Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 11.06.2019 12:53

andywiki napisał(a):Chce wracać z cro w piątek 05.07 i teraz kiedy lepiej wstać rano i np. do szóstej wyjechać czy poczekać na wieczór jak myślicie ?


W piątek na początku lipca???

Wyśpij się jak cywilizowany człowiek i spokojnie jedź. Dlaczego zakładasz, że będą korki?
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 11.06.2019 12:56

andywiki napisał(a):Chce wracać z cro w piątek 05.07 i teraz kiedy lepiej wstać rano i np. do szóstej wyjechać czy poczekać na wieczór jak myślicie ?


Rano wraca większość bo tak zazwyczaj kończą się kwatery ;)
W tamtym roku czekałem do 18 z ruszeniem i to był strzał w 10 ;)
Jak patrzyłem około 12 na GM wszystko na granicy i bramkach stało. A wieczorkiem parę aut ;)
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 11.06.2019 12:58

Wiesz co arturescu nie wiem ruch z roku na rok jest coraz większy jak wyjadę rano to będę w Wiedniu po południu a to oznacza korki a i powroty rodaków ,chyba że pojadę przez Węgry i na Cadace ale tu nie będzie lepiej.
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 11.06.2019 13:01

Marcinusik napisał(a):
andywiki napisał(a):Chce wracać z cro w piątek 05.07 i teraz kiedy lepiej wstać rano i np. do szóstej wyjechać czy poczekać na wieczór jak myślicie ?


Rano wraca większość bo tak zazwyczaj kończą się kwatery ;)
W tamtym roku czekałem do 18 z ruszeniem i to był strzał w 10 ;)
Jak patrzyłem około 12 na GM wszystko na granicy i bramkach stało. A wieczorkiem parę aut ;)

No WŁAŚNIE wyjechać sobie około 18 zanim dotrę do końca Chorwacji to powinno być już lużniej i wtedy albo Węgry albo Austria bo jeszcze nie zdecydowałem jak jadę.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 11.06.2019 13:05

andywiki napisał(a):Wiesz co arturescu nie wiem ruch z roku na rok jest coraz większy jak wyjadę rano to będę w Wiedniu po południu a to oznacza korki a i powroty rodaków ,chyba że pojadę przez Węgry i na Cadace ale tu nie będzie lepiej.



No nie przesadzaj, to nie najwyższy sezon. Jakie powroty rodaków na początku lipca w piątek? Na pewno nie masowe.

Rok temu wracałem w pierwszą sobotę sierpnia wyjechawszy z Primosten przed 9 rano. Ruch do Zagrzebia był płynny, Lucko ominęliśmy bocznymi drogami, bo rzeczywiście było zapchane w obie strony, ale poza tym luzik. Nieco po północy byliśmy w domu. Noc jest do spania ;)
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 11.06.2019 13:15

arturescu napisał(a):
andywiki napisał(a):Wiesz co arturescu nie wiem ruch z roku na rok jest coraz większy jak wyjadę rano to będę w Wiedniu po południu a to oznacza korki a i powroty rodaków ,chyba że pojadę przez Węgry i na Cadace ale tu nie będzie lepiej.



No nie przesadzaj, to nie najwyższy sezon. Jakie powroty rodaków na początku lipca w piątek? Na pewno nie masowe.

Rok temu wracałem w pierwszą sobotę sierpnia wyjechawszy z Primosten przed 9 rano. Ruch do Zagrzebia był płynny, Lucko ominęliśmy bocznymi drogami, bo rzeczywiście było zapchane w obie strony, ale poza tym luzik. Nieco po północy byliśmy w domu. Noc jest do spania ;)

Dzięki będę myślał wracam z dziećmi a i za mną szwagier z jeszcze a młodszymi dziećmi więc trzeba też brać to pod uwagę .
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 11.06.2019 20:28

andywiki napisał(a):Chce wracać z cro w piątek 05.07 i teraz kiedy lepiej wstać rano i np. do szóstej wyjechać czy poczekać na wieczór jak myślicie ?


Na powrocie w tym terminie w piątek to pewnie w Chorwacji problemów na bramkach i granicy nie będzie. Ciasno może się zrobić na wysokości Wiednia jeśli będziecie jechać tamtędy w godzinach popołudniowych.
My dwa lata temu wracaliśmy w sobotę 8 lipca. Najpierw po 6-tej prom z Trpanj do Ploce. Gdzieś koło 7:30 wyruszyliśmy na trasę.
Przez długi czas na autostradzie było pustawo. Jednak z każdym wjazdem samochodów przybywało. Na bramkach przed Zagrzebiem pojechałem na bezobsługowe i tam było na bieżąco. Na bramkach obsługiwanych przez pracowników (tzw. gotówkowych) był mały korek pewnie na góra 10 minut.
Ponieważ nie znaleźliśmy taniego noclegu tranzytowego w Austrii pierwszy raz wylądowaliśmy w drodze powrotnej na Węgrzech.
By uniknąć płatnych odcinków na Węgrzech jechaliśmy przez Čakovec i Lendavę. Granicę przekraczaliśmy w miejscowości Mursko Srdišće. Na przejściu nie było nikogo poza nami więc pogranicznicy dokładnie oglądali i skanowali nasze paszporty :D .
Reiser
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 09.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Reiser » 12.06.2019 08:48

pancezary napisał(a):
Reiser napisał(a):
Ja wyruszę w do Cro w piątek ok.13ej pod koniec lipca. Rozważam cały czas objazd "gierkówki" i Częstochowy, ale nie wiem czy dla 15min łącznie gra jest warta świeczki... śledzę natężenie ruchu wg GM i porównując to do tego co spotykam na tej trasie naprawdę nie ma co dramatyzować. Są gorsze odcinki dróg w PL, bardziej zakorkowane itp... Może to nie będzie Dubaj, ale do Aleppo jeszcze wiele tam brakuje :) Oczywiście można się ustawić za TIRami i jechać jak i oni - wtedy faktycznie można stać i czuć jak włosy siwieją w drodze na urlop :) Ale tego nikomu nie polecam i nie życzę.

Miłego poniedziałku!


Objeżdżasz drogą 91 czy jakoś inaczej? Ja co prawda ruszam w poniedziałek około 19 z okolic W-wy, ale i tak nie chcę jechać "Gierkówką" Jak masz jakiś pomysł to podrzuć linka z mapką. Dzięki :D


https://goo.gl/maps/SdGzvjoARsL5kn5h6

Mój pomysł na objazd chyba się Tobie nie przyda, ale kto wie... na 100% w tym roku ruszam z Pabianic... Niestety w ten nieszczęsny piątek (26.07) ok. godziny 13ej. Kwaterę mam wolną od soboty rana, także nie chcę stracić żadnego dnia :) Byle do 18ej dotoczyć się w okolice Zwardonia... potem przegonienie synka do upadłego i spokojnie po zmroku do celu :) Zawsze jeździłem w soboty po obiedzie lub w nd z samego rana, ale w tym roku wyjątkowo czuję potrzebę ruszyć jak najszybciej... jak będzie? Zdam relację po trasie :)

pozdrawiam
xcarlsonx
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) xcarlsonx » 12.06.2019 11:32

a orientujecie sie jak wyglada sytuacja na tym moscie w pasohlavky? coś sie stoi czy faktycznie są puszczone dwa pasy?
jestem przed wyborem trasy przez mikulov lub brzecław i szukam plusów i minusów obu tras
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.06.2019 11:41

xcarlsonx napisał(a):a orientujecie sie jak wyglada sytuacja na tym moscie w pasohlavky? coś sie stoi czy faktycznie są puszczone dwa pasy?
jestem przed wyborem trasy przez mikulov lub brzecław i szukam plusów i minusów obu tras

Na most jest nałożona "nakładka" i są dwa pasy ruchu. Możesz sobie go zobaczyć tutaj na kamerze http://www.dopravniinfo.cz/
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 13.06.2019 06:43

majkelfm napisał(a):
james84 napisał(a):Orientuje się ktoś czy droga od Mikulova w strone Wiednia(już po stronie Austrii) jest nieprzejezdna tylko tymczasowo czy jakieś wieksze remonty tam się odbywają ? GM proponuje przejazd prze Brzeclaw już od samego Brna.


sprawdzam trasę co jakiś czas (jadę już za tydzień :) ) i cały czas GM wyznacza trasę przez Mikulov z małym objazdem:


Wczoraj jechałam rondo już otworzyli , objazdu nie ma. Za to zaczynając od Wiednia do samej granicy ze Słowenią przez remonty są ograniczenia do 80-100 km/h - dramat :twisted:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 13.06.2019 06:46

travel napisał(a): Za to zaczynając od Wiednia do samej granicy ze Słowenią przez remonty są ograniczenia do 80-100 km/h - dramat :twisted:



A te ograniczenia to z jakiegoś konkretnego powodu czy znaki IG-L?
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 13.06.2019 09:11

travel napisał(a):Wczoraj jechałam rondo już otworzyli , objazdu nie ma. Za to zaczynając od Wiednia do samej granicy ze Słowenią przez remonty są ograniczenia do 80-100 km/h - dramat :twisted:


Cała autostrada od Wiednia do Słowenii w remoncie? Strona ASFINAG pokazuje tylko dwa odcinki w remoncie.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 13.06.2019 11:16

A dokładnie trzy, ale na szczęście roboty na jednym z tych odcinków mają dziś się zakończyć.
Tak czy siak ruch na nich - jak pokazują kamery - odbywa się płynnie. Przynajmniej w środku tygodnia.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2019 11:19

maxredaktor napisał(a):A dokładnie trzy, ale na szczęście roboty na jednym z tych odcinków mają dziś się zakończyć.
Tak czy siak ruch na nich - jak pokazują kamery - odbywa się płynnie. Przynajmniej w środku tygodnia.


Tu raczej niektórym chodzi o to, że muszą się "wlec" 80-100 km/h a nie, że IG-L czy roboty drogowe "przez pół Austrii" ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 641
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone