Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
majkelfm
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 16.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkelfm » 05.06.2019 09:13

james84 napisał(a):Orientuje się ktoś czy droga od Mikulova w strone Wiednia(już po stronie Austrii) jest nieprzejezdna tylko tymczasowo czy jakieś wieksze remonty tam się odbywają ? GM proponuje przejazd prze Brzeclaw już od samego Brna.


sprawdzam trasę co jakiś czas (jadę już za tydzień :) ) i cały czas GM wyznacza trasę przez Mikulov z małym objazdem:
Załączniki:
Bez tytułu.jpg
james84
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 09.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) james84 » 05.06.2019 09:43

Ja jade już w ten piątek :) faktycznie jak się ręcznie przesunie trase to pokazuje ten objazd. Sprawdzę na własnej skórze już wkrótce :)
majkel001
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 02.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkel001 » 05.06.2019 09:50

james84 napisał(a):Ja jade już w ten piątek :) faktycznie jak się ręcznie przesunie trase to pokazuje ten objazd. Sprawdzę na własnej skórze już wkrótce :)

Zdaj relacje
Petek1977
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 10.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Petek1977 » 05.06.2019 16:17

Witam wszystkich . Mam pytanko dotyczące zjazdu na Gersdorf a mianowicie czy można bez problemu zjechać bo ja wchodze na ASFINAG to widzę że w tej okolicy jest jakiś remont . Ktoś się orientuje ???
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.06.2019 12:33

Kolka postów nie dotyczyło korków, więc zostały przeniesione TUTAJ
valverde20
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 08.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) valverde20 » 06.06.2019 15:19

majkelfm napisał(a):
james84 napisał(a):Orientuje się ktoś czy droga od Mikulova w strone Wiednia(już po stronie Austrii) jest nieprzejezdna tylko tymczasowo czy jakieś wieksze remonty tam się odbywają ? GM proponuje przejazd prze Brzeclaw już od samego Brna.


sprawdzam trasę co jakiś czas (jadę już za tydzień :) ) i cały czas GM wyznacza trasę przez Mikulov z małym objazdem:


Drogą od Mikulova do Wiednia można jechać w sumie normalnie. W tej chwili budowana jest obwodnica Drasenhofen. To co pokazują Google to właśnie objazd tym spowodowany (budowa ronda), zresztą częściowo poprowadzony jest fragmentem nowej obwodnicy.

BTW. Droga przez Breclav moim zdaniem jest równoważnym rozwiązaniem ;)
Maxim_309
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 06.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maxim_309 » 08.06.2019 06:36

Witam wszystkich.
Z żoną i znajomymi planujemy wakacje w Chorwacji na początku sierpnia.
Myślicie że wyjazd 04.08 w niedzielę ok godz 15, a powrót 14.08 w środę, może się udać bez nadmiernych korków? :)
Czy może lepiej wyruszyć w poniedziałek, wtorek lub środę i wracać w czasie długiego weekendu?
Startujemy ze świętokrzyskiego, okolice Kielc.
Planujemy jechać przez Czechy, Austrię, Słowenię.
Pozdrawiam.
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 08.06.2019 09:08

Maxim_309 napisał(a):Witam wszystkich.
Z żoną i znajomymi planujemy wakacje w Chorwacji na początku sierpnia.
Myślicie że wyjazd 04.08 w niedzielę ok godz 15, a powrót 14.08 w środę, może się udać bez nadmiernych korków? :)
Czy może lepiej wyruszyć w poniedziałek, wtorek lub środę i wracać w czasie długiego weekendu?
Startujemy ze świętokrzyskiego, okolice Kielc.
Planujemy jechać przez Czechy, Austrię, Słowenię.
Pozdrawiam.


Witam, wyjeżdżamy tego samego dnia o godz. 7:00. Nocleg w Krainie i następnego dnia dalej do Orebicia. Pytanie czy jedziesz na raz czy z noclegiem? Dwa lata temu wyjechaliśmy również w niedzielę o 7 i na noclegu w Słowenii byliśmy o 15. Szybko poszło.
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 08.06.2019 09:09

Zapomniałem wspomnieć, że to było na początku września. Generalnie ruch w niedzielę jest mniejszy.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.06.2019 10:36

Maxim_309 napisał(a):Witam wszystkich.
Z żoną i znajomymi planujemy wakacje w Chorwacji na początku sierpnia.
Myślicie że wyjazd 04.08 w niedzielę ok godz 15, a powrót 14.08 w środę, może się udać bez nadmiernych korków? :)
Czy może lepiej wyruszyć w poniedziałek, wtorek lub środę i wracać w czasie długiego weekendu?
Startujemy ze świętokrzyskiego, okolice Kielc.
Planujemy jechać przez Czechy, Austrię, Słowenię.
Pozdrawiam.

Dlaczego z Kielc przez Czechy, Austrię i Słowenię zamiast przez Słowację i Węgry?
Wyjazd w niedzielę o 15 ok, do granicy Cz/Pl masz ok 3 - 3,5h jazdy. Tylko nie jedź później, w moich okolicach bardzo dużo ludzi pracuje w Austrii i w niedzielę wieczorem wracają z weekendu w domu.
Uważaj na powrót 14.08 bo 15.08 jest święto nie tylko u nas, ale także w Chorwacji i Austrii. Może być ruch przed długim weekendem.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 08.06.2019 13:40

dids76 napisał(a):Dlaczego z Kielc przez Czechy, Austrię i Słowenię zamiast przez Słowację i Węgry?.


Bo szybciej :) Poparz sobie na czasy jakie GM pokazuje. Można rozważyć wariant SK-H-HR przez Żylinę i Bratysławę bo jest tylko ciut dłużej niż przez CZ-A-SLO. Jazda przez Budapeszt wg mnie jest nieopłacalna.
Maxim_309
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 06.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maxim_309 » 08.06.2019 14:59

Guinness79 napisał(a):
Maxim_309 napisał(a):Witam wszystkich.
Z żoną i znajomymi planujemy wakacje w Chorwacji na początku sierpnia.
Myślicie że wyjazd 04.08 w niedzielę ok godz 15, a powrót 14.08 w środę, może się udać bez nadmiernych korków? :)
Czy może lepiej wyruszyć w poniedziałek, wtorek lub środę i wracać w czasie długiego weekendu?
Startujemy ze świętokrzyskiego, okolice Kielc.
Planujemy jechać przez Czechy, Austrię, Słowenię.
Pozdrawiam.


Witam, wyjeżdżamy tego samego dnia o godz. 7:00. Nocleg w Krainie i następnego dnia dalej do Orebicia. Pytanie czy jedziesz na raz czy z noclegiem? Dwa lata temu wyjechaliśmy również w niedzielę o 7 i na noclegu w Słowenii byliśmy o 15. Szybko poszło.


A Ty z jakiej miejscowości startujesz?
Jedziemy na raz, bo na pokładzie jest kilku kierowców.

dids76 napisał(a):
Maxim_309 napisał(a):Witam wszystkich.
Z żoną i znajomymi planujemy wakacje w Chorwacji na początku sierpnia.
Myślicie że wyjazd 04.08 w niedzielę ok godz 15, a powrót 14.08 w środę, może się udać bez nadmiernych korków? :)
Czy może lepiej wyruszyć w poniedziałek, wtorek lub środę i wracać w czasie długiego weekendu?
Startujemy ze świętokrzyskiego, okolice Kielc.
Planujemy jechać przez Czechy, Austrię, Słowenię.
Pozdrawiam.

Dlaczego z Kielc przez Czechy, Austrię i Słowenię zamiast przez Słowację i Węgry?
Wyjazd w niedzielę o 15 ok, do granicy Cz/Pl masz ok 3 - 3,5h jazdy. Tylko nie jedź później, w moich okolicach bardzo dużo ludzi pracuje w Austrii i w niedzielę wieczorem wracają z weekendu w domu.
Uważaj na powrót 14.08 bo 15.08 jest święto nie tylko u nas, ale także w Chorwacji i Austrii. Może być ruch przed długim weekendem.


Dokładnie tak jak wyżej kolega napisał, wydaje mi się że taka trasa jest najbardziej optymalna, pod względem czasowym jak i długości. Byłem dopiero 3 razy w CRO, zawsze jeździłem przez Czechy i Austrię. Z relacji znajomych którzy jeździli przez Słowację i Węgry wynika że wygodniejsza trasa jednak przez Czechy i Austrię.
Właśnie wiem że 15.08 jest święto, dlatego też moje pytanie, co myślą o takim rozwiązaniu inni, ponieważ ja nigdy w takim terminie nie jechałem, a mimo wszystko dwa lata temu powrót z CRO w sobotę przyprawił mnie o nerwicę :D
W poprzednich latach wyjeżdżaliśmy zawsze w piątek ok 18, dlatego teraz zdecydowaliśmy wystartować w niedzielę.
W Słowenii podobno otworzyli już całkowicie autostradę, prawda to?
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 08.06.2019 15:04

Maxim_309 napisał(a):Dokładnie tak jak wyżej kolega napisał, wydaje mi się że taka trasa jest najbardziej optymalna, pod względem czasowym jak i długości. Byłem dopiero 3 razy w CRO, zawsze jeździłem przez Czechy i Austrię. Z relacji znajomych którzy jeździli przez Słowację i Węgry wynika że wygodniejsza trasa jednak przez Czechy i Austrię.


Ja jeżdżę z Tarnowa i tez przez CZ-A. Wg mnie trasa najwygodniejsze aczkolwiek nie najtańsza z racji winien w Słowenii. Przez Węgry jechałem dwa razy ale jakoś mi ta trasa nie leży
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.06.2019 15:42

Maxim_309 napisał(a):W Słowenii podobno otworzyli już całkowicie autostradę, prawda to?

Najprawdziwsza.
Od Sentilj przez Maribor do Macelj.
Maxim_309
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 06.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maxim_309 » 08.06.2019 16:08

Janusz Bajcer napisał(a):Najprawdziwsza.
Od Sentilj przez Maribor do Macelj.

Może trochę szybciej to będzie teraz szło :-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 638
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone