkością ...


Nie

GM pokazuje czas przejazdu uwzględniając aktualne warunki na drodze
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 23.05.2019 11:31

boboo napisał(a):
sviva napisał(a):1600 km w 13 godzin jadąc bez szaleństw? No to rzeczywiście spokojna jazda (...)

10:00 -> 20:00 = 10 godzin
20:00 -> 02:00 = 6 godzin
Razem: 16 godzin (skąd wziąłeś 13?)
Takoż droga powrotna: 08:00 -> 24:00 = 16 godzin.

Google pokazuje 1512 km w 15 godzin:
poznan_stomarica.png
Po odjęciu przerw z tamtych szesnastu, mniej więcej się zgadza.
I... google nie pokazuje czasu w trybie "szarży bądź szaleństwa" :lol:


Kochani jak 23 maja napisał Boboo.
Dokładnie się mniej więcej zgadza. Takie mam przejazdy. Może łatwiej bo jadę już N-ty raz do Breli i wiem czego, kiedy i gdzie się spodziewać. Chodzi o to że ogólny przejazd z Poznania do Breli na te 1600 km wychodzi jakieś 16 godzin.
A wszystko fakt zależy co się na drodze dzieje. Moje natomiast niechlubne rekordy na które przez korki nie miałem wpływu - jazda była w Chorwacji w sobotę rano i z Chorwacji w niedzielę popołudniu (to może dużo wyjaśnić) były następujące :
rok 2008 Poznań - Bibinje k/Zadaru godzin 27 - tak to nie pomyłka....... :( :( :(
rok 2014 Trogir - Poznań godzin 26 - też dobrze widzicie 26 godzin....... :cry: :cry: :cry:

Pozdrowionka Leszek
welna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1247
Dołączył(a): 15.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 23.05.2019 11:55

Na A9 w Austrii od zjazdu na Leibnitz w strone Cro rozpoczela sie budowa. Remont mostu i barier dzwiekochlonnych. Planowany koniec to jesień.
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 23.05.2019 12:19

welna napisał(a):Na A9 w Austrii od zjazdu na Leibnitz w strone Cro rozpoczela sie budowa. Remont mostu i barier dzwiekochlonnych. Planowany koniec to jesień.


hehehehe czyli na przejazd w sierpniu szykują się niezłe jaja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
dzięki za informację - takie newsy są bardzo cenne...... :papa: :papa: :papa:
welna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1247
Dołączył(a): 15.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 23.05.2019 13:16

leswac napisał(a):
welna napisał(a):Na A9 w Austrii od zjazdu na Leibnitz w strone Cro rozpoczela sie budowa. Remont mostu i barier dzwiekochlonnych. Planowany koniec to jesień.


hehehehe czyli na przejazd w sierpniu szykują się niezłe jaja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
dzięki za informację - takie newsy są bardzo cenne...... :papa: :papa: :papa:

Na stronie Asfinagu jest kamera z obrazem live na ten odcinek może komuś pomoże.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 24.05.2019 07:12

leswac napisał(a):hehehehe czyli na przejazd w sierpniu szykują się niezłe jaja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
dzięki za informację - takie newsy są bardzo cenne...... :papa: :papa: :papa:


e tam, nie przesadzaj z tymi jajami....mniej narzekania...prace trwają ale autostrada nie jest zamknięta. Ograniczenie prędkości na krótkim odcinku.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 27.05.2019 10:44

MaReEK napisał(a):Nareszcie konkretne info. Endrju, a jak wygląda trasa dalej na Villach?


Grzebią coś w okolicach Wolfsberg (przed i za), pojawiają się zwężki, ale wszystko idzie na bieżąco :)
No i sporo trasy z ograniczeniem 100km/h, ale to już ze względu na wiadukty i tunele :mrgreen:
valverde20
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 08.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) valverde20 » 28.05.2019 10:27

leswac napisał(a):
welna napisał(a):Na A9 w Austrii od zjazdu na Leibnitz w strone Cro rozpoczela sie budowa. Remont mostu i barier dzwiekochlonnych. Planowany koniec to jesień.


hehehehe czyli na przejazd w sierpniu szykują się niezłe jaja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
dzięki za informację - takie newsy są bardzo cenne...... :papa: :papa: :papa:


Na pewno nie będzie takiej masakry jak u nas jak sąremonty. Austriacy robiąc remonty zwężają jezdnie, ale zachowują po dwa pasy w każdym kierunku. U nas "niedasie" i potem mamy co roku kwiatki np. na A4. Choć tyle że u nas już się powoli ograniają i od zeszłego roku na wakacyjny szczyt przerywają roboty...
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 04.06.2019 21:31

Hej! Jeżdżąc kilka razy do Cro, zawsze jeździłem przez Cz,A, M-L-P. Z powrotem było różnie, bo często chcieliśmy zobaczyć coś po drodze do domu. W tym roku chciałem ominąć Macelj i postanowiłem wybrać drogę przez Bad Radkersburg i Ormoż, z noclegiem przed granicą SLO-CRO. Długo nad tym myślałem, myślałem, i myślałem. I wymyśliłem: żadnych objazdów i skrótów, płacę za autostradę w SLO, granicę przejeżdżam jeszcze w niedzielę wieczorem, nocleg zaraz w CRO i w poniedziałek dalej w w drogę. Zobaczę, jak te plany wyjdą z zderzeniu z rzeczywistością.
majkel001
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 02.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkel001 » 04.06.2019 22:01

Proszę o informacje, czy korki są zależne od dnia tygodnia, słyszałem ze najgorzej jest w sobotę ze względu na zmianę „turnusów” . Zaplanowałem wyjazd 03.07 środa gdzieś koło 1 w nocy z radomia, powrot 12 lipca piątek . Droga standardowo Czechy, Austrią, Slo, Cro.
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 04.06.2019 22:05

Wyjazd ok powrot moze byc ciezki bo piatek jest najgorszy zaraz po sobocie.Jak bedziesz o 16 w Wiedniu to postoisz ze 3 godzinki.
majkel001
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 02.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkel001 » 04.06.2019 22:14

nenek napisał(a):Wyjazd ok powrot moze byc ciezki bo piatek jest najgorszy zaraz po sobocie.Jak bedziesz o 16 w Wiedniu to postoisz ze 3 godzinki.
Ok, dzięki za info, ale inaczej się nie dało . Wiedeń to dam radę, w zeszłym roku wracałem z Włoch w środę, w Wiedniu byłem koło 17, tragedi nie było, wiadomo środa to nie piątek, ale jakoś się jechało . Zobaczymy ,dotychczas były wlochy i nie było problemów, mam nadzieje ze tym razem tez pójdzie gładko
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.06.2019 06:34

nenek napisał(a):Wyjazd ok powrot moze byc ciezki bo piatek jest najgorszy zaraz po sobocie.Jak bedziesz o 16 w Wiedniu to postoisz ze 3 godzinki.


Od dwóch lat w Wiedniu się nie stoi tylko wlecze. W zeszłym roku "jazda na dwójce" wydłużyła przejazd o jakieś pół godziny. Próbowałem raz wracać przez Wiedeń od północy, opuszczając miasto od strony drogi nr 7 i tam tez wracając na autostradę.
james84
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 09.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) james84 » 05.06.2019 08:23

Orientuje się ktoś czy droga od Mikulova w strone Wiednia(już po stronie Austrii) jest nieprzejezdna tylko tymczasowo czy jakieś wieksze remonty tam się odbywają ? GM proponuje przejazd prze Brzeclaw już od samego Brna.
Załączniki:
Capture1.JPG
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 637
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone